FIV in Romania

Informatii si discutii despre proceduri de fertilizare in vitro si inseminare artificiala, despre medici si tratamente, in Romania & abroad.
Georgiana Mihai

Re: FIV in Romania

Post by Georgiana Mihai » Thu Oct 07, 2021 4:54 pm

Buna fetelor! Revin si eu cu un updates. Sambata facem 14 saptamani si suntem bine, morfologia a iesit bine. Se pare ca vom cumpara rochite. Astept si testul Panorama extins sa ma mai calmez. Cele care inca nu ati reusit sa nu va lasati, eu nu credeam ca voi mai reusii vrodata. Va pup!
Eu 31 El 43 (Astenozoospermie Teratozoospermie)
Eu-AMH august 2016 6,51
August 2016 inseminare intrauterina-nereusit
Februarie 2017 laparoscopie-ambele trompe infundate complet, cu aderente,neputand fi desfundate, solutie FIV.
Fiv1:29 martie 2017 15 ovocite recoltate-10 s au fertilizat din care rezulta 8 blastociti cea mai Buna calitate
Et1: 3 aprilie, 2 blastociti de ziua 5-nereusit
Et2: 22 septembrie 2 blastociti ziua 5-nereusit
13 octombrie 2017 histeroscopie- uter ok
Et3: 26 ianuarie 2018 2 blastro ziua 5-nereusit
20 martie 2018 Biopsie testul ERA-endometru receptiv
Mai 2018 laparoscopie pt. scoaterea ambelor trompe
Mai 2018 histeroscopie-uter OK
Et4: 26 iulie 2018 2 blastro ziua 5- beta in ziua 8-27,7
Beta ziua 11- 140, beta ziua 13-314, beta ziua 18- 2380-SOE-6 saptamani
Cariotip cuplu-OK
Imunofenotipare limfocitara-OK
Sindrom antifosfolipidic-OK
AMH octombrie 2018-1,63
FIV2 octombrie 2018,7 ovocite mature-4 fertilizate ICSI- 4 embrioni ziua 5
Et 5: 27 octombrie 2018 transfer 2 embrioni ziua 5-nereusit
15 noiembrie a 3 a histeroscopie-uter Ok
Et 6-31 ianuarie 2019 transfer 2 embrioni ziua 5-sarcina biochimica
Fiv3 2 aprilie-10 ovocite-9 fertilizate FIV-6 embrioni de calitate.
Et 7- 7 aprilie cu 1 embrion ziua 5-negativ
Et 8- 9 iunie cu 2 embrioni 5AA si 5AB-negativ
Et 9-14 iulie cu 2 embrioni de ziua 5-sarcina biochimica
Et 10-17 August cu 1 embrion de ziua 5-negativ
Septembrie 2019 a 4-a histeroscopie cu biopsie CD38-endometrita cronica-tratament cu antibiotic si metronidazol
Fiv 4 16 octombrie 2019- 6 ovocite-6 fertilizate IMSI-5 embrioni ziua 5( 4 au fost testati genetic si 1 va fi congelat si ulterior transferat)
Noiembrie 2029-a5 a histeroscopie cu Radu Maftei-s-au scos 2 polipi, endometrita sa vineecat.
Et 11- 12 Decembrie-transfer cu 1 embrion HBA-negativ
Martie 2021 histeroscopia cu nr. 6- s-au scos 5 polipi uterini, endometrul ok fara endometrita refacuta.
Et 12-28 aprilie 2021 transfer cu un embrion de ziua 5-testat genetic EUPLOID-negativ
Et 13 iunie 2021-transfer cu 2 embrioni de ziua 5-negativ
Fiv 5. 11 ovocite-6 embrioni ziua 5
Et 14. 22 iulie 2021- transfer cu 2 embrioni de ziua 5 Doamne ajuta 🙏🏽🙏🏽🙏🏽

