Experiente din timpul sarcinii

Au invins infertilitatea, dar nu uita experienta si ne raman alaturi!
cristi_per

Re: Experiente din timpul sarcinii

Post by cristi_per » Thu Feb 12, 2015 10:08 am

Buna fetelor,
La mine sunt 3 saptamani de cand bebe nu mai e cu mine...sarcina oprita din evolutie la 9 saptamani. Pentru moment ne oprim aici, prea multe variante nu avem, iar o cauza concreta nu o stim. Mi-a luat ceva vreme sa pot scrie acest mesaj, sa accept ce ni s-a intamplat si sa ne revenim (cred ca e prea mult spus...pentru ca socul a fost mare pentru amandoi). Nu se stie de ce s-a intamplat asa...ni s-a spus ca se mai intampla...mai rar la pgd dar se intampla...pt ca si pgd-ul are limitele lui...aici mi s-a scris ca ar fi incompatibilitate de RH dar dupa chiuretaj mi-a iesit si analiza la anticorpi anti-rh si acestia erau absenti...

In alta ordine de idei am ajuns si la Fundeni sa imi spuna daca tratamentul a fost bun ca am zis ca poate de la trombofilie s-a intamplat...mi-a zis ca nici vorba...ca mutatiile astea pe care le am eu nu pun probleme...ca tratamentul a fost ok...ca analizele de coagulare facute cu cateva zile inainte de a pierde sarcina erau ft bune...la fel si cele pe care mi le-au facut acum cand am fost acolo...ca nu e nici de la RH...ca sa mai incerc...ca am avut ghinion...vorba Oanei: Cat ghinion sa ai??? 3 sarcini oprite din evolutie...4 FIV-uri...

Habar nu am ce si cum vom face in continuare...stiu doar ca am obosit...

PureAngel

Post by PureAngel » Thu Feb 12, 2015 10:30 am

Cristi_per, o imbratisare stransa...si multa putere la amandoi. :ymhug: :ymhug: :ymhug:

johnnybravo7

Post by johnnybravo7 » Thu Feb 12, 2015 11:00 am

Cristi_per, era sa ma inec cu cafeaua cand am vazut mesajul tau, nu am ce sa iti spun decat ca viata asta este de toata jena. [jale!]

miti

Post by miti » Thu Feb 12, 2015 11:26 am

Cristi :(( fara cuvinte!

Mie mi-au iesit D-dmeri peste interval, cu clexane de 0.8.
Maine merg la hema. Daca am avut pana acum un gand ca as fi putut duce sarcina fara injectii, acum nu mai cred. Sa vedem ce zice hema maine.
Eu 31/ El 33.
El:iun2010-necrospermie, astenospermie, teratospermie. tratament cu Masculion si Vit E si D
aprilie 2013-teratospermie- Pro-fertil
nov 2013- teratospermie Naprastic
martie 2014-normospermie la limita inferioara.
Eu: Ovulatie confirmata la monitorizari. FSH Z3 =11 AMH-0.4, trompe permeabile. Acupunctura. FSH de senzatie= 7.4
MTHFR C677T- heterozigot.
PAI 675 4G/4G- homozigot
PAI 844 AA - homozigot
iunie 2014 IA pe ciclu natural-nereusit
3 august2014 IA cu stimulare closty, 14.08 beta=29.6 , 16.08 beta= 131, 18.08 beta =366
Doamne ajuta pana la final!
Am reusit! Suntem parintii unui copil "pretios"!

Adriana.G

Post by Adriana.G » Thu Feb 12, 2015 12:03 pm

cristi_per wrote:Buna fetelor,
La mine sunt 3 saptamani de cand bebe nu mai e cu mine...sarcina oprita din evolutie la 9 saptamani. Pentru moment ne oprim aici, prea multe variante nu avem, iar o cauza concreta nu o stim. Mi-a luat ceva vreme sa pot scrie acest mesaj, sa accept ce ni s-a intamplat si sa ne revenim (cred ca e prea mult spus...pentru ca socul a fost mare pentru amandoi). Nu se stie de ce s-a intamplat asa...ni s-a spus ca se mai intampla...mai rar la pgd dar se intampla...pt ca si pgd-ul are limitele lui...aici mi s-a scris ca ar fi incompatibilitate de RH dar dupa chiuretaj mi-a iesit si analiza la anticorpi anti-rh si acestia erau absenti...

