Campania 2% in 2012. Va multumim!

Campaniile 2% din 2010 pana in prezent
Dannya

Re: Ultima luna pentru 2%!

Mesajde Dannya » Mar Apr 24, 2012 9:46 am

Fetelor

Stiti cumva la administratia financiara, unde se depun cererile astea, la registratura? Eu trebuie sa depun la sectorul 5 si la sectorul 1 in Bucuresti.
Dannya, 30, OATS /Criptozoospermie (functie de existenta/inexistenta unui tratament) + ovare micro/polichistice (hiperstimulare la FIV1)+ Risc Trombofilie (2 x mutatii MTHFR heterozigote + 2 x mutatii PAI I heterozigote, homocisteina in limite, D-dimeri crescuti). FIV 1+ICSI in Mai 2011 nereusit.FIV 2+ICSI in Martie 2012 (hiperstimulare usoara) - reusit, dar sarcina oprita in evolutie. Urmeaza FET.

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mar Apr 24, 2012 10:14 am

Dannya, observasem deja ca forumul da uneori o eroare (ultimul post, cum ar veni al 20-lea de pe pagina, nu se vede, din motive misterioase - vom incerca sa pricepem ce se intampla, dar nu-i deloc evident). Tu apari afisata ca ai postat ultima pe acest topic, dar postul tau nu se vede. Poti te rugam sa repostezi informatia? [floare]
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie
Grup FB sarcina & parenting

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie
Pagina FB a initiatoarei Asociatiei

Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ...Imagine ... Imagine... Imagine

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mar Apr 24, 2012 10:20 am

Uite, cand se posteaza, la „expand view”, jos, la recapitularea topicului, se vede si acel al 20-lea post de pe pagina, am regasit intrebarea Dannyei:

Fetelor

Stiti cumva la administratia financiara, unde se depun cererile astea, la registratura? Eu trebuie sa depun la sectorul 5 si la sectorul 1 in Bucuresti.

La ghiseu, acolo unde se depun toate declaratiile, se depun si formularele 2%, dar, mai ales daca ai catre doua administratii financiare diferite, poate e mai simplu sa le trimiti prin posta, recomandate. Adresele adm. fin. le gasesti aici.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

Dannya

Mesajde Dannya » Mar Apr 24, 2012 12:11 pm

Am observat si eu ca e o problema cu mesajul, dar n-am mai reptat intrebarea, fiindca intre timp am gasit raspunsul :D, gata le-am depus personal. Sa va foloseasca!
Dannya, 30, OATS /Criptozoospermie (functie de existenta/inexistenta unui tratament) + ovare micro/polichistice (hiperstimulare la FIV1)+ Risc Trombofilie (2 x mutatii MTHFR heterozigote + 2 x mutatii PAI I heterozigote, homocisteina in limite, D-dimeri crescuti). FIV 1+ICSI in Mai 2011 nereusit.FIV 2+ICSI in Martie 2012 (hiperstimulare usoara) - reusit, dar sarcina oprita in evolutie. Urmeaza FET.

moniro

Mesajde moniro » Mie Mai 02, 2012 7:42 am

Buna ziua SOS,
Eu am descarcat formularul 230 din ianuarie, acum vad ca s-a modificat ca format.
Am 15 formulare completate pe modelul vechi.
Le las asa sau le completez din nou?
35 ani eu, 34 ani sotul, initial sterilitate secundara, amenoree, 2 HSG-uri ambele cu trompe permeabile, la ultima in 2009 sinechie uterina cu debridare ulterior. Incercam din 2004. din 2010 infertilitate masculina OLIGOASTENOTERATOZOOSPERMIE 8 % forme normale din 3,08 mil. AMH 5,03; FSH 4,3. In prezent suntem acceptati in subprogramul FIV, clinica Promed. protocol scurt puregon 150ui , ET 09.12 transfer 2 embrioni Z2, cal. I, beta 282 Z13

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mie Mai 02, 2012 10:04 pm

Buna Moniro & [fetita] !

15 formulare, admirabil! [great]

Intr-adevar, formularele s-au schimbat, insa doar ca template / punere in pagina, rubricile in sine si datele solicitate sunt aceleasi. Nu stim ce sa zicem. Daca ar fi dupa noi, am zice sa le lasam asa, dar la cat de chitibusari sunt uneori functionarii... Ar fi mare pacat sa pierdem directionarile!

Ti-ar fi extrem de greu sa le transcrii? @};-
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

moniro

Mesajde moniro » Joi Mai 03, 2012 12:45 pm

MULTUMESC
O sa le scriu din nou pe formularul de pe site-ul doilasuta.net
Sper sa mai strang in jur de 10 formulare sa vina cat mai multe berze. @};-
35 ani eu, 34 ani sotul, initial sterilitate secundara, amenoree, 2 HSG-uri ambele cu trompe permeabile, la ultima in 2009 sinechie uterina cu debridare ulterior. Incercam din 2004. din 2010 infertilitate masculina OLIGOASTENOTERATOZOOSPERMIE 8 % forme normale din 3,08 mil. AMH 5,03; FSH 4,3. In prezent suntem acceptati in subprogramul FIV, clinica Promed. protocol scurt puregon 150ui , ET 09.12 transfer 2 embrioni Z2, cal. I, beta 282 Z13

funaruoana

Mesajde funaruoana » Mar Mai 08, 2012 11:45 am

Am depus astazi 6 formulare completate. Imediat dupa, am mai completat 2 %%- . Dupa care, am pus un post pe FB - reactia: am mai completat 2 (*) . Le depun maine, poate tantea de la ghiseu e cu mana aurita ;))
infertilitate masculina: OATS severa
nov.-dec. 2011 - FIV nereusit la Omini Clinic (subprogramul MS la initiativa SOSI);
1 nov. 2012 - Dosar depus pentru atestat familie adoptatoare
29 ian. 2013 - Atestat familie apta sa adopte
19 aprilie 2013 - ne-am cunoscut gemenii nazdravani
24 mai 2013 - termen tribunal hotarare incredintare
29 mai 2013 - familie compusa din 4 membri :)
februarie 2014 - copiii ne poarta numele :)
05.06.2015 - atestat familie apta sa adopte o fetita :)
23.04.2016 - ne-am cunoscut fetita

UTA MONICA

Re: Sa nu cumva sa iti intrebi colegii despre asta!

Mesajde UTA MONICA » Joi Mai 10, 2012 8:22 pm

N.C.B. scrie:Daca doriti sa sprijiniti actiunile Asociatiei, nu amanati colectarea formularelor completate. Eu constat pe zi ce trece ca ai mei cunoscuti au directionat deja, target-ul potential se subtieaza.

De la mine ati primit plicul ? l-am pus recomandat,luni...
eu 37,sotul 36 de ani,sterilitate secundara,1997-SE operata trompa dr,2006-laparo aderente trompa stanga,2011-HSG-tr stg infundata,AMH 1,36,FSH 8,2:sotul-normospermie,dosar aprobat la Giulesti cu dr Niculescu.DOAMNE AJUTA-NE PE TOATE !

N.C.B.
Knowledge isn't power. Action is.

Re: Ultima strigare pentru 2%!

Mesajde N.C.B. » Vin Mai 11, 2012 8:06 am

Multumim, Oana & Moniro! @};-

Da, Monica, s-au primit 12 declaratii de la tine la sediul SOSI. Multumim mult! @};-

Daca anul trecut am avut peste 200 de declaratii primite la sediu, anul acesta au sosit doar cele 12 de la Monica.... :|
To make a looooong story short:

FIV nr. 7 (ET nr. 10) reusit, martie-aprilie 2013, Grecia, dr. Konstantinos Giatras.

Din 16 decembrie 2013, mama Larei.

* * *

Daca doriti sa ma adaugati drept contact pe Facebook: Imagine ...
Pagina oficiala, de tip „LIKE”: Imagine
Grupul SOS Infertilitatea (closed group): Imagine

N.C.B.

Mesajde N.C.B. » Vin Mai 11, 2012 8:08 am

Ma simt vinovata, anul acesta nu am mai gestionat atat de bine campania pe 2%, pentru ca am avut Saptamana Nationala de Constientizare, Fertility Europe, refacerea site-ului, intalnirile politice, participarea la comisia Subprogramului etc, etc.

Culmea este ca am facut site nou (suntem singura asociatie din Romania care are site integral dedicat operatiunii 2%, restul au doar pagini pe site-ul asociativ) http://www.doilasuta.net, am tiparit materiale 2% si am trimis in clinici, deci am facut ce era mai greu. Ce n-am facut este comunicarea insistenta, targetata - am bagat un singur newsletter si cateva mesaje pe FB.

Sper sa nu fie prea tarziu, adica cei din publicul direct sa fi actionat de la sine, pentru ca ne stiu deja, si sa fi trimis direct la administratiile financiare, iar la nehotarati sa ajungem cu mesajul saptamana aceasta.

O sa mai bagam o campanie pe ecranele din statiile de metrou, o sa intensificam campania pe FB (inclusiv cea platita), o sa mai trimitem un info-flash catre baza de date. Poate urma scapa turma.

Va rog mult, intrebati in jur. Puteti completa voi pentru ei, doar sa va dea datele.

FIV nr. 7 (ET nr. 10) reusit, martie-aprilie 2013, Grecia, dr. Konstantinos Giatras.

* * *

Ariana

Mesajde Ariana » Sâm Mai 12, 2012 9:59 am

Saptamana asta ma ocup, cred ca voi putea strange macar vreo zece declaratii. Multa bafta in tot ceea ce faceti !

N.C.B.

Mesajde N.C.B. » Dum Mai 13, 2012 10:44 am

Multumim, Ariana! @};-

Stim ca multe dintre voi mai sunteti membre si pe alte forumuri, va rugam sa lansati apelul si pe acolo. Multumim! @};-

Daca nu se depune formularul in aceste doua saptamani, respectivii bani, platiti deja de voi in 2011, raman la bugetul de stat.

* * *

cris8

Re: Banii tai raman la stat.

Mesajde cris8 » Dum Mai 13, 2012 6:55 pm

Buna tuturor,
am depus si eu la posta ieri cu confirmare de primire declaratiile pt mine si sot (suma trebuie sa vina de la AFP Bucuresti sector 6), din pacate altele nu am avut dar noi avem salarii maricele si reale pe cartea de munca si tot e o suma cat de cat...mai fac rost de 2 declaratii sigur saptamana viitoare, o sa vad cu cine mai vorbesc...
In sfarsit, cea mai fericita mamica de fetitza absolut perfecta !!!

cris8

Mesajde cris8 » Dum Mai 13, 2012 9:35 pm

N.C.B. scrie:Stim ca multe dintre voi mai sunteti membre si pe alte forumuri, va rugam sa lansati apelul si pe acolo. Multumim! @};-

Daca nu se depune formularul in aceste doua saptamani, respectivii bani, platiti deja de voi in 2011, raman la bugetul de stat.

Buna idee, am lansat si eu un apel pe un forum unde mai intru, sunt multe fete acolo care intra, sper sa am succes, eu zic ca am fost convingatoare :)
In sfarsit, cea mai fericita mamica de fetitza absolut perfecta !!!

Alla76

Mesajde Alla76 » Dum Mai 13, 2012 9:40 pm

Depus declaratia.

Apropo de materiale trimise in clinici, la TM sunt vizibile @};-
oligo-girl, MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 4G/5G heterozigot, 3 IUI nereusite, 3 IUI anulate, sarcina obtinuta natural, neconfirmata ecografic doar prin beta HCG, pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009, FIV1 Debrecen - reusit (ET 26.11.10) cu hiperstimulare gr 3, sarcina sub clexane 0,4, oprita din evolutie in s8. FIV 2 la Timisoara!!!! in cadrul programului national punctie 09.05.12 ET 12.05.12 cu 2A de 8 celule si 1B de 4 celule; la rece avem 2 blastocisti cuminti. Beta ziua 11 de la ET = 177,12 ziua 13ET 337,26 ziua 20 ET 3328,33

Miri

Mesajde Miri » Lun Mai 14, 2012 9:30 pm

Buna seara. Am o intrebare: am o verisoara care vrea sa ne ajute; fiind asa de tirziu unde sa trimita declaratia , la voi sau la administratia financiara? In 2-3 zile rezolv si eu declaratia mea si inca 2.
33ani,infertilitate secundara inexplicabila,ovare micropolichistice,oligozoospermie usoar,5 ani incercari,AMH 0,4-0,7ng/ml (0.8-14,6ng/ml),FIV1 mai 2012 clinica Promed (in afara Subprogramului)
Am obtinut 3 embrioni din care doar 2 au crescut si sunt la purtatoare. Beta 28.05.
Ziua 14 ET betaHCG 293!!!! Doamne ajuta in continuare!
AVEM UN BAIETEL!!! S-a nascutpe 22 ianuarie si e sanatos

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mar Mai 15, 2012 10:30 pm

Multumim, Cris, Alla, Miri! @};-

Miri, sa depuna personal sau sa trimita prin posta direct la administratia financiara de la ea din judet / sector, adresele sunt aici. Ii multumim! @};-
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Vin Mai 18, 2012 9:16 am

De ieri, s-a reluat campania 2% pentru SOS Infertilitatea pe ecranele din statiile de metrou si din alte spatii publice. Multumim firmei Spectacular, care ne ajuta pro bono. Sa speram ca urma scapa turma! www.doilasuta.net
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Vin Mai 18, 2012 12:24 pm

Suntem pe harta 2% a TechSoup, relansata in parteneriat cu Gandul.info: http://2lasuta.gandul.info/#id-1043

Instrumentul ni se pare destul de greoi, dar va rugam sa dati like via FB, sa aparem mai sus in lista.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie