ONGFest 2010 - peste 20 de voluntari SOSI prezenti!

SOS Infertilitatea
Administrator

ONGFest 2010 - peste 20 de voluntari SOSI prezenti!

Mesajde SOS Infertilitatea » Dum Apr 25, 2010 12:03 pm

Avem nevoie de participarea si implicarea voastra in perioada 7 - 9 mai (vineri - duminica), cand in Parcul Unirii din Bucuresti va avea loc ONGFest.

Din putinii banuti pe care ii avem, am platit taxa de participare la acest eveniment, vom avea cort propriu, cu stand, si vom tipari fluturasi si un banner. Trebuie sa fim prezenti la acest eveniment, unde se afla tot ce misca si conteaza in societatea civila romaneasca. Lista participantilor o puteti vedea aici: http://ongfest.ro/participanti/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; Evenimentul va fi foarte mediatizat, va exista participare politica, va fi o ocazie sa facem lobby pentru cauza luptei impotriva infertilitatii.

Va rugam sa va implicati, este indispensabil. Practic, in nucleul SOSI exista doar patru bucurestence, care au, toate, joburi, iar unele si cate unul sau doi copii mici. Este imposibil sa stea doar aceste patru persoane la stand cate opt-zece ore/zi, e mult mai mai simplu daca facem o programare si identificam tandemuri de minimum doua persoane care sa stea, in functie de disponibilitate, cate trei-patru ore, de placere (evenimentul e in aer liber, speram sa fie vreme frumoasa, vor fi multe animatii, minievenimente, va fi o ocazie sa ne cunoastem, sa comunicam, poate fi foarte agreabil).

Avem nevoie de voi. Ati petrecut zeci, poate sute de ore pe holurile spitalelor si cabinetelor medicale, dedicati cateva ore pentru cauza colectiva. Trebuie sa se afle ca existam, trebuie sa continuam campania pentru obtinere de vizibilitate pentru cauza.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie
Grup FB sarcina & parenting

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie
Pagina FB a initiatoarei Asociatiei

Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ...Imagine ... Imagine... Imagine

SOS Infertilitatea
Administrator

Re: Avem nevoie de voi!

Mesajde SOS Infertilitatea » Dum Apr 25, 2010 12:05 pm

Nu iesi indiferent/-a de pe forum dupa citirea acestui mesaj. Sunt sute/mii de vizionari ale articolelor de pe blog sau ale subiectelor de pe forum si, din pacate, foarte putina implicare concreta. Ne spunea cineva intr-un comentariu "am vazut ca va descurcati excelent si singure". Ne-am descurcat excelent singure, dar cu foarte mari sacrificii, iar acum nu prea mai facem fata. Evenimente recente ne-au fragilizat (au fost si pozitive, precum nasteri sau adoptii, care insa lasa mai putin timp mamicilor pentru implicare, dar si negative, precum pierderi de sarcina sau esecuri repetate in lupta cu infertilitatea, care au afectat la randul lor capacitatea de implicare a voluntarelor din nucleul SOSI), nu uitati ca suntem niste oameni/femei ca si voi. Daca nu vom primi intariri probabil ca la un moment dat nu vom mai rezista in ritmul asta. E pacat sa ne oprim, ce a fost mai greu s-a facut, s-a constituit Asociatia, s-a obtinut o foarte puternica vizibilitate, exista un plan pe termen mediu, s-au pus baze solide. Acum trebuie doar insistat. Pentru asta avem nevoie de voi!!

Nu treceti cu indiferenta pe langa acest mesaj. Nu puteti acuza indiferenta din sistem daca voi insiva nu aratati ca se poate si altfel, ca solidaritatea, implicarea si lupta pentru un interes comun nu sunt vorbe in vant.

Asteptam sa ne spuneti in ce zi din intervalul 7 - 9 mai ati putea veni pentru cateva ore in Parcul Izvor, la ONGFest, pentru a promova impreuna cauza luptei impotriva infertilitatii.