Me123

Post by Me123 » Thu Oct 07, 2021 5:07 pm

Georgiana Mihai wrote:
Thu Oct 07, 2021 4:54 pm
Buna fetelor! Revin si eu cu un updates. Sambata facem 14 saptamani si suntem bine, morfologia a iesit bine. Se pare ca vom cumpara rochite. Astept si testul Panorama extins sa ma mai calmez. Cele care inca nu ati reusit sa nu va lasati, eu nu credeam ca voi mai reusii vrodata. Va pup!
Ce ma bucuuuur.Felicitări și Doamne ajuta sa ne ținem și noi puii in brațe…🤗🤗🤗
2020:Fiv 1 plus transfer 1 embrion-SOE la 6 săptămâni
2020:ET2-1 embrion oprit din evoluție sapt 6 și celălalt oprit in sapt 9.
Martie 2021 ET cu sarcina(săptămâna 33)
Doamne ajuta sa fie bine🙏🙏🙏🙏

anad

Post by anad » Thu Oct 07, 2021 5:10 pm

Bravo Georgiana
Ce bine ca au mai trecut emotiile si ca sunteti bine. Meriti dupa atatea eforturi si incercari.
Abia astept si eu morfologia. Sunt cu 2 saptamani in spatele tau.

Maria Nicoleta

Post by Maria Nicoleta » Thu Oct 07, 2021 5:25 pm

Georgiana Mihai wrote:
Ce bine, ma bucur ca sunteti bine🤗
Doamne ajuta in continuare!🙏🏼
Eu 30 de ani, el 35 de ani
Eu Tiroidita Hashimoto, Trombofilie, el oligospermie severa

FIV Martie 2021: hiperstimulare ovariana usoara, 10 ovocite, 7 fecundate, 5 embrioni de z5

ET1 Aprilie 2021: se transfera 1 embrion z5, beta HCG negativ

ET2 Iunie 2021: dupa 10 zile de tratament pe ciclu controlat, chist la ovarul drept dezvoltat in urma tratamentului, se anuleaza ET.

ET3 August 2021:organismul reactioneaza pozitiv la tratament, in 13 septembrie se transfera 2 embrioni z5.

Z8 ET: Beta HCG 136,12; Progesteron 19,53.
Z10 ET: Beta HCG 336,64; Progesteron 18,96.
Z14 ET: Beta HCG 2335,19; Progesteron 18,32.

Doamne ajuta mai departe🙏🏼

Maria Nicoleta

Post by Maria Nicoleta » Thu Oct 07, 2021 5:32 pm

Fetelor, eu din pacate am ajuns iar la urgente.
Dimineata m’am trezit cu dureri de burta si de spate asemanatoare cu cele de menstruatie si cu secretie maronie destul de consistenta… Mi’au facut perfuzie, insa cand merg la baie in continuare am maro pe hartie, medicul imi spune ca ii ok sa nu’mi fac griji si ca o sa ma vada la eco…😔
Eu 30 de ani, el 35 de ani
Eu Tiroidita Hashimoto, Trombofilie, el oligospermie severa

FIV Martie 2021: hiperstimulare ovariana usoara, 10 ovocite, 7 fecundate, 5 embrioni de z5

ET1 Aprilie 2021: se transfera 1 embrion z5, beta HCG negativ

ET2 Iunie 2021: dupa 10 zile de tratament pe ciclu controlat, chist la ovarul drept dezvoltat in urma tratamentului, se anuleaza ET.

ET3 August 2021:organismul reactioneaza pozitiv la tratament, in 13 septembrie se transfera 2 embrioni z5.

Z8 ET: Beta HCG 136,12; Progesteron 19,53.
Z10 ET: Beta HCG 336,64; Progesteron 18,96.
Z14 ET: Beta HCG 2335,19; Progesteron 18,32.

Doamne ajuta mai departe🙏🏼

Georgiana Mihai

Post by Georgiana Mihai » Thu Oct 07, 2021 7:52 pm

Maria Nicoleta wrote:
Thu Oct 07, 2021 5:32 pm
Fetelor, eu din pacate am ajuns iar la urgente.
Dimineata m’am trezit cu dureri de burta si de spate asemanatoare cu cele de menstruatie si cu secretie maronie destul de consistenta… Mi’au facut perfuzie, insa cand merg la baie in continuare am maro pe hartie, medicul imi spune ca ii ok sa nu’mi fac griji si ca o sa ma vada la eco…😔
Eu am avut dureri Pana la 10 s cand s-au oprit si sangerariile. Dureri menstruale eu am si acuma dar de burta si spate nu mai am de cand am oprit Clexane si nu mi s-au mai format alte hematoame.
Eu-AMH august 2016 6,51
Februarie 2017 laparoscopie-ambele trompe infundate complet, cu aderente,neputand fi desfundate, solutie FIV.
Fiv1:29 martie 2017 15 ovocite recoltate-10 s au fertilizat din care rezulta 8 blastociti cea mai Buna calitate
Cariotip cuplu-OK
AMH octombrie 2018-1,63
Septembrie 2019 a 4-a histeroscopie cu biopsie CD38-endometrita cronica-tratament cu antibiotic si metronidazol
Fiv 4 16 octombrie 2019- 6 ovocite-6 fertilizate IMSI-5 embrioni ziua 5( 4 au fost testati genetic si 1 va fi congelat si ulterior transferat)
Noiembrie 2029-a5 a histeroscopie cu Radu Maftei-s-au scos 2 polipi, endometrita sa vineecat.
Martie 2021 histeroscopia cu nr. 6- s-au scos 5 polipi uterini, endometrul ok fara endometrita refacuta.
Et 12-28 aprilie 2021 transfer cu un embrion de ziua 5-testat genetic EUPLOID-negativ

