SOS Infertilitatea la RoBlogFest - 2009, 2010, 2011

Probabil cea mai recompensata asociatie de voluntari din Romania. Awareness & networking pentru cauza luptei cu infertilitatea.
SOS Infertilitatea
Administrator

SOS Infertilitatea la RoBlogFest - 2009, 2010, 2011

Mesajde SOS Infertilitatea » Vin Mar 12, 2010 8:58 am

In 2009, SOS Infertilitatea a avut o clasare remarcabila la RoBlogFest, ceea ce ne-a adus notorietate.

Imagine

Imagine

Imagine

Haideti sa le aratam ca,in ciuda previziunilor de anul trecut, nu doar ca inca mai existam, dar ne mobilizam in continuare!

http://infertilitate.com/2010/03/12/vot ... fest-2010/

Acordati un minut pentru a face un cont. Avem nevoie de mediatizarea asta!
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ...Imagine ... Imagine... Imagine

AncaBB

Re: Votati-ne la RoBlogFest!

Mesajde AncaBB » Vin Mar 12, 2010 11:42 am

V-am votat la blog colectiv.Mult succes!!
36 de ani , patru inseminari nereusite , dosar aprobat , FIV 1 reusit la Giulesti. MULTUMESC DOAMNE !

Loredana

Mesajde Loredana » Vin Mar 12, 2010 11:18 pm

Votat!
NICIODATĂ SĂ NU SPUI "NICIODATĂ"

infertilitate tubară

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Sâm Mar 13, 2010 11:36 am

Multumim mult. In etapa asta preliminara ar trebui sa fim in top15 (din 124), ca sa intram in finala...

Deci chiar trebuie mobilizare.

Noi nu avem timp sa ne facem publicitate in blogosfera, abia apucam sa scriem aici, pe forum, si sa punem ceva info pe profilurile noaste de FaceBook, Twitter etc. - o clasare buna la RBF ne-ar aduce pe tava faptul ca toata blogosfera ar afla ca existam. In plus, acelasi argument ca si anul trecut (functioneaza pe verificate): daca avem premii de genul asta (ca si aparitiile in presa), e o garantie ca suntem vizibili, ca avem audienta, ceea ce ii face pe politicieni atenti si receptivi la cererile noastre.

Deci nu ne jucam de-a hai sa apasam pe butoane si sa ne votam singuri, miza e chiar importanta.

Rugati-va prietenii sa voteze. Dureaza un minut.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ...Imagine ... Imagine... Imagine

zoi

Mesajde zoi » Sâm Mar 13, 2010 12:19 pm

Votat! Mult succes! [floare]
36 ani - sterilitate primara, sindrom aderential pelvin, ambele ovare micropolichistice, endometrioza pelvina diagnosticata prin laparoscopie in 2006, ambele trompe filiforme permeabile. Sotul 35 ani - normospermie; incercam sa obtinem o sarcina de 12 ani. 3 IAS in 2009 nereusite. Analize in limite normale: FSH=5,15 mUI/ml, AMH=3,64 ng/ml. In prezent dosar aprobat in subprogramul FIV/ET - Giulesti. Am inceput tratamentul de stimulare - protocol scurt, a 2-a zi de CM pe 1.XII cu Gonal 187,5 UI , apoi din ziua a 6-a Gonal + 1 fl Cetrotide pana in ziua 10 a CM , ziua 8 a CM: Estradiol = 907, FSH = 7, LH = 0,2 ; 11.XII - declansare cu Ovitrelle. Pe 12.XII - punctia (10 ovocite recoltate),15.XII -ET 3 embrioni A8celule, beta HCG pe 28.XII- 0,1 negativ.

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mar Mar 16, 2010 11:39 am

Multumim celor care au votat. Mai sunt doua zile in care se poate vota pentru aceasta etapa. Pentru a intra in finala trebuie sa fim in top15 din 124 de bloguri, toate colective, deci cu multi editori si multi prieteni ai prietenilor etc.

Sunt, cumulat, mii de ore de munca online investite in aceasta campanie in ultimii doi ani. Acordati si voi cate un minut pentru vizibilitatea cauzei si rugati-va si prietenii sa o faca. Multumim! http://infertilitate.com/2010/03/12/vot ... fest-2010/
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Duff

Mesajde Duff » Mar Mar 16, 2010 10:03 pm

V-am votat! :ymhug:

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Joi Mar 18, 2010 12:32 pm

Astazi e ultima zi din etapa asta, diseara se anunta finalistii.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

miki70

Mesajde miki70 » Joi Mar 18, 2010 1:05 pm

Votat !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

SOS Infertilitatea
Administrator

Re: RoBlogFest: suntem in finala!

Mesajde SOS Infertilitatea » Vin Mar 19, 2010 11:21 am

I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Loredana

Mesajde Loredana » Vin Mar 19, 2010 9:33 pm

Bravo! [floare]
NICIODATĂ SĂ NU SPUI "NICIODATĂ"

infertilitate tubară

alif

Mesajde alif » Vin Mar 19, 2010 10:54 pm

voi stiti ca si eu v-am votat. :x
Alina, voluntar de profesie SOS Infertilitatea, sustinut de Fundatia Vodafone (15 septembrie 2012 - 15 martie 2013).

Mademoiselle PasDeChance

Mesajde Mademoiselle PasDeChance » Vin Mar 19, 2010 11:00 pm

Foarte bine, dar mai votati o data, ca s-a pus contorul pe zero si abia acum conteaza real fiecare vot, cand suntem in competitie cu cele mai puternice bloguri colective.

Din experienta anilor trecuti, cateva zeci de voturi fac diferenta. Mobilizati-va cunoscutii, explicati-le ca este pentru popularizarea unei cauze cu un impact social major, nu e doar o joaca pe net de-a hai sa clickaim. :)
33 de ani, la origine infertilitate masculina - OAS moderata, in fapt infertilitate mixta (problema feminina - rezolvata in prezent).

Martie 2008: FIV-ICSI1, reusit, sarcina gemelara, prim trimestru perfect, morfofetala perfecta, ulterior contractii puternice, spitalizare cinci saptamani repaus strict, din pacate nasterea prematura nu a putut fi evitata. :( ...Fetitele mele sunt ingeri.
...Ulterior s-a descoperit un sept uterin, rezecat in urma a trei histeroscopii operatorii (2008 - 2009). Doua histeroscopii de control ulterioare: cavitate uterina ok, endometru ok.
Iunie 2009: FIV2, primul ET nereusit; sept. 2009: TEC neconcretizat.
Ianuarie 2010: FIV3, primul ET nereusit; aprilie 2010: TEC - reusit, insa sarcina oprita din evolutie. :(
Oct. 2010: FIV4, primul ET (blastocist) - nereusit; martie 2011: TEC - neconcretizat.

Violently unhappy: FIV5, noiembrie 2011, nereusit.

Continuarea povestii, aici.

cristina

Mesajde cristina » Sâm Mar 20, 2010 10:21 pm

votat!

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Dum Mar 21, 2010 11:59 am

Multumim. Nu am avut timp sa "inspectam" in amanunt concurenta la categoria blog colectiv, dar sunt bloguri care au adesea chiar mai mult de zece editori platiti, deci va fi tare greu. Sunt bloguri profesioniste, mai degraba site-uri decat bloguri, a caror realizare e platita de societati comerciale cu cifre de afaceri cu sase sau mai multe zero-uri in coada (stiti voi: BMW, Avon etc.)

Deci daca nu exista mobilizare, pauza. Ramanem "finalist RBF 2010", ceea ce deja nu-i rau. Dar mediatizare incaseaza doar podiumul, aia vor fi citati peste tot. Faceti un efort, va rugam.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

SOS Infertilitatea
Administrator

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru.

Mesajde SOS Infertilitatea » Mar Mar 23, 2010 4:08 pm

Doar pana maine seara se mai poate vota. Lupta impotriva infertilitatii are nevoie de vizibilitate in blogosfera. Ajutati-ne sa obtinem un nou argument pentru a convinge politicienii sa ne acorde sprijin!

http://roblogfest.ro/competition/baaf6b ... 843333588/
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

marina68

Re: Avem nevoie de ajutorul vostru.

Mesajde marina68 » Mar Mar 23, 2010 4:52 pm

Am votat!

SOS Infertilitatea
Administrator

Re: Ultima zi. Avem nevoie de ajutorul vostru.

Mesajde SOS Infertilitatea » Mar Mar 23, 2010 6:14 pm

Multumim, Marina! :)

Nu avem sanse reale la podium, concurenta joaca la alta categorie, dar macar sa stim ca am facut tot ce se putea. Macar in Top10 sa fim, si o astfel de clasare e un argument atunci cand vorbim de vizibilitatea media a cauzei.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Beatrix

Mesajde Beatrix » Mar Mar 23, 2010 7:46 pm

Mai este doar o zi pana la inchiderea votului.

Blogul nostru este cartea noastra de vizita pe internet. Haideti sa ii crestem notorietatea impreuna si sa demonstram ca suntem o comunitate puternica.

Sa stiti ca multi politicieni si jurnalisti ne vizualizeaza blogul si cu o pozitionare cat mai buna la RoBlogFest le putem demonstra ca suntem uniti si ca trebuie sa tina cont de doleantele noastre.

Rugati-va familia si prietenii sa ne voteze.

Multumim tuturor! [floare]

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mie Mar 24, 2010 7:01 pm

Votarea la RoBlogFest s-a incheiat, va multumim tuturor celor care ati gasit un minut pentru a contribui la vizibilitatea cauzei. Rezultatele vor fi anuntate vineri seara.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Înapoi la “Gale & premii.”