Sfarsitul mediatizarii campaniei pe DC

/ Diverse.
alinutz

Re: Sfarsit de campanie pe DC

Mesajde alinutz » Joi Sep 24, 2009 11:24 pm

Apropo de situatia de acum, era un banc cu dracii care, in iad, pazeau oalele unde fierbeau oamenii. Cei care pazeau oala cu americanii si nemtii, aveau foarte mult de furca, pentru ca acestia se sprijineau unii pe altii si incercau sa iasa din oala. Cel care pazea oala cu romani, statea foarte relaxat, pentru ca daca vreun roman incerca sa sara din oala, ceilalti romani il trageau inapoi.
Cam asa si aici: in loc sa fiti apreciate ca ati avut curajul, disponibilitatea si initiativa sa trageti un semnal de alarma in tara in privinta gravitatii problemei infertilitatii si chiar ati reusit sa miscati lucrurile, expunandu-va pe voi si pe soti (pentru ca la noi prejudecatile si ingnoranta sunt in floare), acum se trezesc unele persoane sa va judece. Daca sunt asa grozave, de ce nu au participat si ele, de ce nu au ajutat? Fetelor, chiar nu se merita sa va faceti sange rau din asta. Oamenii au fost intotdeauna rai si invidiosi...
Sunt pregatita sa fiu mamica!

Aniela

Mesajde Aniela » Vin Sep 25, 2009 3:16 pm

: ) ) )

M-au banat si pe mine...hilar de'a dreptul.Revin.

psj

Mesajde psj » Vin Sep 25, 2009 4:16 pm

Tu ce-ai facut, ce injurii grave ai scris?! :))
Ce id aveai?

Mademoiselle PasDeChance

Mesajde Mademoiselle PasDeChance » Vin Sep 25, 2009 4:36 pm

Eh, eu banuiesc ce a facut. Oricine se pronunta proSOSI este banat, scurt. In schimb, mesajele proadmini troneaza mandre, chiar cand sunt impanate cu jigniri directe, explicite.

Elenada scrie:Hello

M-am lasat pagubasa cu discutia cu Admin si cu fanele lui.

Pisic nu ma inghite deloc. A mai cautat cearta si la un subiect dedicat fivului in Austria. M-a certat ca am tinut partea clinicii unde am facut fiv, clinica despre care spunea ea ca nu are decat un singur dr si anume profesorul si totodata detinatorul clinicii, iar restul fiind niste nimeni pentru ca nu aveau stampila pusa pe retete si care nu stiu ce fac. Mie una nu mi-a lasat deloc impresia doctorita cu care am facut fiv ca nu ar sti cu ce se mananca. De fapt acolo nu faci fiv cu un singur doctor, ci cu toata echipa de medici ai clinicii.

Acum ma acuza ca imi place sa apar la televizor si de asta ma duc, ca sa ma dau eu mare. Ce e drept, am si cu ce sa ma dau mare. Ma dau mare cu sotul meu afectat din pacate de infertilitate si care este considerat impotent de trei sferturi dintre cei care s-au uitat la emisiunile in care am aparut, pt ca pentru foarte multi infertilitatea masculina e confundata cu impotenta.

Pacat ca tot noi suntem vazute rau, ca fiind niste egoiste, interesate sa aparem la televizor. Sa ne "laudam" cu infertilitatea....
Dar asta nu ma mira si ma asteptam la asa ceva, asa ca nu au reusit si nici nu vor reusi sa ma faca sa renunt la aceasta campanie. Mergem inainte impreuna!

Asta, observatia lui Pisic77 cu gloria media, a fost cea mai nedreapta faza din tot scandalul asta. Cand am facut apel pe forum pentru ca aveam spatiu in direct la televiziunea nationala [chiar, si asta o fi fost intermediat de DC, ca si articolul din Evenimentul Zilei?! au tacut in iarba cand le-am zis ca avem arhivate mailurile prin care am intermediat si pregatit articolul EvZ; cat tupeu, halucinant; mai lipsea doar sa zica ca de fapt DC mi-a facut cunostinta, in urma cu vreo 14 ani, cu jurnalista de la EvZ care a fost punctul zero al articolului!] - si am rugat sa se duca cineva de pe forum la emisiune, liniste deplina. Si apoi Elena (sau Cristal, sau Claudia, sau Mirimir, care au aparut pe sticla fara blur, vorbind despre infertiliate) cauta glorie personala. Repet: jenant. Cel mai jenant.
33 de ani, la origine infertilitate masculina - OAS moderata, in fapt infertilitate mixta (problema feminina - rezolvata in prezent).