Ioana81

Post by Ioana81 » Fri Oct 08, 2021 11:37 am

anad wrote:
Tue Oct 05, 2021 8:14 pm
Ioana81 wrote:
Tue Oct 05, 2021 2:19 pm
Bună ziua! Vă spun povestea mea. Am pierdut 5 sarcini până acum (primii au fost gemeni). Când aveam 29, 31, 32, 34 și ultima dată la 38 de ani. Apoi mi s-a spus că este foarte puțin probabil să rămân însărcinată, că am col uterin incompetent. Problema este și faptul că eu am RH negativ și partenerul meu are RH pozitiv și ne temem că bebelusul nu va ieși bine (din câte am auzit). Nașa mea m-a întrebat de ce nu încercăm ovodonarea, dar eu nu știu ce să spun despre asta. Partenerul meu a spus deja un nu destul de clar, dar îmi doresc foarte mult să rămân însărcinată și aș fi dispusă să încerc și acest lucru, orice-ar fi. Eu locuiesc în Cluj. Cine m-ar putea ajuta? Unde credeți că mă pot adresa pentru informații? Nu știu ce să fac. Sunt un pic pierdută.
Si eu am Rh negativ si soțul pozitiv. Doctorul a spus ca nu avem de ce sa ne facem probleme. În schimb cred ca trebuie investigata pierderea repetata de sarcini. Multa bafta.
Asa? Doamne-ajuta! Ne dorim mult dar suntem reticenti. Poate vizita la medic ne va aduce vesti bune. Multumesc mult de incurajare! [floare]

