FIV in Romania

Informatii si discutii despre proceduri de fertilizare in vitro si inseminare artificiala, despre medici si tratamente, in Romania & abroad.
nik

Re: FIV in Romania

Post by nik » Tue Nov 06, 2018 10:56 am

Fetelor abia azi am vorbit la clinica despre firicelele maro și roz din secreție și durerile de burta care au apărut în ziua 4 de la et, se pare ca e cam devreme ,probabil pt implantare, nu știu parca mi-au tăiat tot elanul :(
Eu 30 ani, soțul 37 infertilitate masculina.
Fiv 1- iulie 2017 Turcia (Acibadem) 12 ovocite 7 mature, 7 fertilizate IMSI, 1 blastocist - sarcina biochimica
Iulie 2018 cariotip și microdeletii soț - normal
Fiv 2 - octombrie 2018(gynera) :YMPRAY: 10 ovocite 8 mature, 7 fertilizate P-ICSI Ziua 3 avem 6 embrioni 4 calitatea A și B, 2 în stadiul de 2,3 celule. Ziua 5 - 3 blasto, unul calitate AB și 2 de calitate BB.
TEC 1 - 01.11.2018 - 1 embrion Z5 3BB
Beta 1 z10-201 Beta 2 z12 - 465 Beta 3 z22 - 21 743 :YMPRAY:
28.11.2018 - Am auzit [heart] cel mai emoționant moment din viata noastră.
10.01.2019-Morfologie trim 1 ok. Este [baietel]
11.03.2019-Morfologie trim 2 ok
01.07.2019 mama fericita de bebe sanatos [copilas]

jurnaldefiv

Post by jurnaldefiv » Tue Nov 06, 2018 11:29 am

nik wrote:Fetelor abia azi am vorbit la clinica despre firicelele maro și roz din secreție și durerile de burta care au apărut în ziua 4 de la et, se pare ca e cam devreme ,probabil pt implantare, nu știu parca mi-au tăiat tot elanul :(
Devreme in z4 de la et cu embrion de ziua 5? nici vorba! e fix momentul perfect pt sangerarea de implantare. In functie de etapa in care e blastocistul la transfer, procesul de implantare incepe imediat (daca e deja hatching blasto) sau cel tarziu cam a doua zi (z6 de viata a embrionului), si procesul dureaza 1-2 zile. Deci sa ai mici semne de sangerare in a patra zi e cam perfect timing.
Ai rabdare si nu iti mai face filme (nu negative in orice caz). In ce zi esti azi? de prin z7 ai putea deja sa faci o beta si stii o treaba! [crossfingers]
eu 37, el 29, 2016 start investigatii si proceduri. Mai/Iun/Iul 2016 - 3 IA ciclu natural (Giulesti), nereusite.
FIV1 Dec 2016 (Giulesti): 2 blasto transferati, 6 morule congelate.
ET1 Dec 2016, beta pozitiv, SOE 7s.
FET2&3 - Martie si August 2017, beta negativ.
Nov 2017 laparoscopie (Giulesti), hidrosalpinx bilateral, clipare ambele trompe.
FET4 - Ianuarie 2018, anulat (embrioni opriti din evolutie dupa decongelare), FIV1 se incheie aici.
FIV2 Martie 2018 (Unica Praga): 2 embrioni z3 transferati, 3 blasto congelati.
ET4 Martie 2018, beta negativ.
FET5 Iulie 2018, beta negativ.
FIV3 Nov 2018 (Columna, program ASSMB): 4 blastocisti, 1 transferat, 3 congelati.
ET6 Nov 2018 1 blasto 2AA.
August 2019, parintii lui Ianis Andrei.
Doamne, Iti multumim! ramai langa noi.