Martie 2008: FIV-ICSI1, reusit, sarcina gemelara, prim trimestru perfect, morfofetala perfecta, ulterior contractii puternice, spitalizare cinci saptamani repaus strict, din pacate nasterea prematura nu a putut fi evitata. :( ...Fetitele mele sunt ingeri.
...Ulterior s-a descoperit un sept uterin, rezecat in urma a trei histeroscopii operatorii (2008 - 2009). Doua histeroscopii de control ulterioare: cavitate uterina ok, endometru ok.
Iunie 2009: FIV2, primul ET nereusit; sept. 2009: TEC neconcretizat.
Ianuarie 2010: FIV3, primul ET nereusit; aprilie 2010: TEC - reusit, insa sarcina oprita din evolutie. :(
Oct. 2010: FIV4, primul ET (blastocist) - nereusit; martie 2011: TEC - neconcretizat.

Violently unhappy: FIV5, noiembrie 2011, nereusit.

Continuarea povestii, aici.

Andreea

Mesajde Andreea » Sâm Sep 26, 2009 3:30 pm

Imi pare atat de rau sa citesc (si aici si pe DC) despre aceasta situatie. La inceput am fost sigura ca era vorba despre o neintelegere, dar constat ca se pare (din pacate ) ca am gresit
Intr-adevar DC a avut un loc important in inceperea acestei campanii dar pacat ca s-a ajuns la atata violenta.
Oricum, aceasta campanie este mult prea importanta ca sa ne coboram la nivelul celor de pe DC. Partea lor s-a terminat si nu are rost sa ne mai chinuim cu asta. Aceasta campanie are nevoie de rabdare, credinta (nu neaparat din punct de vedere religios), dragoste - ceea ce vine de la DC nu ajuta. Si sunt sigura ca se poate merge mai departe fara "ajutorul" lor.
Va apreciez pentru eforturile depuse.

sophie76

Re: Sfarsitul mediatizarii campaniei pe DC

Mesajde sophie76 » Dum Sep 27, 2009 10:03 pm

fetelor sunt profund dezamagita de ceea ce se intimpla!!!Sincer nu ma asteptam la asa ceva din partea DC, nu credeam ca exista atita ipocrizie, iar sa incerci sa-ti aloci munca altcuiva si sa te impaunezi cu ea in scopuri pur materialiste, ignorind insasi esenta si scopul acestei campanii e de a dreptul strigator.
Si cind ma gindesc ca chiar i l crezusem pe Admin ca vrea sa sustina campania si sa ajute concret!!!!!!!imi vine sa mi dau palme la cit am fost de naiva !!! si faptul ca a sters toate mesajele legate de campanie mie mi se pare doar un rezultat al propriilor frustrari!!!
nu stiu ce as mai putea spune, sunt profund dezamagita!!! Vreau doar sa va asigur in continuare de suportul meu!!!

Mademoiselle PasDeChance

Mesajde Mademoiselle PasDeChance » Lun Sep 28, 2009 7:23 am

Andreea, Sophie - multumim pentru sprijin si incurajari. Ceea ce va rog e sa nu o luati in cheie dramatica, sa nu va simtiti dezamagite - ca doar nu s-a intamplat nici o nenorocire. Un fleac, ne-au ciuruit. :)) Ne-au banat, ca asa stiu ei sa castige conflictele de idei, dar campania SOS Infertilitatea continua exact ca inainte. Nu o mai mediatizam pe DC, atata tot, dar aspirantele de acolo care sunt interesate stiu unde ne gasesc, prezenta voastra aici e dovada.

Tot ceea ce s-a dorit de cate admini a fost asimilarea acestei campanii, munca noastra, ca fiind un "produs" DC, bun de asezat in vitrina cu trofee. Si asta nu e o chestie recenta, a fost reactivata de prezenta SOSI in finala Webstock, dar de fapt dateaza inca de anul trecut: http://forum.desprecopii.com/forum/topi" In noiembrie trecut ni se reprosa ca nu exista link (l-am pus atunci si exista si in ziua de azi, fara intreruperi - plus, intre timp, inca vreo sase linkuri catre DC in articole si nenumarate altele in comentarii) si ca ii enumeram alaturi de "alte nume, alte bloguri". #-o

Pai da, desi pare greu de crezut pentru proprietarii DC, exista numeroase alte site-uri care au mediatizat campania, din proprie initiativa si mai ales fara pretentii de nici un fel. Am observat ca se considera buricul internetului, dar mai exista si alte site-uri in aceeasi nisa. Poate nu au atata trafic, dar au o atitudine ok.
33 de ani, la origine infertilitate masculina - OAS moderata, in fapt infertilitate mixta (problema feminina - rezolvata in prezent).

Martie 2008: FIV-ICSI1, reusit, sarcina gemelara, prim trimestru perfect, morfofetala perfecta, ulterior contractii puternice, spitalizare cinci saptamani repaus strict, din pacate nasterea prematura nu a putut fi evitata. :( ...Fetitele mele sunt ingeri.
...Ulterior s-a descoperit un sept uterin, rezecat in urma a trei histeroscopii operatorii (2008 - 2009). Doua histeroscopii de control ulterioare: cavitate uterina ok, endometru ok.
Ianuarie 2010: FIV3, primul ET nereusit; aprilie 2010: TEC - reusit, insa sarcina oprita din evolutie. :(
Oct. 2010: FIV4, primul ET (blastocist) - nereusit; martie 2011: TEC - neconcretizat.

Mademoiselle PasDeChance

Mesajde Mademoiselle PasDeChance » Lun Sep 28, 2009 7:31 am

Nu mai reiau toate "reprosurile" care ni s-au facut, dar sintetitez ca sa fie clar (o sa scriu in mai multe posturi, sa "rup" cearsaful):

1. DC nu a intermediat nici o aparitie media pentru campania SOSI (cu exceptia publicarii a doua articole pe site-ul propriu, articole scrise insa de catre noi, ceea ce lor le-a adus continut fara vreun efort editorial, deci suntem chit); pe de alta parte, tocmai stiind cat de revendicativa si de inflamabila e proprietara DC la faza asta, noi am avut grija sa precizam in aparitiile noastre media numele forumului DC - si se poate verifica cu usurinta in articolele si reportajele din blogroll; chiar imi amintesc ca in articolul din Tabu autoarea scrisese "forumul desprecopii.ro", am cerut cand am dat bun de tipar sa fie modificata extensia, desi m-as fi putut preface ca nu am observat. :))

2. DC nu a intermediat concret sprijinul niciunei personalitati publice pentru campanie, asa cum au pretins (chiar folosind pluralul, deci ar fi fost vorba de mai multe personalitati publice ce ar fi dorit sa ajute concret campania, dar SOSI le-ar fi respins ajutorul; halucinant!); singura faza a fost un mesaj vag de la Andreea Marin, ceva de genul "vorbim mai tarziu, in ianuarie" (exista in topicul spre care am dat link mai sus), iar apoi nu a mai raspuns la mesajele repetate; desi la nivel personal nu credeam absolut deloc in sinceritatea disponibilitatii Zânei de a se implica pentru aceasta cauza (cred ca o femeie are dreptul sa NU vorbeasca despre faptul ca a facut apel la FIV - insa atunci trebuie sa aiba minima inteligenta de a NU declara prin ziare ca nu mai are trompe uterine dupa doua sarcini extrauterine, pentru ca apoi cand declara ca a ramas gravida natural - ia intreaga umanitate de proasta; e suficient manualul de anatomie de clasa a opta ca sa stii ca o femeie fara trompe nu are absolut nici o sansa de a ramane insarcinata natural) - insa, in ciuda scepticismului nostru, nu am facut nimic sa impiedicam o eventuala implicare a Zânei, cum cu tupeu au zis adminii zilele trecute, pur si simplu aceasta nu a raspuns la mesaje, deloc. Asta-i tot.

Mademoiselle PasDeChance

Mesajde Mademoiselle PasDeChance » Lun Sep 28, 2009 7:34 am

3. nu, nu consideram firesc ca pentru simplul fapt ca o parte dintre noi ne-am cunoscut virtual pe forumul DC (si spun "o parte"; de pilda, jurista care se ocupa cu hartzogaraia pentru infiintarea Asociatiei a fost cooptata direct, ca si numerosi alti voluntari din baza de date, ba pe unii dintre cei care scriau in comentariile de pe blog sau ne adresau mailuri noi i-am indemnat spre forumul DC, unde au devenit membri) si am continuat sa ne mediatizam rezultatele actiunilor acolo, proprietarii acestui spatiu virtual ar avea vreun drept sa ne impuna, pe un ton imperativ, cu o atitudine de stapan de sclavi, ce si cum sa afisam pe pagina web a campaniei, respectiv bannerul lor; exista linkuri catre ei din belsug, consideram ca e suficient, cum spunea si psj, noi (cel putin pentru moment) nu avem nici un fel de publicitate - desi au fost persoane si firme care ne-au ajutat concret, de pilda pagina noastra este gazduita de o firma de software, nu cred ca vedeti banner catre ei pe undeva pe aici (dimpotriva, celelalte site-uri ale firmei respective au banner catre noi). nu a existat nici o firma/publicatie/pagina web/persoana care a ajutat aceasta campanie careia sa-i fi trecut pin cap sa ceara SOSI ceva in schimb, sa isi impuna pretentiile. cu o singura exceptie: proprietarii desprecopii.com

4. felul autocratic in care au banat persoane care adresasera mesaje decente si firesti (si nu ma refer la mine, ca eu, desi nu sunt structural o natura conflictuala, reactionez foarte ferm si ironic cand sunt calcata pe coada - dar aveti mai sus mesajele absolut decente pentru care au fost banate psj, ioana, beatriz + aniela) doar pentru ca erau luari de atitudine proSOSI, lasand in schimb mesaje proadmini chiar cand erau impanate cu jigniri (la modul "sunteti proaste") si adresate unor persoane care nu isi mai puteau exprima acolo punctul de vedere - spune totul despre arama din care sunt construite aceste personaje. A, da, si pentru pastrarea aparentelor si evitarea bilelor negre de la unele aspirante (care sunt niste gasculitze manipulabile, din punctul lor de vedere, numai bune de clickait), in continuare adminii DC doresc, desigur, sa coopereze cu SOSI, absolut amiabil. :)) Exact lins unde au scuipat se cheama asta (expresie care a ingretosat-o pe o preasensibila fosta coforumista, spre deosebire de "mucii in fasole" exprimati imediat dupa, dar de aceeasi parte a baricadei) - ei bine, SOSI nu practica, sa fie la ei acolo.

Mademoiselle PasDeChance

Mesajde Mademoiselle PasDeChance » Lun Sep 28, 2009 7:35 am

SOSI, in schimb, multumeste frumos pentru faptul ca din cauza/datorita acestui conflict am activat, iata, forumul propriu. Unde vom pune accentul pe calitate, nu pe cantitate.

Hai ca am scris destul, sper sa nu mai fie nevoie sa revin, chiar am treburi mai bune de facut, timpul asta il pot dedica unor chestii constructive, care merita efortul.

Dar inca o data, doamnelor: multumim pentru sprijin. Da, conteaza. :)

elenyka

Mesajde elenyka » Mie Oct 07, 2009 10:17 am

Nu vroiam sa scriu, dar nu m-am putut abtine.
Mi-am facut si eu cont pe acel forum in speranta ca voi gasi informatii folositoare sau ca voi gasi raspunsuri la cateva intrebari.
Probabil sunt prea exigenta, insa pentru o intrebare obiectiva nu s-a gasit nimeni sa dea un raspuns, si nu este vorba de intrebarea mea ci de marea de intrabari puse de diverse persoane care nu si-au aflat raspunsul.
Ce m-a frapat insa a fost multitudinea de posturi strident colorate si fonturi grosolane si posturi gen good job, bravo, sa-ti traiasca, imi pare rau etc., succedandu-se pagini la rand fara nici o substanta, vorbe spuse in vant neavand nici un nucleu asupra adevaratului sens al topicului.
So, n-am stat mult pe ganduri si am sters de bunavoie contul, pentru ca nu am fost multumita.
Cam aceasta a fost experienta mea cu acel forum si sincer nu regret nimic, pentru ca nu mi-a folosit la nimic.
Prefer un forum obiectiv unde informatia este triata iar comentariile sunt inteligente. Deja aici discutam de o anumita valoare a oamenilor care discuta si de o anumita selectie.
Toate cele bune.

claudia

Mesajde claudia » Mie Oct 07, 2009 10:30 am

Elenyka, ne bucuram ca ti-am facut o impresie buna, sper sa gasesti aici raspunsurile de care ai nevoie, iar atunci cand ai ceva de intrebat nu ezita, vom incerca sa-ti raspundem in cel mai scurt timp posibil. Din pacate toate ne confruntam cu aceeasi problema "infertilitatea" si stim cum e sa ai intrebari si sa te ajute cineva cu un raspuns pertinent.

