Despre forum, tehnic

Pentru prima data pe forumul Asociatiei SOS Infertilitatea? Va rugam sa cititi mai intai aici. Prezentari, reguli, reperaj.
SOS Infertilitatea
Administrator

Despre forum, tehnic

Mesajde SOS Infertilitatea » Dum Sep 27, 2009 2:26 pm

Forumul acesta este o experienta in premiera pentru noi. Invatam din mers. Am realizat noi fara ajutor dpdv tehnic un blog / site, doar n-o sa ne dam batute in fata unui forum. :) Va rugam sa ne semnalati aici eventualele probleme tehnice si le vom remedia.

Deocamdata, am introdus butoane de edit si quote (pe versiunea in limba romana nu existau, le-am pus in engleza).

Termeni si conditii de utilizare

Toate articolele publicate pe site-ul infertilitate.com au doar un scop educational si informational. Sub nici o forma continutul publicat in acest site nu va fi substituit unui sfat medical autorizat. In nici o circumstanta editorul site-ului, Asociatia SOS Infertilitatea, nu poate fi facut responsabil pentru vatamarile ori pagubele de natura directa sau indirecta rezultate din sau legate in orice fel de folosirea continutului publicat in acest site. Cititorul va folosi pe propria raspundere continutul publicat in acest site si serviciile oferite de acesta. Cititorul este de acord cu faptul ca infertilitate.com (si nici o alta terta parte implicata in furnizarea ori publicarea de continut in acest site) nu garanteaza acuratetea, veridicitatea sau gradul de actualitate al continutului acestui site, indeosebi in privinta informatiilor din comentarii. Tinand cont de faptul ca datele medicale se schimba rapid, unele informatii publicate in infertilitate.com pot fi la un moment dat depasite, incomplete, incorecte sau pot reprezenta subiecte de controversa.

Utilizatorii acestui site confirma ca au citit si accepta neconditionat termenii si conditiile de utilizare a acestui site, regulile de publicare si utilizare, precum si dreptul la confidentialitate al fiecarei persoane. Utilizarea site-lui infertilitate.com implica acceptarea neconditionata a termenilor si conditiilor de utilizare a acestui site, a regulilor de publicare si utilizare, precum si a dreptului la confidentialitate al fiecarei persoane.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie
Grup FB sarcina & parenting

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie
Pagina FB a initiatoarei Asociatiei

Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ...Imagine ... Imagine... Imagine

SOS Infertilitatea
Administrator

Re: Despre forum, tehnic

Mesajde SOS Infertilitatea » Dum Sep 27, 2009 2:29 pm

De asemenea, vom introduce in curand emoticoane noi, cele din oficiu pe actuala versiune sunt REMARCABIL DE URATE!!

Vom pune emoticoane standard, dar si targetate, cu burtici si bebelusi. :)
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

miki70

Mesajde miki70 » Dum Sep 27, 2009 8:13 pm

Draga Infertilitate, nu stiu cine esti da eu vreau sa scap de tine :lol: :lol: , scuze, nu-mi place nick-ul, nu se potriveste adminului, ar tb sa-l schimbi cu altul... de ex SOSI sau Fertilitate sau chiar SOS_Infertilitatea dar infertilitate simplu nu :?
Si acum sa spun pb care o am, nu vad data mesajelor in cadrul subforumurilor, vad doar in lista cu toate subiectele ca X a scris la data y si ora z.

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Lun Sep 28, 2009 5:50 am

Haha, Miki-Miki, excelenta observatie, cum suna "Draga Infertilitate", n-ar mai suna nicicum. Numele userului administrativ (care e colectiv, au acces la el toti editorii blogului) era din oficiu acelasi ca numele domeniului. Gata, l-am schimbat, draga nanasha. (as pune un emoticon, dar sunt mult prea urate, mi-e frica de ele!!)

Referitor la data, am retinut si incercam sa remediem.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

miki70

Mesajde miki70 » Lun Sep 28, 2009 8:35 am

Asa mai merge ;) . Uite, gasii un emoticon mai dragutel dar le asteptam pe ac cu burtik, floricele si pup :D

ioana_p76

Mesajde ioana_p76 » Lun Sep 28, 2009 6:22 pm

Am si eu o intrebare ref la semnatura pe forum :
cum fac sa-mi apara in locul linkurilor o denumire?
(de ex sub denumirea Poze sa fie ascuns un link)

si acum am observat, au aparut emoticoanele noi!! :x :ymparty: :ymapplause: :-* B-) @};-
[feed] Ioana mami de EMA [majoreta] [great]
Povestea noastra

[color=#BF00FF]

ioana_p76

Mesajde ioana_p76 » Lun Sep 28, 2009 6:25 pm

Si as mai vrea sa-mi pun la semnatura si semnul [gravi] , vad ca doar ce a aparut la emoticoane ;;)
Povestea noastra

[color=#BF00FF]

Elenada

Mesajde Elenada » Lun Sep 28, 2009 7:15 pm

Ioana ca sa ascunzi un link faci asa {url=linkul]poze[/url]
Elenada mamica fericita de gemenasi pretiosi Ana Maria si Matei Stefan 18 iulie 2009

In 2006 la varsta de 26 de ani eu si 28 de ani sotul am primit diagnosticul de infertilitate primara cauza masculina - Astenoteratospermie severa, lichid ejaculat 0,8 ml, nr spermatozoizi 120 mil/ml, mobilitate A+B = 0.
martie 2008 FIV+ICSI la Giulesti nereusit
noiembrie 2008 FIV+ICSI+IMSI reusit in Viena la cinica Wunschbaby
iulie 2009 veneau pe lume gemenasii nostri Ana si Matei :)

ioana_p76

Mesajde ioana_p76 » Lun Sep 28, 2009 7:29 pm

Elena multumesc! :-*
Dupa cum se vede, mi-a reusit. Insa in loc de { am pus [
(cred ca asa ai vrut sa imi spui si tu)
Povestea noastra

[color=#BF00FF]

alinutz

Mesajde alinutz » Lun Sep 28, 2009 10:09 pm

Multumim pentru emoticoane. [floare]
Cred ca ar fi util o optiune de prelucrare/ stergere a mesajelor proprii, in caz ca observam o greseala dupa ce am postat deja.

Vreau si eu sa fiu [gravi]
Sunt pregatita sa fiu mamica!

ioana_p76

Mesajde ioana_p76 » Mar Sep 29, 2009 5:48 am

Alinutz, exista optiunea de EDIT, in dreapta jos, unde este si QUOTE.
Cum ti-ai pus la semnatura semnul de [gravi] ?
Povestea noastra

[color=#BF00FF]

ioana_p76

Mesajde ioana_p76 » Mar Sep 29, 2009 6:02 am

Intre timp am descoperit cum sa pun semnul [gravi] , am scris gravi intre [ ]

Vreau sa vad in curand la toate fetele semnul [gravi] la semnatura!
Povestea noastra

[color=#BF00FF]

Mademoiselle PasDeChance

Mesajde Mademoiselle PasDeChance » Dum Oct 04, 2009 11:01 am

Laura scrie:Feli, am incercat sa iti trimit linkul da nu cred ca pot trimite inca private.Sau is eu netalentata la forumuri...

Laura, in principiu ar trebui sa poti trimite mesaje private. Click pe numele destinatarului, iar acolo ai buton "send private message". Daca nu merge, spune aici si rezolvam. :)
33 de ani, la origine infertilitate masculina - OAS moderata, in fapt infertilitate mixta (problema feminina - rezolvata in prezent).

Martie 2008: FIV-ICSI1, reusit, sarcina gemelara, prim trimestru perfect, morfofetala perfecta, ulterior contractii puternice, spitalizare cinci saptamani repaus strict, din pacate nasterea prematura nu a putut fi evitata. :( ...Fetitele mele sunt ingeri.
...Ulterior s-a descoperit un sept uterin, rezecat in urma a trei histeroscopii operatorii (2008 - 2009). Doua histeroscopii de control ulterioare: cavitate uterina ok, endometru ok.
Iunie 2009: FIV2, primul ET nereusit; sept. 2009: TEC neconcretizat.
Ianuarie 2010: FIV3, primul ET nereusit; aprilie 2010: TEC - reusit, insa sarcina oprita din evolutie. :(
Oct. 2010: FIV4, primul ET (blastocist) - nereusit; martie 2011: TEC - neconcretizat.

Violently unhappy: FIV5, noiembrie 2011, nereusit.

Continuarea povestii, aici.

Mademoiselle PasDeChance

Mesajde Mademoiselle PasDeChance » Dum Oct 04, 2009 2:04 pm

Da, deci iata ca a aparut si prima "invitatie"-spam pe PM - probabil ati primit si voi. I-am scris destinatarei si i-am explicat ca nu se face sa trimita mesaje private colective nesolicitate, abordand alta tema decat cea a prezentului forum (infertilitatea) - sper sa fi inteles.

Daca pe viitor primiti spam in PM, semnalati-ne va rog.
33 de ani, la origine infertilitate masculina - OAS moderata, in fapt infertilitate mixta (problema feminina - rezolvata in prezent).

Martie 2008: FIV-ICSI1, reusit, sarcina gemelara, prim trimestru perfect, morfofetala perfecta, ulterior contractii puternice, spitalizare cinci saptamani repaus strict, din pacate nasterea prematura nu a putut fi evitata. :( ...Fetitele mele sunt ingeri.
...Ulterior s-a descoperit un sept uterin, rezecat in urma a trei histeroscopii operatorii (2008 - 2009). Doua histeroscopii de control ulterioare: cavitate uterina ok, endometru ok.
Ianuarie 2010: FIV3, primul ET nereusit; aprilie 2010: TEC - reusit, insa sarcina oprita din evolutie. :(
Oct. 2010: FIV4, primul ET (blastocist) - nereusit; martie 2011: TEC - neconcretizat.

miki70

Mesajde miki70 » Dum Oct 04, 2009 5:01 pm

Eu tot nu vad data cand au fost scrise mesajele :( si nu pot folosi emticoanele din lista prelungita, dau click pe ele dar degeaba :(

felicioc

Mesajde felicioc » Dum Oct 18, 2009 8:22 am

Miki-miki, s-a rezolvat problema cu data si emoticoanele?
Am si eu o problema, nu stiu daca e tehnica: se poate adauga o majoreta pe lista cu emoticoane? Ca vreau sa fac galerie Laurei de la fiv-abroad si n-am majorete! :D

felicioc

Mesajde felicioc » Dum Oct 18, 2009 8:24 am

A, si am incercat sa editez mesajul anterior, dar nu gasesc optiunea... nu exista, sau nu stiu eu unde s-o caut?

Mademoiselle PasDeChance

Mesajde Mademoiselle PasDeChance » Dum Oct 18, 2009 11:21 am

miki-miki scrie:Eu tot nu vad data cand au fost scrise mesajele :( si nu pot folosi emticoanele din lista prelungita, dau click pe ele dar degeaba :(

Mikisor, eu vad data, in dreapta sus. De pilda, postul tau a fost scris New post Sun Oct 04, 2009 3:01 pm by miki-miki.

Cred ca si emoticoanele din "view more smilies" imi merg, nu prea le-am folosit, dar le-am verificat: :-bd @};- :YMSMUG: Si nu sunt moderator or something, sunt user simplu, avem aceleasi drepturi.

Tu in ce limba ai forumul? Romana sau engleza? Trebuie sa gasim unde disjoncteaza.

Felicia, am retinut!! Da, majoreta e indispensabila. ;)) O cautam, o gasim si o importam! Cat despe edit, e buton pe fiecare post personal in dreapta jos, langa "quote". Sau la tine nu se vede? In ce limba ai forumul?

Va rugam pe toti (era sa scriu "pe toate", sexista de mine!) sa ne semnalati problemele tehnice de genul asta, altfel nu stim ca exista si nu putem incerca sa le remediem.

miki70

Mesajde miki70 » Dum Oct 18, 2009 6:54 pm

Raluca, Felicioc la servici vad data mesajelor dar acasa nu o vad si nici nu pot fol emoticoanele din lista extinsa. Meniul il in romana si acasa si la servici deci nu cred ca e buba de aici. :(

felicioc

Mesajde felicioc » Dum Oct 18, 2009 7:06 pm

Si eu am meniul in lb romana. Inainte sa ma loghez, am vazut unde ar trebui sa fie: l-am vazut pe "quote", pe "edit" nu, fiindca nu eram logata. Dar dupa ce m-am logat... mi-a disparut si "quote" iar semnul excalmarii "raporteaza mesaj" apare in dreapta sus, nu jos!
Editez :D
Am facut asa: m-am invartit putin ca nu gaseam nicaieri pe unde pot ajunge la profilul meu: cu clic pe numele meu m-am dus sa-mi trimit mesaj privat, si asa mi-a aparut modificare profilului. Am schimbat pe meniu in limba engleza, sa vad si eu cum ar trebui sa arate. M-am intors la meniul in lb romana si surpriza: butoanele sunt la locul lor!
Miki, incearca si tu!

Înapoi la “CHECK IN.”