Dupa atat de multa asteptare: MAMICI!

Au invins infertilitatea, dar nu uita experienta si ne raman alaturi!
lazar-veronica

Re: Dupa atat de multa asteptare: MAMICI!

Mesajde lazar-veronica » Dum Iun 26, 2016 7:03 pm

Salutare, mamici! Nu am mai intrat de mult pe forum, stiu. Imi este dor de discutile cu voi din perioada FIV-ului, a sarcinii.. Acum nu mai este timp. Fetele meu au acum 2 ani si 9 luni. Sunt foarte fericita. Sunt sanatoase, vesele. Se joaca impreuna. Se cauta, isi pun intrebari una alteia, se striga. Se mai ciondanesc pe jucarii...una este mai impunatoare, alta mai " bleaga". Incerc sa le explic ca sunt surori, ca trebuie sa imparta orice. Dar degeaba, una cedeaza si plange, una castiga. Le iau lucruri identice ( ceea ce nu as fi vrut) tocmai ca sa nu se certe.
Cu mancarea nu stam prea roz, sunt mofturoase. Nu mananca legume dar le place carnea. Mananca fructe, dar rar. Le place compotul. Dar cu greutatea stam bine.
La gradi vom merge din primavara. Ce sa va mai spun? Va pup si voi incerca sa intru mai des,
34 ani, infertilitate secundara, un avort spontan la 4 saptamani in 2007, 3 IA nereusite ( 2 la Giulesti si 1 la Medlife),endometrioza, mutatia MTHFR C667T homozigota, mutatia PAI heterozigota, tiroidita autoimuna, Rh negativ, sotul hipospermie, astenoteratozoospermie;
FIV 1 la Medlife prin subprogram, nereusit.
In ianuarie FIV 2 la Budapesta cu dr. Kovacs. Am transferat 2 embrioni de calitatea A. Reusit!!!! Beta 12 zile post ET- 609.62; 14 zile post ET- 1284.83
Avem 2 inimioare= 2 fetite
Din 30.09 mama de Sofia si Tania

Ladybug3

Mesajde Ladybug3 » Dum Mar 12, 2017 10:05 pm

Cum a fost la Botez? Ai intampinat ceva probleme?

SOSI Office Person

Mesajde SOSI Office Person » Lun Mar 13, 2017 8:07 am

Grupul SOS Infertilitatea pentru gravide si mamici este aici: https://www.facebook.com/groups/1019468961471102/

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Lun Iun 12, 2017 4:48 am

O voluntara a SOS Infertilitatea, care in 2013 participa la grupul de suport din Bucuresti, in suferinta pentru ca nu putea avea copii, si care intre timp are doi:

Imagine

Imagine
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie
Grup FB sarcina & parenting

Pagina FB infertilitate