In alta ordine de idei am ajuns si la Fundeni sa imi spuna daca tratamentul a fost bun ca am zis ca poate de la trombofilie s-a intamplat...mi-a zis ca nici vorba...ca mutatiile astea pe care le am eu nu pun probleme...ca tratamentul a fost ok...ca analizele de coagulare facute cu cateva zile inainte de a pierde sarcina erau ft bune...la fel si cele pe care mi le-au facut acum cand am fost acolo...ca nu e nici de la RH...ca sa mai incerc...ca am avut ghinion...vorba Oanei: Cat ghinion sa ai??? 3 sarcini oprite din evolutie...4 FIV-uri...

Imi pare rau! :(( :ymhug:
eu 27 ani, el 27 ani/
iunie 2012 laparoscopie-endometrioza
oct 2012 -3.4 mil de sperm..prea putini pt o sarcina naturala
dar minune..am descoperit chiar in luna aceea ca am ramas insarcinata..
21.12.2012 sarcina oprita in evolutie la 9 saptamani
ian 2013 -teratozoospermie severa
Mthfr -mutatia 677c heterozigot si 1298a heterozigot
Pai IAU - mutatia 844ag homozigot
Martie 2013 - spermograma in limite normale

Octombire 2014 - am inceput pregatirile pentru FIV

Luptam in continuare pt ceea ce ne dorim!

Noiembrie 2014, sarcina spontana! Ne rugam la Doamne Doamne sa fie bine!

O sa avem o motata!!

Image

Swanheart

Post by Swanheart » Thu Feb 12, 2015 5:34 pm

Cristi_per, ti-am citit mesajul si am ramas fara cuvinte... Pot doar sa-mi imaginez durerea pe care o simtiti. Imi pare foarte rau ca treci prin asta! Multa putere, si va doresc ca data viitoare sa fie totul perfect, pana la capat.

Noi am facut ieri morfologia, bebe e perfect, a recuperat incredibil si corespund masuratorile cu varsta gestationala, ba e chiar in avans cu 2 zile, la lungime. Colul lung si inchis, peste 4 cm, placenta super, rezistentele pe artere foarte bune, totul e perfect, parca nu-mi vine sa cred... Ne indragostim tot mai mult de bebe, l-am vazut cum isi tot suge degetelul, si acum il simt foarte des cum misca, am impresia ca mi se zbate un pestisor in burta. :)
Eu 32 ani - sotul 35 de ani, infertilitate masculina: < 2 mil/ml, cryptozoospermie, apoi oligospermie. MTHFR C677T heterozigota, ambele PAI-1 heterozigote, Factorul XIII heterozigota.
Februarie 2012 - I.A. nereusita (la Gynatal - Timisoara).
FIV 1 - sept. 2012, Gynatal. ET 3 embrioni perfecti - beta 13,77 (sarcina biochimica ?).
FIV2 - noiembrie 2012, Gynatal, ET cu 3 embrioni - nereusit.
FET martie 2013, 3 embrioni perfecti - nereusit.
Surpriza, in aprilie 2014 sotul are normospermie.
FIV 3 - aprilie 2014 Kaali Budapesta: ET cu 2 blastocisti AA - nereusit
August - Septembrie 2014 fac sedinte de bioenergie si iau 1 Thromboo Ass/zi.
Sarcina spontana, octombrie 2014. Clexane de 0.6 si 1 Aspenter / zi.
Doamne, iti multumesc! Avem o minune de baietel! [baietel]

lilu

Post by lilu » Thu Feb 12, 2015 10:20 pm

Vesti bune swanheart, ma bucur pentru voi.
31/32 ani, infertilitate masculina
FIV 1 prin Subprogram in sept 2012 - negativ
FIV 2 in Austria la Goldenes Kreuz - martie 2013 - negativ
FET 1 - mai 2013 - BHCG z10 - 398 - avem 2 ghemotoci
ian 2014 mami de baietel si fetita
FET 2 - martie 2015 - BHCG z 10 - 660 - avem 2 ghemotoci

