FIV in Romania

Informatii si discutii despre proceduri de fertilizare in vitro si inseminare artificiala, despre medici si tratamente, in Romania & abroad.
Cryss09

Re: FIV in Romania

Mesajde Cryss09 » Mar Mar 13, 2018 11:03 am

Buna fetelor! Si eu ma pregatesc de ET luna aceasta, am favut o injecție dephireline de 3,75 in ziua 21 a cm si așteptam sa vina ciclu! Dar am 5 zile intarziere si ciclul nu vine !ma poate ajuta cineva? Mulțumesc

Madalina87

Mesajde Madalina87 » Mar Mar 13, 2018 11:36 am

Buna,fetelor.astazi am facut hsg .Rezultat: doar o trompa permeabila.partea bună este că în cealaltă nu s-a acumulat lichid. Dr a spus ca pot urma tratament de stimulare pentru ovarul cu trompa funcțională sau pot opta pt fiv si momentan trompa înfundata nu ridica probleme,tocmai pt ca nu a acumulat lichid.m-am hotarat sa incerc cu tratament de stimulare pt urmatoarele 2 luni..hotarat este impropriu spus..aproape ca nu stiam ce spuneam. sunt foarte supărată.. .momentul pe care il astept de atat de mult timp pare din ce in ce mai departe de mine.urmeaza eco in ziua 2 sau 3 si apoi voi incepe tratamentul

Cucilina25

Mesajde Cucilina25 » Mar Mar 13, 2018 11:42 am

Cryss09 scrie:Buna fetelor! Si eu ma pregatesc de ET luna aceasta, am favut o injecție dephireline de 3,75 in ziua 21 a cm si așteptam sa vina ciclu! Dar am 5 zile intarziere si ciclul nu vine !ma poate ajuta cineva? Mulțumesc

Buna Cryss09, este posibil sa mai intarzie menstruatia din cauza injectiei.
Eu 33, el 33 - perfect
Eu: Endometrioza grad 3 operat la Wellborn in Mai 2016, Amh inainte 1.5, dupa 0.87 , Mutatii: MTHFR , PAI - 4G/5G , FSHR .
IUI martie 2016 - nereusit
Fiv 1 : mai 2017 - Gynera, 8 folicului, 7 fertilizati , ziua 3 - 5 embrioni , ziua 5 -1 blasto calitate 2BC , beta negativ
FIV 2 - Gynera - in curs ziua 9 - 8 folicului mari si 4 mici, Progesteron 1.45, am obtinut 5 ovocit- 5 fertilizate,ziua 3 - 5 embrioni, am decis sa ii lasam pana in ziua 5. - 2 blasto !!!
ET - Februarie 1 blasto 3BB - beta negativ.... [parerau] [parerau] [parerau]

Lorelei

Mesajde Lorelei » Mar Mar 13, 2018 11:45 am

Flori77 scrie:Girls, cred ca mi-a venit ciclul, nici nu am apucat sa testez beta :( Duminica seara o scurgere putina, maro, luni, la fel, iar azi, mult roz spre rosu....Ma gandeam ca e sangerarea de implantare la inceput, dar acum nu mai cred, chiar e mult....

Flori fa un test de sarcina pana la beta. Ca sa te incurajez, o prietena la prima sarcina( naturala) a sangerat mai abundent de a crezut ca i-a venit ciclu. Pleca la mare si se gandea ca na belea a venit mai devreme dar totusi si-a luat un test si s-a pozitivat. :)
PAI 675/844; MTHFR C677T/A129 - hetero, PCOS,
Sotul probleme cu spermograma.
11.2016, 01.2017 si 02.2017-3 IA Toate BFN!
07.2017 FIV1 -Columna Bucuresti -17 ovocite/14 fertilizate. Final- 2 blasto AA Z5 si 2 blasto CC Z5. Hiperstimulare usoara. Amanat transfer.
09.2017 FET1 - 1 blasto AA Z5;celalalt AA nu a rezistat! BFN!
10.2017 FET2 nu a avut loc, blasto nu au rezistat.
12.2017 - Histeroscopie diagnostica - rezultat ok.
01.2018 FIV2- Unica Praga-22 ovocite/22 fertilizate. Final 2 embrioni de Z3 si 6 blasto AA Z5. hiperstimulare medie controlata cu dostinex si clexane.
01.2018 ET3 - 2 embrioni Z3. BFP! SOE 8 sapt.
04.2018 FET4 - 2 blasto Z5. BFN!
06.2018- repetat histeroscopie; s-a extirpat un polip.
07.2018 FET5 - 2 blasto Z5. BFP! SOE 9 sapt.