O zi buna!

elenyka

Mesajde elenyka » Mie Oct 07, 2009 11:19 am

Impresia este foarte buna, din fericire am gasit raspunsurile de care am avut nevoie de-a lungul timpului mergand pe la diferite clinici si doctori si cred ca pot participa, in masura in care am timp, cu informatii concrete si indicatii pentru cine are nevoie de ele.

Loredana

Mesajde Loredana » Vin Oct 09, 2009 9:30 pm

Haideti fetelor ca ne descurcam super fara DC. Mie imi place mai mult aici. Oricum eu imi facusem cont acolo doar ca sa comunic cu voi. Nu am mai intrat sa verific daca ma baneaza dar eu am o expresie...``fereste-te sa judeci sau sa faci rau pt ca in viata tot raul pe care il faci in mod voluntar,se intoarce impotriva ta si mai devreme sau mai tarziu, in mod direct sau indirect, vei fi afectat.`` :-?
NICIODATĂ SĂ NU SPUI "NICIODATĂ"

infertilitate tubară

Mademoiselle PasDeChance

Mesajde Mademoiselle PasDeChance » Mie Noi 11, 2009 8:26 pm

Hai ca ma tin de cateva saptamani sa va arat asta, dar erau intotdeauna alte prioritati, nu am avut timp de futilitatzi.

Dar merita totusi cateva minute, rar asa mostra de tupeu si jeg.

Ia auziti la madam Zoita Popescu:

Imagine

Deci, in luna octombrie 2009, DUPA ce a banat in bloc si cu scandal pe initiatoarele campaniei de pe forumul ei unde mediatizam actiunile, madam ZP afirma, de dragul aparitiei numelui forumului sau in revista Dilema Veche ce a hotarat sa aloce spatiu subiectului infertilitatii, ca DC "sprijina, de asemenea, o campanie lansata in luna iulie a anului trecut de membrii forumului 'Asteptand un ingeras in viata noastra' prin care se doreste responsabilizarea autoritatilor din Romania in problema finantarii RUAM." Iar Zoita Popescu cica s-a "implicat din simpatie si convingere".

Pot sa vomit?! :ymsick:

Individa nu stie nici macar cand s-a lansat campania - daca e vorba despre lansarea primelor actiuni, ar fi fost luna martie, cand eram in plin FIV1 http://forum.desprecopii.com/forum/topi ... hichpage=1, iar daca e vorba de lansarea campaniei sub titulatura "Infertilitatea este o boala" cu blog si plan de actiune pe termen mediu/lung, este vorba de 13 noiembrie 2008. In iulie 2008 despre care vorbeste ea ca sa se bage in seama "din simpatie si convingere" eu eram in spital si imi tineam copiii morti in brate.

Ala

Mesajde Ala » Sâm Feb 27, 2010 3:52 pm

acum am aflat de ce ati disparut de pe desprecopii !! eu anul tecut am avut probleme mari cu sanatatea sotului nu am avut timp de nimic,am amanat si proiectul bebe si tot,n-am intrat pe forum. am citit tot ce ati scris aici !! nu pot sa cred ca v-au cerut bani !! ce josnicie !! odata face cineva ceva si desprecopii a vrut bani ca sa va lase sa spuneti pe forum ce faceti !! e de facut cruce !!

Ala

Mesajde Ala » Sâm Feb 27, 2010 4:01 pm

iar asta cu articolul din dilema cu mirela marea sustinatoare generoasa dupa ce v-a cerut bani,v-a sters si v-a blocat desi nu ati jignit pe nimeni e cea mai josnica !!!! am citit pe prima pagina pentru ce replici ati fost sterse ! cind se injura de stramosi pe la generale nu le mai sterge le da cartonase ca aduc audienta.v-a sters ca sa nu vada celelalte aspirante de ce in stare pentru bani,sa va ceara sa fceti contract de publicitate pe forumul ei ca sa ziceti aspirantelor ce faceti pentru ele !! asta e lumea in care traim !! cum zicea alinuta mai sus cind incearca unul sa faca ceva de bine in romania i se da la cap! fetelor eu va rog sa nu va faceti singe rau asa e lumea asta.e bine ca nu ati abandonat,ca voi faceti ceva si aveti tot sprijinul meu.ma bucur ca am dat din nou de voi,o sa va citesc si va sustin din tot sufletul.