Ioana81

Post by Ioana81 » Fri Oct 08, 2021 12:34 pm

Dana2020 wrote:
Tue Oct 05, 2021 11:41 pm
Ioana81 wrote:
Bună ziua! Vă spun povestea mea. Am pierdut 5 sarcini până acum (primii au fost gemeni). Când aveam 29, 31, 32, 34 și ultima dată la 38 de ani. Apoi mi s-a spus că este foarte puțin probabil să rămân însărcinată, că am col uterin incompetent. Problema este și faptul că eu am RH negativ și partenerul meu are RH pozitiv și ne temem că bebelusul nu va ieși bine (din câte am auzit). Nașa mea m-a întrebat de ce nu încercăm ovodonarea, dar eu nu știu ce să spun despre asta. Partenerul meu a spus deja un nu destul de clar, dar îmi doresc foarte mult să rămân însărcinată și aș fi dispusă să încerc și acest lucru, orice-ar fi. Eu locuiesc în Cluj. Cine m-ar putea ajuta? Unde credeți că mă pot adresa pentru informații? Nu știu ce să fac. Sunt un pic pierdută.
Buna Ioana,
Problema de Rh nu pune probleme in secolul XXI . Se rezolva destul de usor si daca sunt urmarite bine sarcinile copii se nasc perfecti. Nu este un factor care sa te streseze. Sincera nu stiu ce inseamna col uterin incompetent. Stiu ca se face serclaj in saptamana mica pt a nu se deschide colul sau daca ajungi in saptamana mai mare ( cum a fost si cazul meu la 22 de saptamani) se pune un inel - pesar care rezolva problema de col care se poate deschide.
Sarcinile pe care le ai pierdut in ce saptamana le ai pierdut? Ai facut vreodata analize genetice sa vezi daca au existat anomalii cromozomiale la embrioni? Ai facut analize de trombofilie?
Eu zic ca inainte de a decide daca sa faci cu ovocite donate ( in cazul in care iti piermite varsta si daca mai ai ovocite) trebuie sa vezi cauza pierderilor.
Daca pierzi din cauza colului atunci nu are sens sa faci cu ovocite donate ca nu rezolva cauza. Problema de col o rezolva fara probleme un doctor bun.
Daca in schimb embrionii au avut probleme cromozomiale atunci poti face fiv si sa biopsiezi embrionii pt a te asigura ca nu au problem cromozomiale ( cu riscul de a avea toti embrionii cu probleme sau a avea prea putine ovocite si efectiv sa nu ajungi la transfer etc). Sau in acest caz poti opta pt ovocite donate.
Eu am fost in aceeasi dilema ca tine. Adica partenerul nu agrea deloc ideea de ovocite donate (nici nu aveam o recomandare, eu avand rezerva buna si obtineam embrioni destui si buni). Dar, sincer iti spun, ca daca iti doresti un copil si chiar nu poti, iti recomand din toata inima sa faci cu ovocite donate. Copilul va semana cu tatal si tu vei fi mama lui pt ca il vei purta in burtica, il vei iubi si va fi puiul tau.
Cred ca e mai bine cu ovocie donate decat sa infiezi un copil. Incearca sa mergeti la un psiholog sau cineva apropiat care a trecut printr o astfel de situatie.
Eu stiu cupluri care au asa copii, iar copii sunt perfecti si culmea seamna si cu mamele lor. Nu este nicio diferenta intre copil obtinut cu ovocite donate si ceilalti copii. Pt linistea ta poti face procedura fara a spune altor persoane ca ai recurs la ovocite donate. Adica sa nu afectezi copilul ( lumea e rea).
Doctor foarte bun gasesti la Origyn Iasi - Radu Maftei ( puti vedea pe facebook ca are cazuri prezentate). Eu daca ar fi sa aleg un doctor din Europa as merge la el.
Mult succes si sa ti indeplinesti visul!!!
Bună ziua, mulțumesc pentru răspunsul detaliat, mă ajută foarte mult. Am pierdut sarcinile în săptămâni diferite, dar întotdeauna înainte de 12 săptămâni.... Așa cum spuneți, dorința mea de a fi mamă este atât de puternică încât am început să investighez clinicile din orașul meu și cea pe care o văd cea mai potrivită pentru mine este Regina Maria. Am citit că sunt experți în ovodonarea cu ovule de la donatoare congelate...ceva ce nu știam, dar cred că pentru ca totul să meargă mai repede, să nu pierdem timpul și pentru ca soțul meu să cedeze...este cea mai bună opțiune. Spitalul colaborează cu Ovobank, o bancă europeană care are multe donatoare, așa că am fost informată că nu va trebui să-mi sincronizez ciclul cu cel al donatoarei, ceea ce cred că este partea cea mai "grea", dar dacă sunt congelate, îmi dă un alt sentiment că celulele sunt păstrate și îngrijite. Singurul lucru asupra căruia am îndoieli este modul în care voi face testul endometrial, deoarece trebuie să fiu pregătită pentru a ști dacă endometrul meu este valid pentru dezvoltarea embrionului. Uf, asta mă face să am ceva emoții, sper să poată explica totul bine la Regina Maria. Ii cunoști, ai referințe? Mulțumesc și o zi frumoasă. [flori]

