Grup de suport - Bucuresti 2017

Proiecte permanente ale Asociatiei SOS Infertilitatea, incheiate sau in derulare. Va rugam sa retineti: TOATE actiunile asociative (inclusiv administrarea acestui forum) sunt desfasurate in regim de VOLUNTARIAT.
SOS Infertilitatea
Administrator

Re: Grup de suport - Bucuresti 2017

Mesajde SOS Infertilitatea » Lun Iul 03, 2017 9:34 pm

Multumim inca o data partenerilor nostri care ne-au pus la dispozitie un spatiu atat de placut si de intim si de inspirant si de central-plasat pentru Grupul de Suport!

Nu ezitati sa dati un like pe pagina Gallery https://www.facebook.com/Gallery-735437236572162/ si pe cea a Asociatiei Nationale pentru Arte Vizuale Contemporane https://www.facebook.com/Asocia%C8%9Bia ... 808727710/, partenerii nostri in acest proiect.
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie
Grup FB sarcina & parenting

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie
Pagina FB a initiatoarei Asociatiei

Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ...Imagine ... Imagine... Imagine

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Joi Iul 13, 2017 6:21 am

Reluam intrebarea:

SOS Infertilitatea scrie:Intrebare: ar exista interes pentru organizarea unui nou grup de suport in toamna in Bucuresti? Scrieti va rugam la grupdesuport@sosinfertilitatea.ro

Pentru cei care doresc grupuri de suport in alte orase: va rugam sa preluati initiativa pentru a organiza in plan local. Trebuie gasite doritoarele din plan local (7 - 10 participante), un psiholog specializat daca nu in infertilitate atunci in terapie de familie, si un loc in care sa se tina reuniunile (de pilda, biblioteca oraseneasca, o sala de conferinte, ...). SOS Infertilitatea poate sprijini financiar actiunea, acopera cheltuielile inerente. Scrieti va rugam la grupdesuport@sosinfertilitatea.ro
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie
Grup FB sarcina & parenting

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie
Pagina FB a initiatoarei Asociatiei

Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ...Imagine ... Imagine... Imagine

Borsan Monica

Mesajde Borsan Monica » Mie Sep 27, 2017 3:24 pm

A fost un grup foarte frumos , emoționant pana la lacrimi si cu adevarat folositor .
Am invatat foarte multe lucruri si am gasit raspunsul la foarte multe intrebari care ma macinau din cauza infertilitati.
Fiecare poveste in parte a fost traita la maxim de fiecare dintre noi si cu adevarat nu aveai cum sa nu ti se faca pielea de gaina.
SINCERE aprecieri pentru toate fetele care au facut tot posibilul pentru acest grup .

Va multumesc din tot sufletul pentru sansa de participare, si recomand si altor fete sa se inscrie , vor avea de castigat foarte multe !!!
8 ani de asteptari [pisi] !
Infertilitate tubara
4 HSG, 2 laparascopi, 2 histero.
1 FIV = 5 embrioni de Z5 [majoreta] .
1 ET esuat .... ne mai asteapta 3 incercari ( 4 embrioni ) [mami]

Înapoi la “Proiecte”