FIV in Romania

Informatii si discutii despre proceduri de fertilizare in vitro si inseminare artificiala, despre medici si tratamente, in Romania & abroad.
Alina80

Re: FIV in Romania

Post by Alina80 » Thu Oct 25, 2018 7:24 pm

Ana-Maria G wrote:
Alina80 wrote:
Ana-Maria G wrote:
Sunt calitate excelenta! E super ca ai rezerve. [baby dust]
Da, si la ultimul transfer aveau calitate buna blasto. Probabil trebuie sa iasa unul anume :)
Alina, ramai increzatoare. Uite si la mine la embrionii cei mai buni calitativi nu s-au prins si acum pare ca da. Tocmai am primit al doilea beta si este 887 :) Iti doresc aceleasi rezultate si tie la urmatorul transfer, te pup.
La tine a fost ceva diferit in tratament la al doilea transfer fata de primul?

Ana-Maria G

Post by Ana-Maria G » Thu Oct 25, 2018 7:45 pm

Alina80 wrote:
Ana-Maria G wrote:
Alina80 wrote: Da, si la ultimul transfer aveau calitate buna blasto. Probabil trebuie sa iasa unul anume :)
Alina, ramai increzatoare. Uite si la mine la embrionii cei mai buni calitativi nu s-au prins si acum pare ca da. Tocmai am primit al doilea beta si este 887 :) Iti doresc aceleasi rezultate si tie la urmatorul transfer, te pup.
Da, a fost total diferit. Eu prima data am facut pe ciclu controlat si acum pe un fel de ciclu natural. Eu am avut probleme cu ingrosarea endometrului si cu progesteronul. Dupa 3 luni in care am incercat sa crestem endometrul (fara rezultate prea bune), am facut primul transfer. Atunci am avut endometrul 8.1 la ultima monitorizare. Acum, am avut 9,6 la ultima monitorizare (5-6 zile inainte de transfer), deci a crescut bine si progesteronul a ramas la 0.5.
S-au aliniat planetele, si sper sa ramana asa :YMPRAY:
Deasta zic sa ramai increzatoare pentru ca corpul raspunde la tratament diferit in fiecare luna. Calitatea embrionilor este doar 1 factor din ecuatie, restul conteaza la fel de mult.
Doamne ajuta!
Eu 29, El 38. Ovare polichistice, o conizatie mai veche si trompte partial infundate.
Martie 2018 - FIV 1 protocol lung;
Aprilie 2018 - Punctia - 17 ovocite recoltate din care 9 embrioni de ziua 3 congelati. Dupa punctie, am fost internata de urgenta la spital timp de 4 zile din cauza hiperstimulatii ovariele cu 4-6 litri de lichid in cavitatea abdominala si toracica (nu puteam respira).
Mai 2018 - Iulie 2018 - pregatire endometru pentru transfer - nu crestea suficient;
4 August 2018 - ET cu 2 embrioni de ziua 3 de calitate AA si AB. 2 saptamani lucrat de acasa.
Beta 1 (z14dt3z): 36; Beta 2(z16dt3z): 28 - sarcina biochimica.
Septembrie 2018 - diagnostic trombofilie ereditara
10 Octombrie 2018 - ET2 cu 2 embrioni de ziua 3 de calitate AB si B. 2 saptamani lucrat de acasa.
Beta 1 (z14dt3z): 330.35; Beta 2(z16dt3z): 887.71 :YMPRAY:
Eco 09 Nov 2018: am auzit o inimioara [heart]
Morfologie trim 1 - 21 Dec 2018: Este fetita [fetita]
Harmony: Totul ok.
Cerclaj: 04 Feb 2019, stat in pat pana la nastere :-l
Morfologie trim 2 - 01 Mar 2019: Totul ok :x
Morfologie trim 3 - 07 Mai 2019: Totul ok.
27 Mai 2019 - Nastere prematura la 35 Sapt.

Miha_80

Post by Miha_80 » Thu Oct 25, 2018 8:31 pm

Ana-Maria G wrote:
Alina80 wrote:
Ana-Maria G wrote:
Da, a fost total diferit. Eu prima data am facut pe ciclu controlat si acum pe un fel de ciclu natural. Eu am avut probleme cu ingrosarea endometrului si cu progesteronul. Dupa 3 luni in care am incercat sa crestem endometrul (fara rezultate prea bune), am facut primul transfer. Atunci am avut endometrul 8.1 la ultima monitorizare. Acum, am avut 9,6 la ultima monitorizare (5-6 zile inainte de transfer), deci a crescut bine si progesteronul a ramas la 0.5.
Deasta zic sa ramai increzatoare pentru ca corpul raspunde la tratament diferit in fiecare luna. Calitatea embrionilor este doar 1 factor din ecuatie, restul conteaza la fel de mult.
Doamne ajuta!
Ana - Maria felicitări, Doamne ajuta ca ai mai trecut un hop cu bine.
Poți, te rog, sa detaliezi in ce a constat pregătirea pt FET pe ciclu natural. Eu am probleme cu creșterea progesteronul înainte de declansare și la următorul fiv, dacă va mai fi, as vrea sa nu mai transfer fresh (asta dacă calitatea embrionilor va permite congelarea, bineînțeles).

Lavender

Post by Lavender » Thu Oct 25, 2018 8:53 pm

Georgiana Mihai wrote:
Lavender wrote:
Georgiana Mihai wrote:
Lore Multumesc mult!Eu am specificat la medic ca vreau Picsi cu Icsi Sper SA transmita la embriolog, mAi ales ca am putine ovocite NU vreau SA le las natural...
Georgiana, am văzut ca ai făcut testu ERA. Imi spui si mie unde si cât a costat? Mi-a recomandat și mie medicul și voiam sa văd unde sa merg.

Fetelor, voi ați făcut acest test?

Mersi. Va pup :-*
Levender da l-am facut Dar Pe mine NU mA ajutat, el mi a zis ca endometrul meu este receptiv Cand trebuie( Spaniolii au avut dreptate Si intradevar endometrul meu este receptiv)
In Prima faza ii contactezi Pe cei de la IGENOMIX in Spania o SA Iti trimita contul unde le pui banii( 750 euro) iar ei o SA iti trimita un kit...Cand primesti kitul Medicul tau Iti va mima un transfer, in ziua transferului in loc SA faci transfer Iti va lua proba din endometru( se face fara anestezie NU doare deloc, deloc) iar proba o baga in kitul acela trimis de cei din Spania. Dupa care clinica trimite in Spania proba si astepti raspunsul.
La clinica eu am platit doar 200 Roni si am avut destule monitorizari plus biopsia. DacA mAi doresti detalii Te ajut cu placere! O SA Ai un folmular de completat Pe care Nu l-am putut descarca Dupa siteul lor si am sunat in Spania iar ei mi l-au trimis...
Mersi pentru răspuns. La ce clinica ai făcut? Wellborn și Columna oferă ei din câte am văzut și cred ca e undeva la 1000 euro. Nu știu dacă accepta sa comanzi tu kitul.

Succes mult îți doresc!
Eu: 40 de ani, sarcina extrauterina in 2017, in urma căreia am rămas doar cu trompa dreapta. AMH 1,9 in mai 2018. AMH 2,45 in Octombrie 2018. Analize hormonale ok. Endometru ok, după histeroscopie cu eliminarea mai multor polipi endometriali.
El: 39 de ani, spermograma variază in funcție de moment. In mai, 2% forme morfologice normale.
29.05.2018 FIV 1: stimulare ovariană cu Gonal f și pergoveris. 7 embrioni, 5 s-au dezvoltat pana in Z5, transferat 1 blasto 6 BB și 4 congelati. Beta negativ. Ne pregătim de FET.
Iulie 2018: histeroscopie, nimic special găsit, endometrul nu este prea omogen, dar medicul spune ca nu împiedica sarcina cu nimic.
FET 1: 29.09.18, 2 blasto calitatea 5AB și 5BB de ziua 5-6 transferați, nereușit
Mai am 2 blastocisti de calitatea 5CC și 4CC congelati
FIV 2 Aprilie 2019, protocol lung, 10 ovocite, 6 fertilizate in ziua 1, asteptam ziua 5.
ET Aprilie: 1 blastocist 3BB și un early blasto transferați, restul nu au rezistat pana in ziua 5
Beta ziua 9: 118. Beta ziua 11: 238. Beta ziua 15 de la transfer: 1520 :YMPRAY:
Ecografia de confirmare la 6 săptămâni: arată ok, sac gestațional și activitate cardiaca.
Ecografia la 10 săptămâni: bebe se dezvolta normal.
Morfologie trimestrul 1 ok.
Test ADN Veracity ok. O sa avem o fetita! [feed2]
Morfologie trim. 2 ok
La eco din August, in săptămâna 23, s-a văzut prea mult lichid amniotic, lucru riscant pentru sarcina. Urmează teste suplimentare. Morfologie trim. 2 refăcută, ok. Variatii de tensiune urmărite îndeaproape, regim alimentar pentru prevenția diabetului gestațional. Lichidul se menține in grafic, la limita de sus.
Doamne ajuta-ne!
Vineri, 13 Decembrie 2019, s-a născut fetita noastră, Ana Ilinca, minune de la Dumnezeu. Sănătoasă și foarte frumoasa [feed2]

Bianca1992

Post by Bianca1992 » Thu Oct 25, 2018 8:55 pm

Sunt in stare de soc. Tocmai am vazut primele doua liniute din viata mea !!!! Cu ultimul embrion congelat!
[baietel]

Alina80

Post by Alina80 » Thu Oct 25, 2018 9:04 pm

Ana-Maria G wrote:
Alina80 wrote:
Ana-Maria G wrote:
Doamne ajuta!
Eu am avut endometrul in parametri si la primul transfer, de asta mi se pare putin ciudat cum totul e bine si totusi se intampla..dar nu mai conteaza daca iese luna viitoare. La ce clinica ai fost? Bionegenis?

Ellenna

Post by Ellenna » Thu Oct 25, 2018 9:05 pm

Felicitari Bianca!!! [majoreta] [majoreta] [majoreta]
Amandoi 35 de ani.Eu endometrioza suspectata abia in noiembrie 2017 cand am schimbat medicul (dupa multe tratamente naturiste, stimulari cu clomifen si o inseminare artificiala nereusita in mai 2017) si diagnosticata in urma operatiei de laparoscopie din ianuarie 2018.
El oligoastenoteratozoospermie moderata spre severa diagnosticata decembrie 2017.
Recomandare ICSI.
Ne dorim mult un bebe! [barza2]

Alina80

Post by Alina80 » Thu Oct 25, 2018 9:14 pm

Bianca1992 wrote:Sunt in stare de soc. Tocmai am vazut primele doua liniute din viata mea !!!! Cu ultimul embrion congelat!
Cand faci beta? Doamne ajuta!

Bianca1992

Post by Bianca1992 » Thu Oct 25, 2018 9:17 pm

Alina80 wrote:
Bianca1992 wrote:Sunt in stare de soc. Tocmai am vazut primele doua liniute din viata mea !!!! Cu ultimul embrion congelat!
Maine ma fuc la beta. Problema e ca nu o sa repeta decat luni... deci nu pot testa la 48h
[baietel]

Miha_80

Post by Miha_80 » Thu Oct 25, 2018 9:28 pm

Bianca1992 wrote:
Alina80 wrote:
Maine ma fuc la beta. Problema e ca nu o sa repeta decat luni... deci nu pot testa la 48h
Felicitări!
Poți merge la beta sâmbătă, dacă ai stare pana poimâine... și repeți luni. Oricum liniuțele alea 2 sunt deja motiv de extaz, mai ales cu ultimul embrion. Ce calitate a avut? Felicitări și sa fie bine pana la capăt.

Bianca1992

Post by Bianca1992 » Thu Oct 25, 2018 9:31 pm

Miha_80 wrote:
Bianca1992 wrote:
Alina80 wrote: Cand faci beta? Doamne ajuta!
Felicitări!
Poți merge la beta sâmbătă, dacă ai stare pana poimâine... și repeți luni. Oricum liniuțele alea 2 sunt deja motiv de extaz, mai ales cu ultimul embrion. Ce calitate a avut? Felicitări și sa fie bine pana la capăt.
Multumesc. Deja e un semn bun ca a avut loc implantare. Deci e speranta in caz ca nu o sa fue bine. A fost blastocist. Calitate nu stiu exact ca fiecare clinica noteaza diferit. A fost calitate fff buna. Asa a zis dr. Embriolog. I.a decongelat pe ultimii doi dar doar unul a evoluat.
[baietel]

Ana-Maria G

Post by Ana-Maria G » Thu Oct 25, 2018 9:39 pm

Ieeiii, bafta maine la beta!
Eu 29, El 38. Ovare polichistice, o conizatie mai veche si trompte partial infundate.
Aprilie 2018 - Punctia - 17 ovocite recoltate din care 9 embrioni de ziua 3 congelati. Dupa punctie, am fost internata de urgenta la spital timp de 4 zile din cauza hiperstimulatii ovariele cu 4-6 litri de lichid in cavitatea abdominala si toracica (nu puteam respira).
Mai 2018 - Iulie 2018 - pregatire endometru pentru transfer - nu crestea suficient;
4 August 2018 - ET cu 2 embrioni de ziua 3 de calitate AA si AB. 2 saptamani lucrat de acasa.
10 Octombrie 2018 - ET2 cu 2 embrioni de ziua 3 de calitate AB si B. 2 saptamani lucrat de acasa.

Ana-Maria G

Post by Ana-Maria G » Thu Oct 25, 2018 9:40 pm

Alina80 wrote:
Ana-Maria G wrote:
Alina80 wrote: La tine a fost ceva diferit in tratament la al doilea transfer fata de primul?
Doamne ajuta!
Eu am avut endometrul in parametri si la primul transfer, de asta mi se pare putin ciudat cum totul e bine si totusi se intampla..dar nu mai conteaza daca iese luna viitoare. La ce clinica ai fost? Bionegenis?
La Medsana Genesis.

Georgiana Mihai

Post by Georgiana Mihai » Thu Oct 25, 2018 10:06 pm

Lavender wrote:
Georgiana Mihai wrote:
Lavender wrote:
Georgiana, am văzut ca ai făcut testu ERA. Imi spui si mie unde si cât a costat? Mi-a recomandat și mie medicul și voiam sa văd unde sa merg.

Fetelor, voi ați făcut acest test?

Mersi. Va pup :-*
Levender da l-am facut Dar Pe mine NU mA ajutat, el mi a zis ca endometrul meu este receptiv Cand trebuie( Spaniolii au avut dreptate Si intradevar endometrul meu este receptiv)
In Prima faza ii contactezi Pe cei de la IGENOMIX in Spania o SA Iti trimita contul unde le pui banii( 750 euro) iar ei o SA iti trimita un kit...Cand primesti kitul Medicul tau Iti va mima un transfer, in ziua transferului in loc SA faci transfer Iti va lua proba din endometru( se face fara anestezie NU doare deloc, deloc) iar proba o baga in kitul acela trimis de cei din Spania. Dupa care clinica trimite in Spania proba si astepti raspunsul.
La clinica eu am platit doar 200 Roni si am avut destule monitorizari plus biopsia. DacA mAi doresti detalii Te ajut cu placere! O SA Ai un folmular de completat Pe care Nu l-am putut descarca Dupa siteul lor si am sunat in Spania iar ei mi l-au trimis...
Mersi pentru răspuns. La ce clinica ai făcut? Wellborn și Columna oferă ei din câte am văzut și cred ca e undeva la 1000 euro. Nu știu dacă accepta sa comanzi tu kitul.

Succes mult îți doresc!
Eu am facut la Sibiu la Imed...Iti spun sigur ca la Igenomix in Spania ajung 750 euro, probabil 250 euro merg la clinica unde Iti ia proba...
Eu 31 El 43 (Astenozoospermie Teratozoospermie)
Eu-AMH august 2016 6,51
August 2016 inseminare intrauterina-nereusit
Februarie 2017 laparoscopie-ambele trompe infundate complet, cu aderente,neputand fi desfundate, solutie FIV.
Fiv1:29 martie 2017 15 ovocite recoltate-10 s au fertilizat din care rezulta 8 blastociti cea mai Buna calitate
Et1: 3 aprilie, 2 blastociti de ziua 5-nereusit
Et2: 22 septembrie 2 blastociti ziua 5-nereusit
13 octombrie 2017 histeroscopie- uter ok
Et3: 26 ianuarie 2018 2 blastro ziua 5-nereusit
20 martie 2018 Biopsie testul ERA-endometru receptiv
Mai 2018 laparoscopie pt. scoaterea ambelor trompe
Mai 2018 histeroscopie-uter OK
Et4: 26 iulie 2018 2 blastro ziua 5- beta in ziua 8-27,7
Beta ziua 11- 140, beta ziua 13-314, beta ziua 18- 2380-SOE-6 saptamani
Cariotip cuplu-OK
Imunofenotipare limfocitara-OK
Sindrom antifosfolipidic-OK
AMH octombrie 2018-1,63
FIV2 octombrie 2018,7 ovocite mature-4 fertilizate ICSI- 4 embrioni ziua 5
Et 5: 27 octombrie 2018 transfer 2 embrioni ziua 5-nereusit
15 noiembrie a 3 a histeroscopie-uter Ok
Et 6-31 ianuarie 2019 transfer 2 embrioni ziua 5-sarcina biochimica
Fiv3 2 aprilie-10 ovocite-9 fertilizate FIV-6 embrioni de calitate.
Et 7- 7 aprilie cu 1 embrion ziua 5-negativ
Et 8- 9 iunie cu 2 embrioni 5AA si 5AB-negativ
Et 9-14 iulie cu 2 embrioni de ziua 5-sarcina biochimica
Et 10-17 August cu 1 embrion de ziua 5-negativ
Septembrie 2019 a 4-a histeroscopie cu biopsie CD38-endometrita cronica-tratament cu antibiotic si metronidazol
Fiv 4 16 octombrie 2019- 6 ovocite-6 fertilizate IMSI-5 embrioni ziua 5( 4 au fost testati genetic si 1 va fi congelat si ulterior transferat)
Noiembrie 2029-a5 a histeroscopie cu Radu Maftei-s-au scos 2 polipi, endometrita sa vineecat.
Et 11- 12 Decembrie-transfer cu 1 embrion HBA-

Ana-Maria G

Post by Ana-Maria G » Thu Oct 25, 2018 10:08 pm

Miha_80 wrote:
Ana-Maria G wrote:
Alina80 wrote: La tine a fost ceva diferit in tratament la al doilea transfer fata de primul?
Doamne ajuta!
Ana - Maria felicitări, Doamne ajuta ca ai mai trecut un hop cu bine.
Poți, te rog, sa detaliezi in ce a constat pregătirea pt FET pe ciclu natural. Eu am probleme cu creșterea progesteronul înainte de declansare și la următorul fiv, dacă va mai fi, as vrea sa nu mai transfer fresh (asta dacă calitatea embrionilor va permite congelarea, bineînțeles).
Da, sigur. Din ziua 2 a cm am facut o usoara stimulare cu gonal de 50. Stimularea a fost tocmai pentru problema cu progesteronul, sa creasca mai multi foliculi si la declansare, sa fie mult corp galben, deci mult progesteron. Schema asta a functionat pentru ca in ziua trasnferului, progsteronul meu a crescut la 186 :) A fost greu dupa de mentinut asa sus - si acum iau mult progesteron.
Pe langa gonal, am luat Elevit, vitamina e, coenzima q10, fertilovit (pentru ovare policistice) si myo-sun si intralipidic (2 perfuzii) - acestea au fost recomandate de dr. hematolog pentru trombofilia proaspat diagnosticata.
Cyclo-proginova parca am inceput cu 3 zile inainte de ET - 3 pe zi (pentru estradiol) si cam atat.
Sper sa iti fie de ajutor, o seara frumoasa.

Lavender

Post by Lavender » Fri Oct 26, 2018 12:05 am

Georgiana Mihai wrote:Fetelor MA sunat embrioloaga Avem 3 embrioni buni de 8 celule Si 1 doar de 5 celule... Ne bazam Pe cei 3...Sambata ziua 5 fac transferul
Bravo, felicitări! Ținem pumnii!
Eu: 40 de ani, sarcina extrauterina in 2017, in urma căreia am rămas doar cu trompa dreapta. AMH 1,9 in mai 2018. AMH 2,45 in Octombrie 2018. Analize hormonale ok. Endometru ok, după histeroscopie cu eliminarea mai multor polipi endometriali.
El: 39 de ani, spermograma variază in funcție de moment. In mai, 2% forme morfologice normale.
29.05.2018 FIV 1: stimulare ovariană cu Gonal f și pergoveris. 7 embrioni, 5 s-au dezvoltat pana in Z5, transferat 1 blasto 6 BB și 4 congelati. Beta negativ. Ne pregătim de FET.
Iulie 2018: histeroscopie, nimic special găsit, endometrul nu este prea omogen, dar medicul spune ca nu împiedica sarcina cu nimic.
FET 1: 29.09.18, 2 blasto calitatea 5AB și 5BB de ziua 5-6 transferați, nereușit
Mai am 2 blastocisti de calitatea 5CC și 4CC congelati
FIV 2 Aprilie 2019, protocol lung, 10 ovocite, 6 fertilizate in ziua 1, asteptam ziua 5.
ET Aprilie: 1 blastocist 3BB și un early blasto transferați, restul nu au rezistat pana in ziua 5
Beta ziua 9: 118. Beta ziua 11: 238. Beta ziua 15 de la transfer: 1520 :YMPRAY:
Ecografia de confirmare la 6 săptămâni: arată ok, sac gestațional și activitate cardiaca.
Ecografia la 10 săptămâni: bebe se dezvolta normal.
Morfologie trimestrul 1 ok.
Test ADN Veracity ok. O sa avem o fetita! [feed2]
Morfologie trim. 2 ok
La eco din August, in săptămâna 23, s-a văzut prea mult lichid amniotic, lucru riscant pentru sarcina. Urmează teste suplimentare. Morfologie trim. 2 refăcută, ok. Variatii de tensiune urmărite îndeaproape, regim alimentar pentru prevenția diabetului gestațional. Lichidul se menține in grafic, la limita de sus.
Doamne ajuta-ne!
Vineri, 13 Decembrie 2019, s-a născut fetita noastră, Ana Ilinca, minune de la Dumnezeu. Sănătoasă și foarte frumoasa [feed2]

Liliana christmann1

Post by Liliana christmann1 » Fri Oct 26, 2018 1:11 am

Felicitari viitoarelor mamici,Ma bucur pt voi pt ca inteleg cat de greu Este si foarte chinuitor,dar voi sunteti puternice nu abandonati lupta pt ca a fi Mama Este binecuvantare de la Dumnezeu [floare]
,aici la voi pe Forum am invatat multe si invat sa fiu mai luptatoare cand vad ca dorintele si rugile voastre devin realitate,cu siguranta va Prindem si noi din urma :) .felicitari încă o data celor care au beta mare ,va prindem din urma si noi cu ajutorul lui Dumnezeu @};-
Eu 33-soțul 30 perfect sănătoși .de 2 ani vrem un bebe,începem investigațiile 2016.eu dozări hormonale bune,ovulatie f Buna ,soțul spermograma buna.incercam natural dar fără rezultat.2017 histeroscopie diagnosticata cu trompe impermeabile:soluție fiv.septembrie 2017 start FIV Genesys fertility ,analizele mele cât și ale soțului f bune,începem procedura din care la punctie avem 13 ovocite ,din care rezulta 6 embrioni ziua 5 ,4 calitate A din care 2 calitate B.et pe fresh Octombrie cu 2 embrioni rezultat negativ .Fet decembrie rezultat negativ .august 2018 laparoscopie:hidrisalpinx bilateral-clipare ambele trompe .fet Septembrie rezultat negativ .Incepem FIV2 ianuarie 2019 Columna ,analizele bune ,sotul tetrazoospermie usoara ,Protocol lung din care rezulta 20 ovocite ,16 fertilizate natural ,ziua 5 avem 5 ,
Blasto frumusei ,et fresh cu 2 embrioni calitate buna ,3 puiuti congelati .crunta asteptare....Doamne ajuta ne sa devenim Parinti :YMPRAY: Test Harmony ok.o sa avem un băiețel [baietel] [great] .Doamne îți mulțumim pentru aceasta binecuvântare

Cucilina25

Post by Cucilina25 » Fri Oct 26, 2018 1:37 am

Ana-Maria G wrote:
Alina80 wrote:
Ana-Maria G wrote:
Sunt calitate excelenta! E super ca ai rezerve. [baby dust]
Da, si la ultimul transfer aveau calitate buna blasto. Probabil trebuie sa iasa unul anume :)

Felicitari !!! Sarcina usoare si la termen [premom] [premom] [premom]
Eu 35, el 35 - perfect
Eu: Endometrioza grad 3 operat la Wellborn in Mai 2016, Amh inainte 1.5, dupa 0.87 , Mutatii: MTHFR , PAI - 4G/5G , FSHR .
IUI martie 2016 - nereusit
Fiv 1 : mai 2017 - Gynera, 8 folicului, 7 fertilizati , ziua 3 - 5 embrioni , ziua 5 -1 blasto calitate 2BC , beta negativ
FIV 2 - Gynera - in curs ziua 9 - 8 folicului mari si 4 mici, Progesteron 1.45, am obtinut 5 ovocit- 5 fertilizate,ziua 3 - 5 embrioni, am decis sa ii lasam pana in ziua 5. - 2 blasto !!!
ET - 22.02.2018- 1 blasto 3BB - beta 1.2 [parerau]
ET 2 - 7.11.2018 - 1 blasto 2AB - beta 1.2 :((
FIV 3 - Februarie 2019 - 2 embrioni A8 si B4 - Beta 3.18 [parerau] :((
FIV 4 - Octombrie 2019- 4 ovo, 3 fertilizare - 2 embrioni z3- beta 1 - 46,1 beta 2- 21.... :(( :((
Fiv 5: Februarie 2020- Columna ; 2 blasto freeze all
Martie - Iulie - tratament cu Diphereline și 3 Histroscopiile, endometru cu aspect inflamator ;3 ture antibiotic;
ET6 - 25.07, blasto 2AB- ziua 8 sangera, beta ziua 9- 6.7

Alina80

Post by Alina80 » Fri Oct 26, 2018 7:17 am

Ana-Maria G wrote:
Alina80 wrote:
Ana-Maria G wrote:
Doamne ajuta!
La Medsana Genesis.
Si eu tot acolo :). Cu ce medic?

nik

Post by nik » Fri Oct 26, 2018 8:23 am

nik wrote:
Ana-Maria G wrote:
nik wrote: Acum pregătim endometrul, dacă lucrurile merg bine, pana la sfârșitul lunii facem și noi transferul O:-)
Super! Bafta, te pup.
Mulțumesc mult :ymhug:
Wow Ana ce beta 2 frumos :ymapplause:
Eu 30 ani, soțul 37 infertilitate masculina.
Fiv 1- iulie 2017 Turcia (Acibadem) 12 ovocite 7 mature, 7 fertilizate IMSI, 1 blastocist - sarcina biochimica
Iulie 2018 cariotip și microdeletii soț - normal
Fiv 2 - octombrie 2018(gynera) :YMPRAY: 10 ovocite 8 mature, 7 fertilizate P-ICSI Ziua 3 avem 6 embrioni 4 calitatea A și B, 2 în stadiul de 2,3 celule. Ziua 5 - 3 blasto, unul calitate AB și 2 de calitate BB.
TEC 1 - 01.11.2018 - 1 embrion Z5 3BB
Beta 1 z10-201 Beta 2 z12 - 465 Beta 3 z22 - 21 743 :YMPRAY:
28.11.2018 - Am auzit [heart] cel mai emoționant moment din viata noastră.
10.01.2019-Morfologie trim 1 ok. Este [baietel]
11.03.2019-Morfologie trim 2 ok
01.07.2019 mama fericita de bebe sanatos [copilas]

Post Reply