Dana2020

Post by Dana2020 » Fri Oct 08, 2021 8:21 pm

Ioana81 wrote:
Fri Oct 08, 2021 12:34 pm
Dana2020 wrote:
Ioana81 wrote:
Buna Ioana,
Problema de Rh nu pune probleme in secolul XXI . Se rezolva destul de usor si daca sunt urmarite bine sarcinile copii se nasc perfecti. Nu este un factor care sa te streseze. Sincera nu stiu ce inseamna col uterin incompetent. Stiu ca se face serclaj in saptamana mica pt a nu se deschide colul sau daca ajungi in saptamana mai mare ( cum a fost si cazul meu la 22 de saptamani) se pune un inel - pesar care rezolva problema de col care se poate deschide.
Sarcinile pe care le ai pierdut in ce saptamana le ai pierdut? Ai facut vreodata analize genetice sa vezi daca au existat anomalii cromozomiale la embrioni? Ai facut analize de trombofilie?
Eu zic ca inainte de a decide daca sa faci cu ovocite donate ( in cazul in care iti piermite varsta si daca mai ai ovocite) trebuie sa vezi cauza pierderilor.
Daca pierzi din cauza colului atunci nu are sens sa faci cu ovocite donate ca nu rezolva cauza. Problema de col o rezolva fara probleme un doctor bun.
Daca in schimb embrionii au avut probleme cromozomiale atunci poti face fiv si sa biopsiezi embrionii pt a te asigura ca nu au problem cromozomiale ( cu riscul de a avea toti embrionii cu probleme sau a avea prea putine ovocite si efectiv sa nu ajungi la transfer etc). Sau in acest caz poti opta pt ovocite donate.
Eu am fost in aceeasi dilema ca tine. Adica partenerul nu agrea deloc ideea de ovocite donate (nici nu aveam o recomandare, eu avand rezerva buna si obtineam embrioni destui si buni). Dar, sincer iti spun, ca daca iti doresti un copil si chiar nu poti, iti recomand din toata inima sa faci cu ovocite donate. Copilul va semana cu tatal si tu vei fi mama lui pt ca il vei purta in burtica, il vei iubi si va fi puiul tau.
Cred ca e mai bine cu ovocie donate decat sa infiezi un copil. Incearca sa mergeti la un psiholog sau cineva apropiat care a trecut printr o astfel de situatie.
Eu stiu cupluri care au asa copii, iar copii sunt perfecti si culmea seamna si cu mamele lor. Nu este nicio diferenta intre copil obtinut cu ovocite donate si ceilalti copii. Pt linistea ta poti face procedura fara a spune altor persoane ca ai recurs la ovocite donate. Adica sa nu afectezi copilul ( lumea e rea).
Doctor foarte bun gasesti la Origyn Iasi - Radu Maftei ( puti vedea pe facebook ca are cazuri prezentate). Eu daca ar fi sa aleg un doctor din Europa as merge la el.
Bună ziua, mulțumesc pentru răspunsul detaliat, mă ajută foarte mult. Am pierdut sarcinile în săptămâni diferite, dar întotdeauna înainte de 12 săptămâni.... Așa cum spuneți, dorința mea de a fi mamă este atât de puternică încât am început să investighez clinicile din orașul meu și cea pe care o văd cea mai potrivită pentru mine este Regina Maria. Am citit că sunt experți în ovodonarea cu ovule de la donatoare congelate...ceva ce nu știam, dar cred că pentru ca totul să meargă mai repede, să nu pierdem timpul și pentru ca soțul meu să cedeze...este cea mai bună opțiune. Spitalul colaborează cu Ovobank, o bancă europeană care are multe donatoare, așa că am fost informată că nu va trebui să-mi sincronizez ciclul cu cel al donatoarei, ceea ce cred că este partea cea mai "grea", dar dacă sunt congelate, îmi dă un alt sentiment că celulele sunt păstrate și îngrijite. Singurul lucru asupra căruia am îndoieli este modul în care voi face testul endometrial, deoarece trebuie să fiu pregătită pentru a ști dacă endometrul meu este valid pentru dezvoltarea embrionului. Uf, asta mă face să am ceva emoții, sper să poată explica totul bine la Regina Maria. Ii cunoști, ai referințe? Mulțumesc și o zi frumoasă. [flori]
Buna,
Ai facut analize pt trombofilie?
Ai facut vreodata FIV?
Ai facut la vreun embrion analize cromozomiale, genetice?
Ati facut tu si sotul cariotipul?
Ai facut AMH -ul?
Ai facut analize pt secretii vaginale si PAP?
Ai facut vreodata histeroscopie?Laparoscopie? Histeroslpingografie? Sonografie?

Am vazut la regina maria ca sunt analize evoluate care analizeaza fereastra de implantare, probleme de comparibiliatate cu donatoarea, probleme imunologice ale uterului.
Incearca sa raspunzi la intrebarile puse mai sus inainte de a decide exact ce ai de facut. Poti avea probleme de trombofilie care tinute in frau destul de usor, iti pot aduce sarcina naturala.
Esti nascuta in 1981?
Numai bine,

irisana

Post by irisana » Thu Oct 14, 2021 6:16 am

Georgiana Mihai wrote:
Uraaaaaa! Bravo Georgi! Asa ce ma bucur! A scris Radu Maftei despre tine? Tare vreau sa citesc cand scrie si sa savurez momentul reusitei... esti un exemplu de ambitie si perseverenta cum rar am intalnit. Si iata ca luptele tale nu au fost zadarnice. Te imbratisez!
Eu 41 ani
IA 1 - feb 2013 (nereusit)
IA 2- iunie 2013 (nereusit)
IA 3- nov 2013 - (nereusit)
Tiroidita autoimuna- tratament cu euthyrox
Mthfr a1298c heterozigot - schimbat acid folic cu folat
Histeroscopie expl + Pipele ok
FET1- iunie 2019 cu 2 blasto si din pacate SOE 8s si 4 zile
ET2- feb 2020 cu 2 blasto - negativ
Celule Nk - ok, profil ANA extins negativ
ET3- august 2020- foarte negativ iar eu foarte trista
FIV2 - dec 2020; ET 1 - transferat 2 embrioni - negativ
FIV3 - mai 2021 - fiv 3 anulat, raspuns slab la stimulare
FIV4 - iunie 2021- incep ultimul meu FIV...

irisana

Post by irisana » Thu Oct 14, 2021 6:24 am

Ioana81 wrote:
Buna, cand ai pierdut sarcinile ai facut vreodata dozarea anticorpilor RH? Ai facut vreodata vaccinul acela? RHogam? Ai avut sangerari cat timp ai fost insarcinata? Ce tratament de sustinere ai avut in sarcini? Ai avut vreun hematom? Poti discuta in paralel cu un hematolog bun pentru a vedea ce analize ar mai trebui sa faci in zona aceasta.
Eu 41 ani
IA 1 - feb 2013 (nereusit)
IA 2- iunie 2013 (nereusit)
IA 3- nov 2013 - (nereusit)
Tiroidita autoimuna- tratament cu euthyrox
Mthfr a1298c heterozigot - schimbat acid folic cu folat
Histeroscopie expl + Pipele ok
FET1- iunie 2019 cu 2 blasto si din pacate SOE 8s si 4 zile
ET2- feb 2020 cu 2 blasto - negativ
Celule Nk - ok, profil ANA extins negativ
ET3- august 2020- foarte negativ iar eu foarte trista
FIV2 - dec 2020; ET 1 - transferat 2 embrioni - negativ
FIV3 - mai 2021 - fiv 3 anulat, raspuns slab la stimulare
FIV4 - iunie 2021- incep ultimul meu FIV...

Ioana81

Post by Ioana81 » Thu Oct 14, 2021 1:12 pm

Dana2020 wrote:
Fri Oct 08, 2021 8:21 pm
Ioana81 wrote:
Fri Oct 08, 2021 12:34 pm
Dana2020 wrote:

Buna Ioana,
Buna,
Ai facut analize pt trombofilie?
Ai facut vreodata FIV?
Ai facut la vreun embrion analize cromozomiale, genetice?
Ati facut tu si sotul cariotipul?
Ai facut AMH -ul?
Ai facut analize pt secretii vaginale si PAP?
Ai facut vreodata histeroscopie?Laparoscopie? Histeroslpingografie? Sonografie?

Am vazut la regina maria ca sunt analize evoluate care analizeaza fereastra de implantare, probleme de comparibiliatate cu donatoarea, probleme imunologice ale uterului.
Incearca sa raspunzi la intrebarile puse mai sus inainte de a decide exact ce ai de facut. Poti avea probleme de trombofilie care tinute in frau destul de usor, iti pot aduce sarcina naturala.
Esti nascuta in 1981?
Numai bine,
Hello!
În primul rând: mulțumesc mult! Apoi, voi intreba despre aceste analize la clinică deoarece să fiu sinceră de unele nici nu am auzit. Din câte mi-au spus, ovulele vitrificate de la bancă sunt lipsite de orice boală pentru că fac tot tipul de probe donatoarelor. Mi-a părut extrem de bine să aud lucrul ăsta că până acum niciun centru nu mi-a putut garanta acest lucru, deci sunt mai liniștită. Oricum, sunt în primele consultații, deci foarte multe detalii nici eu nu știu încă. Știu că mi-au făcut analizele generale, antimulleriana, histeroscopia… dar analizele ce le-ai scris presupun că vor fi făcute după. Vedem cum va decurge. Vă voi ține la curent oricum! 😊 Mulțumesc mult! Ne auzim ! @};-

