La naiba, exista o limita, ma opresc si ma intorc la...

Nici macar cea mai bine-intentionata organizatie din lume nu poate "trai" doar cu aer! Nu ramaneti indiferenti: implicati-va in sustinerea cauzei comune, DONATI pentru Asociatia SOS Infertilitatea!
Carla_

Re: La naiba, exista o limita, ma opresc si ma intorc la...

Mesajde Carla_ » Lun Feb 02, 2015 1:41 pm

N.C.B. scrie:Spuneam ca aceasta competitie de donatii este un pariu. Pe care recunosc ca il iau cam personal. Exista lume care ma intreaba – de cativa ani deja – cat cred ca o sa mai pot mentine ritmul, cat o sa fac voluntariat: pana la pensie? Uneori surasul meu este, recunosc, amar. Nu m-am oprit. Nu am vrut sa fiu inca o persoana care dupa ce „s-a vazut cu sacii in caruta” pare a fi uitat prin ce a trecut. Pana la urma, Asociatia este primul meu „copil”, nu il pot abandona doar pentru ca a aparut un alt copil (mult mai concret – si cu nevoi stringente in termeni de timp, contact si afectiune). Dar nu m-am oprit si pentru ca eu cred DIN TOT SUFLETUL ca este nevoie de actiunea asociativa, de informatie, de dialog, de sprijin, dar si ca, la nivel macro, este nevoie in spatiul public de o voce a cuplurilor hipofertile si a parintilor adoptatori. Am plecat de la minus infinit in 2008, am construit mult si am construit frumos, ar fi mare pacat daca ne-am opri. Asa cred eu. Va rog sa imi aratati ca nu ma insel, ca exista multi-multi oameni care considera necesar, chiar indispensabil, ceea ce face Asociatia si ca acesti oameni sunt dispusi, la randu-le, sa contribuie pentru binele comun.

Caci, dincolo de competitie si premiu, pentru noi fiecare donatie inseamna un mesaj de sustinere. And this is priceless!

Va reamintesc linkul, unde se poate dona cu cardul, fara comision, in 40 de secunde: https://www.bursabinelui.ro/BursaBinelu ... si-sprijin

Va urez sa credeti in miracole!

Cu cele mai bune ganduri,

Nicole si Echipa de voluntari SOS Infertilitatea

Am primit newsletter-ul de la voi, mi-a placut ca e atat de personal. [heart] Am donat si eu acum si voi mai dona pana pe 4 februarie. Succes!!
27 de ani eu, 36 de ani sotul, incercam de aproape trei ani, infertilitate inexplicabila. Analize hormonale, histerosalpingografie, spermograme in norme.

N.C.B.
Knowledge isn't power. Action is.

Mesajde N.C.B. » Mar Feb 03, 2015 7:53 am

Multumim mult, Carla! [floare]

Avem peste 1.050 de donatori, am trecut deja pe locul trei. https://www.bursabinelui.ro/BursaBinelu ... ditionId=1 Trebuie sa ne mentinem acolo pana maine seara la miezul noptii.

Ne mobilizam?? [flori]
To make a looooong story short:

FIV nr. 7 (ET nr. 10) reusit, martie-aprilie 2013, Grecia, dr. Konstantinos Giatras.

Din 16 decembrie 2013, mama Larei.

* * *

Daca doriti sa ma adaugati drept contact pe Facebook: Imagine ...
Pagina oficiala, de tip „LIKE”: Imagine
Grupul SOS Infertilitatea (closed group): Imagine

N.C.B.
Knowledge isn't power. Action is.

Mesajde N.C.B. » Mie Feb 04, 2015 7:46 am

Deci, azi e ultima zi a competitiei. Se mai poate dona pana la miezul noptii, iar maine se anunta castigatorii.

Cum stam? Pai stam ca pe ghimpi, cu locurile 2 - 3- 4 cu scoruri sensibil apropiate. Suntem pe trei, totul poate bascula, maine va fi ca la Oscaruri.

3. Fertilitatea are nevoie de ocrotire si sprijin
Sanatate
Status: Activ Scor: 17.000.480 Număr de donaţii: 1.204 Sumă donată: 14.120 lei

Va rugam sa remarcati sumele celorlalte doua ONG-uri cu care suntem in competitie directa (dupa ce toate lunile astea au condus detasat fata de noi):

4. Centrul de vizitare Oltenia de sub Munte
Asociatia Kogayon
Scor: 16.261.000
Sumă donată: 32.080 Lei

2. Si ei pot.Sa le oferim o sansa!
Asociatia Prietenia
Scor: 18.047.120
Sumă donată: 49.580 lei

Explicatia: numarul nostru foarte mare de donatori distincti (mai mult de 90% din donatiile noastre au fost de 5 si 10 RON).

ONG-ul de pe primul loc are un avans considerabil, avand si suma mare si multi donatori; lupta se da pentru celelalte doua locuri de pe podium (va reamintim ca doar primelor trei ONG-uri din clasament li se dubleaza suma de catre organizatori).

1. DOTAREA LABORATORULUI SECTIEI DE HEMATOLOGIE SUUB
ASOCIATIA ROMANA IMPOTRIVA LEUCEMIEI-ARIL
Scor: 29.432.160
Sumă donată: 30.395 Lei

Urmeaza o zi grea.

Am facut tot ce tinea de noi si vom continua si astazi.

A fost trimis newsletter catre peste 4.400 de persoane din baza de date. Am primit si reactii prin donatii, dar si cereri de unsubscribe. :) Am primit si donatii de la medici, in nume privat, precum dr. Diana Cocei si dr. Vladimir Socolov. Le multumim!

Am continuat mobilizarea pe retele sociale, public dar si inclusiv cca. 300 de mesaje private catre persoane selectionate / confirmate.

Eu azi continuu apelurile catre prietenii mei privati (aseara una din prietenele mele, care nu face parte din publicul-tinta, a donat 1.000 de lei, am ramas cu gura cascata). Tot 1.000 de lei am primit de la o sustinatoare pe care nu o cunoastem, nu pare a fi nici in baza de date, deci nu a primit newsletter; poate e una din cititoarele din umbra ale forumului. Hey you: thank you! [floare]

Nu stiu daca vom castiga. Eu sper ca da, a fost tare obositor (voi stiti cat de greu e cu mobilizarea fie si pentru niste amarate de voturi online) si ar fi tare frustrant sa nu.

Hai sa mai bagam azi un tur de forta, urma scapa turma:

https://www.bursabinelui.ro/BursaBinelu ... si-sprijin

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Lun Feb 09, 2015 4:06 am

Cifrele finale, comunicate de catre organizatori:

Imagine
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie
Grup FB sarcina & parenting