FIV in Romania

Informatii si discutii despre proceduri de fertilizare in vitro si inseminare artificiala, despre medici si tratamente, in Romania & abroad.
moniro

Re: FIV in Romania

Post by moniro » Tue Nov 15, 2011 8:54 pm

cioco cioc nu am inceput tratamentul deoarece menstra se incapataneaza sa nu vina, desi am terminat de 5 zile duphastonul. Tu in ce stadiu esti?
35 ani eu, 34 ani sotul, initial sterilitate secundara, amenoree, 2 HSG-uri ambele cu trompe permeabile, la ultima in 2009 sinechie uterina cu debridare ulterior. Incercam din 2004. din 2010 infertilitate masculina OLIGOASTENOTERATOZOOSPERMIE 8 % forme normale din 3,08 mil. AMH 5,03; FSH 4,3. In prezent suntem acceptati in subprogramul FIV, clinica Promed. protocol scurt puregon 150ui , ET 09.12 transfer 2 embrioni Z2, cal. I, beta 282 Z13

moniro

Post by moniro » Tue Nov 15, 2011 9:00 pm

Amiruta imi pare foarte rau pentru tine si pentru celelalte fete care au avut rezultate negative. :(
Mara iti doresc sa fie cu noroc a doua oara. :)
Geany te astept cu un beta urias. %%-
35 ani eu, 34 ani sotul, initial sterilitate secundara, amenoree, 2 HSG-uri ambele cu trompe permeabile, la ultima in 2009 sinechie uterina cu debridare ulterior. Incercam din 2004. din 2010 infertilitate masculina OLIGOASTENOTERATOZOOSPERMIE 8 % forme normale din 3,08 mil. AMH 5,03; FSH 4,3. In prezent suntem acceptati in subprogramul FIV, clinica Promed. protocol scurt puregon 150ui , ET 09.12 transfer 2 embrioni Z2, cal. I, beta 282 Z13

silviacris

Post by silviacris » Tue Nov 15, 2011 9:31 pm

offf fetelor,imi pare tare rau cand aud de atatea rezultate negative :( ...in fiecare zi intru sa citesc ce mai faceti,nu prea am mai postat ca iarasi nu vreau sa va intristez ....geany iti doresc din suflet sa vii cu un beta mare,mara la fel nu dispera mai ai o sansa cu Fet-ul,mary,nusha,amiruta,bubu,raluM,mirebo ,caress,raluca va doresc la toate din suflet sa va indepliniti visul,chiar merita sa luptati,satisfactia si fericirea pe care o veti simti o sa va rasplateasca pt toate suferintele,nici eu nu am crezut ca e posibil sa raman vreodata inarcinata,eram sigura ca nu voi fii niciodata,credeam ca doar altora se intampla asa ceva....dar uitati se poate !!! chiar se poate !!!
Eram extrem de pesimista si imi era frica de orice,am fost si racita la ET si 1 sapt am tusit si stranutat non stop,eram sigura ca nu se prinde nimic dar am avut NOROC exact asta ne trebuie,dupa ce embrionasii sunt in uter nu ne mai poate ajuta nimeni decat DD si o dara de noroc.

eu am repetat astazi BHcg dupa 5 zile de la primul rezultat si este 2494,deci s-a dublat exact cum trebuie,sunt in grafic [great] [great] pt ca eu parca nici acum nu realizez ce mi se intampla si am vrut sa fiu sigura si am repetat analiza,este totul perfect si nu am niciun simptom,ma simt perfect ,maine mergem la primul control la Polisano,sper din tot sufletul sa se vada ceva la eco ca sa stim daca e numai 1 sau [gemeni] ,cu toate ca suntem foarte fericiti inca ne este teama si speram sa fie doar 1 caci totusi este o sarcina cu risc cu 2...dar cum o vrea Dumnezeu

scuze ca m-am lungit dar am simtit nevoia sa scriu aici,totusi e topicul meu ;)) daca am uitat pe cineva atunci sa va uite si ghinionul !!!
va pup pe toate si va doresc din inima sa aveti noroc sa reusiti
Ambii 30 ani,infertilitate masculina confirmata din 2007,OATS medie spre severa,incercat diverse tratamente naturiste,apicole...in van
Ultima spermograma 10 mil/ml,mobilitate tip A -0 %,tip B -38%,C-33%,D-29%
morfologie normala 14 %,defecte de cap -73 %,coada-13%
2 IA fara succes.Dosar aprobat la Polisano, AMH 1,6,FSH-5,6,LH-4,88
toate analizele in valori normale,trompe permeabile,nicio sarcina pana in prezent.
27.10 Punctia,9 ovocite = 5 embrioni cu ICSI
30.10 ET cu 2 embrioni de Z 3 (8 celule)
2 blastocisti cryogenati in 01.11

