FIV in Romania

Informatii si discutii despre proceduri de fertilizare in vitro si inseminare artificiala, despre medici si tratamente, in Romania & abroad.
jurnaldefiv

Re: FIV in Romania

Post by jurnaldefiv » Fri Jul 06, 2018 11:49 am

MARIA Diaconu wrote:
jurnaldefiv wrote:
MARIA Diaconu wrote: Jurnalut, peste 2'sapt merg din nou. Dar banuiesc ca nu e regula sa il afecteze si pe celalalt nu? Doctora mi a prezentat situatia cat a putut de obiectiv si anume: orice scenariu e posibil de acuma. Offff, ma rog la Dumnezeu sa iasa cum e mai bine,dar sa nu mi i ia pe amandoi....
Desigur ca nu e nicio regula sa il afecteze si pe celalalt, si stai cumintica, inca nu stim ca unul s-a oprit, e poate doar putin mai lenes.
Doctorita a procedat corect spunandu-ti exact asta, ca orice scenariu e posibil de acum. Mentine-te increzatoare atat cat poti si roaga-te sa fiti bine.
Sper din suflet ca la urmatoarea ecografie sa ai parte de vesti cat mai linistitoare.
Multumesc mult,Jurnalut. Ma rog ca si pana acum. Ma.gandesc si la.tine,am citit patania cu cehii,insa nu cred ca ai de ce sa iti faci griji,nu ai ratat startul la nimic.Va fi f bine de data aceasta,vei vedea! Dumnezeu e unul,dar ne asculta rugaciunile tuturor! [crossfingers] :YMPRAY:
Asa simt si cred si eu. Am tot incercat sa citesc zilele astea studii despre legatura intre grosimea endometrului, startul progesteronului si sansele de reusita. in general am citit ca procentele de reusita in studii sunt mai mari pe grupuri cu grosime mare a endometrului (>11 mm), si unii zic chiar ca "the thicker the better". Nu am citit de o corelare a grosimii endometrului cu "imbatranirea" lui si deci cu lipsa receptivitatii. Mai precis, un endometru mai gros nu inseamna ca este receptiv si unul mai subtire nu; grosimea este o caracteristica importanta insa receptivitatea poate fi obtinuta atat pe un endometru de 7mm cat si pe unul de 12mm in aceleasi conditii si acelasi timing de administrare progesteron. Practic progesteronul este cel care da startul modificarilor structurale ale endometrului, sunt chestii la nivel de celule care se intampla in structura endometriala....
Acum stii cum e... sper sa fie nici mai mult nici mai putin decat asa cum trebuie pentru ca embrionii sa se poata atasa si implanta.
Doamne ajuta sa avem vesti cat mai bune in saptamanile care urmeaza! :YMPRAY:
eu 34 el 26 in 2016 cand am inceput.
2016 - 3 IA ciclu natural (Giulesti), nereusite.
FIV1 Dec 2016 (Giulesti), 2 blasto, 6 morule.
ET1 Dec 2016 2 blasto, beta z10 49.9, SOE 7s.
FET2 Mar 2017 2 morule, beta negativ.
FET3 Aug 2017 2 morule, beta negativ.
FET4 Ian 2018 anulat-opriti din evolutie la decongelare).
FIV2 Mar 2018 (Unica Praga): 2 z3, 3 blasto.
ET4 Mar 2018 2 embrioni z3, beta negativ.
FET5 Iul 2018 2 blasto, beta negativ.
FIV3 Nov 2018 (Columna/ASSMB): 4 blasto.
ET6 Nov 2018 1 blasto 2AA, beta z8 34.5.
August 2019 - suntem parinti! mami si tati fericiti de bebe minunat Ianis Andrei[baietel] [heart]
Doamne, Iti multumim! ramai langa noi si te rugam, mai ingaduie-ne o minune.
FET7 Oct 2020 1 blasto 4AA, beta z7 24.9, z9 44.86, z11 27.67, z13 7, sarcina biochimica.
FET8 Feb 2021 1 blasto 5AA, beta negativ.

MARIA Diaconu

Post by MARIA Diaconu » Fri Jul 06, 2018 12:23 pm

jurnaldefiv wrote:
MARIA Diaconu wrote:
jurnaldefiv wrote:
Desigur ca nu e nicio regula sa il afecteze si pe celalalt, si stai cumintica, inca nu stim ca unul s-a oprit, e poate doar putin mai lenes.
Doctorita a procedat corect spunandu-ti exact asta, ca orice scenariu e posibil de acum. Mentine-te increzatoare atat cat poti si roaga-te sa fiti bine.
Sper din suflet ca la urmatoarea ecografie sa ai parte de vesti cat mai linistitoare.
Multumesc mult,Jurnalut. Ma rog ca si pana acum. Ma.gandesc si la.tine,am citit patania cu cehii,insa nu cred ca ai de ce sa iti faci griji,nu ai ratat startul la nimic.Va fi f bine de data aceasta,vei vedea! Dumnezeu e unul,dar ne asculta rugaciunile tuturor! [crossfingers] :YMPRAY:
Asa simt si cred si eu. Am tot incercat sa citesc zilele astea studii despre legatura intre grosimea endometrului, startul progesteronului si sansele de reusita. in general am citit ca procentele de reusita in studii sunt mai mari pe grupuri cu grosime mare a endometrului (>11 mm), si unii zic chiar ca "the thicker the better". Nu am citit de o corelare a grosimii endometrului cu "imbatranirea" lui si deci cu lipsa receptivitatii. Mai precis, un endometru mai gros nu inseamna ca este receptiv si unul mai subtire nu; grosimea este o caracteristica importanta insa receptivitatea poate fi obtinuta atat pe un endometru de 7mm cat si pe unul de 12mm in aceleasi conditii si acelasi timing de administrare progesteron. Practic progesteronul este cel care da startul modificarilor structurale ale endometrului, sunt chestii la nivel de celule care se intampla in structura endometriala....
Acum stii cum e... sper sa fie nici mai mult nici mai putin decat asa cum trebuie pentru ca embrionii sa se poata atasa si implanta.
Sa fii impacata ca ai facut tot ce a tinut de tine si sa ai dramul ala de noroc pt care toate ne rugam cu ardoare.Nu sunt o fana a indiferentei,gen sa nu facem nimic si sa asteptam sa ne ajute.Dumnezeu, si nici o credincioasa practicanta,gen mers la biserica zi de zi,dar recunosc ca de la acest Fiv, mai precis de dinainte sa ne apucam,am inceput sa merg macar odata pe saptamana,seara dupa serviciu,cat sa imi gasesc linistea si impacarea. Si am constatat ca preotul de la biserica respectiva a spus asa: cand aveti o problema, sa zicem de sanatate,nu stati in genunchi si va rugati,mergeti,cautati va,actionati.Dumnezeu va ajuta prin alti oameni ( doctori,psihologi, etc). Va spun asta deoarece in jurul meu unii oamenii sustin ca trebuie sa ne rugam frenetic si lucrurile vor veni. Da,pt unii functioneaza , dar nu trebuie sa generalizam. Asa ca fetelor, cu doctori,Dumnezeu si rabdare mergem inainte si toate reusim.va pup! [flori]
Eu 32 ani, el 35 ani, 3 ani de infertilitate
Eu, ovulatie ok, ciclu menstrual regulat,AMH 1,82
El, OATS
2 IUI nereusite
1 FIV , Kaali, Budapesta- asteptam [fetita] [baietel]

GGM

Post by GGM » Fri Jul 06, 2018 4:19 pm

Mult succes Jurnaldefiv!

Iti tin pumnii pentru saptamana viitoare, sa fie ttotul in regula, sa va intoarceti cu bine acasa cu puiutii vostri!

Bine ca ai trecut peste toata agitati, bine ca ti-au raspuns intr-un final.Si eu am mare incredere in dna dr Veliscu, chiar de curand m-am intalnit cu o prietena care a facut FIV cu dansa si acum este graviduta - 7 luni, 37 ani.