Lorelei

Mesajde Lorelei » Mar Mar 13, 2018 11:47 am

jurnaldefiv scrie:
baby07 scrie:Fetelor care ati mai facut injectie cu diphereline de 3.75, dupa cat timp de la injectie s-a reluat ovulatia? Eu am facut in ianuarie cand m-am pregatit de ET cu congelati, dar pt ca endometrul nu a crescut, am oprit tratamentul cu estrofem. In cateva zile mi-a venit un fel de menstruatie, mai mult niste pete maronii care m-au tinut o saptamana, iar de atunci nu am mai avut menstruatie. In ziua 21 a ciclului mi-am dozat progesteronul sa vad daca am ovulat, nu ovulasem, aveam progesteronul f mic, valoare de menopauza. Au trecut 3 saptamani de atunci si tot nu simt ca am ovulat, pt ca de obicei simt.
Mi-a zis cineva ca menopauza asta hormonala indusa de diphereline poate dura pana la 3 luni. M-a cam speriat, pt ca asteptam menstruatia sa reiau pregatirea pt un nou ET.

Mult succes tuturor celor care sunteti in pregatiri sau in asteptare!
Jurnal vad ca face punctia, Flori77 asteapta un rezultat pozitiv ;)

Baby si eu am facut Dipherelline 3.75 asta-vara in Iulie, in August am avut FET2 pe ciclul inhibat, in Septembrie am avut din nou ovulatie. Deci la mine inhibarea a durat o luna. Iti tin pumnii sa fie la fel! [crossfingers]

Jurnalut ce faci pe forum aici? Nu aveai azi punctia? :YMPRAY: Tin pumnii sa fie super mega bine!
07.2017 FIV1 -Columna Bucuresti -17 ovocite/14 fertilizate. Final- 2 blasto AA Z5 si 2 blasto CC Z5. Hiperstimulare usoara. Amanat transfer.
01.2018 FIV2- Unica Praga-22 ovocite/22 fertilizate. Final 2 embrioni de Z3 si 6 blasto AA Z5. hiperstimulare medie controlata cu dostinex si clexane.

Ramona_M

Mesajde Ramona_M » Mar Mar 13, 2018 12:33 pm

jurnaldefiv scrie:
Ramona_M scrie:
baby07 scrie:
Eu am avut, dar cu vreo 2 luni inainte sa incep fiv-ul, cand faceam diverse investigatii. Trebuie sa scapi de ea pana incepi tratamentul, eu am scapat rapid cu Canesten gyn, la cat de suparatoare a fost ca simptomatologie nici nu credeam ca vor fi suficiente doar 3 zile de tratament, dar asa a fost, in a 3a zi nu mai aveam nimic, nici secretie nici mancarime.

Sper sa imi treaca si mie repede, nu am simptome prea mari, mi am dat seama din analize.
Multumesc pentru raspuns.

Eu am facut Candida fix cu 2 zile inainte inainte de venirea CM pe care fac FIV-ul acum (maine am punctia) :ymblushing:
Le-am scris celor de la clinica din Cehia, mi-au zis ca nu e panica dar trebuie sa scap de ea ca sa nu ne faca probleme cu tratamentul si procedurile.
Si eu tot Canesten Gyn am luat, ovulele pt 3 zile, plus crema, si Fluconazol pastila in doza unica pe care am luat-o la inceputul tratamentului. Simptomele au disparut chiar super bine, si-au facut treaba pastilele/ovulele.
Succes [floare]

Multumesc pentru raspuns.

Bafta multa astazi!
[floare]

jurnaldefiv

Mesajde jurnaldefiv » Mar Mar 13, 2018 2:50 pm

Lorelei scrie:Jurnalut ce faci pe forum aici? Nu aveai azi punctia? :YMPRAY: Tin pumnii sa fie super mega bine!

Lore [floare] am intrat si eu asa repejor dimi, pana sa incep pregatirile.
Dap, astazi am avut punctia si totul a mers foarte bine! Bobby era bolnava si nu a fost astazi, ne-a asistat Jana, foarte draguta.
Avem 20 de ovocite [great] pe care le vom fertiliza jumatate natural si jumatate cu ICSI, iar ET va fi vineri, deci cu embrioni de ziua 3, si m-am lamurit si de ce, ca l-am intrebat pe doctor. Ei in ziua 3 transfera embrioni pe care oricum in urma monitorizarii time lapse in embrioscop ii vad clar ca sunt dezvoltati foarte bine conform cu varsta lor, si considera mediul uterin mult mai bun decat orice laborator. In paralel, ceilalti embrioni sunt cultivati la blastocist si vitrificati. Cu alte cuvinte, in z3 transfera embrioni despre care stiu sigur ca vor ajunge in ziua 5, si ii transfera in z3 pt a avea maximum de sanse (adica mediul uterin considerat optim, pe langa evolutia lor favorabila, de pana atunci, in laborator).
Totul a fost impecabil, sunt foarte fericita ca am scapat si sunt recunoscatoare ca avem aceste rezultate. Acum ne-am oprit sa ne recompensam cu o pizza bine meritata [great]
Eu ma simt ok dupa punctie, un pic dizzy dar sunt chiar ok, ne-am intors cu metroul la hotel desi sotul vroia cu taxi dar chiar nu a fost cazul. Am primit Utrogestan de maine, cate 6 ovule intravaginal pe zi (2 dimineata - 2 pranz - 2 seara). Nu Aspenter, nu imunosupresor, doar Utrogestan. Si continui cu Femibion si Detrical (vitamina D).
Multumesc mult pentru gandurile bune! [floare]
eu 36 el 28, 2016 start investigatii si proceduri. Mai/Iun/Iul 2016 - 3 IA pe ciclu natural (Giulesti), nereusite.
FIV1 Dec 2016 (Giulesti): 8 embrioni z5 - 2 blasto transferati, 6 morule congelate.
ET1 Dec 2016, beta pozitiv, SOE 7s.
FET2 Mar 2017, beta negativ.
FET3 Aug 2017, beta negativ.
Nov 2017 laparoscopie (Giulesti), hidrosalpinx bilateral, clipare ambele trompe.
FET4 anulat (embrioni opriti din evolutie dupa decongelare), FIV1 se incheie aici.
FIV2 Martie 2018 - Unica (Praga): 2 embrioni z3 transferati, 3 blasto congelati.
ET4 Martie 2018, beta negativ.
Histeroscopii (Columna): Mai - endometru inflamat, aspirat plus antibiotic; Iunie - ok.
FET5 Iulie 2018, beta negativ.
PRP, analize, FET ....urmeaza.
Doamne, intoarce-ti fata si spre noi.

Cryss09

Mesajde Cryss09 » Mar Mar 13, 2018 4:42 pm

Cucilina25 scrie:
Cryss09 scrie:Buna fetelor! Si eu ma pregatesc de ET luna aceasta, am favut o injecție dephireline de 3,75 in ziua 21 a cm si așteptam sa vina ciclu! Dar am 5 zile intarziere si ciclul nu vine !ma poate ajuta cineva? Mulțumesc

Buna Cryss09, este posibil sa mai intarzie menstruatia din cauza injectiei.

Da asa mi-a spus si doctorul dar eram.ingrijorata ca nu mi-a întârziat niciodată așa mult! Multumesc de raspuns

SilviaC

Re: Ovoenergen si Fertinatal

Mesajde SilviaC » Mar Mar 13, 2018 5:40 pm

Buna,
Medicamentele nu se gasesc in Romania. Doar in SUA. Fertinatal este DHEA.
Am facut un tratament de stimulare in decembrie 2017 in urma caruia am obtinut doar trei foliculi din care doar unul s-a facut mai marisor. Din pacate acesta nu a vut ovocit. Am 36.5 ani si AMH 0.4. Mi s-a spus ca trebuie sa fortam ovarele sa produca ovocite si ca a fost o intamplare faptul ca nu s-a gasit ovocit la prima incercare. Am cerut si parerea altui medic si acesta mi-a spus ca nu ar fi fost bun tratamentul. Cati doctori, atatea pareri.
Eu stiu ca sansele mele sunt foarte mici, dar as fi vrut sa stiu daca a mai luat cineva...