10.11 BHCG -388.64 mUI/ML

15.11 BHCG - 2494.84 mUI/ML
Avem gemeni fetita si baietel !!!

cioco_cioc

Post by cioco_cioc » Tue Nov 15, 2011 9:40 pm

Moniro, se pare ca vom fii colege de "suferinta" ;) pana la capat .... nici la mine nu a venit . Acum imi doresc mai mult ca niciodata sa vina ...
Fetelor, mary,nusha,amiruta,bubu,raluM,mirebo ,caress , imi pare nespus de rau , trebuie sa fii puternice , sa treceti peste, caci, sunt convinsa , data viitoare va fii mult mai bine ! %%-
Geany , bafta ! %%- %%- %%-

moniro

Post by moniro » Tue Nov 15, 2011 11:48 pm

Sa dea D-zeu sa ai gura aurita silviacris si iti doresc sa ai o sarcina usoara si la termen. [gravicarte]

moniro

Post by moniro » Tue Nov 15, 2011 11:52 pm

cioco_cioc cred ca ar trebui sa ne facem cate un test poate nu mai este nevoie sa facem FIV :)) :-O

mirebo

Post by mirebo » Wed Nov 16, 2011 8:21 am

amiruta wrote:
mirebo wrote:
Danagj wrote:Sunt alaturi de fetele de la Giulesti care... nu a fost sa fie, doar una :-BD singura a ramas insarcinata din seria ta Amiruta,nimeni nu are vina , nici voi nici medici asa a fost scris sa se intample,fruntea sus fiti puternice si mergeti mai departe nimic nu este pierdut mai sunt sanse.Cat despre atentiile pt medici etc din propria experienta va pot spune sunt pacienta le Giulesti in acelas program ca voi si NIMENI NU MI-A CERUT Niciun ban,ma repet nimeni nu mi-a cerut niciun ban,nu am dat niciun leu,doar la recoltarea pt spermograma 25 ron cu chitanta, de ce sa nu fim sincere si sa spunem adevarul,fiecare care a vrut ca pacienta sa de-a ea o atentie prin insistente de pacienta a dat dar... de ce nu spuneti ca ati fost si refuzate si cu insistente s-a acceptat.Fiti sincere dragelor paciente de la Giulesti.
Nu am dat niciun ban nici cand a trebuit sa-mi faca histeroscopia , nici la profesor,nici la pshiolog,nici la asistente,nici la ecograf,nici la camera de garda pt internari NU AM DAT NICIUN BAN,NIMENI NU MI- A CERUT NIMIC.Pt tratament mi-au spus ca ma costa intre 500-1000 euro si-l pot procura de la FARMACIE.
Deci...... ar trebui sa fim unpic mai mult sinere si atente la ce afirmam.Nu tin cu nimeni si nu judec pe nimeni,am fost tratata in adevaratul sens al cuvantului ca o DOAMNA ,TOT PERSONALUL ESTE DE NOTA 10.
Fetelor ma scuzati daca voi credeti ca invinuiesc pe cineva dar cred ca am dreptate 100%,nimeni nu baga mana la noi in buzunar decat NOI.Fruntea sus si ce este al nostru este pus deoparte.Multa bafta tuturor aspirantelor pt fiv.
Danagj,
Ai putea spune ca APROAPE TOT PERSONALUL ESTE DE NOTA 10, consider ca daca ar fi cum zici tu eu nu as mai fi fost in situatia de a apela la un alt medic pentru a-mi face procedura doar pentru faptul ca medicul meu m-a plimbat timp de 3 luni pentru un amarat de paps iar in decembrie pleaca in concediu fara sa-mi ofere vreo alternativa.
Eu consider ca nu se face asa ceva unui pacient care vine la usa ta timp de 4 ani.
Cat despre bani, asa este ,nu iti baga nimeni mana in buzunar dar o faci din proprie initiativa pentru mai multa atentie.
Eu nu contest faptul ca sunt profesionisti ,au destule rezultate pozitive dar este loc si de mai bine chiar daca este un spital de stat.