Va multumim!
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

Loredana

Mesajde Loredana » Dum Apr 25, 2010 7:39 pm

:( Imi pare rau ca nu locuiesc in Bucuresti sa pot participa si eu :( Sper ca doamnele care sunt din Bucuresti si citesc, sa nu ramana indiferente, sa si ofere nu numai sa spere si sa ceara!
NICIODATĂ SĂ NU SPUI "NICIODATĂ"

infertilitate tubară

alif

Mesajde alif » Dum Apr 25, 2010 9:35 pm

Salutare si bine ca va mai aud. :)
As putea participa pe 08 mai - de dimineata pana la ora 16.00. Cu placere.
Alina, voluntar de profesie SOS Infertilitatea, sustinut de Fundatia Vodafone (15 septembrie 2012 - 15 martie 2013).

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Lun Apr 26, 2010 3:04 pm

Loredana, si noua ne pare rau ca nu esti din Bucuresti, dar stim ca putem conta pe tine la eventuale evenimente in Craiova, ceea ce nu este putin lucru.

Alif, multumim mult!

Asteptam in continuare voluntari care vor sa se implice.

Va rugam sa va implicati, este indispensabil. Practic, in nucleul SOSI exista doar patru bucurestence, care au, toate, joburi, iar unele si cate unul sau doi copii mici. Este imposibil sa stea doar aceste patru persoane la stand cate opt-zece ore/zi, e mult mai mai simplu daca facem o programare si identificam tandemuri de minimum doua persoane care sa stea, in functie de disponibilitate, cate trei-patru ore, de placere (evenimentul e in aer liber, speram sa fie vreme frumoasa, vor fi multe animatii, minievenimente, va fi o ocazie sa ne cunoastem, sa comunicam, poate fi foarte agreabil).
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

Costelana

Mesajde Costelana » Mar Apr 27, 2010 8:01 am

buna,

Pot si eu sa vin sambata pe 08 de la 09.30 la 12.30.

Cum facem programul, cu cine luam legatura?

Daca sunt fluturasi de printat pe imprimanta color pot sa ajut.

Multumesc anticipat pt raspuns.

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mar Apr 27, 2010 8:09 am

Minunat, Costelana! Multumim mult!

Te notam pentru sambata dimineata. Te rugam sa te loghezi inainte de a posta sau sa ne lasi un mail, ca sa te putem contacta. Sau scrie-ne la contact@infertilitate.com (nu stim daca esti in bazele noastre de date - ai primit mesajul nostru?)

Da, am avea nevoie de printare, nu neaparat color, alb-negru e arhisuficient. O sa tiparim 5000 de fluturasi, iese mai ieftin decat daca fotocopiem, si o sa facem un banner.

Mai asteptam voluntari!

O sa postam agenda, sunt multe evenimente, o sa fie fain.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mar Apr 27, 2010 8:11 am

Activitati organizate de participantii la ONGFest 2010

Vineri, 7 MAI 2010

Recital special al cvartetului de coarde Quart`Elle la Cocktail-ul de deschidere al editiei 2010 a ONGFest, asigurat cu spriinul Asociatiei Culturale Amphion

* BISMUN Arts Expo- Expozitie si demonstratie de picturi si accesorii din pasta polimerica oferite de Asociatia BISMUN

* Workshop Paper Craft Art – tablouri realizate prin decupaje si suprapuneri de hartie cu diferite texturi si hartie pictata, oferit la standul Asociatiei culturala “Compania D’arte” intre orele 12:00 – 15:00

* Workshop Pictural Eco – pictura colaj tehnica mixta oferit la standul Asociatiei culturala “Compania D’arte” intre orele 15:00-18:00

* Workshop de improvizatie muzicala oferit la standul Asociatiei culturala “Compania D’arte” intre orele 15:00 – 18:00

* Lansare de carte – Albumul « Arta Plastica Tarnaveana », autor : artist plastic Moldovan Iuliu, la standul Asociatiei Pro Arte A96 Tarnaveni

* Demonstratie Libertate si responsabilitate pe internet, la standul Salvati Copiii Romania