Flori77

Mesajde Flori77 » Mar Mar 13, 2018 5:42 pm

Lorelei scrie:
Flori77 scrie:Girls, cred ca mi-a venit ciclul, nici nu am apucat sa testez beta :( Duminica seara o scurgere putina, maro, luni, la fel, iar azi, mult roz spre rosu....Ma gandeam ca e sangerarea de implantare la inceput, dar acum nu mai cred, chiar e mult....

Flori fa un test de sarcina pana la beta. Ca sa te incurajez, o prietena la prima sarcina( naturala) a sangerat mai abundent de a crezut ca i-a venit ciclu. Pleca la mare si se gandea ca na belea a venit mai devreme dar totusi si-a luat un test si s-a pozitivat. :)

Lore, nu cred, intre timp menstra a venit ff abundent...Deja mi-au scris de la clinica sa operesc tratamentul Tu ce ai facut cu FET-ul? Pana la urma, care sunt costurile totale ale transferului? In suma aia, 970 euro parca, intra si decongelarea?

Uite ce mi-au scris mie:

I have consulted your treatment with Dr. Řežábek and he recommends to stop using all medications now and plan the frozen embryo transfer (FET). However he recommends to wait for your next cycle to let your uterus clean and rest.

Your treatment plan for the FET cycle is attached. You will use:

Diphereline 0,1mg injections – you will start on day 22 of this cycle (3rd April)
Estrofem 2mg pills 3 times a day from the second day of your next cycle
On day 8 of your cycle you will go to your gynecologist for an ultrasound check up to measure your endometrium and to check possible cysts and follicles.

N-am facut niciodata FET pe ciclu controlat, doar pe natural. In ce zi se face? Pe natural calculai 5 zile de la ovulatie pt transfer...

jurnaldefiv

Mesajde jurnaldefiv » Mar Mar 13, 2018 5:44 pm

Flori77 scrie:
Lorelei scrie:

Lore, nu cred, intre timp menstra a venit ff abundent...Deja mi-au scris de la clinica sa operesc tratamentul Tu ce ai facut cu FET-ul? Pana la urma, care sunt costurile totale ale transferului? In suma aia, 970 euro parca, intra si decongelarea?

Uite ce mi-au scris mie:

I have consulted your treatment with Dr. Řežábek and he recommends to stop using all medications now and plan the frozen embryo transfer (FET). However he recommends to wait for your next cycle to let your uterus clean and rest.

Diphereline 0,1mg injections – you will start on day 22 of this cycle (3rd April)
On day 8 of your cycle you will go to your gynecologist for an ultrasound check up to measure your endometrium and to check possible cysts and follicles.

N-am facut niciodata FET pe ciclu controlat, doar pe natural. In ce zi se face? Pe natural calculai 5 zile de la ovulatie pt transfer...

Flori imi pare foarte rau.... tot speram sa scrii ca sangerarea s-a oprit si s-a limitat la o scurgere rozalie mai abundenta.... imi pare foarte rau....
eu 36 el 28, 2016 start investigatii si proceduri. Mai/Iun/Iul 2016 - 3 IA pe ciclu natural (Giulesti), nereusite.
FIV1 Dec 2016 (Giulesti): 8 embrioni z5 - 2 blasto transferati, 6 morule congelate.
ET1 Dec 2016, beta pozitiv, SOE 7s.
FET2 Mar 2017, beta negativ.
FET3 Aug 2017, beta negativ.
Nov 2017 laparoscopie (Giulesti), hidrosalpinx bilateral, clipare ambele trompe.
FET4 anulat (embrioni opriti din evolutie dupa decongelare), FIV1 se incheie aici.
FIV2 Martie 2018 - Unica (Praga): 2 embrioni z3 transferati, 3 blasto congelati.
ET4 Martie 2018, beta negativ.
Histeroscopii (Columna): Mai - endometru inflamat, aspirat plus antibiotic; Iunie - ok.
FET5 Iulie 2018, beta negativ.
PRP, analize, FET ....urmeaza.
Doamne, intoarce-ti fata si spre noi.