Georgiana Mihai

Post by Georgiana Mihai » Tue Nov 06, 2018 11:46 am

Miha_80 wrote:
Georgiana Mihai wrote:Beta negativ la mine
Georgi,
Știu ca deși esti puternica, tot te trântește la pământ fiecare eșec... Important este ca nu renunțam câte timp mai avem resurse.
Vroiam sa te intreb, pana la urma ai avut PICSI? Și dacă a făcut soțul tău halosperm, văd in semnătura ca e cu pb pe spermograma? Nu știu de ce cred eu F tare ca e F imp calitatea genetica a spermatozoidului. Ca in rest, ce ar putea fi- endometru ți-a ieșit receptiv, vârsta Ok, ovocite produci, ai cam investigat tot. F bine ca repeți histero.
Ia in calcul și halosperm, dacă va mai fi nevoie de alt fiv (sper sa nu și sa Reușești cu ce ai congelat) poate se va impune PICSI dacă nu iese Ok testul halosperm.
:ymhug: :ymhug:
Decat Icsi au facut... Test Halosperm NU Avem facut..
Eu 31 El 43 (Astenozoospermie Teratozoospermie)
Eu-AMH august 2016 6,51
August 2016 inseminare intrauterina-nereusit
Februarie 2017 laparoscopie-ambele trompe infundate complet, cu aderente,neputand fi desfundate, solutie FIV.
Fiv1:29 martie 2017 15 ovocite recoltate-10 s au fertilizat din care rezulta 8 blastociti cea mai Buna calitate
Et1: 3 aprilie, 2 blastociti de ziua 5-nereusit
Et2: 22 septembrie 2 blastociti ziua 5-nereusit
13 octombrie 2017 histeroscopie- uter ok
Et3: 26 ianuarie 2018 2 blastro ziua 5-nereusit
20 martie 2018 Biopsie testul ERA-endometru receptiv
Mai 2018 laparoscopie pt. scoaterea ambelor trompe
Mai 2018 histeroscopie-uter OK
Et4: 26 iulie 2018 2 blastro ziua 5- beta in ziua 8-27,7
Beta ziua 11- 140, beta ziua 13-314, beta ziua 18- 2380-SOE-6 saptamani
Cariotip cuplu-OK
Imunofenotipare limfocitara-OK
Sindrom antifosfolipidic-OK
AMH octombrie 2018-1,63
FIV2 octombrie 2018,7 ovocite mature-4 fertilizate ICSI- 4 embrioni ziua 5
Et 5: 27 octombrie 2018 transfer 2 embrioni ziua 5-nereusit
15 noiembrie a 3 a histeroscopie-uter Ok
Et 6-31 ianuarie 2019 transfer 2 embrioni ziua 5-sarcina biochimica
Fiv3 2 aprilie-10 ovocite-9 fertilizate FIV-6 embrioni de calitate.
Et 7- 7 aprilie cu 1 embrion ziua 5-negativ
Et 8- 9 iunie cu 2 embrioni 5AA si 5AB-negativ
Et 9-14 iulie cu 2 embrioni de ziua 5-sarcina biochimica
Et 10-17 August cu 1 embrion de ziua 5-negativ
Septembrie 2019 a 4-a histeroscopie cu biopsie CD38-endometrita cronica-tratament cu antibiotic si metronidazol
Fiv 4 16 octombrie 2019- 6 ovocite-6 fertilizate IMSI-5 embrioni ziua 5( 4 au fost testati genetic si 1 va fi congelat si ulterior transferat)
Noiembrie 2029-a5 a histeroscopie cu Radu Maftei-s-au scos 2 polipi, endometrita sa vineecat.
Et 11- 12 Decembrie-transfer cu 1 embrion HBA-

nik

Post by nik » Tue Nov 06, 2018 12:14 pm

jurnaldefiv wrote:
nik wrote:Fetelor abia azi am vorbit la clinica despre firicelele maro și roz din secreție și durerile de burta care au apărut în ziua 4 de la et, se pare ca e cam devreme ,probabil pt implantare, nu știu parca mi-au tăiat tot elanul :(
Devreme in z4 de la et cu embrion de ziua 5? nici vorba! e fix momentul perfect pt sangerarea de implantare. In functie de etapa in care e blastocistul la transfer, procesul de implantare incepe imediat (daca e deja hatching blasto) sau cel tarziu cam a doua zi (z6 de viata a embrionului), si procesul dureaza 1-2 zile. Deci sa ai mici semne de sangerare in a patra zi e cam perfect timing.
Ai rabdare si nu iti mai face filme (nu negative in orice caz). In ce zi esti azi? de prin z7 ai putea deja sa faci o beta si stii o treaba! [crossfingers]
Azi sunt în ziua 6 de la et, nici ieri și nici azi nu am mai avut secretie colorata sau firicele. Am un disconfort în burtica sau poate e doar în mintea mea. Of e asa grea așteptarea asta :YMPRAY: mulțumesc mult pt toate sfaturile chiar aveam nevoie [flori]
Fiv 1- iulie 2017 Turcia (Acibadem) 12 ovocite 7 mature, 7 fertilizate IMSI, 1 blastocist - sarcina biochimica
Fiv 2 - octombrie 2018(gynera) :YMPRAY: 10 ovocite 8 mature, 7 fertilizate P-ICSI Ziua 3 avem 6 embrioni 4 calitatea A și B, 2 în stadiul de 2,3 celule. Ziua 5 - 3 blasto, unul calitate AB și 2 de calitate BB.

Liliana christmann1

Post by Liliana christmann1 » Tue Nov 06, 2018 12:22 pm

Georgiana Mihai wrote:
Liliana christmann1 wrote:
Georgiana Mihai wrote:La mine au inceput dureriile de cm rau ca inainte SA Imi vina...
Probabil o SA fac o histeroscopie inainte SA transfer ce mAi am, Dupa avortul ala SA NU fi ramas cu Ceva...
Nu Imi ziceti ca au mAi fost fete care au avut dureri... Imi cunosc corpul destul de Bine Si Stiu Cand e nagativ...
Am facut Si test de urina Si e negativ... O SA MA Duc Luni la beta numai pentru ca Trebuie SA ii trimit rezultatul la medic ca altfel NU m-as duce...
Nu cred ca mesajele noastre iti pot schimba starea ta de acum ,doare :ymsigh: ,dar gandeste te ca esti tanara ,insa stiu ca oricum Ar fi,suferinta si durerea ta de acum nu o poate Sterge nimeni ,fiecare esec ne doboara,dar pt ca esti , si suntem luptatoare ,asta ne da putere sa mergem mai departe,Eu va vad ca niste luptatoare -tu -Lorelei si Jurnalut,cateodata viata nu i dreapta cu toti,dar Dumnezeu nu ne lasa ,ne da cat putem Duce ,vei avea puiutul tau intr o si te vei Gandi ca a meritat lupta,o sa fie bine si pt noi :ymhug: ,sănătate multă și putere pe mai departe [floare]
Lili e greu Dar rezist ce SA fac...
Georgiana,cum ai și spus,tu îți Cunoști corpul cel mai bine si ai simțit oarecum ca nu este nimic ,îți doresc putere sa treci peste ,foarte bine ca faci histero și ca ți a recomandat și Dr ,mai ai 2 embrionasi care pot fi cu noroc ,succes si Sănătate @};-
Eu 33-soțul 30 perfect sănătoși .de 2 ani vrem un bebe,începem investigațiile 2016.eu dozări hormonale bune,ovulatie f Buna ,soțul spermograma buna.incercam natural dar fără rezultat.2017 histeroscopie diagnosticata cu trompe impermeabile:soluție fiv.septembrie 2017 start FIV Genesys fertility ,analizele mele cât și ale soțului f bune,începem procedura din care la punctie avem 13 ovocite ,din care rezulta 6 embrioni ziua 5 ,4 calitate A din care 2 calitate B.et pe fresh Octombrie cu 2 embrioni rezultat negativ .Fet decembrie rezultat negativ .august 2018 laparoscopie:hidrisalpinx bilateral-clipare ambele trompe .fet Septembrie rezultat negativ .Incepem FIV2 ianuarie 2019 Columna ,analizele bune ,sotul tetrazoospermie usoara ,Protocol lung din care rezulta 20 ovocite ,16 fertilizate natural ,ziua 5 avem 5 ,
Blasto frumusei ,et fresh cu 2 embrioni calitate buna ,3 puiuti congelati .crunta asteptare....Doamne ajuta ne sa devenim Parinti :YMPRAY: Test Harmony ok.o sa avem un băiețel [baietel] [great] .Doamne îți mulțumim pentru aceasta binecuvântare