G-DANA

Post by G-DANA » Thu Feb 12, 2015 10:32 pm

Imi vine sa plang,mor de ciuda!!! Ai facut toate analizele posibile si imposibile!!nu este corect!!!
Cineva acolo sus ar trebui sa se mai uite si la noi...
Eu 29 - o trompa permeabila ; sotul 32-asthenoteratozoospermie
CA=125; AMH=1.62
IA 29.05.2013 nereusita Columna
IA 24.06.2013-nereusita Columna
FIV 1-octombrie 2013 negativ, Columna
FIV 2- noiembrie 2014, 5 ovocite obtinute, 3 embrioni transferati de ziua3, beta z 14 =101,17 Wellborn, magneB6/2zi, acid folic, femibrion, medrol, vitamina E, fraxiparina 0.4, aspenter tot a 3a zi, utrogenstan 600/zi cu toate astea ...SOE 8 saptamani fara sangerare,fara durere,fara efort...
MTHFR A1298C-heterozigot
FACTOR XIII V34L-heterozigot
PAI-I 4G/5G-heterozigot
EPCR-prezenta alelele A2/A2

hope24

Post by hope24 » Thu Feb 12, 2015 11:00 pm

Cristi_per, cuvintele sunt de prisos, iti doresc multa putera.

Georgia, multumesc de intrebare, e totul ok.Am fost vinerea trecuta la clinica, nu se vedea sange in uter, totul evoluaza cum trebuie, mi-a dat medical o saptamana.
Azi am fost la dr. meu sa ma ia in evidenta, am facut iarasi eco, crestem, de data asta a fost si sotul cu mine si a vazut si el inimioara [heart] .Si dat fiind antecedentele dr. mi-a recomandat sa stau linistita asa ca dupa ce termin saptamana asta ma mai baga 3 saptamani in medical.Apoi mai vedem cum evoluam si daca este cazul pana la termen ma trece pe sarcina cu risc si raman pana la final acasa.
Azi mi-a zis si de aminiocenteza, urasc cuvantul asta,dar daca trebuie o facem.M-a mai linistit si sora mea ca si ea a facut si a zis ca nu doare si nu .
Normal ca pana nu trec de saptamana 13-15 nu pot sa sa stau linistita, dar in acelas timp sunt convinsa ca acolo sus am un inger care ma vegheaza.

Swan, felicitari, ma bucur ca totul merge bine la tine.
Eu analize hormonale bune, el in 2004 diacnosticat cu OAST severa.Intre timp valorile se imbunatatesc,dar nu suficient.Ajungem la FIV+ICSI
FIV 1: octombrie- noiembrie 2014, 14 nov. punctia, rezulta 8 ovocite, se ferilizeaza 6 .Din cauza de polip endometiral, conservam tot(in stadiul de pronucleu).
FET: ianuarie 20015 ,transferam 3, Beta Hcg ziua 6 de la FET: 9, ziua 9: 81,70, ziua 19: 7969,10
Cu ajutorul Domnului speram sa fie totul bine pana la capat

magda77

Post by magda77 » Fri Feb 13, 2015 1:52 pm

Cristi mi s-a zbarlit pielea pe mine :( :ymhug: nu imi vine sa cred ce citesc ...
Ma rog la Dumnezeu sa iti dea putere sa treci peste acest impas.
Eu 37 ani, el 37 ani
Eu infertilitate tubara + foarte multe aderente
El diagnostic teratozoospermie
FIV septembrie la Clinica Origyn Fertility Center fara embriotransfer, 8 puiuti congelati
FET 26 Ianuarie - sarcina gemelara - F1 SOE 7s si 2z, F2 SOE 8s si 5z
Planuim renasterea din cenusa
FET 13 Iunie - sarcina unica - Doamne ajuta!!!

littlegirl

Post by littlegirl » Sun Feb 15, 2015 2:15 pm

Cristi_per,

Imi pare foarte rau ca treci prin aceasta pierdere, te inteleg mai bine decat oricine, uita-te la semnatura mea. 4 pierderi, dintre care ultima sub clexane 0.4!! Efectiv, embrionul nu mai crestea, a ramas la 2 mm cu activitate cardiaca slaba; asa am dus-o 2 saptamani, cu speranta ca totusi, va creste, va recupera. Hematoloaga n-a vrut sa creasca doza, pt ca aveam 56 kg si doar o mutatie homozigota, si aceea inofensiva. A spus sec ca mai sunt si alte cauze care duc la avort spontan, Clexane-ul nu le poate acoperi pe toate. Si intr-adevar, la o calitate slaba a ovocitelor, sau la o eroare genetica, ce minuni sa faca un anticoagulant???

Si eu port o durere lantenta, o frustare si o revolta pe viata, care uneori erup, ca si acum cand mi-au dat lacrimile..Ce sa fac? cu ce sa mai intervin? cu ce pot eu schimba o defectiune genetica sau calitatea ovocitelor??

raman gravida ff greu, in medie cam la 14 luni, sotul are OATS sevra. Mi-e frica ca si cu FIV am aceeasi soarta....