Lorelei

Mesajde Lorelei » Mar Mar 13, 2018 7:57 pm

Flori77 scrie:
Lorelei scrie:

Uite ce mi-au scris mie:

Flori [flori]. Fa totusi un test de confirmare macar sa stii 100% sigur.
Legat de FET doar am stabilit sa le dau un semn dupa ce imi vine menstruatia dupa toata povestea cu SOE. Momentan am confirmarea de la eco ca s-a eliminat sarcina si ca uterul arata bine fara sinechii. Nu stiam ca se pot vedea la eco. Si astept sa vina menstruatia. Daca vine luna asta probabil la urmatoarea sa incep si eu tratament. Sunt sigura ca voi face tot pe ciclu controlat probabil in aprilie.

Te imbratisez si sper sa fi puternica in continuare! [heart]

Lorelei

Mesajde Lorelei » Mar Mar 13, 2018 8:03 pm

jurnaldefiv scrie:
Lorelei scrie:Jurnalut ce faci pe forum aici? Nu aveai azi punctia? :YMPRAY: Tin pumnii sa fie super mega bine!

Lore [floare] am intrat si eu asa repejor dimi, pana sa incep pregatirile.
Dap, astazi am avut punctia si totul a mers foarte bine! Bobby era bolnava si nu a fost astazi, ne-a asistat Jana, foarte draguta.
Avem 20 de ovocite [great] pe care le vom fertiliza jumatate natural si jumatate cu ICSI, iar ET va fi vineri, deci cu embrioni de ziua 3, si m-am lamurit si de ce, ca l-am intrebat pe doctor. Ei in ziua 3 transfera embrioni pe care oricum in urma monitorizarii time lapse in embrioscop ii vad clar ca sunt dezvoltati foarte bine conform cu varsta lor, si considera mediul uterin mult mai bun decat orice laborator. In paralel, ceilalti embrioni sunt cultivati la blastocist si vitrificati. Cu alte cuvinte, in z3 transfera embrioni despre care stiu sigur ca vor ajunge in ziua 5, si ii transfera in z3 pt a avea maximum de sanse (adica mediul uterin considerat optim, pe langa evolutia lor favorabila, de pana atunci, in laborator).
Totul a fost impecabil, sunt foarte fericita ca am scapat si sunt recunoscatoare ca avem aceste rezultate. Acum ne-am oprit sa ne recompensam cu o pizza bine meritata [great]
Eu ma simt ok dupa punctie, un pic dizzy dar sunt chiar ok, ne-am intors cu metroul la hotel desi sotul vroia cu taxi dar chiar nu a fost cazul. Am primit Utrogestan de maine, cate 6 ovule intravaginal pe zi (2 dimineata - 2 pranz - 2 seara). Nu Aspenter, nu imunosupresor, doar Utrogestan. Si continui cu Femibion si Detrical (vitamina D).
Multumesc mult pentru gandurile bune! [floare]

Jurnalut mai ai nitel! Iti doresc din tot sufletul sa iasa!
Foarte bine ca ai explicat aici de ce se alege transfer de z3, asa mi-au spus si mie. Iar pozele cu embrionasi au confirmat ca acestia aratau f bine.

Sunt o optimista incurabila si vreau sa va dau si voua un pic din ea. Am incredere ca se va termina cu un [bfp] pentru tine si pentru noi, restul fetelor care impartim aceleasi provocari, incercari si sperante. :ymhug:

CrissPatri

Mesajde CrissPatri » Mar Mar 13, 2018 9:11 pm

Eu am facut un test de sarcina azi pe la 19 seara...negativ in toata regula...nici macar urma de a doua liniuta....maine la 8 30 merg la beta. Voi fi a 9 zi de la fet cu early blasto...merg impacata cu ideea ca o sa fie la fel de negativ....
Cred ca voi urma si eu catre FIV 4 in Cehia...insa nu stiu cand...probabil prin Septembrie sa imi revin financiar si psihic...
Flori imi pare rau ca nu a fost cu ochisori ....nu ramane decat sa luptam si sa mergem inainte...e greu dar nu avem incotro...
Jurnalut felicitari pentru productia de ovocite....e un rezultat frumos sigur o sa fie bine de data asta. Multi medici nclusiv dr meu e pentru transfer de z3...Tin pumnii sa vii cu o raza de soare pe forum.
Eu 32 de ani;
August 2016 AMH 0.77; HSG ok trompele permeabile; restul analizelor bune; El normospermie restul analizelor ok;
FIV 1: 19.11.2016 Transfer 2 embrioni z3; 30.11- beta : 1.2
IUI 13.03.2017-beta: 1.2
Analize imunologice: ok, Celule NK: ok, Cariotip genetic:ok
Tiroidita autoimuna cu eutiroidie;
05.2017- FIV 2- 2 embr z3 8 celule-beta:1.2
ET 05.06.2017-2 blasto-beta:1.2
ET 11.07.2017- 3 embr z3-beta: 1.2
Histeroscopie 24.10.2017: cavitate uterina integra, regulata. Fara pb la examenul histopatologic.
11.2017: Fiv 3: 2 Earlyblasto si 2 morule; ET 2 morule slaba calitate, rezultat negativ
02.2018 Fet cu cei 2 Earlyblasto: beta 1.2
07.2018: AMH 0.88, EL: normospermie, spermocultura ok, halosperm 57,42% spermatozoizi cu ADN fragmentat
09.2018: ne pregatim pentru FIV 4 prin programul ASSMB

Georgiana Mihai

Mesajde Georgiana Mihai » Mar Mar 13, 2018 9:49 pm

Flori Imi pare foarte rau...
Jurnalut waw 20 ovocite!!!sunt sigura ca o sa si multi embrioni de calitate, laboratoarele lor sunt mAi bune ca la giulesti...
Lore mA bucur ca ai scapat si ai uterul curat!!
Criss au mAi fost fete care au avut testul de urina negativ,sti asta doar esti veterana pe forum, eu Iti doresc succes maine!!
Eu sunt Pe femoston si oestrogel pt pregatirea testului Era, kitul a si sosit de ieri, joi am eco, am emotii eu NU am raspuns niciodata la femoston. Toate transferuriile le-am facut Pe natural, dar de data Asta Pe langa femoston am si oestrogel!
Flori doctorul meu mi-a zis ca numai vrea sa fac fet Pe natural, el are mAi multe rezultate pozitive Pe controlat pt ca are totul sub control asa. Pe natural NU STI niciodata sigur Cand ovulezi...
Eu 29 El 40(Astenozoospermie Teratozoospermie)
Eu-AMH august 2016 6,51
August 2016 inseminare intrauterina-nereusit
Februarie 2017 laparoscopie-ambele trompe infundate complet, cu aderente,neputand fi desfundate, solutie FIV.
Fiv1:29 martie 2017 15 ovocite recoltate-10 s au fertilizat din care rezulta 8 blastociti cea mai Buna calitate
Et1: 3 aprilie, 2 blastociti de ziua 5-nereusit
Et2: 22 septembrie 2 blastociti ziua 5-nereusit
13 octombrie 2017 histeroscopie- uter ok
Et3: 26 ianuarie 2018 2 blastro ziua 5-nereusit
20 martie 2018 Biopsie testul ERA-endometru receptiv
Mai 2018 laparoscopie pt. scoaterea ambelor trompe
Mai 2018 histeroscopie-uter OK
Et4: 26 iulie 2018 2 blastro ziua 5- beta in ziua 8-27,7
Beta ziua 11- 140, beta ziua 13-314, beta ziua 18- 2380-SOE-6 saptamani
Cariotip cuplu-OK
Imunofenotipare limfocitara-OK
Sindrom antifosfolipidic-OK
Ne pregatim de FIV 2 ....

alexaa_08@yahoo.com

Mesajde alexaa_08@yahoo.com » Mie Mar 14, 2018 7:37 am

Va doresc din suflet sa va indepliniti toate visul! Sunteti niste luptatoare! Aveti incredere pana la final ! Va pup si va sustin in continuare!

Georgiana Mihai

Mesajde Georgiana Mihai » Mie Mar 14, 2018 9:03 am

alexaa_08@yahoo.com scrie:Va doresc din suflet sa va indepliniti toate visul! Sunteti niste luptatoare! Aveti incredere pana la final ! Va pup si va sustin in continuare!

