SOS Infertilitatea, membra Fertility Europe.

Proiecte permanente ale Asociatiei SOS Infertilitatea, incheiate sau in derulare. Va rugam sa retineti: TOATE actiunile asociative (inclusiv administrarea acestui forum) sunt desfasurate in regim de VOLUNTARIAT.
SOS Infertilitatea
Administrator

Re: SOSI @ Fertility Europe members' meeting, Praga martie 2

Mesajde SOS Infertilitatea » Lun Apr 11, 2011 10:51 am

Asociatia SOS Infertilitatea va participa si anul acesta la proiectul paneuropean Special Families Campaign.

Imagini ale familiilor de Romania care au trimis fotografii si mesaje pentru expozitia de anul trecut de la Roma puteti vedea aici.

Daca anul trecut a fost un fel de proiect pilot, anul acesta proiectul are dimensiuni mai ample si mai elaborate. Participarea romaneasca la Special Families Campaign se va derula sub numele "Familiile Sperantei".

Va oferim prezentarea proiectului, multumim voluntarei noastre Paula-Livia pentru traducere. @};-
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie
Grup FB sarcina & parenting

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie
Pagina FB a initiatoarei Asociatiei

Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ...Imagine ... Imagine... Imagine

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Lun Apr 11, 2011 10:55 am

Campania Familiile Speranţei
Mesaj de speranţă pentru fertilitatea ta
Aprilie 2011

Dragi membri ai Fertility Europe,

Vă vom oferim prin acest document următoarele:
1. obiectivele comune ale Campaniei Familii Speciale (CFS);
2. proceduri de realizare a cărţilor poştale şi diseminarea;
3. idei şi exemple ale practicilor locale în cadrul campaniei, incluzând strângerea de fonduri;
4. activităţi de promovare înainte şi după expoziţia de la Stockholm;
5. programul campaniei;
6. condiţiile de participare şi beneficiile membrilor participanţi;
7. CFS la ESHRE, Stockholm, iulie 2011;
8. prezentarea partenerilor campaniei.

Fertility Europe

Aproximativ 10 milioane de locuitori ai UE vor avea nevoie de sprijin şi asistenţă medicală pentru a avea un copil. Toate aceste persoane sunt foarte vulnerabile în drumul lor spre a deveni o Familie Specială. Ele au nevoie de speranţă şi de informaţii de încredere. Tocmai aceste aspecte sunt căutate la Fertility Europe şi membrii săi. Atât de către femei, cât şi de bărbaţi.
Fertility Europe este o organizaţie independentă, transparentă şi democratică, formată din asociaţii europene implicate în problematica fertilităţii şi care asigură sprijin celor afectaţi de dificultăţi de concepţie. A fost fondată în 2007 şi în prezent are 20 membri deplini provenind din 18 ţări, 1 membru asociat şi 6 membri candidaţi.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Lun Apr 11, 2011 10:56 am

1. Obiectivele comune ale Campaniei Familii Speciale

Pe lângă activitatea de networking şi împărtăşirea bunelor practici, scopurile ei principale sunt să mărească gradul de conştientizare a problemelor de fertilitate şi să fie purtătorul de cuvânt al celor afectaţi de infertilitate.
Membrii Fertility Europe menţin contactul cu numărul uriaş de familii care şi-au îndeplinit visul fie prin intermediul varietăţilor de metode de reproducere asistată medical, de la susţinerea ovulaţiei, inseminare la FIV, fie au conceput natural, au utilizat alte alternative terapeutice, au adoptat sau s-au decis asupra unei vieţi împlinite fără copii. Multe familii încă încearcă să conceapă un copil.

Drumul dificil către viaţa de familie pe care o au astăzi îi face speciali şi constituie o sursă de speranţă pentru alţii. Împărtăşirea poveştii lor celorlaţi este un mod strălucit de a oferi speranţă.

Campania Familii Speciale, aşa-numitele Cărţi Poştale ale Speranţei trimise din ţările membre ale Fertility Europe vor constitui un mesaj puternic, impresionant şi vizibil, ilustrând în mod real faptul că 1 din 6 cupluri se confruntă cu dificultăţi de concepere şi de a avea o familie cu copii aşa cum şi-au planificat şi sperat de la început.