Te pup [flori]
Eu 35 ani, sotul 36 ani
Eu AMH 2,64, martie 2017 - FSH 6.72
16.05.2017 Sonohisterosalpingografie Columna - trompe permeabile
07.06.2017 indepartare polip uterin Giulesti
29.09.2017 Histerosalpingografie Giulesti - trompe perm.
IA 1, 29.10.2017, Columna, stimulare Gonal F 50-9 zile, Nereusita
IA 2, 22.11.2017, Columna, stimulare Oavleap 75 -6 zile, apoi Menopur 3 fiole-3 zile; Nereusita
IA 3, 19.12.2017, Columna, stimulare Clostylbegit-5 zile, 2 pastile/zi; Nereusita
03.01.2018 AMH 1.52, FSH 8
23.01.2018 celule NK - rezultat OK
01.02.2018 consult Kaali Budapesta dr.PK; spermograma efect. acolo, rezultat ok dpdv al lui PK, studiere analize,concluzie ok
15.03.2018 Trombofilie - Factor V H1299R (R2) mutant heterozigot, PAI-1 4G/5G heterozigot, restul abs.
28.03.2018 histeroscpoie+scratching de endometru - rezultat ok, prezente niste "mucozitati",indepartate
12.04.2018 monitorizare eco, chist ovarian OD, 4.46/4.16 cm, resorbit dupa cM
01.05.2018 monitorizare eco, 2 chisturi mari hemoragice, resorbite dupa CM
11.06.2018 monitorizare eco, OD chist hemoragic 5.48/4.49, incepere tratam. cu AC pt 21 zile
15.06.2018 depunere documentatie program Primarie/ASSMB cu efect. procedurii la Columna, dosar ok, ridicat vouchere;
26.06.2018 test ROMA, rezultat 2.94 % (HE 4 valoare 33,73 si CA 125 valoare 8,1)
27.08.2018 START FIV, DOZARI :Estradiol 53, FSH 10,30, LH 8,13, Progesteron 0,26; TRATAMENT:Ovaleap 200/zi zilele 1-8, Pergoveris 100/zi zilele I-V; ziua VI Pergoveris 150 UI+Cetrotide 1 fiola; ziua VII Pergoveris 100 UI+Cetrotide 1 fiola; ziua VIII Pergoveris 150 UI+Cetrotide, ziua IX Pergoveris 100UI+Cetrotide 1 fiola; ziua X-declansare: Diphereline 0,1 mg 2 fiole+Ovitrelle 15 click uri; 07.09.2018 Punctie, recoltare 6 ovocite; 08.09.2018 e mail Columna: toate cele 6 ovocite s-au fetilizat si s-a aplicat ICSI; 12.09.2018 transfer 1 blasto T4AA, congelati 2 blasto - T3BB(cc)si T3AA;
19.09.2018 beta 1 (7zile+ET5) 67,6 [heart], progesteron 38,40; beta 2 (9 zile) 180 :YMPARTY:, progesteron 58,60; beta 3(12 zile)672, progesteron 64,30, beta 4 (14 zile) 1363; beta 5 (19 zile) 8649; tratam. sustinere 4 Utrogestan 200/zi, Clexane 0,4 1/zi, vitamine
22.11.2018 Morfologie Trim.I, totul ok, o sa avem un [baietel]
27.11.2018 Testare genetica-NIPT veryfi plus extins+toti cromosomii de la Synlab, rezultat primit in 04.12.2018, totul ok, sex masculin [majoreta]

Oanaoana

Post by Oanaoana » Fri Jul 06, 2018 5:57 pm

Yminodora wrote:
Georgiana Mihai wrote:
Oanaoana wrote:

Din pacate in ziua a 7 dupa embriotransfer beta este 2.23 si progesteron 22.3 :((
La progesteron de 22,3 poti sa Ai menstruatie?? Mie NU mi se pare asa mic progesteronul...totusi repeta sa fi sigura...Succes!
Eu cu o zi inainte de transfer aveam progesteron 24 iar la 6 zile de la transfer era deja 10,1. Nici eu nu cred ca e menstruatie, la menstruatie progesteronul se prabuseste iar tu inca il ai mare. Bafta sa fie beta mare.
Am repetat beta este 5.5 la 24 de ore doamne sper sa mai creasca
Eu 28 perfect sanatoasa. El 31 azoospermie
Fiv 1 cu 4 embrioni in 2017 la sibiu polisano cu donor
Et 1 beta neg....
Et2 beta neg...
Iui in 3.05 2018 la tg mures astept rez negativ
Fiv 2 tg mures cu donor...... 11 embrionii de ziua 3
Et 1 2 embrionii in 28.06.2018.. astept rezultatul
Beta 2.23... beta 5.5... beta 17... beta 98... beta 201...in scadere 67 ...... beta 6.2......
Et 2 : in data de 15 .09 2018. ... 2 embrioni de ziua 3 Doamne ajuta
Beta in ziua 11 de la Et este 432
Beta in ziua 13 de la Et este 1078
SOE la 6 sapt
In 4.02.2019 transfer cu embrioni de ziua a 3 .... beta ziua 11 .. 17 ...... beta ziua 14 ... 9
Doamne ajuta-ne :YMPRAY:
Et in 11.03.2019 cu embrioni de ziua 3 .... beta ziua 11 390 [heart]..... Beta ziua 14 ... 1194 [gravida]
O sa avem o fetita [fetita]
Harmony :ok

