Elena la Gala Zece Femei Exceptionale! VIDEO.

Probabil cea mai recompensata asociatie de voluntari din Romania. Awareness & networking pentru cauza luptei cu infertilitatea.
SOS Infertilitatea
Administrator

Re: Elena la Gala Zece Femei Exceptionale! FOTO.

Mesajde SOS Infertilitatea » Sâm Mai 21, 2011 8:36 am

Alte fotografii de la Gala Zece Femei Exceptionale:

Imagine

Imagine

Imagine
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ...Imagine ... Imagine... Imagine

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Sâm Mai 21, 2011 8:37 am

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ...Imagine ... Imagine... Imagine

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Sâm Mai 21, 2011 8:38 am

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Sâm Mai 21, 2011 8:40 am

Imagine

Imagine

Imagine
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Sâm Mai 21, 2011 8:42 am

Va reamintim pentru ce au fost premiate cele zece femei:

Delia Mihalache s-a implicat în lupta cu deşeurile din Bucuresti, Elena Miclea a schimbat o lege, oferind femeilor infertile şansa de a face gratuit prima fertilizare in vitro, Tanţa Zinati a salvat de la distrugere parcul Emil Gârlean, iar Elisabeta Nagy a înfiinţat asociaţia”Down Sindrom”.

Iana Matei oferă sprijin fetelor salvate din reţelele de prostituţie, Ioana Danciu a schimbat legea privind îndemnizaţia pentru creşterea gemenilor şi tripleţilor, Livia Moldovan sprijină femeile bolnave de cancer, Maria Hulea susţine proiecte pentru dezvoltarea comunei în care trăieşte, Mariea Popa a adus internetul în satul Ceatalchioi şi Veronica Ştefan coordonează un aşezământ pentru femeile bătute şi abuzate şi copiii lor.

Imagine
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Beatrix

Mesajde Beatrix » Sâm Mai 21, 2011 9:37 am

Chiar a fost o gala deosebita, chiar a fost presarata cu emotie din plin.

Toate povestile prezentate acolo sunt de exceptie, raportand faptele la realitatile romanesti. Femei care au curaj, femei tenace, intreprinzatoare si cu o putere fantastica de a darui... astfel de persoane fac lumea in care traim - mai buna!

Elena a fost sustinuta de nucleul SOSI si de prieteni dragi. I-au dat lacrimile cand a fost premiata, sincer am lacrimat si eu, in public, de emotie. :)

Felicitari, Elena! Felicitari tuturor doamnelor care au fost premiate acolo! @};-

alif

Mesajde alif » Sâm Mai 21, 2011 10:17 pm

Felicitari Elena! :ymhug:
Alina, voluntar de profesie SOS Infertilitatea, sustinut de Fundatia Vodafone (15 septembrie 2012 - 15 martie 2013).

oanandries

Mesajde oanandries » Dum Mai 22, 2011 6:14 am

Felicitari Elena,esti o superwoman ! [floare]
Mamica fericita din 25 februarie 2014

zoi

Mesajde zoi » Dum Mai 22, 2011 7:40 am

Bravo Elena!
36 ani - sterilitate primara, sindrom aderential pelvin, ambele ovare micropolichistice, endometrioza pelvina diagnosticata prin laparoscopie in 2006, ambele trompe filiforme permeabile. Sotul 35 ani - normospermie; incercam sa obtinem o sarcina de 12 ani. 3 IAS in 2009 nereusite. Analize in limite normale: FSH=5,15 mUI/ml, AMH=3,64 ng/ml. In prezent dosar aprobat in subprogramul FIV/ET - Giulesti. Am inceput tratamentul de stimulare - protocol scurt, a 2-a zi de CM pe 1.XII cu Gonal 187,5 UI , apoi din ziua a 6-a Gonal + 1 fl Cetrotide pana in ziua 10 a CM , ziua 8 a CM: Estradiol = 907, FSH = 7, LH = 0,2 ; 11.XII - declansare cu Ovitrelle. Pe 12.XII - punctia (10 ovocite recoltate),15.XII -ET 3 embrioni A8celule, beta HCG pe 28.XII- 0,1 negativ.

Mademoiselle PasDeChance

Mesajde Mademoiselle PasDeChance » Lun Mai 23, 2011 9:38 am

oanandries scrie:Felicitari Elena,esti o superwoman ! [floare]

Heh, nu. Superwoman-itzele sunt produse de marketing, adesea umflate cu pompa, pentru aparenta.

Femeile implicate in campania SOS Infertilitatea sunt femei normale. Asta a fost deosebit la aceasta Gala, ca a premiat femei normale (nu personaje mediatice), care au ales sa faca ceva pentru comunitate.
33 de ani, la origine infertilitate masculina - OAS moderata, in fapt infertilitate mixta (problema feminina - rezolvata in prezent).

Martie 2008: FIV-ICSI1, reusit, sarcina gemelara, prim trimestru perfect, morfofetala perfecta, ulterior contractii puternice, spitalizare cinci saptamani repaus strict, din pacate nasterea prematura nu a putut fi evitata. :( ...Fetitele mele sunt ingeri.
...Ulterior s-a descoperit un sept uterin, rezecat in urma a trei histeroscopii operatorii (2008 - 2009). Doua histeroscopii de control ulterioare: cavitate uterina ok, endometru ok.
Iunie 2009: FIV2, primul ET nereusit; sept. 2009: TEC neconcretizat.
Ianuarie 2010: FIV3, primul ET nereusit; aprilie 2010: TEC - reusit, insa sarcina oprita din evolutie. :(
Oct. 2010: FIV4, primul ET (blastocist) - nereusit; martie 2011: TEC - neconcretizat.

Violently unhappy: FIV5, noiembrie 2011, nereusit.

Continuarea povestii, aici.

oanandries

Mesajde oanandries » Lun Mai 23, 2011 10:24 am

My mistake...
Mamica fericita din 25 februarie 2014

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Mar Mai 24, 2011 11:44 am

O inregistrare neoficiala, realizata din sala:

I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

mirimir

Mesajde mirimir » Mie Mai 25, 2011 12:22 pm

Felicitari!

Mademoiselle PasDeChance

Re: Elena la Gala Zece Femei Exceptionale! VIDEO.

Mesajde Mademoiselle PasDeChance » Vin Iun 03, 2011 4:26 pm

Mai exista un scurt video cu momentul final, aplauzele pentru cele zece femei exceptionale:

33 de ani, la origine infertilitate masculina - OAS moderata, in fapt infertilitate mixta (problema feminina - rezolvata in prezent).

Martie 2008: FIV-ICSI1, reusit, sarcina gemelara, prim trimestru perfect, morfofetala perfecta, ulterior contractii puternice, spitalizare cinci saptamani repaus strict, din pacate nasterea prematura nu a putut fi evitata. :( ...Fetitele mele sunt ingeri.
...Ulterior s-a descoperit un sept uterin, rezecat in urma a trei histeroscopii operatorii (2008 - 2009). Doua histeroscopii de control ulterioare: cavitate uterina ok, endometru ok.
Iunie 2009: FIV2, primul ET nereusit; sept. 2009: TEC neconcretizat.
Ianuarie 2010: FIV3, primul ET nereusit; aprilie 2010: TEC - reusit, insa sarcina oprita din evolutie. :(
Oct. 2010: FIV4, primul ET (blastocist) - nereusit; martie 2011: TEC - neconcretizat.

Violently unhappy: FIV5, noiembrie 2011, nereusit.

Continuarea povestii, aici.

SOS Infertilitatea
Administrator

Re: Elena la Gala Zece Femei Exceptionale! VIDEO.

Mesajde SOS Infertilitatea » Mar Oct 11, 2011 5:25 pm

Inca un articol despre SOS Infertilitatea in revista Click pentru Femei: http://www.clickpentrufemei.ro/10-octom ... _4951.html
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Înapoi la “Gale & premii.”