SOS Infertilitatea recruteaza manager de proiect - Saptamana Nationala de Constientizare 2018

/ Diverse.
SOS Infertilitatea
Administrator

SOS Infertilitatea recruteaza manager de proiect - Saptamana Nationala de Constientizare 2018

Mesajde SOS Infertilitatea » Dum Apr 29, 2018 5:38 am

Asociatia SOS Infertilitatea angajeaza o persoana pentru pozitia de manager de proiect. Proiectul fiind Saptamana Nationala de Constientizare a Fenomenului Social si Medical al Infertilitatii, ce va avea loc in perioada 5 – 11 noiembrie 2018, ca parte a European Fertility Week. Managerul de proiect trebuie sa propuna o schita a actiunilor din cadrul evenimentului, sa identifice sponsori pentru implementarea acestora, sa efectueze toate pregatirile necesare anterior si sa mentina legatura cu toti factorii implicati, sa coordoneze actiunile propriu-zise in timpul Sapatamanii Nationale de Constientizare, sa asigure monitorizarea & sinteza post-eveniment.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie
Grup FB sarcina & parenting

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie
Pagina FB a initiatoarei Asociatiei

Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ...Imagine ... Imagine... Imagine

SOS Infertilitatea
Administrator

Re: SOS Infertilitatea recruteaza manager de proiect - Saptamana Nationala de Constientizare 2018

Mesajde SOS Infertilitatea » Dum Apr 29, 2018 5:39 am

Este vorba de un part-time job, 4 ore / zi, 5 zile / saptamana, activitate majoritar online / la distanta. Angajatul va avea contract oficial / carte de munca. Durata contractului este de sase luni, reinnoibil. Salariul propus: in jur de 2.000 RON, net, plus eventuale bonusuri in situatii exceptionale. Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca cat mai multe dintre urmatoarele cerinte:
- Sex: M / F.
- Varsta: nu este un criteriu.
- Studii: nu conteaza foarte tare domeniul, nu avem nevoie de patalamale, ci de competențe concrete.
- Domiciliul: intrucat Asociatia nu detine un sediu, va fi o munca la distanta, online; totusi, in timpul Saptamanii Nationale de Constientizare cat si in perioada de pregatire a acesteia sunt necesare deplasari la intalniri si evenimente, care au loc majoritar in Bucuresti, deci este necesar ca domiciliul angajatului sa fie in Bucuresti.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Re: SOS Infertilitatea recruteaza manager de proiect - Saptamana Nationala de Constientizare 2018

- Nu este obligatoriu ca persoana sa faca parte din publicul-tinta al Asociatiei, dar este indispensabila o excelenta cunoastere a domeniului RUAM (reproducere umana asistata medical) – lexic, istoric, proceduri, stakeholders. Este de asemenea indispensabila o cunoastere foarte buna a istoriei asociative a SOS Infertilitatea si a celor sase editii anterioare ale Saptamanii Nationale de Constientizare (documentare detaliata posibila via blog + forum).
- Excelenta cunoastere a limbii romane si buna cunoastere a limbii engleze (evenimentul romanesc este integrat in campania europeana desfasurata sub umbrela Fertility Europe – Asociatia are o relatie contractuala cu un traducator profesionist, acestuia ii sunt incredintate contributiile semnificative ca volum si care trebuie sa fie impecabil prezentate; corespondenta curenta cu FE va fi insa in sarcina managerului de proiect).
- Foarte buna cunoastere a realitatilor politice si sociale din Romania, a sectorului asociativ si a politicilor de sanatate.
- Cunostinte de bun nivel in domeniul fundraising – atragerea de sponsori pentru campanie (instrumentele de fundraising sunt deja create, trebuie doar utilizate).
- Foarte bune cunostinte informatice. Concret, persoana trebuie sa fie capabila sa produca in mod rapid si fara sa solicite consultanta de fiecare data: upgrade, moderare si publicare articole pe blog (platforma wordpress) si pe forum (inclusiv integrare de fotografii, pdf-uri, video), mesaje si raspunsuri pe retelele sociale (Facebook si Twitter, majoritar), postare si editare (montaj, subtitrari) video pe youtube, editare foto (basic), gestionare baza de date si trimitere newsletter, precum si alte operatiuni similare; exista posibilitatea ca o parte din aceste activitati sa fie realizate in colaborare cu voluntarii Asociatiei, dar este sarcina managerului de proiect sa identifice si sa coordoneze aceste persoane-resursa.

- Persoana ce va fi recrutata trebuie sa fie eficienta, cooperanta, pozitiva, sa ii placa ceea ce face si sa creada in cauza pentru care munceste.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita o scrisoare personalizata de intentie, insotita de un CV, la adresa contact@vremcopii.ro pana la data de 10 mai 2018.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Dum Iun 17, 2018 5:07 am

Proiectul are un manager si am inceput deja pregatirea editiei 2018 a Saptamanii Nationale de Constientizare.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie