FIV in Romania

Informatii si discutii despre proceduri de fertilizare in vitro si inseminare artificiala, despre medici si tratamente, in Romania & abroad.
Adinuta30

Re: FIV in Romania

Post by Adinuta30 » Mon Jun 25, 2018 1:20 pm

GGM wrote:Feetelor,

vroiam sa va intreb, va rog, ce suplimente iausotii vostri in pregatirea pt FIV (acolo unde sunt probleme cu spermograma)?

Vreau sa incep pregatirea organismului pt.FIV - chiar daca am inteles ca este nevoie cam de 3 luni pentru regenerarea spermei.

Eu am lasat toate naturistele pe care le luam si am reinceput adiminstrarea de : Vitamina E forte, Vitamina C forte, Omega 3 forte, Vitamina D, Coenzima Q 10 -100 mg/zi.

As vrea sa mai iau si femibion 1 (am vazut la Jurnalut si la Georgiana Mihai), iar pentru sot as incerca Wellman conception, vad ca are super review uri si este si super ieftin (la Tei costa in jur de 25 lei)
https://www.amazon.co.uk/Wellman-Vitabi ... geNumber=3

Dna dr. din RO ne recomandase in trecut Spermotrend, a luat vreo 2/3 luni cred anul trecut, apoi, cand valorile spermogramei au scazut din ce in ce mai mult, dansa mi-a spus :"trebuie sa trecem la lucruri mai serioase" asa ca ne-a recomandat Fertilovit M Plus. Dupa ce a luat vreo 3 luni, nu am mai repetat spermograma in RO, pt ca noi ne -am tot pregatit pt.Ungaria.Deci nustim exact ce efecte a avut.La Budapesta, cand a efectuat spermograma in febr. anul acesta, PK ne-a spus ca este o spermograma ok -in sensul ca nu "sufera" de nimic.

Am citit review urile Wellman ului, care m-au lasat cu gura cascata ce poate "sa faca" pentru o suma de 25 lei...

Inainte de fiv,sotul meu a luat 6 luni tratament cu Wellman conception forte...si un regim de viata foarte sanatos...nu e nemaipomenit..la noi nu a inbunatatit cu nimic rezultatul spermatogramei...acum fiecare organism reactioneaza diferit..poate incerca ,de ce nu!succes
Eu 31 el 31
Diagnostic -infertilitate masculina
Fiv la Gynera cu dna doctor Codreanu:
Pe 24.05.2018 am congelat 3 embrioni de ziua 5
Pe 14.06 am transferat un embrion calitate 4AA
(am mai ramas cu doi embrioni de calitate 2AA si 4BC)
23.06-rezultat FET -beta 2,26 nereusit
22.10 laparascopie exploratorie cu dna doctor Andreea Veliscu-concluzia=trompe permeabile,extirpat chist paratubar
26.02.2019 am transferat 2 embrioni de ziua 5 de calitate 4BC si 2 AB,astept pe 07.03 rezultatul DOAMNE AJUTA SA FIE POZITIV!!!! :YMPRAY:
Ziua 10-beta 147 [bfp] Doamne ajuta sa fie totul bine!
Ziua 12-beta 331,67 Doamne ajuta sa fie totul bine!
O sa avem un baietel! [baietel]
Doamne ajuta sa fie totul bine!
La 25 de saptamani-baietelul nostru a murit pe 02.08.2019
Pe 16.01.20 test pozitiv sarcina spontana

Anka45

Post by Anka45 » Mon Jun 25, 2018 1:34 pm

MARIA Diaconu wrote:
Anka45 wrote:
MARIA Diaconu wrote:Lavender,Anka45, ceva vesti? [crossfingers]
Maria marti fac beta, pana acuma testele de sarcina sunt negative, si in afara de dureri de cap si din cand in cand a dureri de burta , nu simt nimic.Nici sani marti sau sensibili ..nimic...deci nu sper f mult
Anka45,ceva vesti? Se pozitiveaza testele?
Maria..astazi nu am facut test, dar ieri a 10 zi de la transfer era negativ.Acuma ,nu mai sper, dar mai avem embrioni congelati si sper pentru viitor :-*

