Topicul cu conflicte.

/ Diverse.
mihaele

Re: Off topic

Mesajde mihaele » Vin Dec 10, 2010 12:57 pm

Draga Iulia scuza-ma dar nu pot sa cred ca ai trecut sau treci prin momentele pe care le-ai descris. Eu am trei Fiv-uri nereusite si nu stiu cum sa fac sa ma informez mai bine, nu stiu cum sa fac sa ajut aceasta Asociatie. pentru noi cele care ne luptam cu infertilitatea este un lucru extrem de important ca exista aceasta Asociatie. Am trecut prin momente nu grele foarte grele dar crede-ma ca un om care se confrunta si lupta cu infertilitatea nu intra pe forum si sa arunce cu noroi si sa acuze fara nici o justificare. Deci de aici trag concluzia ca nu este nimic adevarat din ceea ce spui tu si ca ai intrat pe acest forum cu rea intentie.Am si eu 2 intrebari:
1.Ai citit tot ce a facut aceasta Asociatie pe parcursul a trei ani de zile?
2.Ai ceva de castigat prin denigrarea acestui forum?
32 ani sarcina extrauterina amputarea trompeleor uterine.4 fiv-uri nereusite+2 FET nereusite. MTHFT mutatia C677T heterozigot,mutatia A1298C heterozigot,

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

Iulia*

Mesajde Iulia* » Vin Dec 10, 2010 1:11 pm

Stati linistiti fratilor !!! Nu incepeti un al treilea razboi mondial acum, cu mine, fara motiv !!!
Eu nu denigrez pe nimeni, nu atac pe nimeni. Doar am raspuns comentariilor care mi-au fost adresate...
Si, in caz ca va intereseaza, o sa va zic pe scurt povestea mea si poate va dati astfel seama ca nu eu sunt cea agresiva (sau cea mai agresiva)...
In 8 martie 2010 am facut IUI; in 31 martie 2010 am fost operata de sarcina extrauterina pe partea stanga; in 7 mai 2010 am fost, din nou, operata de extrauterina pe partea dreapta. Conform buletinelor anatomopatologice pe care eu din pacate nu stiu sa le interpretez, medicii mi-au zis ca prima data nu era vorba de sarcina extrauterina si in concluzie mi s-a scos trompa fara sa fi fost cazul si astfel am ajuns dintr-odata in imposibilitatea de a mai avea copii pe cale naturala. In 18 nov 2010 am facut punctie si in 21 nov 2010 embriotransfer iar procedura nu a reusit.
Nu cred ca va intereseaza prea tare, dar sper totusi ca va veti revizui atitudinile belicoase la adresa mea.

Loredana

Mesajde Loredana » Vin Dec 10, 2010 1:27 pm

D-na Iulia, credeti-ma, imi pare sincer rau pt ce vi s-a intamplat, dar imaginati-va ca nu sunteti singura care suferiti. Tocmai de aceea suntem aici, pe acest forum, sa plangem virtual una pe umarul celeilalte si sa incercam sa ne ajutam. Nu suntem aici pt speculatii murdare. Va inteleg ca sunteti foarte suparata din cauza problemelor pe care le-ati avut dar va rog sa va stapaniti nervii pt ca noi, cele care suferim din cauza acestei boli nerecunoscuta de autoritati, chiar nu avem nevoie de alti nervi aici pe forum, suntem destul de suparate!!!Incercati sa nu mai priviti aceasta campanie prin prisma frustrarii dv .
Multa sanatate va doresc si sa va ajute Dumnezeu sa va impliniti visul de a deveni mama.
NICIODATĂ SĂ NU SPUI "NICIODATĂ"

infertilitate tubară

mihaele

Mesajde mihaele » Vin Dec 10, 2010 1:31 pm

Iulia a-mi pare foarte rau de ce ti sa intamplat dar scuza-ma puteai foarte frumos si sa ceri fetelor un sfat daca erai interesata de fiv. Nu sa intri si sa arunci cu noroi. Deci ce sa inteleg ca ai intrat pe form sa vb cu noi care am trecut prin multe fiv-uri nereusite ? Eu cred ca ai avut alt interes . Inca odata daca este adevarat a-mi pare rau ca ai trecut prin asemenea momente dar.........
Ultima oară modificat Vin Dec 10, 2010 1:37 pm de către mihaele, modificat 1 dată în total.
32 ani sarcina extrauterina amputarea trompeleor uterine.4 fiv-uri nereusite+2 FET nereusite. MTHFT mutatia C677T heterozigot,mutatia A1298C heterozigot,

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

Elenada

Mesajde Elenada » Vin Dec 10, 2010 1:31 pm

Iulia imi pare nespus de rau ca a trebuit sa treci prin atatea operatii si ca ai ramas fara trompe. Stiu ca nu iti este usor si cand asta o spun din toata inima pt ca toate am trecut si trecem prin asa ceva. Nu esti singura si daca vei citi la subiectul asta viewtopic.php?f=2&t=11 vei vedea cat de multe cupluri se lupta cu infertilitatea.

Sa nu crezi ca noua ne este mai usor sau ne-a fost mai usor. Fiecare are drama ei si am ales sa facem ceva pt cuplurile infertile si speram ca munca noastra sa dea roade.

Asa ca daca vrei intelegere legat de problema ta de infertilitate aici o vei gasi, dar daca vrei sa gasesti intelegere pentru vorbe calomnioase nu o vei gasi.
Elenada mamica fericita de gemenasi pretiosi Ana Maria si Matei Stefan 18 iulie 2009

In 2006 la varsta de 26 de ani eu si 28 de ani sotul am primit diagnosticul de infertilitate primara cauza masculina - Astenoteratospermie severa, lichid ejaculat 0,8 ml, nr spermatozoizi 120 mil/ml, mobilitate A+B = 0.
martie 2008 FIV+ICSI la Giulesti nereusit
noiembrie 2008 FIV+ICSI+IMSI reusit in Viena la cinica Wunschbaby
iulie 2009 veneau pe lume gemenasii nostri Ana si Matei :)

Iulia*

Mesajde Iulia* » Vin Dec 10, 2010 1:37 pm

Nu astept mila si pomana de la nimeni; am scris povestea mea pentru ca cineva ma acuza ca nu am ce face si intru aiurea pe forumuri fara motiv...
Singura mea pretentie este ca Ministerul Sanatatii sa imi asigure serviciile medicale de care am nevoie asa cum si eu imi indeplinesc indatoririle si imi achit contributia la fondul de sanatate si, cum am mai scris, m-as bucura sa aud mai de vreme sau mai tarziu ca s-a invins macar o batalie in lupta cu Statul Roman si cu problemele din sistemul sanitar.

mihaele

Mesajde mihaele » Vin Dec 10, 2010 1:40 pm

Draga mea aceasta Asociatie se lupta de 3 ani sa obtina ce vrei tu. Nu numai tu vrei acest lucru vrem si noi. Daca ne spunem povestile pe acest forum nu inseamna ca cerem mila! Deci inca odata ai dovedit ca tu nu ai citit si nu te-ai informta deloc despre acesta Asociatie si despre acest forum inainte sa postezi acuzatii.

Rajneesh

Mademoiselle PasDeChance

Mesajde Mademoiselle PasDeChance » Vin Dec 10, 2010 1:40 pm

Iulia, asa cum spus si aseara, imi pare rau pentru esec. Am retinut insa ca aseara, in postul sters, vorbeai de un fiv nereusit (ba "NEREUSIT", scrisesesi cu majuscule) facut "mai demult" la Gynatal. Am retinut detaliul clar, pentru ca m-a facut sa ma intreb de cand face Gynatal FIV, chiar nu stiu, eu de curand am auzit de ei, cand s-a publicat in vara asta lista cu clinicile acreditate, nu cred ca fac FIV de mult timp. Deci, pentru cineva care a facut ET pe 21 noiembrie, deci beta zilele trecute, nu suna deloc normal exprimarea de aseara "un fiv NEREUSIT facut mai demult". ...Dar sa o lasam cum a picat.

Eu nu denigrez pe nimeni, nu atac pe nimeni. Doar am raspuns comentariilor care mi-au fost adresate...

Fals.
Ai denigrat si ai atacat.
Pacat ca ai sters primul post, dar poate l-a mai citit aseara si altcineva in afara de mine. Oricum, si in urmatoarele comentarii ai continuat, de data asta nu impotriva Clincii Gynatal (cu care nu avem nimic de impartit, nici in rau si nici in bine, este o clinica acreditata, ne-a invitat la un eveniment si ne ducem, daca are esecuri poti scrie, daca are realizari poti scrie, noi nu laudam / criticam vreo clinica, relatam evenimente, daca sunt; sau, in caz de publicitate, oferim spatiu pentru ca respectiva clinica sa isi prezinte actiunile), ci impotriva SOS Infertilitatea, despre care nu pari a sti mare lucru dar nici nu consideri necesar sa te informezi.

Chiar nu inteleg de ce te mira ca ai starnit astfel de reactii. Tu, in viata reala, cand te duci pentru prima data in casa cuiva pe care nu il cunosti, in loc sa te prezinti si sa spui ce te preocupa, sari direct la a il agresa, la a il trata de mincinos / manipulator / ....marmota (by the way, o gluma proasta, daca e repetata, devine si mai proasta)?! Si daca da, asa procedezi, cam la ce reactie te astepti?
33 de ani, la origine infertilitate masculina - OAS moderata, in fapt infertilitate mixta (problema feminina - rezolvata in prezent).

Martie 2008: FIV-ICSI1, reusit, sarcina gemelara, prim trimestru perfect, morfofetala perfecta, ulterior contractii puternice, spitalizare cinci saptamani repaus strict, din pacate nasterea prematura nu a putut fi evitata. :( ...Fetitele mele sunt ingeri.
...Ulterior s-a descoperit un sept uterin, rezecat in urma a trei histeroscopii operatorii (2008 - 2009). Doua histeroscopii de control ulterioare: cavitate uterina ok, endometru ok.
Iunie 2009: FIV2, primul ET nereusit; sept. 2009: TEC neconcretizat.
Ianuarie 2010: FIV3, primul ET nereusit; aprilie 2010: TEC - reusit, insa sarcina oprita din evolutie. :(
Oct. 2010: FIV4, primul ET (blastocist) - nereusit; martie 2011: TEC - neconcretizat.

Violently unhappy: FIV5, noiembrie 2011, nereusit.

Continuarea povestii, aici.

Elenada

Mesajde Elenada » Vin Dec 10, 2010 1:44 pm

Iulia si noi luptam pt acelasi lucru. Si noi ne dorim ca statul roman sa constientizeze ca infertilitatea este o boala si sa o trateze ca atare si sa beneficiem si noi la fel ca in alte tari de tratamente compensate. Speram ca intr-o buna zi toate acestea sa devina realitate. Daca vrem sa schimbam ceva trebuie sa fim unite si sa luptam impreuna, nu sa ne scoatem ochii si sa ne acuzam pe nedrept.
Elenada mamica fericita de gemenasi pretiosi Ana Maria si Matei Stefan 18 iulie 2009

In 2006 la varsta de 26 de ani eu si 28 de ani sotul am primit diagnosticul de infertilitate primara cauza masculina - Astenoteratospermie severa, lichid ejaculat 0,8 ml, nr spermatozoizi 120 mil/ml, mobilitate A+B = 0.
martie 2008 FIV+ICSI la Giulesti nereusit
noiembrie 2008 FIV+ICSI+IMSI reusit in Viena la cinica Wunschbaby
iulie 2009 veneau pe lume gemenasii nostri Ana si Matei :)

Mademoiselle PasDeChance

Mesajde Mademoiselle PasDeChance » Vin Dec 10, 2010 1:47 pm

Iulia* scrie:Nu astept mila si pomana de la nimeni; am scris povestea mea pentru ca cineva ma acuza ca nu am ce face si intru aiurea pe forumuri fara motiv...

Mda, din lac in put. "Mila si pomana".

Se cheama consiliere, comunicare, sprijin, empatie, comunitate... (In cazul nostru si actiune.)

Studii serioase arata ca, pe langa medicatie si apelul la medici, cel mai bun lucru pe care il poate face un cuplu infertil, in vederea reusitei, este integrarea intr-un grup de sprijin, real sau virtual. Si nu sunt chestii scoase din condei, sunt studii psihologice serioase, randomizate, realizate de profesionisti pe parcursul a ani de zile de observatie.

Ma rog, fiecare cu prisma lui valorica si propria perceptie despre ceea ce poate oferi si primi de la ceilalti.
33 de ani, la origine infertilitate masculina - OAS moderata, in fapt infertilitate mixta (problema feminina - rezolvata in prezent).

Martie 2008: FIV-ICSI1, reusit, sarcina gemelara, prim trimestru perfect, morfofetala perfecta, ulterior contractii puternice, spitalizare cinci saptamani repaus strict, din pacate nasterea prematura nu a putut fi evitata. :( ...Fetitele mele sunt ingeri.
...Ulterior s-a descoperit un sept uterin, rezecat in urma a trei histeroscopii operatorii (2008 - 2009). Doua histeroscopii de control ulterioare: cavitate uterina ok, endometru ok.
Ianuarie 2010: FIV3, primul ET nereusit; aprilie 2010: TEC - reusit, insa sarcina oprita din evolutie. :(
Oct. 2010: FIV4, primul ET (blastocist) - nereusit; martie 2011: TEC - neconcretizat.

Mademoiselle PasDeChance

Mesajde Mademoiselle PasDeChance » Vin Dec 10, 2010 1:47 pm

Singura mea pretentie este ca Ministerul Sanatatii sa imi asigure serviciile medicale de care am nevoie asa cum si eu imi indeplinesc indatoririle si imi achit contributia la fondul de sanatate si, cum am mai scris, m-as bucura sa aud mai de vreme sau mai tarziu ca s-a invins macar o batalie in lupta cu Statul Roman si cu problemele din sistemul sanitar.

Pot sa te intreb ce ai facut in acest sens?

mihaele

Mesajde mihaele » Vin Dec 10, 2010 1:50 pm

Iti raspund eu: NIMIC :D

La lucruri bune si utile nu suntem buni, la aruncat vorbe urate suntem AS!

Rajneesh

psj

Mesajde psj » Dum Dec 12, 2010 11:27 pm

Iulia* scrie:Singura mea pretentie este ca Ministerul Sanatatii sa imi asigure serviciile medicale de care am nevoie asa cum si eu imi indeplinesc indatoririle si imi achit contributia la fondul de sanatate si, cum am mai scris, m-as bucura sa aud mai de vreme sau mai tarziu ca s-a invins macar o batalie in lupta cu Statul Roman si cu problemele din sistemul sanitar.

Noi am invatat multe din mers si ne-am completat una pe alta si cu toate ca timpul zboara am gasit cateva minute (sau ore!) pe zi si pentru campania asta. Am facut pana acum tot ce era omeneste posibil din partea noastra, probabil exista doamne si domni afectati de infertilitate foarte bine pregatiti si cu mai multe conexiuni prin ministere decat noi, dar care au ales sa nu se implice. Daca ai idei, mai bine ne spui ce crezi ca putem face in plus pentru a obtine ceea ce spuneai mai sus. Noi ne agatam de orice ocazie sa ne mediatizam cauza, apropo de evenimentul care a generat discutia.

LAURA MORGOVAN

Mesajde LAURA MORGOVAN » Dum Dec 19, 2010 3:36 pm

Buna !
Nu vreau sa tin partea nimanui ,dar poate ca Iulia era dezorientata si a scris mesajul unde nu trebuia.Trebuia sa ii fie explicat putin mai frumos ca a gresit.Cand am postat prima data un mesaj pe un forum am scris cu majuscule , am fost repede criticata ca sunt URLATOARE.Eu aveam instalat net-ul de cateva zile si de abia am asteptat sa gasesc pe cineva care sa ma inteleaga si sa ma sprijine legat de problemele mele de infertilitate.Pe mine cel putin m-a deranjat MODUL in care am fost atentionata ca gresesc.
Am scris si un raspuns la Fiv in Romania legat de Gynatal ca sa respect regula.
Acum postez pe un forum unde fetele sunt un pic mai relaxate si primesc cu drag pe doamnele cu probleme de fertilitate si cand mai gresesc cele noi venite chiar nu ne deranjeaza.
Va doresc tuturor sa aveti copii mult visati,cum imi doresc si mie!

Mademoiselle PasDeChance

Mesajde Mademoiselle PasDeChance » Dum Dec 19, 2010 4:29 pm

Laura, din pacate Iulia si-a sters mesajul initial, deci nu stii ce scria si ce acuzatii de interese financiare facea. I-am raspuns foarte politicos, crede-ma. Iar ea a insistat, practic taxandu-ma de mincinoasa. Repet: eu nu mint si am dreptul de a fi ferma atunci cand anumite personaje cred ca, sub mantia anonimatului, pot sugera orice.

Referitor la asta:

Cand am postat prima data un mesaj pe un forum am scris cu majuscule , am fost repede criticata ca sunt URLATOARE.

am cautat acum posturile tale, intr-adevar initial scriai exclusiv in majuscule, la al doilea mesaj ti s-a spus exact asa:

SOS Infertilitatea scrie:Laura, e cert ca va fi complicat, incalcit. Dar e un inceput, ce altceva sa mai zicem?

(te rugam, daca poti, sa nu mai scrii cu majuscule, e obositor vizual si in "cod" virtual se traduce ca tzipi.)

Mie, din nou, mi se pare un raspuns politicos.

Numai bine iti uram si tie!

Iulia*

Mesajde Iulia* » Dum Dec 19, 2010 11:04 pm

Buna seara.
Observand ca s-a tot invocat mesajul postat de mine cu ceva timp in urma, consider necesar sa incerc sa rescriu acel mesaj care suna aproximativ in felul urmator:
"...este pentru prima oara cand gasesc undeva postat despre clinica GYNATAL pe acest forum unde se pare ca se face publicitate clinicilor de fertilizare; am facut si eu acolo cu ceva timp in urma o fertilizare si rezultatul a fost negativ; poate ar fi bine sa incercam sa tinem un scor al rezultatelor acestei clinici pentru a sti unde sa ne cheltuim banii pe viitor..."
Conform DEX-ului, PUBLICITÁTE s. f.= Faptul de a face cunoscut un lucru publicului; difuzare de informații în public; caracterul a ceea ce este public;
Eu nu inteleg din aceasta definitie ca ar fi obligatoriu ca a face publicitate sa implice un contract cu titlu oneros si pentru cele prezentate nu reusesc sa inteleg nici reactia de aparare a distinsei doamne Raluca Bonzi.
In cazul in care am folosit cumva termenul "reclama" si nu "publicitate", prezint si definitia pentru aceasta din care, de asemenea, nu reiese caracterul banesc al acestei activitati, reclama/publicitatea putand fi facute si cu titlu gratuit.
RECLÁMĂ, reclame, s. f. 1. Activitate (comercială) prin care se urmărește, pe calea publicității (prin tipărituri, radio, televiziune, cinematograf etc.), suscitarea, câștigarea interesului public asupra anumitor mărfuri, a unor cărți, a unui spectacol, a folosirii unor servicii etc. ♦ Răspândire de informații elogioase (despre cineva sau ceva), cu scopul de a-i crea renume sau popularitate. 2. Articol (dintr-o publicație), afiș, placardă, panou, prospect etc. prin care se face reclamă (1). – Din fr. réclame, germ. Reklame

Mademoiselle PasDeChance

Mesajde Mademoiselle PasDeChance » Dum Dec 19, 2010 11:28 pm

Iulia, nu am nevoie de definitii din DEX ca sa imi amintesc exact ce ai spus. Dar e interesant cum ai edulcorat mesajul reprodus. Ai precizat ca l-ai reprodus "aproximativ", dar ai avut grija sa "aproximezi" exact acele detalii.

"...este pentru prima oara cand gasesc undeva postat despre clinica GYNATAL pe acest forum unde se pare ca se face publicitate clinicilor de fertilizare; am facut si eu acolo cu ceva timp in urma o fertilizare si rezultatul a fost negativ; poate ar fi bine sa incercam sa tinem un scor al rezultatelor acestei clinici pentru a sti unde sa ne cheltuim banii pe viitor..."

un "se pare" in plus, un "mai demult" care devine "in urma cu ceva timp", un "NEGATIV" care devine "negativ", un "poate ar fi bine" strecurat acum, un ton per ansamblu mult mai rezonabil, mi-ar fi placut sa citesc asta prima data.

Indiferent de defintii pentru reclama sau publicitate, eu ti-am raspuns politicos, precizand explicit ca este o participare cu titlu gratuit:

Nu avem un contract de publicitate cu Gynatal, daca am avea l-am semnala ca atare, conform cartei noastre deontologice: http://infertilitate.com/2010/11/17/carta-deontologica/

SOS Infertilitatea a fost invitata la acest eveniment de la Timisoara (alaturi de autoritati locale, personalitati medicale si alte ONG-uri de tinuta, precum Salvati Copiii) si vom fi prezenti, in mod gratuit, pentru a vorbi despre cauza infertilitatii. Mediatizam prezenta la eveniment, in mod gratuit, asa cum am facut-o la toate evenimentele la care am participat, inclusiv la cele organizate de clinici, de stat sau private,

Raspunsul tau (reluat, intarit ulterior):

La felul in care ati reactionat la mesajul meu, sunt convinsa ca nu este nici un interes financiar la mijloc.... :)
Si marmota.... invelea ciocolata in staniol... :)

QED.

PS: fazele de-astea cu "distinsa doamna" sunt noul tip de glumitza, dupa aia cu marmota - sau cum?

Mademoiselle PasDeChance

Mesajde Mademoiselle PasDeChance » Dum Dec 19, 2010 11:32 pm

Din punctul meu de vedere am batut apa-n piva destul. Poate ar fi mai bine sa raspunzi la alte intrebari ivite. De pilda asta:

RalucaBonzi scrie:

Pot sa te intreb ce ai facut in acest sens?

Iulia*

Mesajde Iulia* » Dum Dec 19, 2010 11:42 pm

Definitiile din DEX nu le-am folosit pentru a va reinprospata memoria, ci in incercarea de a va face sa intelegeti ca nu v-am acuzat de nimic in primul meu mesaj;
Referitor la actiunile mele, nu consider necesar sa le impartasesc nimanui, cu atat mai mult persoanelor pe care le-am intalnit pe acest forum si care s-au grabit sa ma acuze ca interventia mea aici nu avut decat scopul de a denigra clinica GYNATAL. Oricum am observat ca exista deja cineva care stie foarte bine ce fac eu in aceasta directie si deja a raspuns in locul meu, asa ca raspunsul meu nu-si mai are rostul la acea intrebare.

Mademoiselle PasDeChance

Mesajde Mademoiselle PasDeChance » Dum Dec 19, 2010 11:58 pm

Iulia* scrie:Definitiile din DEX nu le-am folosit pentru a va reinprospata memoria, ci in incercarea de a va face sa intelegeti ca nu v-am acuzat de nimic in primul meu mesaj;

Iulia, insisti sa batem apa-n piua. Fie, desi cred ca exista lucruri mai interesante de facut duminica seara. Deci despre acele cuvinte subliniate cu rosu ce ai a spune? Ti se pare ca nu exista nici o contradictie, asa-i?

Referitor la actiunile mele, nu consider necesar sa le impartasesc nimanui, cu atat mai mult persoanelor pe care le-am intalnit pe acest forum si care s-au grabit sa ma acuze ca interventia mea aici nu avut decat scopul de a denigra clinica GYNATAL. Oricum am observat ca exista deja cineva care stie foarte bine ce fac eu in aceasta directie si deja a raspuns in locul meu, asa ca raspunsul meu nu-si mai are rostul la acea intrebare.

Pai e tare interesant ca nu consideri necesar sa impartasesti nimanui actiunile tale in aceasta directie (a le impartasi - sau nu - presupune in primul rand ca acestea sa existe), dar totodata nu consideri necesar nici macar nu acorzi timpul necesar pentru a citi ceea ce face SOS Infertilitatea in acest sens, de aproape trei ani, inainte de lansa "pretentii catre Ministerul Sanatatii" pe forumul SOSI. Si de a ne spune cu seninatate ca nu punem mana sa facem tocmai ceea ce constituie principalul nostru obiectiv, pentru care am muncit 7/7, mii de ore de munca voluntara, cumulat. Caci nu ca ai denigra - sau nu - o clinica m-a deranjat, e plin forumul de opinii negative depre clinici din Romania si abroad, ci faptul ca ai insinuat o atitudine dubioasa din partea SOS Infertilitatea. Absolut pe nedrept.

Am primit ieri un mesaj de la un sustinator (da, un barbat) al campaniei si ne-a zis, in contextul general, o butada.

Ti-o dedic, Iulia:

Cica exista trei tipuri de oameni:
1. Cei care fac lucrurile sa se schimbe.
2. Cei care se uita cum se schimba lucrurile.
3. Cei care se uita in jur si intreaba: S-a schimbat ceva???

Înapoi la “Miscellanea.”