Mademoiselle PasDeChance

Mesajde Mademoiselle PasDeChance » Dum Feb 28, 2010 11:12 am

No, pe bune, Ala, ti se pare tie ca ne-am face sange rau? :)

Eu am un temperament destul de sarcastic, imi amintesc ca si in zilele alea, cand am fost banata pentru ca am protestat cand ni s-a cerut sa incheiem contract de publicitate platita ("scrieti-ne sa negociem tarifele") pentru mediatizarea campaniei pe forumul despreclickuri.com (bine, oficial eu am fost banata pentru ca am scris ca Andreea Marin e o "mâtza ipocrita" - un sacrilegiu, se pare :)) ) - si atunci am avut un zambet sarcastic pe mecla. Citeam si ranjeam. Inca o confirmare despre cum e croita lumea, mare parte a lumii, am ranjit, dar mi-am/ne-am vazut de treaba.

Si, dupa cum vezi, chiar au continuat sa se intample lucruri, intr-un ritm si la un nivel nebanuite nici macar de noi la inceputuri. By the way, in martie se implinesc doi ani de la primele mesaje trimise MS, care au constituit inceputul campaniei.

Mademoiselle PasDeChance

Mesajde Mademoiselle PasDeChance » Lun Iul 05, 2010 11:20 am

Ia uitati ce surpriza adorabila ne-a iesit la search intr-un articol:

http://myopinion.ro/desprecopii-com/com ... comment-64

[...]Mai mult decat atat, Despre Copii este o comunitate militanta activa pentru drepturile copiilor si mamelor, din sanul acestei comunitati pornind initiativa creerii Asociatiei “SOS Infertilitatea” (http://infertilitate.com/ ) care deruleaza o serie de actiuni de lobby in plan mediatic si politic, in vederea responsabilizarii clasei politice romanesti asupra gravei si ignoratei probleme a infertilitatii si a reproducerii umane asistate medical, care nu este reglementata legal in Romania.[...]

Eh?! :-b Vitrina cu trofee a DC trebuie alimentata fie si la modul retrospectiv (da, de acolo a pornit initiativa campaniei, dar la initiativa userilor, nu a administratiei) si mincinos prin omisiune (dar de ce SOSI nu isi mai mediatizeaza actiunile acolo de ce nu se spune in acest articol atat de obiectiv?!).

Eh, intrebari superflue, pe care le scriu pe-aici intr-o doara, cu acelasi dezgust amuzat. Sa stea linistita Madam Zoita Popescu cea implicata si militanta si altruista, nu reprezentam concurenta, nu jucam in aceeasi liga (Slava Domnului!). Dar si sa inceteze sa isi mai atribuie fie ce-o fi din actiunile SOSI, ca e jenant pana si pentru ea.

zisaCami

Mesajde zisaCami » Joi Iul 08, 2010 10:51 pm

RalucaBonzi scrie:
... (bine, oficial eu am fost banata pentru ca am scris ca Andreea Marin e o "mâtza ipocrita" - un sacrilegiu, se pare :)) ) ...

Pai te cred si eu ca ai fost banata :D ... tu nu stiai ca Andreea Marin a scris un articol in revista sa "Business Women", in care o compara pe "madam Zoita" cu Marie Curie?! :-o
Uite aici articolul: http://andreeamarinbanica.acasa.ro/arti ... -Banica-2-
http://andreeamarinbanica.acasa.ro/uplo ... woman2.pdf

Iar acum, ma astept sa mi se inchida si mie contul pe DC :)) ... oricum, eu nu mai scriu de multa vreme acolo, intrucat am ramas cu un gust amar de atitudinea acestei persoane in ce priveste campania voastra si nu in ultimul rand de atitudinea pe care a avut-o in campania electorala privind alegerea presedintelui tarii! :ymsick:

Înapoi la “Miscellanea.”