Liliana christmann1

Post by Liliana christmann1 » Tue Nov 06, 2018 12:31 pm

Buna ,Eu tocmai Ce imi adunam toate Hartiile pt dosar ca treb sa ajung sapt viit acs si la Columna mi au cerut si dosarul de la fiv 1 sa il aduc,si am Vazut pe una din foi ca o am de la prim Transfer cu blasto fresh,si scria ca mi au facut icsi la 6 din 13 ,unde in final s au fertilizat Decat 6 ,sa fie cei cu icsi care S au fertilizat ?eu stiam ca spermograma sotului e Buna ,bine dar Nici nu m au Intrebat nmk si nu mai spus nmk din Ce fac ,habar nu am avut ca du nu am vb cu embriologul,tot am vz ca vb de icsi ori picsi
Eu 33-soțul 30 perfect sănătoși .de 2 ani vrem un bebe,începem investigațiile 2016.eu dozări hormonale bune,ovulatie f Buna ,soțul spermograma buna.incercam natural dar fără rezultat.2017 histeroscopie diagnosticata cu trompe impermeabile:soluție fiv.septembrie 2017 start FIV Genesys fertility ,analizele mele cât și ale soțului f bune,începem procedura din care la punctie avem 13 ovocite ,din care rezulta 6 embrioni ziua 5 ,4 calitate A din care 2 calitate B.et pe fresh Octombrie cu 2 embrioni rezultat negativ .Fet decembrie rezultat negativ .august 2018 laparoscopie:hidrisalpinx bilateral-clipare ambele trompe .fet Septembrie rezultat negativ .Incepem FIV2 ianuarie 2019 Columna ,analizele bune ,sotul tetrazoospermie usoara ,Protocol lung din care rezulta 20 ovocite ,16 fertilizate natural ,ziua 5 avem 5 ,
Blasto frumusei ,et fresh cu 2 embrioni calitate buna ,3 puiuti congelati .crunta asteptare....Doamne ajuta ne sa devenim Parinti :YMPRAY: Test Harmony ok.o sa avem un băiețel [baietel] [great] .Doamne îți mulțumim pentru aceasta binecuvântare

catrinadiana

Post by catrinadiana » Tue Nov 06, 2018 12:41 pm

nik wrote:
jurnaldefiv wrote:
Azi sunt în ziua 6 de la et, nici ieri și nici azi nu am mai avut secretie colorata sau firicele. Am un disconfort în burtica sau poate e doar în mintea mea. Of e asa grea așteptarea asta :YMPRAY: mulțumesc mult pt toate sfaturile chiar aveam nevoie [flori]
Eu sunt in ziua 7 de la transfer si ma doare burta! Asa v a durut pe toate ?

