Trei inscrieri = trei premii pentru SOSI la PR Award 2011.

Probabil cea mai recompensata asociatie de voluntari din Romania. Awareness & networking pentru cauza luptei cu infertilitatea.
SOS Infertilitatea
Administrator

Re: ACUM!

Mesajde SOS Infertilitatea » Joi Oct 27, 2011 7:23 pm

SOS Infertilitatea scrie:Multumim pentru urari, Elena si Beatrix sunt la Palatul Parlamentului, la Gala PR Award.

Ne-au promis ca ne anunta prin sms daca au ce sa ne anunte. Deocamdata - nimic, desi Gala a inceput de doua ore....
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ...Imagine ... Imagine... Imagine

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Joi Oct 27, 2011 7:24 pm

Va propunem sa revedeti inregistrarile de la decernarea premiilor Galei Societatii Civile 2011.

Premiul intai pentru Asociatia SOS Infertilitatea la categoria "Apararea Drepturilor individuale si colective" (sase minute):

I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ...Imagine ... Imagine... Imagine

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Joi Oct 27, 2011 7:26 pm

Si premiul intai pentru Asociatia SOS Infertilitatea la categoria "Buget -,Eficienta +" (doua minute).

Interviul cu Elena a fost realizat anterior si rula pe ecran pana urcau premiantii pe scena:

I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

SOS Infertilitatea
Administrator

Re: Golden Award for Excellence pentru SOS Infertilitatea!

Mesajde SOS Infertilitatea » Joi Oct 27, 2011 7:52 pm

...A sosit sms-ul!
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

mihaele

Mesajde mihaele » Joi Oct 27, 2011 8:00 pm

Bravo fetelor Felicitari am fost sigura ca vom catiga [majoreta] [majoreta] [majoreta] [majoreta] :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
32 ani sarcina extrauterina amputarea trompeleor uterine.4 fiv-uri nereusite+2 FET nereusite. MTHFT mutatia C677T heterozigot,mutatia A1298C heterozigot,

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Joi Oct 27, 2011 8:22 pm

Au venit de fapt ....trei sms-uri!
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Joi Oct 27, 2011 8:22 pm

Silver Award for Excellence pentru SOS Infertilitatea la Romanian PR Award, categoria "ONG / Societate civila"!!
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Joi Oct 27, 2011 8:23 pm

Silver Award for Excellence pentru SOS Infertilitatea la Romanian PR Award, categoria "Buget - / Creativitate +"!! Nu, nu, nu am scris din nou. Avem un AL DOILEA Silver Award!!
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Joi Oct 27, 2011 8:23 pm

.............si...............
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Joi Oct 27, 2011 8:24 pm

Golden Award for Excellence pentru SOS Infertilitatea la Romanian PR Award, categoria "Public Affairs / Advocacy"!!
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Joi Oct 27, 2011 8:25 pm

Am luat TOT, TOT, TOT!!!
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

alif

Mesajde alif » Joi Oct 27, 2011 8:28 pm

felicitari! felicitari! felicitari! :ymhug: :ymhug: :ymhug: [floare] [floare] [floare]
Alina, voluntar de profesie SOS Infertilitatea, sustinut de Fundatia Vodafone (15 septembrie 2012 - 15 martie 2013).

Swanheart

Re: Am luat TOT, TOT, TOT!!!

Mesajde Swanheart » Joi Oct 27, 2011 9:20 pm

WOW, m-am emotionat... Sincere felicitari, si la fel de sincere aprecieri din partea noastra! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
Eu 32 ani - sotul 35 de ani, infertilitate masculina: < 2 mil/ml, cryptozoospermie, apoi oligospermie. MTHFR C677T heterozigota, ambele PAI-1 heterozigote, Factorul XIII heterozigota.
Februarie 2012 - I.A. nereusita (la Gynatal - Timisoara).
FIV 1 - sept. 2012, Gynatal. ET 3 embrioni perfecti - beta 13,77 (sarcina biochimica ?).
FIV2 - noiembrie 2012, Gynatal, ET cu 3 embrioni - nereusit.
FET martie 2013, 3 embrioni perfecti - nereusit.
Surpriza, in aprilie 2014 sotul are normospermie.
FIV 3 - aprilie 2014 Kaali Budapesta: ET cu 2 blastocisti AA - nereusit
August - Septembrie 2014 fac sedinte de bioenergie si iau 1 Thromboo Ass/zi.
Sarcina spontana, octombrie 2014. Clexane de 0.6 si 1 Aspenter / zi. Doamne, iti multumesc si te rog, ajuta-ma sa-mi tin copilul in brate!!!
Asteptam un baietel! [baietel]

Imagine

cami30

Mesajde cami30 » Joi Oct 27, 2011 9:42 pm

Yupeee!! Bravo, fetele! M-as muta la Bucuresti numai ca sa ma bucur de tot ce se intampla acolo cu SOSI. Va iubesc mult si sper ca toate fetele care fac FIV sa aiba bebei sanatosi
37 ani 1. salpingectomie partiala bilaterala 2. FIV 1 oprit in evolutie 3. sarcina naturala ectopica - salpingectomie totala bilaterala 4. MTHFR homozigot 5. tiroidita cronica autoimuna ( Hashimoto) 5. end of my dream!