:| multumim!!!
Eu 29 El 40(Astenozoospermie Teratozoospermie)
Eu-AMH august 2016 6,51
August 2016 inseminare intrauterina-nereusit
Februarie 2017 laparoscopie-ambele trompe infundate complet, cu aderente,neputand fi desfundate, solutie FIV.
Fiv1:29 martie 2017 15 ovocite recoltate-10 s au fertilizat din care rezulta 8 blastociti cea mai Buna calitate
Et1: 3 aprilie, 2 blastociti de ziua 5-nereusit
Et2: 22 septembrie 2 blastociti ziua 5-nereusit
13 octombrie 2017 histeroscopie- uter ok
Et3: 26 ianuarie 2018 2 blastro ziua 5-nereusit
20 martie 2018 Biopsie testul ERA-endometru receptiv
Mai 2018 laparoscopie pt. scoaterea ambelor trompe
Mai 2018 histeroscopie-uter OK
Et4: 26 iulie 2018 2 blastro ziua 5- beta in ziua 8-27,7
Beta ziua 11- 140, beta ziua 13-314, beta ziua 18- 2380-SOE-6 saptamani
Cariotip cuplu-OK
Imunofenotipare limfocitara-OK
Sindrom antifosfolipidic-OK
Ne pregatim de FIV 2 ....

Flori77

Mesajde Flori77 » Mie Mar 14, 2018 10:28 am

Georgiana Mihai scrie:Flori Imi pare foarte rau...
Jurnalut waw 20 ovocite!!!sunt sigura ca o sa si multi embrioni de calitate, laboratoarele lor sunt mAi bune ca la giulesti...
Lore mA bucur ca ai scapat si ai uterul curat!!
Criss au mAi fost fete care au avut testul de urina negativ,sti asta doar esti veterana pe forum, eu Iti doresc succes maine!!
Eu sunt Pe femoston si oestrogel pt pregatirea testului Era, kitul a si sosit de ieri, joi am eco, am emotii eu NU am raspuns niciodata la femoston. Toate transferuriile le-am facut Pe natural, dar de data Asta Pe langa femoston am si oestrogel!
Flori doctorul meu mi-a zis ca numai vrea sa fac fet Pe natural, el are mAi multe rezultate pozitive Pe controlat pt ca are totul sub control asa. Pe natural NU STI niciodata sigur Cand ovulezi...

Georgi, multumesc. Eu am facut 3 FET pe natural care nu au reusit, acum voi incerca si pe ciclu controlat, insa nu prea mi-e clar cand va avea loc transferul...Se calculeaza tot 5 zile de la data cand ar fi trebuit sa aiba loc ovulatia?

Flori77

Mesajde Flori77 » Mie Mar 14, 2018 10:31 am

CrissPatri scrie:Eu am facut un test de sarcina azi pe la 19 seara...negativ in toata regula...nici macar urma de a doua liniuta....maine la 8 30 merg la beta. Voi fi a 9 zi de la fet cu early blasto...merg impacata cu ideea ca o sa fie la fel de negativ....
Cred ca voi urma si eu catre FIV 4 in Cehia...insa nu stiu cand...probabil prin Septembrie sa imi revin financiar si psihic...
Flori imi pare rau ca nu a fost cu ochisori ....nu ramane decat sa luptam si sa mergem inainte...e greu dar nu avem incotro...
Jurnalut felicitari pentru productia de ovocite....e un rezultat frumos sigur o sa fie bine de data asta. Multi medici nclusiv dr meu e pentru transfer de z3...Tin pumnii sa vii cu o raza de soare pe forum.

Criss, imi pare rau, poate vom reusi si noi data viitoare! Te imbratisez!

Flori77

Mesajde Flori77 » Mie Mar 14, 2018 10:34 am

jurnaldefiv scrie:
Flori77 scrie:
Lorelei scrie:Flori fa un test de sarcina pana la beta. Ca sa te incurajez, o prietena la prima sarcina( naturala) a sangerat mai abundent de a crezut ca i-a venit ciclu. Pleca la mare si se gandea ca na belea a venit mai devreme dar totusi si-a luat un test si s-a pozitivat. :)

Uite ce mi-au scris mie:

Flori imi pare foarte rau.... tot speram sa scrii ca sangerarea s-a oprit si s-a limitat la o scurgere rozalie mai abundenta.... imi pare foarte rau....

Jurnalut, asta e, mergem inainte, mai avem 2 embrionasi...Sper ca macar tu sa spargi gheata si sa vii cu un beta frumos! :ymhug:

Înapoi la “PROCEDURI”