Georgiana Mihai

Post by Georgiana Mihai » Tue Nov 06, 2018 1:01 pm

catrinadiana wrote:
nik wrote:
jurnaldefiv wrote: Devreme in z4 de la et cu embrion de ziua 5? nici vorba! e fix momentul perfect pt sangerarea de implantare. In functie de etapa in care e blastocistul la transfer, procesul de implantare incepe imediat (daca e deja hatching blasto) sau cel tarziu cam a doua zi (z6 de viata a embrionului), si procesul dureaza 1-2 zile. Deci sa ai mici semne de sangerare in a patra zi e cam perfect timing.
Eu sunt in ziua 7 de la transfer si ma doare burta! Asa v a durut pe toate ?
Singura data Cand NU am avut dureri deloc Decat fffff usoare in ziua 3 sau 4 a fost Cand am optinut sarcina...
Dar fiecare organism Este diferit Si unele fete au avut dureri Si a fost totul Bine. SA dea Domnu SA fie Bine Si la tine!
Eu 31 El 43 (Astenozoospermie Teratozoospermie)
Eu-AMH august 2016 6,51
August 2016 inseminare intrauterina-nereusit
Februarie 2017 laparoscopie-ambele trompe infundate complet, cu aderente,neputand fi desfundate, solutie FIV.
Fiv1:29 martie 2017 15 ovocite recoltate-10 s au fertilizat din care rezulta 8 blastociti cea mai Buna calitate
Et1: 3 aprilie, 2 blastociti de ziua 5-nereusit
Et2: 22 septembrie 2 blastociti ziua 5-nereusit
13 octombrie 2017 histeroscopie- uter ok
Et3: 26 ianuarie 2018 2 blastro ziua 5-nereusit
20 martie 2018 Biopsie testul ERA-endometru receptiv
Mai 2018 laparoscopie pt. scoaterea ambelor trompe
Mai 2018 histeroscopie-uter OK
Et4: 26 iulie 2018 2 blastro ziua 5- beta in ziua 8-27,7
Beta ziua 11- 140, beta ziua 13-314, beta ziua 18- 2380-SOE-6 saptamani
Cariotip cuplu-OK
Imunofenotipare limfocitara-OK
Sindrom antifosfolipidic-OK
AMH octombrie 2018-1,63
FIV2 octombrie 2018,7 ovocite mature-4 fertilizate ICSI- 4 embrioni ziua 5
Et 5: 27 octombrie 2018 transfer 2 embrioni ziua 5-nereusit
15 noiembrie a 3 a histeroscopie-uter Ok
Et 6-31 ianuarie 2019 transfer 2 embrioni ziua 5-sarcina biochimica
Fiv3 2 aprilie-10 ovocite-9 fertilizate FIV-6 embrioni de calitate.
Et 7- 7 aprilie cu 1 embrion ziua 5-negativ
Et 8- 9 iunie cu 2 embrioni 5AA si 5AB-negativ
Et 9-14 iulie cu 2 embrioni de ziua 5-sarcina biochimica
Et 10-17 August cu 1 embrion de ziua 5-negativ
Septembrie 2019 a 4-a histeroscopie cu biopsie CD38-endometrita cronica-tratament cu antibiotic si metronidazol
Fiv 4 16 octombrie 2019- 6 ovocite-6 fertilizate IMSI-5 embrioni ziua 5( 4 au fost testati genetic si 1 va fi congelat si ulterior transferat)
Noiembrie 2029-a5 a histeroscopie cu Radu Maftei-s-au scos 2 polipi, endometrita sa vineecat.
Et 11- 12 Decembrie-transfer cu 1 embrion HBA-

Anniux

Post by Anniux » Tue Nov 06, 2018 1:28 pm

Ana-Maria G wrote:
Lorelei wrote:
Ana-Maria G wrote:Fetelor, am avut si eu eco azi. Nu arata bine. Am vazut sacul embrionar si ceva urma intr-un colt, fara bataie de inima si mult prea mic. Sunt f trista, m-a pus sa repet beta azi si miercuri dar nu arata bine. Probabil pentru confirmarea opririi in evolutie. Chiar nu inteleg ce nu a mers...
Partea si mai trista este ca embrionii mei ramasi nu sunt de calitate buna deci va trebui sa o iau de la capat...nu cred ca incep prea curand. Sunt terminata psihic si doar gandul de hiperstimulare ovariara, din nou, ma lasa rece.
Ana Maria ai rabdare. Trebuie repetata eco peste 1 saptamana. Sunt f multe fete care au vazut activitate cardiaca abia in sapt 7-8 si acum sunt mamici. Gandeste pozitiv si nu accepta nicio varianta de intrerupere sarcina. Mai trebuie sa faci cel putin 3 ecografii timp in care totul se poate schimba in foarte bine! Doamne Ajuta sa vii cu vesti bune data viitoare la eco de sapt 7 [flori]
Am facut beta azi, mai fac miercuri si vad dupa ce si cum. Daca e ok, mai fac o eco. Daca nu, intrerup tratamentul.

Multumesc pt sprijinul vostru [heart]
Nu ai primit rezultatul de la beta? Te asteptam cu vesti bune!!! [heart]
Eu 30, El 33
Fiv 1, iunie 2018 -1 embrion z5 transferat. Beta 27,2, Sarcina biochimica :(
octombrie 2018- 1 embrion z5 transferat, Beta 1 (z12dt5z): 272.5; Beta 2(z15dt5z): 1002
Din 20 aprilie, mamica fericită a unei fetițe minunate! [heart] [its a girl]

jurnaldefiv

Post by jurnaldefiv » Tue Nov 06, 2018 2:39 pm

Anniux wrote:
Ana-Maria G wrote:
Lorelei wrote: Ana Maria ai rabdare. Trebuie repetata eco peste 1 saptamana. Sunt f multe fete care au vazut activitate cardiaca abia in sapt 7-8 si acum sunt mamici. Gandeste pozitiv si nu accepta nicio varianta de intrerupere sarcina. Mai trebuie sa faci cel putin 3 ecografii timp in care totul se poate schimba in foarte bine! Doamne Ajuta sa vii cu vesti bune data viitoare la eco de sapt 7 [flori]
Am facut beta azi, mai fac miercuri si vad dupa ce si cum. Daca e ok, mai fac o eco. Daca nu, intrerup tratamentul.