Va fi de asemenea o sursă majoră de publicitate pentru Fertility Europe, pentru proiectele acesteia şi pentru organizaţiile membre, un mod minunat de cooperare şi demonstrare a scopurilor comune.

Cărţile poştale Familii Speciale vor fi create şi trimise prin e-mail spre mai multe destinaţii, expuse la ESHRE, pe internet şi posibil şi în alte locuri diferite.

Suntem bucuroşi să vă invităm – membri ai Fertility Europe – să participaţi la campanie şi să adunaţi poveştile Familiilor Speciale din întreaga Europă – aceasta este modalitatea în care puteţi acţiona.

Invită persoane la Campania Familii Speciale – ajutaţi-ne să trimitem mesaje de speranţă.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mar Apr 12, 2011 9:09 am

2. Proceduri de realizare a cărţilor poştale şi diseminarea

1. Bannerul-invitaţie, cu logo-ul Fertility Europe şi Familii Speciale (mărime obişnuită), va fi expus în limba locală pe principalul website al ţării membre, precum şi pe principalul site al www.fertilityeurope.eu pentru o perioadă de 6 luni sau mai mult (opţional). Organizaţia va formula un text scurt pe banner – încurajarea de a participa – în forma lui finală după aprobarea traducerii.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mar Apr 12, 2011 9:13 am

2. Bannerul va conţine numele campaniei în limba locală, de exemplu, în Slovacia, organizaţia membră o numeşte Mimoriadne rodiny (Extraordinary Families), dar puteţi de asemenea apărea cu nume ca „Familiile cu un plus”, „Familiile Speranţei”, „Familiile extra-fericite” etc., pentru a evita conotaţiile date cuvântului „special” în limba locală. Numele campaniei ar trebui totuşi să fie în concordanţă cu obiectivul general al campaniei, iar traducerea lui ar trebui aprobată de comitetul executiv al Fertility Europe.

3. Bannerul va conduce potenţialul participant printr-un click spre subsecţiunea www.fertilityeurope.eu, către secţiunea cu toate limbile membrelor participante şi cu informaţii elementare despre campanie, în limba engleză.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mie Apr 13, 2011 7:11 am

4. Printr-un click pe opţiunea limbă (unii ar putea folosi limba engleză ca să nu apară la secţiunea ţării lor – este posibil ca ei chiar să fie sfătuiţi (opţional) să procedeze astfel dacă există preocupări în privinţa păstrării anonimatului), ei vor fi îndrumaţi cum să creeze cartea poştală propriu-zisă.

5. Fiecare participant va fi informat pe scurt despre scopul campaniei după cum s-a menţionat anterior sau despre scopul local/naţional al campaniei (opţional) (după aprobarea scopului de către comitetul executiv al Fertility Europe).
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mie Apr 13, 2011 7:11 am

6. El/ea va fi îndrumat să introducă o fotografie de familie (o fotografie cu copilul, amprentele mâinilor, desenul unui copil, orice altă imagine care să simbolizeze familia lor), după care câteva dintre imaginile ilustratoare vor fi puse la dispoziţie şi inserate printr-un click pe ele.

7. Povestea scrisă în limba locală va fi limitată la aproximativ 300 caractere şi înainte de a fi redactată, oamenii vor avea ocazia să vadă câteva exemple în limba lor.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Lun Apr 18, 2011 9:15 pm

8. La scrierea mesajelor, persoanele vor fi rugate să completeze rubricile cu numele sau pseudonimul lor şi ţara lor de origine. Opţional şi oraşul lor.

9. La final, persoanele vor fi încurajate să trimită cartea poştală nu numai către Fertility Europe apăsând click pe Send, dar şi altor prieteni despre care ştiu că au avut sau au o problemă similară. Pe lângă primirea cărţii poştale, aceşti oameni vor fi invitaţi să participe la campanie.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Lun Apr 18, 2011 9:16 pm

10. I se va mulţumi fiecărui participant şi acesta va fi invitat să se uite la selecţia cărţilor poştale existente şi, în caz că există interes, va fi informat din nou cu privire la scopurile campaniei „Familii Speciale” şi la modul de utilizare.

11. Formularul va include de asemenea o formulă legală de copyright pe fiecare imagine, dacă va fi publicată pe internet, expusă la Stockholm sau în viitor la decizia organizaţiei membre a Fertility Europe.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mar Apr 19, 2011 6:11 pm

3. Idei / exemple ale practicilor locale în cadrul campaniei, incluzând strângerea de fonduri

Campania „Familii Speciale” este de asemenea o buna ocazie de a pleda şi de a ridica gradul de conştientizare a obiectivelor locale ale organizaţiei voastre (opţional) cum ar fi:

1. strângerea de fonduri;
2. acces la tratament (comparat cu partenerii europeni);
3. opţiuni de tratament;
4. înştiinţarea media, a membrilor Parlamentului sau a potenţialilor membri, parteneri, cu privire la numărul cuplurilor/oamenilor afectaţi din ţara voastra sau din Europa;
5. lobby pentru formarea unui cadru legislativ;
6. un tratament de calitate mai bună sau rambursarea lui în ţara voastra;
7. comapararea ţării voastre cu alte ţări europene cu standard mai ridicat de asistenţă medicală;
8. probleme speciale, precum infertilitatea masculină (cu selectarea cărţilor poştale speciale);
9. adopţia (de asemenea cu selectarea cărţilor poştale speciale);
10. folosirea sau întrebuinţarea abuzivă a distribuirii / tranzacţionării / donării ovulelor;
11. calitatea vieţii fără copii;
12. alte cauze.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mar Apr 19, 2011 6:15 pm

Campania poate fi de asemenea folosită în scopul strângerii de fonduri (opţional).

Una dintre opţiuni este identificarea unui partener / sponsor local, al cărui logo/mesaj va fi prezentat împreună cu informaţiile despre campanie pe website-ul / pliantul sau în cadrul unui eveniment, al unei expoziţii sau al unui meeting local (opţional) ale organizaţiei membre.

Exemplu: o organizaţie membră poate printa pliante mici format A6 cu informaţii/invitaţie de a participa la campanie, iar pe cealaltă parte a pliantului se poate imprima o promoţie la jucării / rochii de gravide / vitamine etc. aparţinând partenerului care plăteşte pentru pliant şi distribuirea sa (+ extra) şi ajută la distribuirea acestuia în magazine, pe website, pe pagina de Facebook etc.

Altă şansă de a avea un sponsor/partener local (opţional) este conferinţa de presă de la începutul campaniei (opţional)
(prima jumătate a lunii mai 2011) sau în a doua parte a ei după ESHRE – cu o serie de statistici şi poveşti europene – în septembrie 2011.
De exemplu, Slovacia are Nordic Pharma drept partener cu mesajul de prevenire a aderentelor.

Partenerii/sponsorii locali nu trebuie să fie în contradictoriu cu scopul campaniei şi orice acţiune întreprinsă ar trebui să fie în concordanţă cu statuturile Fertility Europe. Orice perteneri locali trebuie să fie aprobaţi de către comitetul executiv al Fertility Europe, printr-o procedură simplă/rapidă.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mar Apr 19, 2011 6:44 pm

4. Activităţi de promovare înainte şi după expoziţia de la Stockholm

Fertility Europe îşi plănuieşte să ajungă la 7 milioane de oameni care întâmpină dificultăţi de concepţie, efectul scontat fiind acordarea unei atenţii deosebite asociaţiei membre şi activităţilor sale.

Selecţia celor mai bune cărţi poştale de la fiecare organizatie membră participantă va fi expusă la Stockholm la congresul anual ESHRE (Societatea Europeana de Reproducere Umană şi Embriologie) la standul Fertility Europe şi posibil pe Peretele Speranţei în sediul unde va avea loc congresul din iulie 2011.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Vin Apr 22, 2011 7:54 am

În 2010 campania a fost prezentată de preşedinta aleasă a ESHRE, Dr. Ana Veiga din Spania, şi mulţi vizitatori şi invitaţi au apreciat poveştile foarte convingătoare din mai multe ţări.