Mirebo, ai inteles gresit.NICIUNA DIN SERIA MEA, NU A RAMAS INSARCINATA, totate ca, era o fata care a avut 12 foliculi, din care au rezultat 2 embrioni, 1 bun, 1 fragmentat, o fata la a 4 sau a 5 procedura, a aut 3 folicul, a rezultat 1 embrion, alte 2 cu rezultate mai bune, peste 5 embrioni, si eu 5 embrioni.
1. Nu iti cere nimeni ''da-mi si mie o tentie'', insa TOATA LUMEA DA, tu esti singura exceptie care nu ai dat.Bravo tie! Si sa dea D-zeu sa ai si reusite cat mai repede sa imi demontezi MITLUL''Giulesti''
2. Nu ai citit bine postarea meu, eu nu am fost in program, deci m-a costat procedura plus medicatia 15,000lei.
3. Nu invinovatesc personal pe NIMENI, doar ca fiecare avem partea noastra de vina.EU ca am lasat timpul sa treaca, EMBRIOLOGUL ca e la inceput de drum, si cu putina experienta, MEDICUL ca ne ia ca pe banda, fara sa se uite 1 secunda pe analize, singura care s-a uitat pe analize, a fost asistenta care mi-a facut dosarul, nu stiu daca , atunci cand eu nu eram, ca logic, mai si muncesc, mai am si casa, masa, sot, s-o fi uitat pe ele, si alt vinovat principal, SISTEMUL.
4. DAca ar fi sa dau timpul inapoi, si daca as avea si o situatie materiala buna, as sterge Giulestiul din capul meu.Si daca mai vrei sa stii un lucru, pe care nu l-am spus NICIODATA si nici nu cred ca il voi mai spune de acum inainte, eu sunt legata, intr-un fel sufleteste de acest spital, prin sotul meu, CARE A SALVAT NISTE MICUTI, DIN ACEL SPITAL, DE ACEL FOC NENOROCIT, FARA A ASTEPTA NIMIC IN SCHIMB, CI UN SALARIU NENOROCIT DE 1400 LEI, IAR ATUNCI MINUS 500 LEI NORMA DE HRANA CARE ERA TAIATA, CA ASA A FOST SA FIE PENTRU BUGETARI, PENTRU CA EI SUNT FOARTE BOGATI :(( :(( :(( :(( :(( ,
cRED CA AM SPUS TOT CEEA CE TREBUIA SA SPUN, BA CHIAR MAI MULTE.
Amiruta,
Cred ca nu ai citit cu atentie.Eu am dat un reply la mesajul trimis de Danagj care sustine ca totul este de nota 10 la Giulesti.Eu iti inteleg supararea si din pacate stiu din proprie experienta cum stau lucrurile la Giulesti.Imi pare rau pentru ca nu ai reusit.
Eu-30 ani,Sotul - 35 , incercam din 2007
Diagnostic :
Infertilitate primara - endometrioza ovariana bilaterala
- hiperprolactinemie tinuta sub control cu bromcriptin
2008-2011 investigatii : hsg ,histeroscopie,laparoscopie , 6 IA -fara succes
Dosar aprobat Giulesti- dr Andreea Veliscu
27.11.2011-inceput protocol scurt - gonal 150 iui,orgalutran,ovitrelle
08.12.2011 punctie -13 foliculi din care au rezultat 7 ovocite
09.12.2011 - 3 ovocite fertilizate
11.12.2011 - embriotransfer
22.12.2011 - beta = 0,1

cioco_cioc

Post by cioco_cioc » Wed Nov 16, 2011 10:30 am

moniro wrote:cioco_cioc cred ca ar trebui sa ne facem cate un test poate nu mai este nevoie sa facem FIV :)) :-O
sa stii ca m-ar bate gandul asta :-* .

SOS Infertilitatea
Administrator

Post by SOS Infertilitatea » Wed Nov 16, 2011 11:12 am

Dl. as. univ. dr. Sabin Gutan a venit ieri de la Sibiu la Bucuresti, special pentru a participa din partea Asociatiei SOS Infertilitatea la dezbaterile din Senat pe marginea Legii RUAM cu tert donator.

Si a fost o interventie mai mult decat eficace. In fata argumentelor juridice (reamintim ca dl. Sabin Gutan este doctor in drept cu o teza despre reproducerea umana asistata), comisiile Senatului au inteles importanta si fragilitatea acestui subiect si gravele imperfectiuni ale proiectului de lege depus de Ministerul Santatii. Ca atare, intucat era extrem de complicat sa se depuna zeci/sute de amendamente pe acest proiect rau facut, Senatul va solicita Ministerului Sanatatii sa refaca si sa redepuna un proiect de lege, in structurarea caruia sa se consulte cu asociatiile de pacienti si de medici.

Deci: O MARE VICTORIE, de care Asociatia SOS Infertilitatea este foarte mandra! Avem nevoie de cadru legislativ, dar nu oricum, nu facut doar ca sa fie!
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate si actiuni asociative
Grup FB proceduri cu gameți donati
Grup FB adoptie
Grup FB sarcina & parenting

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie
Pagina FB a initiatoarei Asociatiei

Image ... Image... Image ... Image ...Image ... Image... Image

maria38

Post by maria38 » Wed Nov 16, 2011 3:48 pm

Alla76 wrote:
maria38 wrote:Buna!
astazi merg sa fac punctia ovariana la clinica Dacia.am raspuns prost la tratament,am doar 2 foliculi.bafta tuturor!
sa ai parte de 2 ovocite mature si dornice de iubareala sa-ti aduca 2 embrionasi lipiciosi si cuminti care sa te faca o [gravida] mandra de puiutii ei!
buna!ieri am facut embriotransferul-2 embrioni.va tin pumni! %%- :-*

Nicolle88

Post by Nicolle88 » Wed Nov 16, 2011 5:23 pm

Maria38, tin pumnii stansi, sa ai 2 supermani lipiciosi si sa stea la mami in burtica 9 luni! Si eu tot la Dacia fac!
Amiruta, imi pare tare rau! Capul sus si Doamne ajuta sa gasiti putere sa mergeti mai departe.
Geany, ai avut mare dreptate! Mai spune-mi de bine ca vad ca ai avut gura aurita: 20 de FOLICULI! E, ce zici? Bine nu au dimensiuni egale, insa dr a zis ca vreo 12-15 tot or sa fie buni! Doamne ajuta! Vineri am punctia si in functie de cati embioni o sa am vom decide ce facem: dublu ET, 2 de ziua 3 si 1 de ziua 5 sau congelam! Sincer, nu stiu ce sa fac?! 8-|
Caress, cred ca si tu mi-ai urat ceva de bine vreo 2 pagini mai in spate, cum v-au auzit foliculii mei..... Multumesc si sa auzim numai vesti bune.
Bubu, buna productie si la tine. Tin pumnii stransi. [floare]
Alla76, am inceput clexane din Z6 de stimulare/Z8 de CM si cu o sapt ianinte de punctie. Insa cred ca e prea mult la mine, clexane de 0.4 in fiecare seara, asa ca am vb si cu dr care mi-a zis sa fac alternativ, azi clexane, maine iau asprenter si tot asa.

Am cam ramas in urma cu cititul, trag tare sa termin ce am pe la birou, ca de vineri intru in CO pana pe 28.11, dar promit sa scriu dupa punctie.
Poop toate fetele! [floare]
33 ani, sotul 37 ani - infertilitate masculina, incercam din 2008
4 IA - fara rezultat, 1 FIV in Martie 2011 - sarcina oprita din evolutie la 6 sapt
MTHFR A1298C pozitiv-heterozigot, PAI - pozitiv-heterozigot, Factorul XIII-pozitiv - in prezent in tratament dat de DR. Uscatescu
Laparoscopie exploratorie - Iunie 2011
In prezent dosar aprobat, FIV 2 la Dacia Medical Center in Nov;CM-04.11, prima injectie Gonal 225 ui-06.11, punctia 18.11, 19 ovocite, 11 embrioni, ET1: 21 nov - 1 A8, ET2: 23 nov - 2 blasto, avem 4 blasto vitrificati,
Z 11 = BHCG 173.3
Z 14 = BHCG 550.4Z 16 = BHCG 1125, avem gemeni!