Oanaoana

Post by Oanaoana » Fri Jul 06, 2018 6:00 pm

jurnaldefiv wrote:Gata fetelor, tic-tac. Am inceput progesteronul in dimineata asta, cate 200 mg dimineata-pranz-seara. Marti 10 iulie am embriotransferul. Doamneeeee ajuta-neeee!!!
Asta e frumoasa concluzie dupa 2 ore in dimineata asta in care am zis efectiv ca mor de inima, sau fac atac cerebral.
Ieri dupa mail-uri, whatsapp-uri, sunat normal, sunat pe whatsapp, nu am reusit sa am niciun raspuns de la clinica pana seara. Dimineata insa vad ca mi-a scris coordonatoarea pe whatsapp, la inundatia de mesaje pe care i le lasasem ieri. Fiti atente la asta:
"Sorry we have public holidays here so can't speak with doctor till Monday. I will try and get in contact earlier if I can"
...........................................................................................................................
Mie mi s-au inmuiat instant genunchii cand am citit, va imaginati.... eram la volan, pe autostrada, in drum spre munca. Am tras pe dreapta ca efectiv m-a luat ameteala. E greu de exprimat in cuvinte ce stari m-au trecut. De la furie la disperare la deznadejde... in fine, ideea e ca am inceput sa ii scriu ca asa ceva nu se poate, ca nu risc sa imi compromit protocolul si ca inca 4 zile de asteptare chiar e prea mult, ca eu am facut histeroscopii si toate cele ca ce tine de mine sa fie ata si acum risc sa imi intarzii protocolul din cauza asta, etc. Ideea e ca mi-a si rapsuns imediat, a incercat ea sa imi spuna sa stau calma ca nu periclitam nimic si ca protocoalele controlate sunt mai usor de gestionat dar i-am scris ca sunt totusi in z13 a cm pe un ciclu de vreo 29 de zile si ca sa incep progesteron in ziua...17 (??!?!??!) mi se pare pur si simplu prea mult.
In fine, ideea e ca probabil s-a prins ca eu eram in crize, mi-a raspuns in doua minute ca l-a trezit din somn pe doctor si ca avem protocolul: start progesteron de azi, 200 mg dimi-pranz-seara (ea mi-a zis Utrogestan 100 mg 2-2-2 dar la ei asa e utrogestanul, niste bobite mai mici de 100; eu pun d'asta de la noi, de 200, 1-1-1).
Colac peste pupaza nici nu aveam utrogestan la mine ca nu m-am gandit ca o sa aflu asa..... la 8 dimineata ca trebuie sa si incep... dar mi-a ajutat Dumnezeu si mi-a scos in cale o farmacie fix in drumul spre munca, unde am gasit doua cutii minunate de Utrogestan [great] ;))
Am ajuns la birou nici nu as putea spune exact cum, ca na, rezolvasem cu protocolul dar acum sa gasesc si zboruri+cazare. Slava Domnului, am gasit foarte bine: zboruri ok, plec luni dupa amiaza si ma intorc miercuri dimineata, si cazare la fel, aproape de hotelul unde am stat prima data cand am fost la consultatie (eu vroiam fix la acelasi hotel ca il stiam deja dar evident in fix alea 2 zile cand aveam eu nevoie, hotelul ala era epuizat :| ). Dar am gasit la Hotel Andel, la cateva sute de metri de Akcent unde mai fusesem, tot aproape de gura de metrou, la 4 statii de metrou pe linie directa cu clinica, aproape de un mall si supermarketuri si KFC si ce mai e nevoie.
Zbor dus-intors 230 EUR, cazare 2 nopti 580 de lei.
Deci, cu ajutorul lui Dumnezeu, sunt bine. Luni plec sa imi iau puisorii acasa :YMPRAY: :)

Mult succes jurnalut :*
Et 1 beta neg....
Et2 beta neg...
Beta 2.23... beta 5.5... beta 17... beta 98... beta 201...in scadere 67 ...... beta 6.2......
SOE la 6 sapt
In 4.02.2019 transfer cu embrioni de ziua a 3 .... beta ziua 11 .. 17 ...... beta ziua 14 ... 9
Et in 11.03.2019 cu embrioni de ziua 3 .... beta ziua 11 390 [heart]..... Beta ziua 14 ... 1194 [gravida]

Georgiana Mihai

Post by Georgiana Mihai » Fri Jul 06, 2018 7:21 pm

Oanaoana wrote:
Yminodora wrote:
Georgiana Mihai wrote:
La progesteron de 22,3 poti sa Ai menstruatie?? Mie NU mi se pare asa mic progesteronul...totusi repeta sa fi sigura...Succes!
Eu cu o zi inainte de transfer aveam progesteron 24 iar la 6 zile de la transfer era deja 10,1. Nici eu nu cred ca e menstruatie, la menstruatie progesteronul se prabuseste iar tu inca il ai mare. Bafta sa fie beta mare.
Ti am zis ca ala NU Este progesteronul de menstruatie, Oricum testasei mult prea devreme ziua 7 cu embrioni de ziua 3 Este foarte foarte devreme!!
Doamne Ajuta sa fie bine!
Eu 31 El 43 (Astenozoospermie Teratozoospermie)
Eu-AMH august 2016 6,51
August 2016 inseminare intrauterina-nereusit
Februarie 2017 laparoscopie-ambele trompe infundate complet, cu aderente,neputand fi desfundate, solutie FIV.
Fiv1:29 martie 2017 15 ovocite recoltate-10 s au fertilizat din care rezulta 8 blastociti cea mai Buna calitate
Et1: 3 aprilie, 2 blastociti de ziua 5-nereusit
Et2: 22 septembrie 2 blastociti ziua 5-nereusit
13 octombrie 2017 histeroscopie- uter ok
Et3: 26 ianuarie 2018 2 blastro ziua 5-nereusit
20 martie 2018 Biopsie testul ERA-endometru receptiv
Mai 2018 laparoscopie pt. scoaterea ambelor trompe
Mai 2018 histeroscopie-uter OK
Et4: 26 iulie 2018 2 blastro ziua 5- beta in ziua 8-27,7
Beta ziua 11- 140, beta ziua 13-314, beta ziua 18- 2380-SOE-6 saptamani
Cariotip cuplu-OK
Imunofenotipare limfocitara-OK
Sindrom antifosfolipidic-OK
AMH octombrie 2018-1,63
FIV2 octombrie 2018,7 ovocite mature-4 fertilizate ICSI- 4 embrioni ziua 5
Et 5: 27 octombrie 2018 transfer 2 embrioni ziua 5-nereusit
15 noiembrie a 3 a histeroscopie-uter Ok
Et 6-31 ianuarie 2019 transfer 2 embrioni ziua 5-sarcina biochimica
Fiv3 2 aprilie-10 ovocite-9 fertilizate FIV-6 embrioni de calitate.
Et 7- 7 aprilie cu 1 embrion ziua 5-negativ
Et 8- 9 iunie cu 2 embrioni 5AA si 5AB-negativ
Et 9-14 iulie cu 2 embrioni de ziua 5-sarcina biochimica
Et 10-17 August cu 1 embrion de ziua 5-negativ
Septembrie 2019 a 4-a histeroscopie cu biopsie CD38-endometrita cronica-tratament cu antibiotic si metronidazol
Fiv 4 16 octombrie 2019- 6 ovocite-6 fertilizate IMSI-5 embrioni ziua 5( 4 au fost testati genetic si 1 va fi congelat si ulterior transferat)
Noiembrie 2029-a5 a histeroscopie cu Radu Maftei-s-au scos 2 polipi, endometrita sa vineecat.
Et 11- 12 Decembrie-transfer cu 1 embrion HBA-

Georgiana Mihai

Post by Georgiana Mihai » Fri Jul 06, 2018 7:25 pm

jurnaldefiv wrote:
MARIA Diaconu wrote:
jurnaldefiv wrote:
Doamne prin ce ai trecut... Foarte Bine ca Ai insistat.O sa fie Bine de data asta!
In legatura cu grosimea endometrului, mie medicul mi a zis ca mAi mult conteaza asteptul lui Decat grosimea iar cu un endometru imbatranit Ai 0 sanse, a avut sarcina cu endometru de 5 Dar arata foarte Bine.
Eu 31 El 43 (Astenozoospermie Teratozoospermie)
Eu-AMH august 2016 6,51
August 2016 inseminare intrauterina-nereusit
Februarie 2017 laparoscopie-ambele trompe infundate complet, cu aderente,neputand fi desfundate, solutie FIV.
Fiv1:29 martie 2017 15 ovocite recoltate-10 s au fertilizat din care rezulta 8 blastociti cea mai Buna calitate
Et1: 3 aprilie, 2 blastociti de ziua 5-nereusit
Et2: 22 septembrie 2 blastociti ziua 5-nereusit
13 octombrie 2017 histeroscopie- uter ok
Et3: 26 ianuarie 2018 2 blastro ziua 5-nereusit
20 martie 2018 Biopsie testul ERA-endometru receptiv
Mai 2018 laparoscopie pt. scoaterea ambelor trompe
Mai 2018 histeroscopie-uter OK
Et4: 26 iulie 2018 2 blastro ziua 5- beta in ziua 8-27,7
Beta ziua 11- 140, beta ziua 13-314, beta ziua 18- 2380-SOE-6 saptamani
Cariotip cuplu-OK
Imunofenotipare limfocitara-OK
Sindrom antifosfolipidic-OK
AMH octombrie 2018-1,63
FIV2 octombrie 2018,7 ovocite mature-4 fertilizate ICSI- 4 embrioni ziua 5
Et 5: 27 octombrie 2018 transfer 2 embrioni ziua 5-nereusit
15 noiembrie a 3 a histeroscopie-uter Ok
Et 6-31 ianuarie 2019 transfer 2 embrioni ziua 5-sarcina biochimica
Fiv3 2 aprilie-10 ovocite-9 fertilizate FIV-6 embrioni de calitate.
Et 7- 7 aprilie cu 1 embrion ziua 5-negativ
Et 8- 9 iunie cu 2 embrioni 5AA si 5AB-negativ
Et 9-14 iulie cu 2 embrioni de ziua 5-sarcina biochimica
Et 10-17 August cu 1 embrion de ziua 5-negativ
Septembrie 2019 a 4-a histeroscopie cu biopsie CD38-endometrita cronica-tratament cu antibiotic si metronidazol
Fiv 4 16 octombrie 2019- 6 ovocite-6 fertilizate IMSI-5 embrioni ziua 5( 4 au fost testati genetic si 1 va fi congelat si ulterior transferat)
Noiembrie 2029-a5 a histeroscopie cu Radu Maftei-s-au scos 2 polipi, endometrita sa vineecat.
Et 11- 12 Decembrie-transfer cu 1 embrion HBA-

Oanaoana

Post by Oanaoana » Fri Jul 06, 2018 7:40 pm

Georgiana Mihai wrote:
Oanaoana wrote:
Yminodora wrote:
Ti am zis ca ala NU Este progesteronul de menstruatie, Oricum testasei mult prea devreme ziua 7 cu embrioni de ziua 3 Este foarte foarte devreme!!
Multumesc :) dar problema este ca inca sangerez .... acuma maine mai fac un beta sa vad daca creste :*
Et 1 beta neg....
Et2 beta neg...
SOE la 6 sapt

Flori77

Post by Flori77 » Fri Jul 06, 2018 8:13 pm

jurnaldefiv wrote:
MARIA Diaconu wrote:
jurnaldefiv wrote:
Mult noroc Jurnalut!
41 ani
AMH 10,8 (2015), AMH 4 (2017), AMH 4 (2019) suspecta OMPK, trombofilie ereditara / sotul perfect
Histeroscopie (2017) - uter unicorn, o singura trompa
Miomectomie (2017) - se indeparteaza 2 fibroame uterine
4 IA nereusite Columna (2015-2016)
FIV 1 (2016) nereusit Gynera (13 ovocite, dintre care 8 mature, 8 fertilizate, 5 blaso, 4 FET, 2 sarcini chimice)
FIV 2 (2017) nereusit Columna (20 ovocite, dintre care 12 mature, 12 fertilizate, 2 blastocisti, 1ET - 3AA, nereusit, al doilea 3BB nu a supravietuit decongelarii)
FIV 3 (2018) Praga, Unica (10 ovocite, 5 mature, 3 embrioni)- ET -fresh nereusit, FET- 2 blasto, nereusit
Sarcina Naturala-oct.2018-SOE-5s6z
FIV 4 (2018) Columna nereusit (17 ovocite, 8 mature, fertilizate toate): 2 ET fresh embrion Z3 + Z5 (dublu transfer)
FIV 5 (2019) Columna - urmeaza

Lorelei

Post by Lorelei » Fri Jul 06, 2018 8:28 pm

Oanaoana wrote:
Georgiana Mihai wrote:
Oanaoana wrote:
Multumesc :) dar problema este ca inca sangerez .... acuma maine mai fac un beta sa vad daca creste :*
Oana e un rezultat incurajator! Ma bucur ca exista o speranta! Si imi doresc din totul sufletul sa fi avut dreptate si sa fie o implantare intarziata iar dupa alte cateva zile sa ai un beta baban si mai apoi o inimioara puternica! [heart]
PAI, MTHFR - hetero, PCOS, Spermograma cu toate diagnosticele posibile.
3 IUI Columna. 2016-2017. BFN!
FIV1 - iul 2017. Columna-17ovo/10 fertilizate->4 blasto:2xAA+2xCC-Freeze all!
FET1 si FET 2-sept si oct 2017 BFN si un transfer anulat. Am avut doar 1 blasto care a rezistat la dezghet.
Histeroscopie diagnostica. Uter aspect micropolipoidal; chiuretat pereti-dec 2017.
FIV2 - ian 2018 Unica Praga-30ovo/22 fertilizate->8 embrioni f buni.
ET2 - ian 2018,2 embrioni Z3. Beta Z11-95.1! SOE 8s.
FET3 - apr 2018, 2 blasto. Beta negativ!
Histeroscopie- extirpat polip.Uter aspect polipoid; chiuretat pereti - iun 2018;
FET4 - iul 2018, 2 blasto. Beta Z7-42.2! SOE 9s.
FIV3 - ian 2019 Columna (ASSMB).19ovo/16 fertilizate->5 blasto buni!Freeze all!
Histeroscopie diagnostica ok - feb2019
FET5 - apr 2019, 2 blasto de la FIV3. Beta Z8-20.2! Sarcina biochimica!
FET6 - mai 2019, 2 blasto de la FIV3. BFN!
FIV4 - apr 2019 Columna, Fiv pe ciclu natural, fara ovocit!
FIV5 - mai 2019 Columna, Fiv pe ciclu natural, fara ovocit!
PRP rejuvenare uterina la Giulesti - iul 2019
FIV 6 - aug 2019 Columna. FIV cu Femara si Gonal! 4ovo/3 fertilizate->1 embrion Z3 si 2 blasto!
ET7 - aug 2019. Transfer dublu:in z3- 1embrion z3 si in z5 -2 blasto. BFN!
FET8 - oct 2019 anulat din cauza PAP cu LSIL CIN1. Colposcopie si HPV-negative.
FET8 Unica Praga - dec 2019: 2 blasto de la FIV2. Beta z12-492!
august 2020 a venit pe lume fetita noastra Eva Marie! [heart]

Oanaoana

Post by Oanaoana » Sat Jul 07, 2018 6:50 am

Lorelei wrote:
Oanaoana wrote:
Georgiana Mihai wrote:
Oana e un rezultat incurajator! Ma bucur ca exista o speranta! Si imi doresc din totul sufletul sa fi avut dreptate si sa fie o implantare intarziata iar dupa alte cateva zile sa ai un beta baban si mai apoi o inimioara puternica! [heart]
Multumesc:* :*
Et 1 beta neg....
Et2 beta neg...
SOE la 6 sapt

Oanaoana

Post by Oanaoana » Sat Jul 07, 2018 11:27 am

Lorelei wrote:
Oanaoana wrote:
Georgiana Mihai wrote:

Azi beta este 9.03 [heart]
Et 1 beta neg....
Et2 beta neg...
SOE la 6 sapt

Tania1987

Post by Tania1987 » Sat Jul 07, 2018 11:38 am

Oanaoana wrote:
Lorelei wrote:
Oanaoana wrote:

Bravooo, avem un luptător!!! [majoreta]
Eu 30 ani,el 44 ani
2010-sarcina extrauterina,am ramas cu o trompa
2016-2 stimulari,rezultat 0
Trombofilie
Spermograma lui-oligospermie,normospermie,astenospermie
Septembrie fiv,dr Stelea Lavinia,et 18 sept,1 blastocist+1 morula compactata
Fiv 1 nereusit
IuI ianuarie -szeged nereușit
SEU spontană februarie- extirpare trompa dreapta
Fiv 2 Szeged- Dr Zadori Janos
Et 09.06- 3 embrioni

Oanaoana

Post by Oanaoana » Sat Jul 07, 2018 1:08 pm

Tania1987 wrote:
Oanaoana wrote:
Lorelei wrote: Oana e un rezultat incurajator! Ma bucur ca exista o speranta! Si imi doresc din totul sufletul sa fi avut dreptate si sa fie o implantare intarziata iar dupa alte cateva zile sa ai un beta baban si mai apoi o inimioara puternica! [heart]

[heart] sper sa creasca In continuare [gravida]
Et 1 beta neg....
Et2 beta neg...
SOE la 6 sapt

ALA_22

Post by ALA_22 » Sat Jul 07, 2018 1:41 pm

Oanaoana wrote:
Lorelei wrote:
Oanaoana wrote:

Eu cred ca e bine :D Felicitari!

Noi am avut beta 32 in ziua 9 de la transfer cu embrion de ziua 4.

MARIA Diaconu

Post by MARIA Diaconu » Sat Jul 07, 2018 1:49 pm

Oanaoana wrote:
Tania1987 wrote:
Oanaoana wrote:

[heart] sper sa creasca In continuare [gravida]
Oana,iti.tin pumnii,sa dea Dumnezeu sa creasca. [crossfingers]
Eu 32 ani, el 35 ani, 3 ani de infertilitate
Eu, ovulatie ok, ciclu menstrual regulat,AMH 1,82
El, OATS
2 IUI nereusite
1 FIV , Kaali, Budapesta- asteptam [fetita] [baietel]

Oanaoana

Post by Oanaoana » Sat Jul 07, 2018 2:02 pm

Multumesc fetelor :x sper sa fie bine [heart]
Et 1 beta neg....
Et2 beta neg...
SOE la 6 sapt

LadyC

Post by LadyC » Sat Jul 07, 2018 2:04 pm

Oanaoana wrote:
Lorelei wrote:
Oanaoana wrote:

Super veste! [majoreta] Iti tin pumnii sa fie bine in continuare! [premom]
eu 32 de ani, sotul 35 (OATS)
FIV1 Nov 2016, Wellborn
ET1 DEC 2016, la o luna distanta de la punctie pentru ca am avut lichid in uter, primul beta pe 19 Dec, ziua10 transfer cu blasto - 91.3, z 12 - 39.22 ...sarcina biochimica
ET2 Nov 2017, beta negativ
FIV2 Iunie 2018, Wellborn
ET3 Iulie 2018,transfer 2 morule, z12 valoare beta: 193 [heart] , z14 valoare beta: 512 [heart]
18 Martie 2019 : Mama fericita de fetita [feed2]

danabadan

Post by danabadan » Sat Jul 07, 2018 2:58 pm

Felicitari Oana! Sa fie bine pana la capat!

Mult, mult sucves Jurnalut! Ania astept vestile. Suntem ca intr-in serial cand eposodul se termina si astepti cu nerabdare pe urmatorul.
Eu 36 el 34, incercam de 8 ani
Problema:tompa stanga hidrosalpinx, trompa dreapta nepermeabila
2012 HSG - trompe infundate; Laparoscopie trompe nepermeabile... Recomandare FIV
2014 HSG rezulta trompe permeabile dar bebe nu vine... Recomandare FIV
Sept. 2017 Laparoscopie-trompa stanga clipsata, dreapta partial permeabila
Nov. 2017 - FIV -14 ovocite din care 12 s-au fertilizat rezultand 6 embrioni calitatea A si B si 6 mai lenesi
Z5 - au ramas doar 4 balocisti
20 nov. 2017 - transfer 1 balocist..... beta negativ
FET 1 - ianuarie; beta 0.1

Oanaoana

Post by Oanaoana » Sat Jul 07, 2018 5:18 pm

danabadan wrote:Felicitari Oana! Sa fie bine pana la capat!

Mult, mult sucves Jurnalut! Ania astept vestile. Suntem ca intr-in serial cand eposodul se termina si astepti cu nerabdare pe urmatorul.

Multumesc problema este ca tot sangerez ca la menstruatie... sper sa nu afecteze ca medicul mi-a spus sa continui tratamentul
Et 1 beta neg....
Et2 beta neg...
SOE la 6 sapt

Post Reply