Tratamente naturiste infertilitate feminina

Informatii si discutii despre infertilitatea feminina, infertilitatea masculina si avortul spontan.
Lavinia1984

Reglare hormonală cu Vitex

Mesajde Lavinia1984 » Dum Mar 18, 2018 11:36 am

Buna fetelor. Eu sunt noua pe forum, încerc sa învăț cât de cât cum funcționează.
Vreau sa întreb dacă a luat careva dintre voi Vitex?. Sunt niște suplimente pe baza de vitex agnus cactus sau mielarea, ii mai zice in termeni populari, cred, care are rolul de a regla sistemul hormonal feminin și de a ajuta la fertilitate.
Eu am început sa iau de o luna, însă deocamdată nu am nici un rezultat. După prima luna de administrare, mi-a venit menstruația in ziua 28, la fel ca și înainte, Fara întârzieri. Singurele îmbunătățiri pe vâre le-am observat au fost la ten. Coșurile au început sa dispară. Pielea se reglează.Eu toată viața m-am confruntat cu un ten acneic și un ten seboreic.
Țin sa Menționez ca eu și soțul meu avem mai bine de 5 ani in care ne confruntam cu infertilitatea. Diagnosticul nostru este infertilitate este fără cauza. Toate analizele au ieșit ok, doar ca nu se întâmpla minunea.
Am încercat tratamente de stimulare ovariană, inseminări vreo 7, fără rezultat și ne mai rămâne varianta vitro, însă am zis sa încercam acest tratament Naturist înainte deoarece știu cateva cupluri care au reușit după tratament sa aibă copii.
Dacă ați auzit sau ați luat acest supliment, orice informație mi-ar fi de folos!

SabinaC.

Re: Tratamente naturiste infertilitate feminina

Mesajde SabinaC. » Lun Mar 19, 2018 7:28 pm

Buna! Si eu iau Vitex de trei luni deja. Se pare ca nu ovulez in fiecare luna, asa ca am zis sa incerc. Doctorita mea a zis ca nu strica, dar sigur nu face minuni...La mine n-a facut nicio minune, adica nu m-a ajutat sa raman insarcinata. Dar daca nu strica, de ce nu?

Lavinia1984

Mesajde Lavinia1984 » Dum Mar 25, 2018 6:13 pm

Poate va fi de succes pana la urma. Știu persoane care au reușit in urma acestui tratament. Sper sa reușim și noi!
Curaj!

simona_baby

Mesajde simona_baby » Dum Mar 25, 2018 8:45 pm

a luat cineva maca si a ajutat-o?

Oanette

Mesajde Oanette » Mar Apr 17, 2018 2:59 pm

Buna fetelor! Sunt noua pe aici, sper sa gasesc sprijin ( mai ales emotional pentru ca sunt cam praf ) sunt sigura ca ma intelegeti. Doctorul meu nu mi a recomandat nimic momentan, am facut diverse analize care au iesit in parametrii insa se lasa asteptat... a spus sa avem rabdare... voi cata rabdare ati avut? va multumesc doamnelor!

Symonik

Mesajde Symonik » Sâm Apr 21, 2018 8:57 am

Oanette scrie:Buna fetelor! Sunt noua pe aici, sper sa gasesc sprijin ( mai ales emotional pentru ca sunt cam praf ) sunt sigura ca ma intelegeti. Doctorul meu nu mi a recomandat nimic momentan, am facut diverse analize care au iesit in parametrii insa se lasa asteptat... a spus sa avem rabdare... voi cata rabdare ati avut? va multumesc doamnelor!

Buna Oana! Ati facut amandoi analize...tu si sotul? Ce varsta aveti? De cat timp incercati?
eu 28ani - AMH august 2017- 0.524 ,ovulatie normala
el 28ani- spermograma: azoospermie
FIV august 2017: 7 ovocite, 2 blasto,
ET:1 blasto ziua 5, beta negativ
ET2 27 nov: 1 blasto ziua 6, negativ
Analize trombofilie: MTHFR C677T heterozigot
PAI-1 4G/5G heterozigot
NK cells 15%; cariotip normal
AMH martie 2018- 0.99
Fiv2: 30 martie 2018 protocol lung
Doamne ajuta-ne sa reusim..... :YMPRAY:

Oanette

Mesajde Oanette » Lun Mai 14, 2018 1:15 pm

ovar drept polochistic dar tratat, acum e curat sotul a facut spermograma este in parametrii, ne a zis sa i dam bataie insa.... nimic. 27 si 34 de ani avem. Luna de luna avem speranta si la final iar ne dezamagim.... simt ca nu mai pot asa

Înapoi la “Infertilitate.”