Georgiana Mihai

Post by Georgiana Mihai » Fri Oct 15, 2021 7:55 am

irisana wrote:
Thu Oct 14, 2021 6:16 am
Georgiana Mihai wrote:
Uraaaaaa! Bravo Georgi! Asa ce ma bucur! A scris Radu Maftei despre tine? Tare vreau sa citesc cand scrie si sa savurez momentul reusitei... esti un exemplu de ambitie si perseverenta cum rar am intalnit. Si iata ca luptele tale nu au fost zadarnice. Te imbratisez!
Cred ca o sa scrie cand nasc 🤣🤣
Sa stii ca mereu imi da mesaje sa ma intrebe ce fac. Are foarte multe cazuri dar el isi aminteste de orice caz al lui. Nu mi sa intamplat niciodata sa primeasc mesaje de la un medic constant care vrea detalii.
Mi a iesit si Panorama extins. A iesit totul perfect, o sa avem o fetita cu funtita 😍. Ieri am fost si la control, totul bine, col inchis de 4 cm, placenta are lichid suficient, am placenta anterioara, o sa simt mai tarziu miscariile bebelinei. Ma rog pentru toate care inca nu ati reusiti sa simtiti si voi bucuria asta. Nu va lasati, eu sunt un exemplu ca se poate. 🙏🏽🙏🏽
Eu-AMH august 2016 6,51
Cariotip cuplu-OK
AMH octombrie 2018-1,63

CorinaF

Post by CorinaF » Fri Oct 15, 2021 5:07 pm

Georgiana Mihai wrote:
Fri Oct 15, 2021 7:55 am
irisana wrote:
Thu Oct 14, 2021 6:16 am
Georgiana Mihai wrote:
Cred ca o sa scrie cand nasc 🤣🤣
Sa stii ca mereu imi da mesaje sa ma intrebe ce fac. Are foarte multe cazuri dar el isi aminteste de orice caz al lui. Nu mi sa intamplat niciodata sa primeasc mesaje de la un medic constant care vrea detalii.
Mi a iesit si Panorama extins. A iesit totul perfect, o sa avem o fetita cu funtita 😍. Ieri am fost si la control, totul bine, col inchis de 4 cm, placenta are lichid suficient, am placenta anterioara, o sa simt mai tarziu miscariile bebelinei. Ma rog pentru toate care inca nu ati reusiti sa simtiti si voi bucuria asta. Nu va lasati, eu sunt un exemplu ca se poate. 🙏🏽🙏🏽
Felicitari! Si pentru sarcina si mai ales pentru cat ai luptat pentru a iti indeplini visul. Sarcina usoara si la termen! :YMPRAY:
Si noi am ajuns la domnul doctor Maftei, urmam un tratament si dupa vom vedea ce se va intampla. Ne-am pus toate sperantele in el, ne-a placut faptul ca vorbeste pe lucruri certe si nu pe supozitii si este un om foarte calm si calculat. Sper sa ne poata ajuta si pe noi asa cum a ajutat multe cupluri. Va tin si eu la curent cand am noutati! Succes tuturor!
Eu 29, El 31
Iulie 2020 sotul a fost diagnosticat cu criptozoospermie; Eu AMH 4,72
Septembrie 2020 incepem procedurile pt FIV la clinica Genesys Bucuresti
FIV+ICSI 1 Dec 2020 (Genesys),22 ovocite recoltate,14 fertilizate din care au rezultat 6 embrioni z3,1 morula
ET1 anulat din cauza hiperstimularii severe, 7 puiuti congelati
Martie 2021 Punctie pe ciclu natural, rezultat ovocit, in z3 s-a blocat la 2 celule
FET1 14 Martie 2 embrioni de z3 :YMPRAY:
Beta z10 15,1 beta z12 5,5 sarcina biochimica
Mai 2021 Columna Histeroscopie exploratorie - cavitate uterina in parametri
Mai-Iunie 2021 Mutat cei 5 embrioni ramasi de la Genesys la Columna
Iunie 2021 ET anulat, niciun puiut nu a rezistat pana in ziua 5 :(
Sfarsit de FIV 1
Mutatia factorului XIII (G102T) - risc trombofilie - Mutatia A1298C genotip heterozigot
FIV+ICSI 2 Iulie 2021 (Columna) - dr Bucur Cezara Protocol scurt cu Gonal + Cetrotide, declansare cu Gonapeptyl
Punctie 19 Iulie 2021 30 ovocite recoltate, 8 vitrificate iar din 22 8 au fost imature iar 8 s-au fertilizat natural
Din pacate nu a rezultat niciun blasto :(
Sfarsit de FIV 2

Post Reply