As vrea sa tinem legatura.
OATS severa. 2009 sarcina naturala oprita din ev s5/6, 5 IUI nereusite, oct 2011 IAD reusit, avort spontan s5/6, iun 2012 sarcina naturala, avort spontan s5/6. iun 2014 sarcina naturala, sub Clexane 0.4, avort spontan sapt 8. Iun 2016 sarcina naturala, Clexane 0.4, avort spontan sapt 5/6. Cariotip normal amandoi; mutatia MTHFR homozigot A1298C.

Georgia22

Post by Georgia22 » Sun Feb 15, 2015 4:02 pm

Cristi_per, imi pare foarte rau… chiar credeam ca de data asta va fi bine penru voi! Stiu ca ai facut destul de multe investigatii, nu stiu daca ai abordat si problema autoimunitatii?.. Vad ca se discuta destul de mult despre ea pe http://comunitate.desprecopii.com/forum ... 08/page-43 . Poate e de ajutor…
Swanheart, felicitari pentru rezultatele la morfologie!
Hope, ma bucur ca esti bine! Amniocenteza o faci din motive de varsta? Bitestul nu il faci?
Noi suntem bine, am fost la eco saptamana trecuta si, desi sunt deja cam inghesuiti, puii mei sunt bine si activi. Mai avem un pic si o sa ne vedem. Deocamdata stau cumintica pe acasa, as vrea sa ajung la 37 de saptamani cu ei.
Oct 2012 - Iunie 2013 - 4 IA, a 2-a reusita, dar SOE la 6s
Dec 2013 - FIV1 Medlife nereusit
Iulie 2014 - FIV2 Kaali, PK reusit! Asteptam gemenasi!

mulansis

Post by mulansis » Mon Feb 16, 2015 10:42 am

Cristi per, littlegirl, si toate cele cae asteptati, imi pare foarte rau pt suferintele voastre. E greu, dar sunt sigura ca o sa fie bine, stiu ca pare cliseu, dar credeti ma pe cuvant:) mai devreme sau mai tarziu toate reusim, asa vreau sa cred.

Felicitari swan pt recuperare, cred ca te ai mai linistit!!
Felicitari Georgia pt vestile bune de la eco!! Ce frumos sa scapi de perioada critica, cum o numesc eu, de pana la 28 sapt.

Cat despre mine/noi, am contractii zilnic, cateodata si la 15 min, no spa mie mi se pare apa de ploaie, cateodata nu am ore bune, si noaptea deloc, e cea mai linistita perioada, dorm ff bine.
Ei mi se pare super agitati, imi marea majoritate a timpuluimcand misca, parca mi sar din burta:)
Am fost la eco la o alta doc, fata de a mea, si m a speriat, de unde cu o saptamana inainte la eco cu doc mea, fata corespundea cu varsta gestationala si la 22 sapt avea 476 gr, baiatul cu vreo 5 zile inainte si 506 grame, la eco asta ( 23 sapt) fata era in urma cu 1 saptamana si nu avea decat 517 grame, iar baiatul tot in fata cu vreo 6 zile si avea 632 grame.
Sper sa fie bine, sa nu insemne nimic, si sa recupereze si fata. Plus ca si circumferinta capului e mai mica cu vreo 2 sapt, asta cred ca o si trage inapoi la calcul ala din biometrie, mi a zis ca fetele au capul mai mic, habar nu am, altfel femurul sau altele sunt ok.

Nu stiu cand sa ma apuc de achizitionat cele necesare, stiu ca e devreme, dar preferam sa le cumpar treptat, pt ca nu o sa am atatia banuti intr o sg luna.

Va pup si succes tuturor!
eu 32
laparoscopie 2009 si 2012 endometrioza,chist dermoid, aderente, diphereline, homeopat
FIV Budapesta august 2013- reusit SOE saptamana 5
FET1 BP noiembrie 2013- beta 0.3
FET2 BP ianuarie 2014- beta 1.2
FET3 BP iunie 2014 - beta 4,03
FET4 BP sept 2014- avem fetita si baietel!!!

cristi_per

Post by cristi_per » Mon Feb 16, 2015 1:48 pm

littlegirl wrote:Cristi_per,

Imi pare foarte rau ca treci prin aceasta pierdere, te inteleg mai bine decat oricine, uita-te la semnatura mea. 4 pierderi, dintre care ultima sub clexane 0.4!! Efectiv, embrionul nu mai crestea, a ramas la 2 mm cu activitate cardiaca slaba; asa am dus-o 2 saptamani, cu speranta ca totusi, va creste, va recupera. Hematoloaga n-a vrut sa creasca doza, pt ca aveam 56 kg si doar o mutatie homozigota, si aceea inofensiva. A spus sec ca mai sunt si alte cauze care duc la avort spontan, Clexane-ul nu le poate acoperi pe toate. Si intr-adevar, la o calitate slaba a ovocitelor, sau la o eroare genetica, ce minuni sa faca un anticoagulant???