Lorelei

Post by Lorelei » Mon Jun 25, 2018 1:56 pm

Anka45 wrote:
MARIA Diaconu wrote:
Anka45 wrote: Maria marti fac beta, pana acuma testele de sarcina sunt negative, si in afara de dureri de cap si din cand in cand a dureri de burta , nu simt nimic.Nici sani marti sau sensibili ..nimic...deci nu sper f mult
Anka45,ceva vesti? Se pozitiveaza testele?
Maria..astazi nu am facut test, dar ieri a 10 zi de la transfer era negativ.Acuma ,nu mai sper, dar mai avem embrioni congelati si sper pentru viitor :-*
Anka mai ai sanse la un beta pozitiv daca a fost o implantare tarzie. Sunt cazuri cu pipitest negativ si beta baban; nu inteleg care este explicatia dar sunt multe cazuri. Dr mea mi-a zis chiar de pacienta gravida dar beta negativ. Sunt si exceptii.

Pentru situatiile normale, adica nu exceptii, pe pielea mea am aflat ca daca esti gravida se vede si in pipi test. Mie mi s-a pozitivat slab in ziua 12 dupa transfer de z3. La celelalte transferuri/inseminari cand a fost negativ a iesit negativ si beta.

Dar fa beta! nu stii niciodata! Am atatea povesti de exceptii/miracole in jurul meu ca uneori ma gandesc ca poate o sa devin si eu una sau o sa am parte de o minune!
PAI, MTHFR - hetero, PCOS, Spermograma cu toate diagnosticele posibile.
3 IUI Columna. 2016-2017. BFN!
FIV1 - iul 2017. Columna-17ovo/10 fertilizate->4 blasto:2xAA+2xCC-Freeze all!
FET1 si FET 2-sept si oct 2017 BFN si un transfer anulat. Am avut doar 1 blasto care a rezistat la dezghet.
Histeroscopie diagnostica. Uter aspect micropolipoidal; chiuretat pereti-dec 2017.
FIV2 - ian 2018 Unica Praga-30ovo/22 fertilizate->8 embrioni f buni.
ET2 - ian 2018,2 embrioni Z3. Beta Z11-95.1! SOE 8s.
FET3 - apr 2018, 2 blasto. Beta negativ!
Histeroscopie- extirpat polip.Uter aspect polipoid; chiuretat pereti - iun 2018;
FET4 - iul 2018, 2 blasto. Beta Z7-42.2! SOE 9s.
FIV3 - ian 2019 Columna (ASSMB).19ovo/16 fertilizate->5 blasto buni!Freeze all!
Histeroscopie diagnostica ok - feb2019
FET5 - apr 2019, 2 blasto de la FIV3. Beta Z8-20.2! Sarcina biochimica!
FET6 - mai 2019, 2 blasto de la FIV3. BFN!
FIV4 - apr 2019 Columna, Fiv pe ciclu natural, fara ovocit!
FIV5 - mai 2019 Columna, Fiv pe ciclu natural, fara ovocit!
PRP rejuvenare uterina la Giulesti - iul 2019
FIV 6 - aug 2019 Columna. FIV cu Femara si Gonal! 4ovo/3 fertilizate->1 embrion Z3 si 2 blasto!
ET7 - aug 2019. Transfer dublu:in z3- 1embrion z3 si in z5 -2 blasto. BFN!
FET8 - oct 2019 anulat din cauza PAP cu LSIL CIN1. Colposcopie si HPV-negative.
FET8 Unica Praga - dec 2019: 2 blasto de la FIV2. Beta z12-492!
august 2020 a venit pe lume fetita noastra Eva Marie! [heart]

Anka45

Post by Anka45 » Mon Jun 25, 2018 2:03 pm

Lorelei wrote:
Anka45 wrote:
MARIA Diaconu wrote: Anka45,ceva vesti? Se pozitiveaza testele?
Anka mai ai sanse la un beta pozitiv daca a fost o implantare tarzie. Sunt cazuri cu pipitest negativ si beta baban; nu inteleg care este explicatia dar sunt multe cazuri. Dr mea mi-a zis chiar de pacienta gravida dar beta negativ. Sunt si exceptii.

Pentru situatiile normale, adica nu exceptii, pe pielea mea am aflat ca daca esti gravida se vede si in pipi test. Mie mi s-a pozitivat slab in ziua 12 dupa transfer de z3. La celelalte transferuri/inseminari cand a fost negativ a iesit negativ si beta.

Dar fa beta! nu stii niciodata! Am atatea povesti de exceptii/miracole in jurul meu ca uneori ma gandesc ca poate o sa devin si eu una sau o sa am parte de o minune!
Ai dreptate exista si exceptii, beta oricum fac ..pentru ca trebuie..vedem maine.Dar cred ca de data asta norocul nu a fost de partea noastra

MARIA Diaconu

Post by MARIA Diaconu » Mon Jun 25, 2018 2:16 pm

Anka45 wrote:
Lorelei wrote:
Anka45 wrote: Maria..astazi nu am facut test, dar ieri a 10 zi de la transfer era negativ.Acuma ,nu mai sper, dar mai avem embrioni congelati si sper pentru viitor :-*

Ai dreptate exista si exceptii, beta oricum fac ..pentru ca trebuie..vedem maine.Dar cred ca de data asta norocul nu a fost de partea noastra
Totusi de ce esti asa sigura ca nu e nimic? Ti a venit menstruatia?
Eu 32 ani, el 35 ani, 3 ani de infertilitate
Eu, ovulatie ok, ciclu menstrual regulat,AMH 1,82
El, OATS
2 IUI nereusite
1 FIV , Kaali, Budapesta- asteptam [fetita] [baietel]

Bianca1992

Post by Bianca1992 » Mon Jun 25, 2018 2:37 pm

Fetelor, este vreuna dintre voi fumatoare sau fosta fumatoare?
[baietel]

Anka45

Post by Anka45 » Mon Jun 25, 2018 2:45 pm

MARIA Diaconu wrote:
Anka45 wrote:
Lorelei wrote: Anka mai ai sanse la un beta pozitiv daca a fost o implantare tarzie. Sunt cazuri cu pipitest negativ si beta baban; nu inteleg care este explicatia dar sunt multe cazuri. Dr mea mi-a zis chiar de pacienta gravida dar beta negativ. Sunt si exceptii.

Totusi de ce esti asa sigura ca nu e nimic? Ti a venit menstruatia?
Nu a venit, dar nu simt nimic ..nici sani mariti sau durerosi ..nimic...si datorita testelor negative.Sau mi frica sa cred in ceva.La mine este al 2 Fiv..primul nereusit, si dezamagirea a fost cumplita, de abea mi-am revenit.De accea acuma ma pregatesc psihic dinainte pentru un rezultat negativ ;)

GGM

Post by GGM » Mon Jun 25, 2018 3:17 pm

Adinuta30 wrote:

vroiam sa va intreb, va rog, ce suplimente iausotii vostri in pregatirea pt FIV (acolo unde sunt probleme cu spermograma)?

Vreau sa incep pregatirea organismului pt.FIV - chiar daca am inteles ca este nevoie cam de 3 luni pentru regenerarea spermei.

Eu am lasat toate naturistele pe care le luam si am reinceput adiminstrarea de : Vitamina E forte, Vitamina C forte, Omega 3 forte, Vitamina D, Coenzima Q 10 -100 mg/zi.

As vrea sa mai iau si femibion 1 (am vazut la Jurnalut si la Georgiana Mihai), iar pentru sot as incerca Wellman conception, vad ca are super review uri si este si super ieftin (la Tei costa in jur de 25 lei)

Dna dr. din RO ne recomandase in trecut Spermotrend, a luat vreo 2/3 luni cred anul trecut, apoi, cand valorile spermogramei au scazut din ce in ce mai mult, dansa mi-a spus :"trebuie sa trecem la lucruri mai serioase" asa ca ne-a recomandat Fertilovit M Plus. Dupa ce a luat vreo 3 luni, nu am mai repetat spermograma in RO, pt ca noi ne -am tot pregatit pt.Ungaria.Deci nustim exact ce efecte a avut.La Budapesta, cand a efectuat spermograma in febr. anul acesta, PK ne-a spus ca este o spermograma ok -in sensul ca nu "sufera" de nimic.

Am citit review urile Wellman ului, care m-au lasat cu gura cascata ce poate "sa faca" pentru o suma de 25 lei...

Inainte de fiv,sotul meu a luat 6 luni tratament cu Wellman conception forte...si un regim de viata foarte sanatos...nu e nemaipomenit..la noi nu a inbunatatit cu nimic rezultatul spermatogramei...acum fiecare organism reactioneaza diferit..poate incerca ,de ce nu!succes
Adinuta 30,

imi spui, te rog, cine v-a recomandat produsul? Saub ati auzit despre el/ de la doctor/ l-ati gasit pur si simplu la o cautare pe google sau la suplimentele de la farmacia tei?

Multumesc frumos
Eu 35 ani, sotul 36 ani
Eu AMH 2,64, martie 2017 - FSH 6.72
16.05.2017 Sonohisterosalpingografie Columna - trompe permeabile
07.06.2017 indepartare polip uterin Giulesti
29.09.2017 Histerosalpingografie Giulesti - trompe perm.
IA 1, 29.10.2017, Columna, stimulare Gonal F 50-9 zile, Nereusita
IA 2, 22.11.2017, Columna, stimulare Oavleap 75 -6 zile, apoi Menopur 3 fiole-3 zile; Nereusita
IA 3, 19.12.2017, Columna, stimulare Clostylbegit-5 zile, 2 pastile/zi; Nereusita
03.01.2018 AMH 1.52, FSH 8
23.01.2018 celule NK - rezultat OK
01.02.2018 consult Kaali Budapesta dr.PK; spermograma efect. acolo, rezultat ok dpdv al lui PK, studiere analize,concluzie ok
15.03.2018 Trombofilie - Factor V H1299R (R2) mutant heterozigot, PAI-1 4G/5G heterozigot, restul abs.
28.03.2018 histeroscpoie+scratching de endometru - rezultat ok, prezente niste "mucozitati",indepartate
12.04.2018 monitorizare eco, chist ovarian OD, 4.46/4.16 cm, resorbit dupa cM
01.05.2018 monitorizare eco, 2 chisturi mari hemoragice, resorbite dupa CM
11.06.2018 monitorizare eco, OD chist hemoragic 5.48/4.49, incepere tratam. cu AC pt 21 zile
15.06.2018 depunere documentatie program Primarie/ASSMB cu efect. procedurii la Columna, dosar ok, ridicat vouchere;
26.06.2018 test ROMA, rezultat 2.94 % (HE 4 valoare 33,73 si CA 125 valoare 8,1)
27.08.2018 START FIV, DOZARI :Estradiol 53, FSH 10,30, LH 8,13, Progesteron 0,26; TRATAMENT:Ovaleap 200/zi zilele 1-8, Pergoveris 100/zi zilele I-V; ziua VI Pergoveris 150 UI+Cetrotide 1 fiola; ziua VII Pergoveris 100 UI+Cetrotide 1 fiola; ziua VIII Pergoveris 150 UI+Cetrotide, ziua IX Pergoveris 100UI+Cetrotide 1 fiola; ziua X-declansare: Diphereline 0,1 mg 2 fiole+Ovitrelle 15 click uri; 07.09.2018 Punctie, recoltare 6 ovocite; 08.09.2018 e mail Columna: toate cele 6 ovocite s-au fetilizat si s-a aplicat ICSI; 12.09.2018 transfer 1 blasto T4AA, congelati 2 blasto - T3BB(cc)si T3AA;
19.09.2018 beta 1 (7zile+ET5) 67,6 [heart], progesteron 38,40; beta 2 (9 zile) 180 :YMPARTY:, progesteron 58,60; beta 3(12 zile)672, progesteron 64,30, beta 4 (14 zile) 1363; beta 5 (19 zile) 8649; tratam. sustinere 4 Utrogestan 200/zi, Clexane 0,4 1/zi, vitamine
22.11.2018 Morfologie Trim.I, totul ok, o sa avem un [baietel]
27.11.2018 Testare genetica-NIPT veryfi plus extins+toti cromosomii de la Synlab, rezultat primit in 04.12.2018, totul ok, sex masculin [majoreta]

Alina80

Post by Alina80 » Mon Jun 25, 2018 7:59 pm

MARIA Diaconu wrote:
GGM wrote:
MARIA Diaconu wrote:Fetelor,da,am.fost la 8 dim.Mi s a zis ca rezultatul diseara pe mail,asa ca mai am de asteptat. Eu am simptome de venire ciclu asa ca ma astept la ce e mai rau,dar ma.rog totodata sa am parte de o minune.va pup si va multumesc ca va ganditi la mine. :YMPRAY:
Maria Diaconu,
tinem pumnii.Sigur o sa fie pozitiv si in sfarsit se sparge gheata %%- [floare]
Ggm,merci mult.pentru sustinere, am mari.emotii,insa si semne de ciclu....incerc inca sa ma.mentin cu creierii lucizi, sa nu fie o mare dezamagire. :YMPRAY: :ymhug:
Ai primit rezultatul??

MARIA Diaconu

Post by MARIA Diaconu » Mon Jun 25, 2018 8:34 pm

Alina80 wrote:
MARIA Diaconu wrote:
GGM wrote:
Maria Diaconu,
tinem pumnii.Sigur o sa fie pozitiv si in sfarsit se sparge gheata %%- [floare]
Ggm,merci mult.pentru sustinere, am mari.emotii,insa si semne de ciclu....incerc inca sa ma.mentin cu creierii lucizi, sa nu fie o mare dezamagire. :YMPRAY: :ymhug:
Ai primit rezultatul??
Nu,Alina.Mi.am verificat si mail,am intrat si pe site ul lor si nimic,probabil maine.
El, OATS
2 IUI nereusite

Alina80

Post by Alina80 » Mon Jun 25, 2018 8:38 pm

MARIA Diaconu wrote:
Alina80 wrote:
MARIA Diaconu wrote: Ggm,merci mult.pentru sustinere, am mari.emotii,insa si semne de ciclu....incerc inca sa ma.mentin cu creierii lucizi, sa nu fie o mare dezamagire. :YMPRAY: :ymhug:
Ai primit rezultatul??
Nu,Alina.Mi.am verificat si mail,am intrat si pe site ul lor si nimic,probabil maine.
Ufff, imi imaginez cum te simti, asa eram si eu weekend-ul trecut. Doamne ajuta sa fie un rezultat bun de dimineata si sa uiti de stresul de azi instant.

MARIA Diaconu

Post by MARIA Diaconu » Mon Jun 25, 2018 8:46 pm

Alina80 wrote:
MARIA Diaconu wrote:
Alina80 wrote: Ai primit rezultatul??
Ufff, imi imaginez cum te simti, asa eram si eu weekend-ul trecut. Doamne ajuta sa fie un rezultat bun de dimineata si sa uiti de stresul de azi instant.
Sunt rezervata, sau incerc sa fiu ....totusi ca fiecare,in sufletul meu sper la [barza3] . :YMPRAY: :YMPRAY: :YMPRAY:
El, OATS
2 IUI nereusite

Alina80

Post by Alina80 » Mon Jun 25, 2018 8:50 pm

MARIA Diaconu wrote:
Alina80 wrote:
MARIA Diaconu wrote: Nu,Alina.Mi.am verificat si mail,am intrat si pe site ul lor si nimic,probabil maine.
Sunt rezervata, sau incerc sa fiu ....totusi ca fiecare,in sufletul meu sper la [barza3] . :YMPRAY: :YMPRAY: :YMPRAY:
Tinem pumnii :YMPRAY:

Adinuta30

Post by Adinuta30 » Mon Jun 25, 2018 10:14 pm

GGM wrote:
Adinuta30 wrote:

Adinuta 30,

imi spui, te rog, cine v-a recomandat produsul? Saub ati auzit despre el/ de la doctor/ l-ati gasit pur si simplu la o cautare pe google sau la suplimentele de la farmacia tei?

Multumesc frumos
Dupa ce sotul meu a fost operat de varicocel pe partea stanga,domnul doctor Daniel Damian(el a fost cel care la operat)i a prescris reteta cu acest medicament.
Eu 31 el 31
22.10 laparascopie exploratorie cu dna doctor Andreea Veliscu-concluzia=trompe permeabile,extirpat chist paratubar
26.02.2019 am transferat 2 embrioni de ziua 5 de calitate 4BC si 2 AB,astept pe 07.03 rezultatul DOAMNE AJUTA SA FIE POZITIV!!!! :YMPRAY:

Adinuta30

Post by Adinuta30 » Mon Jun 25, 2018 10:16 pm

Adinuta30 wrote:
GGM wrote:
Adinuta30 wrote:

Adinuta 30,

Multumesc frumos
Dupa ce sotul meu a fost operat de varicocel pe partea stanga,domnul doctor Daniel Damian(el a fost cel care la operat)i a prescris reteta cu acest medicament.
L am cumparat de la Sensiblu fiind mai aproape de mine...doar ca la sotul meu nu a facut minuni.
Eu 31 el 31

danabadan

Post by danabadan » Mon Jun 25, 2018 11:56 pm

Doamne cate emotii.... va doresc succes tuturor si abia astept sa intru si eu in cursa. Pana atunci va urmaresc din umbra...
Ma rog pentru fiecare din voi si traiesc cu speranta ca vom reusi. Doamne ajuta!
[flori] :ymhug:
Eu 36 el 34, incercam de 8 ani
Problema:tompa stanga hidrosalpinx, trompa dreapta nepermeabila
2012 HSG - trompe infundate; Laparoscopie trompe nepermeabile... Recomandare FIV
2014 HSG rezulta trompe permeabile dar bebe nu vine... Recomandare FIV
Sept. 2017 Laparoscopie-trompa stanga clipsata, dreapta partial permeabila
Nov. 2017 - FIV -14 ovocite din care 12 s-au fertilizat rezultand 6 embrioni calitatea A si B si 6 mai lenesi
Z5 - au ramas doar 4 balocisti
20 nov. 2017 - transfer 1 balocist..... beta negativ
FET 1 - ianuarie; beta 0.1

Yminodora

Post by Yminodora » Tue Jun 26, 2018 8:21 am

Maria Diaconu [crossfingers] [crossfingers] [crossfingers]
Eu 32 ani, tiroidita autoimuna , restul analizelor ok. El 48 OATS.
Inseminari 2 nereusite omini iasi 2012.
2013 AMH 1,62.
Fiv 1 -2013 Gynera et cu 3 blasto beta 7,47 nereusit.
2018 AMH 2,83.
MTHFR A1298C mutant homozigot
Factor XIII V34L mutant homozigot
PAI-1 4G/4G homozigot.
FIV 2 -2018 Kaali Budapesta, et cu 2 embrioni de ziua a 3 a. Beta 0,15 negativ.
2019 AMH 3,81 :-?
FSHR N680S: pozitiv heterozigot N/S
5 Iulie 2019 histeroscopie: endometru inflamat.
5 August 2019 histeroscopie: endometru inflamat si sinechie cervicoistmica desfăcută cu histeroscopu, tratament cu antibiotic.
30 august histeroscopie ok.
FIV 3 2019 Giulesti/ASSMB, Andreea Veliscu, 3 blasto congelati.
Fet 1- beta pozitiv.
O sa avem un baietel [baietel]
Iulie 2020 parinti fericiți de Edan Rareș [copilas]

MARIA Diaconu

Post by MARIA Diaconu » Tue Jun 26, 2018 8:29 am

Yminodora wrote:Maria Diaconu [crossfingers] [crossfingers] [crossfingers]
Yminodora,inca n am primit. Merci ca te gandesti la mine!
El, OATS
2 IUI nereusite

Yminodora

Post by Yminodora » Tue Jun 26, 2018 8:52 am

MARIA Diaconu wrote:
Yminodora wrote:Maria Diaconu [crossfingers] [crossfingers] [crossfingers]
Yminodora,inca n am primit. Merci ca te gandesti la mine!
:YMPRAY:
Eu 32 ani, tiroidita autoimuna , restul analizelor ok. El 48 OATS.
Inseminari 2 nereusite omini iasi 2012.
2013 AMH 1,62.
Fiv 1 -2013 Gynera et cu 3 blasto beta 7,47 nereusit.
2018 AMH 2,83.
MTHFR A1298C mutant homozigot
Factor XIII V34L mutant homozigot
PAI-1 4G/4G homozigot.
FIV 2 -2018 Kaali Budapesta, et cu 2 embrioni de ziua a 3 a. Beta 0,15 negativ.
2019 AMH 3,81 :-?
FSHR N680S: pozitiv heterozigot N/S
5 Iulie 2019 histeroscopie: endometru inflamat.
5 August 2019 histeroscopie: endometru inflamat si sinechie cervicoistmica desfăcută cu histeroscopu, tratament cu antibiotic.
30 august histeroscopie ok.
FIV 3 2019 Giulesti/ASSMB, Andreea Veliscu, 3 blasto congelati.
Fet 1- beta pozitiv.
O sa avem un baietel [baietel]
Iulie 2020 parinti fericiți de Edan Rareș [copilas]

ALA_22

Post by ALA_22 » Tue Jun 26, 2018 9:41 am

Maria Diaconu,ne tii cu inima la gura. Hai cu vesti bune! :YMPRAY:

Post Reply