Ba l-a primit....a facut si eco si acolo pare sa fie o problemuta, dar poate e doar de moment.
eu 37, el 29, 2016 start investigatii si proceduri. Mai/Iun/Iul 2016 - 3 IA ciclu natural (Giulesti), nereusite.
Nov 2017 laparoscopie (Giulesti), hidrosalpinx bilateral, clipare ambele trompe.
FET4 - Ianuarie 2018, anulat (embrioni opriti din evolutie dupa decongelare), FIV1 se incheie aici.
FIV3 Nov 2018 (Columna, program ASSMB): 4 blastocisti, 1 transferat, 3 congelati.

Bianca1992

Post by Bianca1992 » Tue Nov 06, 2018 2:47 pm

jurnaldefiv wrote:
Anniux wrote:
Ana-Maria G wrote:

Ba l-a primit....a facut si eco si acolo pare sa fie o problemuta, dar poate e doar de moment.
Se refere la noul rezultat beta. De dupa eco
[baietel]

jurnaldefiv

Post by jurnaldefiv » Tue Nov 06, 2018 2:53 pm

Bianca1992 wrote:
jurnaldefiv wrote:
Anniux wrote:
Se refere la noul rezultat beta. De dupa eco
Fireste, scuzee [floare]

Ana-Maria G

Post by Ana-Maria G » Tue Nov 06, 2018 7:14 pm

Anniux wrote:
Ana-Maria G wrote:
Lorelei wrote: Ana Maria ai rabdare. Trebuie repetata eco peste 1 saptamana. Sunt f multe fete care au vazut activitate cardiaca abia in sapt 7-8 si acum sunt mamici. Gandeste pozitiv si nu accepta nicio varianta de intrerupere sarcina. Mai trebuie sa faci cel putin 3 ecografii timp in care totul se poate schimba in foarte bine! Doamne Ajuta sa vii cu vesti bune data viitoare la eco de sapt 7 [flori]

Hey, da - a fost 15700, si repet maine. Daca se dubleaza mao e o sansa.
Eu 29, El 38. Ovare polichistice, o conizatie mai veche si trompte partial infundate.
Martie 2018 - FIV 1 protocol lung;
Aprilie 2018 - Punctia - 17 ovocite recoltate din care 9 embrioni de ziua 3 congelati. Dupa punctie, am fost internata de urgenta la spital timp de 4 zile din cauza hiperstimulatii ovariele cu 4-6 litri de lichid in cavitatea abdominala si toracica (nu puteam respira).
Mai 2018 - Iulie 2018 - pregatire endometru pentru transfer - nu crestea suficient;
4 August 2018 - ET cu 2 embrioni de ziua 3 de calitate AA si AB. 2 saptamani lucrat de acasa.
Beta 1 (z14dt3z): 36; Beta 2(z16dt3z): 28 - sarcina biochimica.
Septembrie 2018 - diagnostic trombofilie ereditara
10 Octombrie 2018 - ET2 cu 2 embrioni de ziua 3 de calitate AB si B. 2 saptamani lucrat de acasa.
Beta 1 (z14dt3z): 330.35; Beta 2(z16dt3z): 887.71 :YMPRAY:
Eco 09 Nov 2018: am auzit o inimioara [heart]
Morfologie trim 1 - 21 Dec 2018: Este fetita [fetita]
Harmony: Totul ok.
Cerclaj: 04 Feb 2019, stat in pat pana la nastere :-l
Morfologie trim 2 - 01 Mar 2019: Totul ok :x
Morfologie trim 3 - 07 Mai 2019: Totul ok.
27 Mai 2019 - Nastere prematura la 35 Sapt.