mara80

Post by mara80 » Wed Nov 16, 2011 6:35 pm

maria38 wrote:
Alla76 wrote:
astazi merg sa fac punctia ovariana la clinica Dacia.am raspuns prost la tratament,am doar 2 foliculi.bafta tuturor!
sa ai parte de 2 ovocite mature si dornice de iubareala sa-ti aduca 2 embrionasi lipiciosi si cuminti care sa te faca o [gravida] mandra de puiutii ei!
sa fie cu noroc,maria! @};-
31 ani,sotul 33;ne luptam pentru bebe din 2004;am facut toate investigatiile si in afara de hierprolactinemie(pe care o controlez cu bromocriptina)la mine nu sunt probleme;sotul-astenoteratozoospermie;am facut o IA in 2009-nereusita;am fost acceptati in programul FIV si vom face procedura la ominiclinic iasi.AMH-2.7μg/l(interval de referinta:2.0 - 6.8 ug/L);FSH-4.6
FIV 1-nereusit;1 blastocist vitrificat

Bubu

Post by Bubu » Wed Nov 16, 2011 6:38 pm

buna!ieri am facut embriotransferul-2 embrioni.va tin pumni! %%- :-*[/quote]

Si eu iti tin pumnii. Sa dea Domnul sa fie lipiciosi si peste aprox. 2 sapt sa te auzim ca esti [gravida]
32 ani, sotul 33 ani, infertilitate masculina, incercam sa avem un copil din 2005, dupa numeroase vizite la diversi medici si tratamente variate. Am avut norocul sa dam peste echipa de medici de la clinica Omini, unde am facut 2 IA in 2011, din pacate nereusite.
1 FIV prin program noiembrie 2011( transferat un blastocist ) - nereusita
2 FIV noiembrie 2012 ( transferati 4 embrioni ) - nereusita
Dumnezeu sa ne dea putere sa mergem mai departe.

Bubu

Post by Bubu » Wed Nov 16, 2011 6:40 pm

Fetelor, sunt foarte fericita. M-a sunat dr. si mi-a zis ca am 7 bubulini ( embrioni) de calitate foarte buna. Maine se va decide daca fac ET sau lasam pt stadiul de blastocisti.
32 ani, sotul 33 ani, infertilitate masculina, incercam sa avem un copil din 2005, dupa numeroase vizite la diversi medici si tratamente variate. Am avut norocul sa dam peste echipa de medici de la clinica Omini, unde am facut 2 IA in 2011, din pacate nereusite.
1 FIV prin program noiembrie 2011( transferat un blastocist ) - nereusita
2 FIV noiembrie 2012 ( transferati 4 embrioni ) - nereusita
Dumnezeu sa ne dea putere sa mergem mai departe.

DUMI

Post by DUMI » Wed Nov 16, 2011 7:49 pm

silviacris wrote:offf fetelor,imi pare tare rau cand aud de atatea rezultate negative :( ...in fiecare zi intru sa citesc ce mai faceti,nu prea am mai postat ca iarasi nu vreau sa va intristez ....geany iti doresc din suflet sa vii cu un beta mare,mara la fel nu dispera mai ai o sansa cu Fet-ul,mary,nusha,amiruta,bubu,raluM,mirebo ,caress,raluca va doresc la toate din suflet sa va indepliniti visul,chiar merita sa luptati,satisfactia si fericirea pe care o veti simti o sa va rasplateasca pt toate suferintele,nici eu nu am crezut ca e posibil sa raman vreodata inarcinata,eram sigura ca nu voi fii niciodata,credeam ca doar altora se intampla asa ceva....dar uitati se poate !!! chiar se poate !!!
Eram extrem de pesimista si imi era frica de orice,am fost si racita la ET si 1 sapt am tusit si stranutat non stop,eram sigura ca nu se prinde nimic dar am avut NOROC exact asta ne trebuie,dupa ce embrionasii sunt in uter nu ne mai poate ajuta nimeni decat DD si o dara de noroc.
bun mamicooo! Ti-am ascultat sfatul si mi-am refacut amh-ul, nu ste excelent dar ma incadrez in limitele normale! Deci ma pregatesc sa imi depun dosarul din nou [majoreta] MULTUMESC
eu am repetat astazi BHcg dupa 5 zile de la primul rezultat si este 2494,deci s-a dublat exact cum trebuie,sunt in grafic [great] [great] pt ca eu parca nici acum nu realizez ce mi se intampla si am vrut sa fiu sigura si am repetat analiza,este totul perfect si nu am niciun simptom,ma simt perfect ,maine mergem la primul control la Polisano,sper din tot sufletul sa se vada ceva la eco ca sa stim daca e numai 1 sau [gemeni] ,cu toate ca suntem foarte fericiti inca ne este teama si speram sa fie doar 1 caci totusi este o sarcina cu risc cu 2...dar cum o vrea Dumnezeu

scuze ca m-am lungit dar am simtit nevoia sa scriu aici,totusi e topicul meu ;)) daca am uitat pe cineva atunci sa va uite si ghinionul !!!
va pup pe toate si va doresc din inima sa aveti noroc sa reusiti
mamica unui baietel superb!

geany_m

Post by geany_m » Wed Nov 16, 2011 7:55 pm

mara80 wrote:felicitari,bubu pentru embronasi!mult succes la ET!va fi bine,ai incredere! :ymhug:
geany,si eu am avut dureri de sani de la punctie,dar stii tu.......fiecare organism e unic,asa ca poate fi un semn de sarcina! %%- iti tin pumnii,sa fie cu noroc!eu trebuie sa vb cu dr. vineri sa vad daca fac luna asta sau luna viitoare FET-ul!
mult succes celor care sunt in asteptarea celor 2 liniute! ;)
Mara, eu iti urez mult, mult, mult succes la FET %%- %%- %%- sa dea Domnul sa fie cu ochisori de data asta! Si eu ma gandesc sa fac FET pana in Craciun daca nu-mi reuseste FIV-ul.
Ai grija de tine si ai incredere! :ymhug:
30 ani, infertilitate primara, PCOS, incercam din 2009, laparo in 2010-trompa dr infundata, IA in 2011 nereusit, FIV la Omini Iasi GEMENI: Stefanel si Alexandra

geany_m

Post by geany_m » Wed Nov 16, 2011 7:57 pm

moniro wrote:cioco_cioc cred ca ar trebui sa ne facem cate un test poate nu mai este nevoie sa facem FIV :)) :-O
:D va tin pumnii, nu se stie de unde sare iepurele! ;)) ;))
30 ani, infertilitate primara, PCOS, incercam din 2009, laparo in 2010-trompa dr infundata, IA in 2011 nereusit, FIV la Omini Iasi GEMENI: Stefanel si Alexandra

geany_m

Post by geany_m » Wed Nov 16, 2011 8:00 pm

SOS Infertilitatea wrote:Dl. as. univ. dr. Sabin Gutan a venit ieri de la Sibiu la Bucuresti, special pentru a participa din partea Asociatiei SOS Infertilitatea la dezbaterile din Senat pe marginea Legii RUAM cu tert donator.

Si a fost o interventie mai mult decat eficace. In fata argumentelor juridice (reamintim ca dl. Sabin Gutan este doctor in drept cu o teza despre reproducerea umana asistata), comisiile Senatului au inteles importanta si fragilitatea acestui subiect si gravele imperfectiuni ale proiectului de lege depus de Ministerul Santatii. Ca atare, intucat era extrem de complicat sa se depuna zeci/sute de amendamente pe acest proiect rau facut, Senatul va solicita Ministerului Sanatatii sa refaca si sa redepuna un proiect de lege, in structurarea caruia sa se consulte cu asociatiile de pacienti si de medici.

Deci: O MARE VICTORIE, de care Asociatia SOS Infertilitatea este foarte mandra! Avem nevoie de cadru legislativ, dar nu oricum, nu facut doar ca sa fie!
Felicitari SOS Infertilitatea pentru realizare! [floare] Speram ca acest cadru legislativ sa fie facut cu cap si sa reprezinte un ajutor real pentru pacientii care se lupta cu infertilitatea. Multumim si domnului univ. dr. Sabin Gutan pentru ajutorul acordat! @};-

geany_m

Post by geany_m » Wed Nov 16, 2011 8:02 pm

maria38 wrote:
Alla76 wrote:
Maria, felicitari pentru transferul celor 2 samburei, iti doresc din suflet sa ramana la tine in burtica! :ymhug: Aici sunt sfaturile utile dupa ET: http://infertilitate.com/glosar-inferti ... u-cupluri/" onclick="window.open(this.href);return false;

mari g.

Post by mari g. » Wed Nov 16, 2011 8:07 pm

:ymapplause: doamne ajuta! :ymdaydream:
eu 35 ani, sotul 34 ani; diagnostic: infertilitate cauzata de endometrioza; 2011- dosar aprobat in turul 3 la dacia medical center, FIV1 - nereusit; noiembrie 2015 - FIV2, Medlife - nereusit.

Post Reply