Am invins infertilitatea!

Au invins infertilitatea, dar nu uita experienta si ne raman alaturi!
minuneameamaria

Re: Am invins infertilitatea!

Mesajde minuneameamaria » Lun Oct 31, 2016 4:09 pm

Am invins infertilitatea!

De cand am nascut, mi-am zis ca trebuie sa scriu aici, pentru ca, timp de multi ani am tot citit forumul chiar daca nu am fost activa deloc. Reusitele voastre mi-au dat speranta sa nu cedez impotriva infertilitatii.

Amh 0.7, trompe scoase, prolactina marita ... cam asta e rezumatul infertilitatii.

Dupa 10 ani de tratamente, 3 inseminari (Kali, Debrecen), 3 fivuri+icsi (fiv1 negativ Torino, fiv 2 negativ si fiv 3 pozitiv Aosta - Italia) AM INVINS cu fiv3, in 20.10.2014 la 34 de ani, aveam primul bhcg pozitiv! Si acum parca imi vine sa plang de fericire si nu imi vine sa cred ca este adevarat, cu toate ca minunea noastra are acum 1an si 4 luni.

Ce pot sa va sfatuiesc este sa nu va lasati, sa luptati atata timp cat psihicul suporta, nu am fost incurajata de nimeni sa continui pt ca in timpul investigatiilor de infertilitate am descoperit ca am un cavernom cerebral, si chiar daca am avut aprobarea de la 3 neurochirurgi, apropiatii mi-au spus sa ma opresc. Este o lupta foarte grea cand vezi ca nu reusesc inseminarile/ fivurile, dar merita absolut orice efort, acum parca am uitat de toate.

Sper ca mesajul meu sa va incurajeze, asa cum ma incurajat si pe mine reusitele de pe acest forum!

Înapoi la “Gravide si mamici”