Sambata, 8 MAI 2010

* Concurs city-ralley “QUEST-iunea Bucuresti”, oferit de AEGEE Bucuresti

* Teatru stradal “Padurea din Povesti” orele 14:00 si 15:30, oferite de Asociatia Geo Natura

* Expozitia “Natura si noi” realizata de elevii scolilor bucurestene implicate in proiectul ambiental Scoala Arborilor, oferita de Asociatia GeoD pentru promovarea Geodiversitatii

* Atelier de pictura pe basoreliefuri (reproduceri aheologice din cultura egipteana si America precolumbiana), oferita de Asociatia Culturala Noua Acopola din Romania

* Prezentarea unui mestesug traditional de catre Asociatia Prodezvoltare Jurilovca 21

* Expozitie de obiecte artizanale realizate de detinutii din Penitenciarul Rahova Bucuresti, oferita de Youth for Justice

* Workshop Pictural Eco – pictura colaj tehnica mixta oferit la standul Asociatiei culturala “Compania D’arte” intre orele 12:00-15:00

* Workshop Handmade – realizarea de bijuterii din ceramica oferit la standul Asociatiei culturala “Compania D’arte” intre orele 15:00-18:00

* Momente de Dans sportiv oferite de Fundatia Principesa Margareta a Romaniei

* Concurs de indemanare “Sa construim impreuna!” organizat de Habitat for Humanity Romania

* Expozitie produse facute din deseuri, oferita de Hermes Comunitas 2007

* Vernisaj – Expozitie de arta plastica – Desen si pictura – Asociatia Pro Arte A96 Tarnaveni

* SOS Masina cu Jucarii va invita la joaca- Jocuri din lemn recreative si de gandire, jonglerie oragnizate de SOS Satele Copiilor

* Teambuilding Haka& Maginga USR pe aleile Parcului Unirii

Duminca, 9 MAI

* Hyde Park “Ce inseamna sa fii bun cetatean?” oferit de ARDOR, orele 11:00- 12:00.

* Alegeri simulate la standul Asociatiei Pro Democratia

* Workshop Pictural Eco – pictura colaj tehnica mixta oferit la standul Asociatiei culturala “Compania D’arte” intre orele 14:00-17:00

* Workshop – Eco Art – transformarea capacelor din metal in insigne si medalioane prin pictura, oferit la standul Asociatiei culturala “Compania D’arte” intre orele 10:00-14:00

* Workshop de improvizatie muzicala oferit la standul Asociatiei culturala “Compania D’arte” intre orele 14:00 – 17:00

Desfasurate in fiecare zi (7-8-9 MAI):

* ASOCIATIA “FLUTURASII – LES PAPILLONS” CALARASI- prezentare interactiva de proiecte.

* La un ceai cu scriitorii la standul Asociatiei Culturala UNESCO Iulia Hasdeu

* Expozitie de carte la standul Asociatiei Culturala UNESCO Iulia Hasdeu

* Atelierul-promenada: “Piata Unirii – peisaje disparate”, orele 12 si 14, oferita de Asociatia GeoD pentru promovarea Geodiversitatii

* Expozitie pictura si decoratiuni realizate de beneficiari in cadrul atelierului EcoArt, oferita de Asociatia Hercules

* Expozitie „Aspecte ale culturii in diferite etape istorice”, oferita de ASOCIATIA CULTURALA NOUA ACROPOLA DIN ROMANIA

* Expozitie lucrari arte plastice – pictura, ceramica, icoane oferita de Asociatia Total Art PH

* Expozitie fotografica „Istoria APD in imagini” , oferita de Asociatia Pro Democratia.

