Nutritie pentru fertilitate - grup de suport #Slabim_cu_SOSI

Participari SOS Infertilitatea la evenimente despre infertilitate sau de ordin general (ale societatii civile sau ale asociatiilor de pacienti)
nicoletta_kate

Re: Nutritie pentru fertilitate - grup de suport #Slabim_cu_SOSI

Post by nicoletta_kate » Sat Feb 15, 2020 1:56 pm

Buna ziua, am vizionat acum video-ul dnei nutritionist. Va multumesc pentru postare si pentru slide-uri. Foarte interesant. As fi curioasa daca s-a inregsitrat si partea a doua.

Vor mai avea loc intalniri cu Dna nutrititionist in 2020? Eu nu am probleme cu slabitul. Sunt vegetariana. Am facut foarte multe FIV-uri... dar as vrea sa stiu cum as putea imbunatati nutritia pentru urmatoarea procedura FIV care va avea loc la sfarstit de martie... De fapt este real ca in cateva saptamani sa imbunatesc in asa fel incat sa contribuie la un FIV reusit? In plus citisem undeva ca din contra ar fi mai bine sa te ingrasi inainte de FIV decat sa slabesti. Este un mit?

Va multumesc anticipat!! Nicoleta

SOS Infertilitatea
Administrator

Re: Nutritie pentru fertilitate - grup de suport #Slabim_cu_SOSI

Post by SOS Infertilitatea » Thu Jul 30, 2020 7:43 am

Partea a doua nu s-a inregistrat / arhivat pentru ca a constat in mare parte in cantarirea fiecarui participant si in oferirea de feedback personalizat.

Nu credem ca vom relua curand acest tip de grup de suport, am pus deja informatia relevanta aici.

Succes la FIV! [baby dust]
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate si actiuni asociative
Grup FB proceduri cu gameți donati
Grup FB adoptie
Grup FB sarcina & parenting

Pagina FB infertilitate