Si eu port o durere lantenta, o frustare si o revolta pe viata, care uneori erup, ca si acum cand mi-au dat lacrimile..Ce sa fac? cu ce sa mai intervin? cu ce pot eu schimba o defectiune genetica sau calitatea ovocitelor??

raman gravida ff greu, in medie cam la 14 luni, sotul are OATS sevra. Mi-e frica ca si cu FIV am aceeasi soarta....

As vrea sa tinem legatura.
Draga mea putem vorbi pe privat daca vrei ...

cristi_per

Post by cristi_per » Mon Feb 16, 2015 1:50 pm

Georgia22 wrote:Cristi_per, imi pare foarte rau… chiar credeam ca de data asta va fi bine penru voi! Stiu ca ai facut destul de multe investigatii, nu stiu daca ai abordat si problema autoimunitatii?.. Vad ca se discuta destul de mult despre ea pe http://comunitate.desprecopii.com/forum ... 08/page-43 . Poate e de ajutor…
Swanheart, felicitari pentru rezultatele la morfologie!
Hope, ma bucur ca esti bine! Amniocenteza o faci din motive de varsta? Bitestul nu il faci?
Noi suntem bine, am fost la eco saptamana trecuta si, desi sunt deja cam inghesuiti, puii mei sunt bine si activi. Mai avem un pic si o sa ne vedem. Deocamdata stau cumintica pe acasa, as vrea sa ajung la 37 de saptamani cu ei.
Draga mea...nu ca am facut multe...am facut tot ce se putea face in materie de analize...chiar asta discutam cu doamna doctor...noi am intrebat daca ar mai fi vreuna care ar trebui facuta sa aflam de ce si a zis ca din punctul asta de vedere am facut tot ce se putea face...si am avut tratament pentru tot ce ar fi putut sa interfereze...

cristi_per

Post by cristi_per » Mon Feb 16, 2015 1:51 pm

Va multumesc tuturor pentru sustinere si va doresc tuturor sa vi se implineasca visele si sa fiti sanatoase!

G-DANA

Post by G-DANA » Mon Feb 16, 2015 3:52 pm

cristi_per wrote:Va multumesc tuturor pentru sustinere si va doresc tuturor sa vi se implineasca visele si sa fiti sanatoase!
Sa traiesti! Sa fii sanatoasa! Si sa ti se indeplineasca atat tie cat si noua marele vis !
:ymhug:
Eu 29 - o trompa permeabila ; sotul 32-asthenoteratozoospermie
CA=125; AMH=1.62
IA 29.05.2013 nereusita Columna
IA 24.06.2013-nereusita Columna
FIV 1-octombrie 2013 negativ, Columna
FIV 2- noiembrie 2014, 5 ovocite obtinute, 3 embrioni transferati de ziua3, beta z 14 =101,17 Wellborn, magneB6/2zi, acid folic, femibrion, medrol, vitamina E, fraxiparina 0.4, aspenter tot a 3a zi, utrogenstan 600/zi cu toate astea ...SOE 8 saptamani fara sangerare,fara durere,fara efort...
MTHFR A1298C-heterozigot
FACTOR XIII V34L-heterozigot
PAI-I 4G/5G-heterozigot
EPCR-prezenta alelele A2/A2

hope24

Post by hope24 » Mon Feb 16, 2015 4:56 pm

Georgia, da amniocenteze din cauza varstei mi-o recomanda.

Sincer m-am derutat cu bitestul, dublutestul si drytestul.Aici se face un test in primul trimestru ce presupune ecografie(masuratorile inclusiv a translucentei nucale) si din sange Beta si PAAP-A.
Care dintre testele astea e nu mai stiu ,ca asa cum ziceam m-am zapacit.
Acum sa vedem in functie de ce iese daca totusi ma mai duc la amnio.Maine o sa sun sa confirm pt test ca ma duc pe 19 martie ca sa ma duc seara sa poata veni si al meu.

Desi sunt convinsa ca totul o sa fie bine, e normal sa am temeri mai ales ca vad atatea fete in jurul meu ca au pierdut sarcini.Oricum de azi eu sunt inca 3 saptamani medical.

Pana pe 26 cand ma duc la clinica sa-mi faca analize sa vedem daca opresc progesteronul si progynova(si sper sa-mi faca si eco) o sa stau ca pe ace, apoi pana pe 19 martie, ca nu stiu cum evolueza bebe.

Sarcini usoare va doresc si nastere la termen fara probleme.
Eu analize hormonale bune, el in 2004 diacnosticat cu OAST severa.Intre timp valorile se imbunatatesc,dar nu suficient.Ajungem la FIV+ICSI
FIV 1: octombrie- noiembrie 2014, 14 nov. punctia, rezulta 8 ovocite, se ferilizeaza 6 .Din cauza de polip endometiral, conservam tot(in stadiul de pronucleu).
FET: ianuarie 20015 ,transferam 3, Beta Hcg ziua 6 de la FET: 9, ziua 9: 81,70, ziua 19: 7969,10

Georgia22

Post by Georgia22 » Tue Feb 17, 2015 4:21 pm

Mulansis, multumesc! Hai, ca te apropii si tu de 28 saptamani, mai ai un pic! Referitor la masuratorile de la eco, cu cat avanseaza sarcina, cu atat estimarile de greutate sunt mai imprecise. Plus ca depinde si de pozitia lor. Daca fluxurile sunt bune pe arterele uterine si ei cresc, ar trebui sa fie ok. Si la mine fata e putin in urma, iar baiatul un pic peste varta gestationala, am intrebat 2 doctori si au zis ca nu e problema. Inca ceva – nu stiu daca stii, e un grup (inchis) pe Facebook de mamici de gemeni si tripleti, daca vrei sa te alaturi da-mi un PM cu numele tau pe FB sa le rog pe fete sa te adauge.
Cristi, off… daca ai avut tratament pt tot, chiar nu stiu ce sa mai zic. Asta cu “ghinionul” am auzit-o si eu si dupa SOE si dupa FIV nereusit, nu ajuta la nimic…  Sper intr-o minune pentru tine si sa aud in curand ca ai reusit! Trebuie sa fie bine pana la urma!
Hope, da, asta e bitestul (sau dublu test, e acelasi lucru): ecografie + rezultatele la PAPP-A si Free beta HCG. Dry test-ul nu stiu ce e…Eu aveam 36 ani la data testului (intre timp am implinit 37), si mi-a iesit bine, asa ca n-am mai facut amniocenteza. Bafta orice ai face, sa iasa bine si sa fie bebe sanatos!
Oct 2012 - Iunie 2013 - 4 IA, a 2-a reusita, dar SOE la 6s
Dec 2013 - FIV1 Medlife nereusit
Iulie 2014 - FIV2 Kaali, PK reusit! Asteptam gemenasi!

hope24

Post by hope24 » Sat Feb 28, 2015 8:56 am

Vin cu o intrebare la voi.

V-am mai spus ca am avut pete maronii, ca dr mi-a dat medical. Ok, stau acasa, nu ma stresez.Saptamana trecuta vineri am dat cu aspiratorul, sambata dimineata, putin sange pe tampon, apoi doar pete.Dupa amiaza am fost la spital, am facut eco, bb ok, mi s-a recomandat repaos la pat si fara stres.
Ok, de atunci stau mai mult intinsa, in fund numai cand mananc, ieri poate am urcat de prea multe ori scarile si am spalat cosul de gunoi cu clor(nu stiu daca a fost o pb) si spre seara dureri de burta(am luat 2 no spa) si iara pete maro pe tampon.Dimineata n-am mai gasit pe tampon si putin pe hartie dar nu maro si mai deschise, dar nici sange.
Vineri am fost la clinica ca trebuia sa fac testele sa vedem daca oprim progesteronul si progynova.De saptamana viitoare pot sa le opresc.Acum ca sa nu opresc brusc de vineri am scos 200mg din cele 800 care le iau.Sa fi fost si asta o cauza?Voi ce spuneti?

Luni oricum sun la dr meu si poate ma ia macar mari.Vineri cand am fost la clinica, am facut si eco, bb dormea, asa ca nu ne-am salutat.Avem 10s si bb masoara 2,2 cm.

Post Reply