* Proiecte de impact in dezvoltarea abilitatilor de viata la tineri- prezentare la Standul Centras Constanta

* Expozitie de obiecte confectionate manual de copiii de la Centru de Zi Danut, Brosteni

* Atelierul Viitorului la standul Chance For Life

* Face Painting la standul Chance For Life

* Expozitie cu ateliere practice „Protejand liliecii protejam biodiversitatea” oferita de Fundatia de Speologie Bucovina

* Redescopera energia verde- Foloseste energia regenerabila – fii prietenos cu natura, demonstratie oferita de Fundatia de Speologie Bucovina

* „Portrete astrale” expozitie de pictura Cristi Ferkel oferita la standul Asociatiei culturala “Compania D’arte”

* “Mozaic” expozitie de handmade – Raluca Iov oferita la standul Asociatiei culturala “Compania D’arte”

* Promovarea ecoturismului in Clisura Dunarii la standul Asociatiei Dunarea Moldova Noua

* Atelier de Pictura la standul Fundatiei Principesa Margareta a Romaniei

* Campanii de informare privind directionarea a 2% din impozitul pe venituri desfasurate de Fundatia Principesa Margareta a Romaniei

* Expozitie de pictura si Fotografie Expozitie de pictura si Fotografie oferita de INTERSTUDENT NETWORK ROMANIA

* DEMONSTRATIE JOCURI INTERACTIVE SI PE PERECHI – Adam Abrahamsson, oferita de INTERSTUDENT NETWORK ROMANIA

* Activitati de craft “Inainte de toate, sunt copii!”, la standul Light into Europe

* Expozitie si Concurs cu intrebari de cultura generala: Delta Dunarii organizate la standul Asociatiei Salvati Dunarea si Delta

* Expozitie de arta plastica organizata de Fundatia Talentum din Tirgu-Mures
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mar Apr 27, 2010 8:14 am

Vedeti, sunt multe activitati (astea sunt doar cele ale participantilor, va fi si o scena, insa), o sa fie animatie, daca sunt mai multe persoane la standul SOSI se poate face cate un tur complet prin rotatie, nu e o activitate statica, plictisitoare, va fi interesant.

Si ne putem in sfarsit cunoaste. :)
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

GINA_MONICA

Mesajde GINA_MONICA » Mar Apr 27, 2010 10:59 am

POT VENI SI EU SAMBATA DUPA ORA 14 DE ABIA ASTEPT SA VA CUNOSC. [floare]

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mar Apr 27, 2010 8:14 pm

Gina Monica [floare] , pana la ce ora poti sa stai la stand cu noi sambata? Programul va fi pana la orele 19-20.

Alif [floare] , Costelana [floare] - am notat intervalul orar si ziua in care veniti la stand.

Mai avem nevoie de voluntari pentru zilele de vineri si de duminica.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

soricica

Mesajde soricica » Mar Apr 27, 2010 8:44 pm

buna seara,
imi pare bine de cunostinta.
sunt o veche aspiranta la titlul de mamica, cu 3 IA nereusite la activ.
tocmai ce cautam contul pt cei 2 % si vad ca e nevoie de ajutor.
nu pot confirma inca daca voi putea sta la stand, dar cu siguranta pot ajuta la tiparirea fluturasilor.am vazut ca sunt nevoie de 5.000,incerc sa scot 1000 poate chiar mai mult.
cum pot lua legatura cu cineva care poate sa imi dea mai multe informatii despre ei?

o seara buna

GINA_MONICA

Mesajde GINA_MONICA » Mar Apr 27, 2010 9:17 pm

POT STA PANA PE LA 18

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mie Apr 28, 2010 6:34 am

Gina-Monica, este perfect, s-a notat.

Soricica, bine ai venit! Sigur ca este nevoie de ajutor, asteptam sa ne scrii un mesaj pe contact@infertilitate.com cu subiectul "tiparire fluturasi".

Cine se mai inscrie pentru stand vineri si duminica?
Va asteptam cu drag.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Dum Mai 02, 2010 10:43 am

Multumim acelora dintre voi care ne-au confirmat participarea pe e-mail. Vom reveni curand cu amanunte.

Daca doriti sa veniti, va rugam sa ne spuneti, mai e timp pana vineri.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Dum Mai 02, 2010 10:57 am

Programul artistic de la scena ONGFest: 7-9 MAI 2010, parcul Unirii, Bucuresti

ONGFest VINERI, 7 mai 2010

10:00- Comunitatea Elena Brasov, Ansamblul de dansuri traditionale grecesti Efthimos, oferit de Uniunea Elena din Romania

10:30- Deschiderea Oficiala ONGFest 2010

11:00- Ansamblul de dansuri traditionale grecesti Orfeas, oferit de Uniunea Elena din Romania

11:10- Concert Marius Balan, oferit de Asociatia Momentum

11:20- Ansamblul de dansuri traditionale grecesti Pontos, Comunitatea Elena Prahova, spectacol oferit de Uniunea Elena din Romania

11:30- Piesa de teatru „Tineri pentru familie”, oferita de Asociatia Familiilor Catolice Vladimir Ghika.

12:15- Piesa de teatru ”Domnisoara ursuza” oferita de Asociatia Culturala UNESCO Iulia Hasdeu

13:00-,,Cantec, dans si maiestrie’’- Grupul de copii ai Centrului de zi ,,Danut”

13:35- Ansamblu folcloric “Ciuleandra”, oferit de Asociatia Total Art PH

14:10- Concert electro-experimental – Iancu Jianu Zeno, oferit de Asociatia culturala “Compania D’arte”

15:20- Cor intergenerational, spectacol oferit de Fundatia Principesa Margareta a Romaniei

15:45- Spectacol folcloric sustinut de Ansamblul “Doina Bucurestiului”, patronat de Fundatia pentru Tineret a Municipiului Bucuresti

17:40- Spectacol de muzica si poezie “Cantec despre mine insumi” – recital Florin Dumitru, oferit de Asociatia Culturala pentru Copii si Tineret MILLENIUM ART

18:40- Concert Cumicu, BUFU si Dj. Twist, oferit de Samusocial Romania

19:30- LUMINATORIS- Dans medieval cu influente contemporane, Asociatia Andreea Cultura si Caritate

19:30- Start Ciclopromenada nocturna in fata Tribunalului Bucuresti de pe Blv. Unirii, organizata de FDSC si Smart Atletic in parteneriat cu Cicloteque si Coca-Cola

20:00- Concert Dan Byron si Lu Cozma oferit de Asociatia CharityGift

ONGFest SAMBATA, 8 MAI 2010

10:00- Dansul stelutelor “Neghinita”- trupa de copii “Neghinita after School”, oferit de Asociatia BISMUN

10:20- Concert vocal „Bucuria Familiei Crestine” oferit de Asociatia Familiilor Catolice Vladimir Ghika

10:45- Spectacol de Dans medieval oferit de Fundatia Principesa Margareta a Romaniei

11:00 – Stop abandonului si cruzimii fata de animale! Parada canina si momente muzicale cu Monica Davidescu si invitatii ( Aurelian Temisan, Irina Loghin, Daniela Vladescu, Steliana Sima, Anca Sigatrau, Alexandra Velniciuc si alti invitati surpriza), spectacol oferit de Asociatia pentru dezvoltare comunitara Caleidoscop

12:00- Dans traditional indian – Shalini Siva oferit de Interstudent Network Romania

12:30- Spectacol muzical-coregrafic MilleniumFest, oferit de Asociatia Culturala pentru Copii si Tineret Millenium Art.

13:30- Pe gheata subtire (eco-teatru)- in premiera la ONGFest 2010, oferit de Asociatia Romana pentru Educatia Tinerilor

14:15- Dans contemporan sustinut de echipa de dans a Asociatiei Sindrom Down

14:45- Bulgaroaicele din Visina, grup de dansuri populare bulgaresti, oferit de Asociatia Prodezvoltare Jurilovca 21

15:30- Grupul vocal lipovenesc Juraveli din Jurilovca, concert de muzica ruseasca traditionala, oferit de Asociatia Prodezvoltare Jurilovca 21

16:00- Concert ”Pastoral Soudscapes”- Madalin Luca oferit de Asociatia culturala “Compania D’arte”

17.30- Fragment din spectacolul “TOTI CINCI” al Companiei de Teatru “Passe Partout Dan Puric”, oferit de Asociatia Invingem Austismul

18:35- “Spectacol artistic – Din viata cotidiana” – interpretat de elevi in limbile franceza si romana, oferit de Asociatia de prietenie Sinaia-Athis-Mons

19:15- Dans modern si contemporan de stil breack dance, oferit de Asociatia Tineri pentru Viitor 2006

19:30- Concert cu muzica Tunisiana si Marocana – Saif Amouri and friends, oferit de Interstudent Network Romania

20:00- Concert cu INVITATII SPECIALI ai ONGFest 2010: Les Elephants Bizarres

ONGFest DUMINICA 9 MAI 2010

10:00- Gimnastica aerobica interactiva- Caravana EURO-AEROBIC, oferita de Asociatia Culturala pentru Copii si Tineret Millenium Art

11:15- Trio-ul de vioara Piticot al Asociatiei Culturale Momentum

11:30- „Stop abandonului si cruzimii fata de animale!” Parada canina si momente muzicale cu Monica Davidescu si invitatii ( Aurelian Temisan, Irina Loghin, Daniela Vladescu, Steliana Sima, Anca Sigatrau, Alexandra Velniciuc si alti invitati surpriza)- oferit de Asociatia pentru dezvoltare comunitara Caleidoscop

12:45- Dansuri populare “Joc de pe Tarnava”, oferit de Asociatia Junii Tarnavei

13:00- Concert de muzica populara- Vasi Carabut si Craciunescu Valentin, oferit de Asociatia Bismun

13:40- Ansamblul de dansuri populare argesene, oferit de Asociatia Hercules

14:30- Grupul vocal-instrumental “Pentru Voi”, oferit de Fundatia Pentru Voi

15:30- Demonstratie street-dance oferita de Centrul de Tineret al Biciotecii Metropolitane Bucuresti, transmisa in direct de televiziunea online KartierTv

16:15- Spectacol de Dans modern oferit de Asociatia de Tineret Ecotim

16:30- Recital muzical “Inainte de toate, sunt copii!” oferit de Light into Europe

16:45- “Inainte de toate, sunt copii!”- Dans modern, trupa de dansatori cu deficiente de auz a Centrului Scolar nr 3 Bucuresti, spectacol oferit de Light into Europe

17:15- Corul de gospel Momentum al Asociatiei Culturale Momentum

17:45- Comunitatea Elena Galati, Ansamblul de dansuri traditionale grecesti Olympos, oferit de Uiunea Elena din Romania

18:40- Trupa de jazz KOZMIC JAZZ GROUP, ofert de Asociatia Culturala Momentum

20:00- Concert de final ONGFest 2010- invitati speciali: Formatia Hi-Q, prin intermediul Galei Societatii Civile
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

miha g.

Re: Veniti vineri-duminica sa ne intalnim in Parcul Izvor.

Mesajde miha g. » Joi Mai 06, 2010 8:29 am

As putea sa vin si eu duminica cateva ore. Astept "instructiuni'

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Joi Mai 06, 2010 1:50 pm

Miha, esti mai mult decat binevenita! [floare]

Trimite-ne un mesaj la contact@infertilitate.com si iti vom furniza amanunte!

Avem 12 voluntare din afara "nucleului fondator" SOS Infertilitatea care vor participa la eveniment - va multumim mult!!
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Joi Mai 06, 2010 3:58 pm

Asa cum ne cerusera organizatorii, o reprezentanta a Asociatiei a fost in dupa-amiaza asta in Parcul Izvor sa preia standul, dar intr-un mod absolut romanesc nu exista inca o repartizare a ONG-urilor in corturi. Deci nu va putem (si nu din vina noastra) spune exact unde sa veniti maine dimineata, dar ne vom descurca, in principiu toate voluntarele au primit pe mail numere de telefon ale membrelor din "nucleul fondator" SOSI (daca doriti sa veniti si nu ati primit mailurile noastre colective, scrieti-ne la contact@infertilitate.com, va rugam)

Asa arata astazi amplasamentul, cica maine dimineata va fi totul gata:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Re: Veniti vineri-duminica sa ne intalnim in Parcul Unirii

Mesajde SOS Infertilitatea » Joi Mai 06, 2010 8:32 pm

Important: este vorba de Parcul Unirii (iar nu Parcul Izvor, cum s-a spus initial), in fata Magazinului Unirea.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie