Pentru ca meritam. Pentru ca lupta noastra merita!

Probabil cea mai recompensata asociatie de voluntari din Romania. Awareness & networking pentru cauza luptei cu infertilitatea.
SOS Infertilitatea
Administrator

Re: Pentru ca meritam. Pentru ca lupta noastra merita!

Mesajde SOS Infertilitatea » Mie Iun 06, 2012 7:27 am

2012

Premiul al treilea pentru Asociatia SOS Infertilitatea la Gala Societatii Civile 2012, la sectiunea Programe - sectiunea "greilor", cea mai ampla/generalista si cu cei mai multi candidati, doar proiecte multianuale! Ca idee: castigatoarele sectiunii au fost "doar" Fundatia pentru SMURD si HOSPICE Casa Sperantei.

Imagine

Imagine
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ...Imagine ... Imagine... Imagine

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Joi Dec 20, 2012 7:09 am

Finalisti (top 3) la Gala Oameni pentru Oameni 2012, categoria "Fundraiserul voluntar al anului":

Imagine
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ...Imagine ... Imagine... Imagine

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Joi Dec 20, 2012 7:11 am

Finalisti (top 3) la Gala Nationala a Voluntarilor 2012, seciunile "Voluntarul anului in domeniul Sanatate" si "Proiectul de voluntariat al anului in domeniul Sanatate":

Imagine
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Joi Dec 20, 2012 7:14 am

Castigatorii sectiunii „Jurnalism” a Galei Premiile Drepturile Copilului au fost Ioana Raduca si echipa Departamentului Social al Antenei 1, cu participarea voluntarilor Asociatiei SOS Infertilitatea (http://www.vremcopii.ro)

Imagine
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Joi Ian 24, 2013 1:37 pm

Sinteza premiilor SOS Infertilitatea in 2012:

Premiul al treilea la Gala Societatii Civile 2012, categoria «PROGRAME» (singurii voluntari premiati; am impartit podiumul cu: Asociatia Telefonul Copiilor, Hopes and Homes for Children, Asociatia pentru Relatii Comunitare, HOSPICE Casa Sperantei si Fundatia pentru SMURD, bugetele acestor programe fiind cuprinse intre 1.600.000 si 29.600.000 RON).

Voluntar finalist (top 3) la Gala Oameni pentru Oameni 2012, categoria „Fundraising voluntar”.

Campanie finalista (top 3) la Gala Nationala a Voluntarilor, categoria „Proiectul anului in domeniul Sanatate”

Voluntar finalist (top 3) la Gala Nationala a Voluntarilor, categoria „Voluntarul anului in domeniul Sanatate”

Premiul la categoria „Jurnalism” – Gala Premiilor „Drepturile Copilului, pentru Campania „Copiii Romaniei nu sunt de vanzare” realizata de Observator Antena1, cu participarea voluntarilor SOS Infertilitatea
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Dum Noi 17, 2013 3:45 pm

2013

Premiul "Femeia Anului" - revista Avantaje, categoria "Promovarea valorilor familiei".

Imagine

Imagine
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Lun Noi 25, 2013 3:02 am

Gala Oameni pentru Oameni 2013: coordonatoarea SOS Infertilitatea - nominalizata la categoria „Cel mai bun fundraiser voluntar” si finalista / clasare pe locul al doilea la categoria „Generozitatea care schimba vieti”:

Imagine

Imagine

Elena la Gala Oameni pentru Oameni 2013:

Imagine
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Vin Dec 13, 2013 8:39 am

Voluntarul anului in domeniul Sanatate - Gala Nationala a Voluntarilor 2013:

Imagine

Imagine

Imagine
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mie Feb 19, 2014 6:28 pm

Premii SOS Infertilitatea 2009 - 2013:

2013

Premiul intai la Gala Nationala a Voluntarilor, Voluntarul anului - categoria „Sanatate”.

Premiul al doilea la Gala Oameni pentru Oameni, categoria „Generozitatea care schimba vieti”.

Premiul „Femeia Anului” pentru reprezentanta Asociației SOS Infertilitatea – revista Avantaje și Compania AVON, categoria „Apărarea și promovarea valorilor familiei”.

2012
Premiul al treilea la Gala Societății Civile 2012, categoria „PROGRAME” (singurii voluntari premiați; am împărțit podiumul cu: Asociația Telefonul Copiilor, Hopes and Homes for Children, Asociația pentru Relații Comunitare, HOSPICE Casa Speranței si Fundatia pentru SMURD, bugetele acestor programe fiind cuprinse intre 1.600.000 si 29.600.000 RON).

Voluntar finalist (top 3) la Gala Oameni pentru Oameni 2012, categoria „Fundraising voluntar”.

Campanie finalista (top 3) la Gala Națională a Voluntarilor, categoria „Proiectul anului in domeniul Sănătate”

Voluntar finalist (top 3) la Gala Națională a Voluntarilor, categoria „Voluntarul anului in domeniul Sănătate”

Premiul la categoria „Jurnalism” – Gala Premiilor «Drepturile Copilului», pentru Campania „Copiii României nu sunt de vânzare” realizata de Observator Antena1, cu participarea voluntarilor SOS Infertilitatea

2011
Premiul întâi la Gala Societății Civile 2011, categoria „Apărarea drepturilor colective și individuale”
Premiul întâi la Gala Societății Civile 2011, categoria „Buget -, Eficienta +”
Golden Award for Excellence – Romanian PR Award Gala 2011, categoria „Public Affairs / Advocacy / Lobby”
Silver Award for Excellence – Romanian PR Award Gala 2011, categoria „ONG / Societate Civila”
Silver Award for Excellence – Romanian PR Award Gala 2011, categoria „Buget -, Creativitate +”
Premiul al doilea la Gala Sănătății 2011, categoria „Cea mai implicata asociație de pacienți”
Campanie premiata la Gala Premiilor Participării Publice 2011
Campanie premiata la Gala «Zece Femei Excepționale» 2011
Campanie premiata la «Gala Avon - 125 femei pentru schimbare» 2011
Campanie finalista (top 3) la Gala Medica 2011 - categoria „Asociații de pacienți”
Campanie finalista (top 3) la Gala Oameni pentru Oameni 2011 - categoria „Cea mai buna campanie de voluntariat public”

2010
Silver Award la Romanian PR Award 2010, categoria „Buget -, Creativitate +”
Campanie premiata la Gala Participării Publice 2010
Blog câștigător al locului doi la RoBlogFest 2010 - categoria „Blog colectiv”
Campanie finalista (top 3) la Gala Medica 2010 - categoria „ONG-uri de sănătate”

2009
Blog câștigător al locului doi la RoBlogFest 2009 - categoria „Blog colectiv”
Blog finalist (top 5) la Webstock 2009 - categoria „Blog de brand / produs”
Campanie premiata cu Premiul Special la Gala «Carol Davila» 2009.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mar Oct 21, 2014 6:37 am

Gala Societatii Civile, Gala Oameni pentru Oameni, Romanian PR Award, Gala Medica, Gala Sanatatii, Gala Nationala a Voluntarilor... La toate am punctat in anii trecuti. In anul 2014, din motive de concentrare pe strictul necesar, Asociatia SOS Infertilitatea a hotarat sa nu nominalizeze / inscrie proiectele sale asociative la nicio gala, respectiv nicio competitie cu premii. Continuam insa sa credem ca este un excelent instrument de awareness, vom reveni in 2015.

Am fi avut ce scrie in aplicatii, dar am ales sa nu o facem. Motivul il stiti: fondatoarele SOSI au devenit mamici, timpul pe care il pot dedica voluntariatului s-a redus considerabil (dar ne trezim la 5 dimineata cand arde - si tinem Asociatia in viata). Ne concentram pe strictul necesar, pe indispensabil.

Asteptam o noua generatie de voluntare militante, care sa duca lupta pentru vizibilitatea cauzei mai departe. Bazele le-am pus - si le-am pus bine.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mar Oct 13, 2015 3:03 am

Este sezonul galelor. In 2014 si 2015, Asociatia SOS Infertilitatea nu s-a inscris la niciun eveniment de acest gen.

Pe de o parte, pentru ca, practic, anterior am castigat cam tot ce se poate castiga, dar, pe de alta parte, din lipsa de timp. Motivele expuse mai sus raman valabile.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Dum Feb 28, 2016 7:41 am

Desi in 2014 si 2015 am ales sa nu ne inscriem la niciun fel de gale sau concursuri ale societatii civile, sa mentionam totusi si aici doua premii pe care le-am castigat, unul in domeniul fundraisingului si un altul acordat de catre medicii si embriologii din Romania:

SOS Infertilitatea scrie:Asociatia SOS Infertilitatea - castigatoare (locul II) a Campionatului de Bine / Bursa Binelui 2014-2015:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Dum Feb 28, 2016 7:43 am

SOS Infertilitatea scrie:Asociatia Embriologilor acorda anual, cu ocazia Simpozionului international de la Bucuresti, un premiu. In 2013 laureatul a fost profesorul Iacob Checiu din Timisoara, embriologul care a contribuit la conceperea primului bebeFIV din Romania (in 1996), iar anul trecut (2014) a fost premiat profesorul Bogdan Marinescu.

Anul acesta a fost premiata Asociatia SOS Infertilitatea iar Nicole a avut ocazia sa se adreseze tuturor medicilor si celorlati stakeholders prezenti:

Imagine

Imagine

Imagine
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Înapoi la “Gale & premii.”