Beatrix

Mesajde Beatrix » Joi Oct 27, 2011 10:35 pm

Am sperat din inima ca SOSI va lua in seara aceasta un premiu... dar nu trei :D si ne-am intors cu tolba plina de premii!

Cum am transmis si de la fatza locului, avem un Golden si doua Silver, deci avem premiu la toate categoriile la care ne-am inscris / am avut nominalizare.

Am fost si suntem siderate! :D

A fost o gala de mare clasa, cand ne mai revenim din bucurie va dam si alte detalii.

Vom posta cel tarziu maine si poze.

Beatrix

Mesajde Beatrix » Joi Oct 27, 2011 10:43 pm

Monixa, bine te-am regasit si pe forum!

Sa va spun un secret: Monixa a pregatit pentru curier plicul cu aplicatia noastra (toate documentele necesare) pentru PR Award si a avut maini cu noroc b-)

monixa

Mesajde monixa » Joi Oct 27, 2011 10:52 pm

Beatrix scrie:Monixa, bine te-am regasit si pe forum!

Sa va spun un secret: Monixa a pregatit pentru curier plicul cu aplicatia noastra (toate documentele necesare) pentru PR Award si a avut maini cu noroc b-)

Bine v-am gasit pe forum dragelor. Ma bucur nespus pentru cele 3 premii castigate. Felicitari tuturor celor care au lucrat la documentatie si proiect!

De acum inainte voi depune toate plicurile cu documente pentru aplicatii la orice, oricand si cu cea mai mare placere. :D

FELICITARI!!!!! :-BD

Beatrix

Mesajde Beatrix » Joi Oct 27, 2011 10:54 pm

Si sa va mai spun un secret, desi cred ca v-ati dat seama demult: Raluca e un strateg GOLDEN!

Doamnele care au fost in juriu si ne-au acordat premiul Golden Award for Excellence la categoria "Public Affairs/ Advocacy/ Lobby", au avut cuvinte extraordinare de lauda pentru SOSI, au spus ca a fost o categorie deosebit de dificila si ca noi avem un proiect complex. Ne-au felicitat din inima.

Elenada

Mesajde Elenada » Joi Oct 27, 2011 11:08 pm

Si pentru ca pare greu de crezut, iata dovada :)

Imagine
Elenada mamica fericita de gemenasi pretiosi Ana Maria si Matei Stefan 18 iulie 2009

In 2006 la varsta de 26 de ani eu si 28 de ani sotul am primit diagnosticul de infertilitate primara cauza masculina - Astenoteratospermie severa, lichid ejaculat 0,8 ml, nr spermatozoizi 120 mil/ml, mobilitate A+B = 0.
martie 2008 FIV+ICSI la Giulesti nereusit
noiembrie 2008 FIV+ICSI+IMSI reusit in Viena la cinica Wunschbaby
iulie 2009 veneau pe lume gemenasii nostri Ana si Matei :)

Alla76

Mesajde Alla76 » Vin Oct 28, 2011 12:01 am

:ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
jos palaria in fata voastra! meritati admiratia noastra!
felicitari fetelor! si "La mai mare!"
Ma bucur mult ca eforturile voastre au fost recompensate si ca meritele au fost recunoscute!!
oligo-girl, MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 4G/5G heterozigot, 3 IUI nereusite, 3 IUI anulate, sarcina obtinuta natural, neconfirmata ecografic doar prin beta HCG, pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009, FIV1 Debrecen - reusit (ET 26.11.10) cu hiperstimulare gr 3, sarcina sub clexane 0,4, oprita din evolutie in s8. FIV 2 la Timisoara!!!! in cadrul programului national punctie 09.05.12 ET 12.05.12 cu 2A de 8 celule si 1B de 4 celule; la rece avem 2 blastocisti cuminti. Beta ziua 11 de la ET = 177,12 ziua 13ET 337,26 ziua 20 ET 3328,33

Înapoi la “Gale & premii.”