În noiembrie 2010 s-a hotărât ca ESHRE să fie partenerul oficial al Campaniei Familii Speciale. Datorită interesului enorm al media şi al publicului, va avea loc o conferinţă de presă co-organizată de ESHRE, Campania „Familii Speciale” şi mesajul ei referitor la fertilitate vor fi oficial introduse şi prezentate jurnaliştilor internaţionali, experţilor în fertilitate din toată lumea, organizaţiilor şi persoanelor partenere, clinicilor FIV şi multor altor parteneri.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Vin Apr 22, 2011 7:55 am

Mesajul poate fi răspândit în arii mai extinse (opţional) prin cooperare locală cu alţi parteneri, parteneri de pe internet, cum ar fi reţelele locale care au ca teme de interes sarcina, adopţia, endometrioza, gemenii, copiii rezultaţi în urma FIV, fertilitatea masculină, asistenţa medicală, sugarii, Facebook şi alte reţele sociale în limba locală respectivă sau în media etc.

Cărţile poştale ale Speranţei pot de asemenea fi folosite în scopul uneia sau câtorva expoziţii/expuneri locale / naţionale (opţional) care îi vor ajuta pe membri să mărească gradul de conştientizare cu privire la specificul local al problematicii fertilităţii. Documentul de copyright întocmit de Fertility Europe prevede de asemenea o broşură digitală sau posibil o carte cu cele mai bune poveşti pentru viitor.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mar Apr 26, 2011 6:58 am

5. Programul campaniei

1. Bannerul de invitaţie va fi pregătit în aprilie/mai 2011 şi pus la dispoziţia membrului participant cu cel puţin 3 săptămâni înainte de lansarea oficială a campaniei.

2. În acelaşi timp vor fi pregătiri pentru lansarea oficială din ţara respectivă (traducerea comunicatului de presă, instrucţiuni de creare şi trimitere cărţi poştale). Membrii sunt liberi să organizeze un mic eveniment (opţional), o conferinţă de presă sau să încerce să contacteze câteva organizaţii partenere, care ar putea pune banner-ul pe website-urile lor (toate opţionale).

3. Sistemul, creând şi expediind automat cărţi poştale către website-ul Fertility Europe, va funcţiona din prima săptămână şi până în a doua săptămână a lunii mai 2011.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mar Apr 26, 2011 6:58 am

4. În iulie 2011 selecţia cărţilor poştale va fi expusă la congresul ESHRE. Membrii participanţi vor avea oportunitatea să prezinte cauza lor sau cele mai bune poveşti în timpul conferinţei de presă / evenimentului media la ESHRE.

5. După congres campania va continua să adune poveştile pentru o altă perioadă de 4 luni până la sfârşitul lui octombrie 2011 sau chiar mai mult (opţional).
Orice alte evenimente / activităţi (opţional) legate de campanie vor fi luate în considerare de comitetul executiv al Fertility Europe sau se vor lua hotărâri asupra lor la următoarea întâlnire a membrilor Fertility Europe.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Joi Apr 28, 2011 10:57 am

6. Condiţii de participare şi beneficiile membrilor participanţi

Organizaţiei membre i se va oferi ocazia de a participa la atractiva campanie europeană, beneficiind de următoarele:
- Sprijin din partea ESHRE;
- Promovare internaţională prin media (prin intermediul Fertility Europe);
- Folosirea logo-ului campaniei;
- Instrumente de strângere de fonduri;
- Kit informaţional;
- Informaţii statistice (câte cărţi poştale, ce poveşti, ce probleme, comparaţii);
- Selectarea celor mai bune cărţi poştale şi poveşti;
- Posibilitatea de a prezenta activităţile locale pe http://www.fertilityeurope.eu, la standul de la congresul ESHRE;
- Conferinţa de presă/evenimentul media internaţionale,
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Joi Apr 28, 2011 10:57 am

dacă va pune la dispoziţia Fertility Europe următoarele:

- spaţiu în partea de sus a website-ului membrilor pentru banner cu o mărime aproximativă de 400 x până la 180 (exemple ataşate) fără alt logo sau altă informaţie comerciale pentru o perioadă de 6 luni;
- traducerea documentelor (dupa cum sunt înregistrate în orarul part-time), pentru care organizaţia participantă va fi plătită;
- asistenţă în selectarea numelui local al campaniei şi alegerea celor mai bune poveşti (lucru de 2-3 ore cu folosirea internetului).

Toate/orice alte activităţi, pregătirea conferinţei de presă – cu sprijinul comitetului organizator – sau orice altă acţiune, precum activităţile, expoziţiile locale şi alte activităţi destoinate strângerii de fonduri sau diseminării de informaţii despre campanie cu scopul creşterii numărului de cărţi poştale ale ţării organizaţiei membre sunt opţionale şi vor fi coordonate în mod eficient pe o bază individuală conform cu decizia comitetului executiv al Fertility Europe.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Lun Mai 02, 2011 12:33 pm

7. CFS la ESHRE, Stockholm, iulie 2011

În iulie 2011 selecţia de cărţi poştale va fi expusă la Congresul ESHRE. În prezent avem în plan crearea unui Perete al Speranţei cu cărţile poştale ale Familiilor speciale, unde sute de cărţi poştale vor fi arătate persoanelor implicate în problematica reproducerii, dând formă muncii lor.

Material informativ cu cărţi poştale ale FS va fi de asemenea disponibil la standul FE întrucât vom încuraja oamenii şi organizaţiile să participe în campanie în perioada care va cuprinde următoarele 4 luni, până la sfârşitul lui octombrie 2011.

Membrele participante vor avea posibilitatea să prezinte cauza lor şi / sau cele mai bune poveşti / cărţi poştale în timpul conferinţei de presă / evenimentului media la ESHRE şi de asemenea pe website-ul Fertility Europe.

Toată munca, asociată cu adunarea, printarea şi expunerea cărţilor poştale ale membrului participant vor fi în grija comitetului organizator al CFS.

Mesajul pentru până la 7 milioane de familii care îşi planifică un copil: Noi am fost acolo unde sunteţi voi astăzi. Ştim ce simţiţi. Astfel am devenit o familie „specială”. Nu este întotdeauna uşor. Dar merită.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mar Mai 03, 2011 8:09 am

8. Prezentarea partenerilor campaniei

Partenerul principal al Fertility Europe în Campania Familiilor Speciale este de asemenea partenerul principal al FE şi al ESHRE – Societatea Europeană de Reproducere Umană şi Embriologie. Mai multe informaţii despre ESHRE pot fi găsite la www.eshre.com.

Dezvoltarea campaniei, cărţile poştale care produc un scenariu, cadrul, traducerile, coordonarea, precum şi imprimarea şi expunerea cărţilor poştale, comunicatele de presă, pliantele şi alte materiale de suport sunt totuşi posibile doar cu participarea unui partener, cu referire la fertilitate.

Partea de jos a cărţii poştale este rezervată unui mesaj al partenerului nostru, cu referire la planificarea familială şi conceperea unui copil. Partenerul pentru câteva ţări în 2011 este Austrian Lenus Pharma, producător al PROfertil, medicament utilizat pentru îmbunătăţirea calităţii spermei.
În prezent PROfertil este disponibil în ţările membre ale Fertility Europe, cu posibilitatea directă de a comanda produsul online. Mai multe informaţii despre companie şi furnizorul austriac al produsului, despre dr. Annerl pot fi găsite pe www.profertil.eu.

Partenerul va fi de asemenea prezentat la ESHRE prin derularea logo-ului (aprox. 80 x 200 cm) în timpul conferinţei de presă/al evenimentului media şi al congresului, existând posibilitatea de a distribui pliante în timpul congresului la standul nostru.

Alt potenţial partener este Nordic Pharma cu gelul Hyalobarrier (prevenirea formării aderentelor), mai multe informaţii pot fi găsite pe www.nordicpharmagroup.com/art-4-4-30-hyalobarrier.html

Se vor adapta şi planifica anumite detalii ale campaniei pentru a se potrivi mai bine membrilor participanţi. Aspectele de ordin tehnic (scriptul Java pentru bannere, imprimările etc. ) vor fi preluate de Fertility Europe.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie