Campania 2% in 2017. VA MULTUMIM.

Campaniile 2% din 2010 pana in prezent
N.C.B.
Knowledge isn't power. Action is.

Campania 2% in 2017. VA MULTUMIM.

Mesajde N.C.B. » Mar Ian 24, 2017 2:52 pm

#doilasuta_SOSI CONCURS - Cine vrea sa luam pranzul impreuna?

Am pus formularele 2% actualizate pe http://www.doilasuta.net (aveti si varianta de completat pe computer si cea de printat si completat de mana), datele SOSI sunt deja completate.

Anul trecut dupa apelul pe grup si pe forum am primit 6 (SASE) formulare. Anul asta facem altfel, caci chiar se pierd multe oportunitati pe nișa asta (in mare parte din cauza mea, ca sunt un fundraiser prost si lasa-ma sa te las).

Deci, un fel de concurs: persoana care strange cel mai mare numar de formulare 2% pana pe data de 24 mai 2017 va fi invitata mea la un pranz intr-o zi de sambata din iunie. Vom manca si vom bea ceva bun si vom vorbi pe indelete; in cazul in care persoana respectiva este inca aspiranta, o voi asculta referitor la cazul sau de infertilitate si o voi consilia cat pot eu de bine (nu ma refer la recomandat medic / clinica, nu fac asta niciodata, ci la strategia de abordat pentru a optimiza sansele, ce-as face eu in locul ei). Daca persoana nu este / nu poate veni in Bucuresti, voi face discutia asta prin telefon (40 de minute din timpul meu liber) si ii voi trimite un buchet de flori prin curier.

Deal? [flori]

Nicole
To make a looooong story short:

FIV nr. 7 (ET nr. 10) reusit, martie-aprilie 2013, Grecia, dr. Konstantinos Giatras.

Din 16 decembrie 2013, mama Larei.

* * *

Daca doriti sa ma adaugati drept contact pe Facebook: Imagine ...
Pagina oficiala, de tip „LIKE”: Imagine
Grupul SOS Infertilitatea (closed group): Imagine

N.C.B.

Re: CONCURS - Cine vrea sa luam pranzul impreuna?

Mesajde N.C.B. » Vin Mar 17, 2017 5:42 am

...Nimeni?

FIV nr. 7 (ET nr. 10) reusit, martie-aprilie 2013, Grecia, dr. Konstantinos Giatras.

* * *

SOS Infertilitatea
Administrator

Re: CONCURS - Cine vrea sa luam pranzul impreuna?

Mesajde SOS Infertilitatea » Joi Apr 06, 2017 1:19 pm

Am creat o sub-sectiune speciala pe sectiunea Fundraising, dedicata campaniilor 2% din 2010 pana in prezent: viewforum.php?f=26

Dupa cum puteti vedea, in trecut era mai mult entuziasm, mai multa implicare...
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ...Imagine ... Imagine... Imagine

SOS Infertilitatea
Administrator

Doi la suta - ultima strigare.

Mesajde SOS Infertilitatea » Mar Mai 09, 2017 5:06 am

Sunt ultimele zile in care se pot directiona cei 2% din impozitul pe venit platita deja anul trecut. Daca doriti sa sustineti Asociatia SOS Infertilitatea, aveti formularele precompletate si raspunsurile la toate intrebarile aici: http://doilasuta.net/faq/
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ...Imagine ... Imagine... Imagine

N.C.B.

Re: Doi la suta - ultima strigare.

Mesajde N.C.B. » Mar Mai 23, 2017 8:47 am

Cateva fapte diverse, de marti dimineata:

1. O prietena privata a mea (care castiga salariul mediu pe economie) descopera ca baietelul ei are un anumit tip de probleme, eu imi amintesc ca stiu o asociatie care are exact asta drept obiect de activitate si o trimit entuziasta intr-acolo, sigur va fi ajutata in dificila confruntare cu conditia medicala a copilului. Ca sa poata avea un prim contact concret / o evaluare a copilului a platit 250 RON. Orice eventuala alta activitate a ei cu copilul in cadrul serviciilor oferite de acel ONG este cu plata. Asociatia este profesionalizata, are angajati si buget semnificativ.

2. O prietena pe care am cunoscut-o via SOSI s-a atestat pentru adoptie. S-a inscris la un atelier de pregatire in vederea adoptiei, organizat de unul dintre cele mai mari ONG-uri din Romania, cu buget de milioane de euro. Atelierul respectiv (4 ore + pauza de cafea, intr-o sambata) a costat-o 200 RON.

3. Pentru a primi informatiile despre infertilitate din newsletter-ul asociatiei britanice FN-UK trebuie sa platesti. Pentru a primi informatiile despre infertilitate de pe forumul asociatei frantuzesti Maia trebuie sa platesti. Ambele asociatii sunt profesionalizate si au bugete semnificative.

4. In cei 9 ani+ de activitate sustinuta, Asociatia SOS Infertilitatea nu a avut niciodata activitati cu plata si nu a conditionat niciodata accesul la informatie sau la activitati de donatii sau alte forme de contributie. Si isi doreste ca lucrurile sa ramana la fel pe viitor.

5. In cei 9 ani+ de actvitate sustinuta, Asociatia SOS Infertilitatea nu a avut finantari din fonduri publice sau de la marile companii farmaceutice. Banii SOSI vin de la sustinatori intr-o relatie aproape personalizata - pacienti si fosti pacienti (2%, donatii directe), cateva firme ale sustinatorilor si cateva clinici RUAM care sponsorizeaza in baza a 20% din impozitul din profit, prieteni privati ai mei (fara probleme de fertilitate). Sumele sunt publicate pe sectiunea „fundraising” de pe forum. Veniturile totale ale SOSI in 2016 au fost de 9.732 euro.

Doar azi si maine de mai poate directiona #doilasuta_SOSI Persoanele care doresc sa directioneze 2% dar nu au timp sa se duca la posta sau la administratia financiara, sa bage un mail scurt cu titlul „Doi la suta” la contact@vremcopii.ro si va raspundem cum putem noi rezolva. Multumim!

* * *

mirimir

Re: Doi la suta - ultima strigare.

Mesajde mirimir » Mie Mai 24, 2017 2:06 am

Au plecat in cutia postala si de la mine 8 @};-
:ymhug:

SOS Infertilitatea
Administrator

Re: 2% in 2017. VA MULTUMIM.

Mesajde SOS Infertilitatea » Sâm Mai 27, 2017 6:58 pm

Operatiunea 2% in 2017 (care s-a desfasurat majoritar pe grupul FB) s-a incheiat.

Revenim cu detalii referitor la concurs.

Multumim celor care au directionat!
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Înapoi la “Doi la suta”