nik

Post by nik » Tue Nov 06, 2018 7:27 pm

Ana-Maria G wrote:
Anniux wrote:
Ana-Maria G wrote:

Vai ce ma bucur, hai ca o sa fie bine :YMPRAY:

Lorelei

Post by Lorelei » Tue Nov 06, 2018 7:30 pm

Ana-Maria G wrote:
Anniux wrote:
Ana-Maria G wrote:

Ana Maria repet, cea mai importanta e ecografia. Dr ta e cam aiurea din pct meu de vedere ca te-a bagat in sperieti la prima eco. Te mai pune sa dozezi si beta aiurea! In fine. Cel mai important acum e sa fi tu si bebe fff bine! Iti tin pumnii!
PAI, MTHFR - hetero, PCOS, Spermograma cu toate diagnosticele posibile.
3 IUI Columna. 2016-2017. BFN!
FIV1 - iul 2017. Columna-17ovo/10 fertilizate->4 blasto:2xAA+2xCC-Freeze all!
FET1 si FET 2-sept si oct 2017 BFN si un transfer anulat. Am avut doar 1 blasto care a rezistat la dezghet.
Histeroscopie diagnostica. Uter aspect micropolipoidal; chiuretat pereti-dec 2017.
FIV2 - ian 2018 Unica Praga-30ovo/22 fertilizate->8 embrioni f buni.
ET2 - ian 2018,2 embrioni Z3. Beta Z11-95.1! SOE 8s.
FET3 - apr 2018, 2 blasto. Beta negativ!
Histeroscopie- extirpat polip.Uter aspect polipoid; chiuretat pereti - iun 2018;
FET4 - iul 2018, 2 blasto. Beta Z7-42.2! SOE 9s.
FIV3 - ian 2019 Columna (ASSMB).19ovo/16 fertilizate->5 blasto buni!Freeze all!
Histeroscopie diagnostica ok - feb2019
FET5 - apr 2019, 2 blasto de la FIV3. Beta Z8-20.2! Sarcina biochimica!
FET6 - mai 2019, 2 blasto de la FIV3. BFN!
FIV4 - apr 2019 Columna, Fiv pe ciclu natural, fara ovocit!
FIV5 - mai 2019 Columna, Fiv pe ciclu natural, fara ovocit!
PRP rejuvenare uterina la Giulesti - iul 2019
FIV 6 - aug 2019 Columna. FIV cu Femara si Gonal! 4ovo/3 fertilizate->1 embrion Z3 si 2 blasto!
ET7 - aug 2019. Transfer dublu:in z3- 1embrion z3 si in z5 -2 blasto. BFN!
FET8 - oct 2019 anulat din cauza PAP cu LSIL CIN1. Colposcopie si HPV-negative.
FET8 Unica Praga - dec 2019: 2 blasto de la FIV2. Beta z12-492 :YMPRAY: Doamne Ajuta-ma pana la capat!

cristi_per

Post by cristi_per » Tue Nov 06, 2018 8:14 pm

Ana-Maria G wrote:
Anniux wrote:
Ana-Maria G wrote:

Ana-Maria ideea e să crească și cred ca va creste dar dupa o anumita valoare beta nu se mai dublează ci creste pana la un moment dat apoi stagnează nu stiu daca chiar nu mai scade ca apoi spre sfârșitul sarcinii sa mai creasca. Sper sa nu spun prostii dar parca asa imi amintesc. Dar Lore are dreptate, eco e cea mai relevantă acum, nu beta.

CrissPatri

Post by CrissPatri » Tue Nov 06, 2018 8:20 pm

Ana-Maria G wrote:
Anniux wrote:
Ana-Maria G wrote:

Ana vreau sa iti ridic un pic moralul, cunosc personal un caz in care a fost chemata la eco, si la fel nu se vedea activitatea cardiaca, a repetat peste o saptamana jumate si totul a fost ok, ea a avut o evolutie la beta care nu se dubla la 48 de ore ci la 72 de ore....a fost cu emotii pana la eco de confirmare a batailor inimii cred ca bebe a fost la inceput mai lent in dezvoltare, dar a recuperat pe parcurs, acum are o fetita minunata si cuminte de cateva luni, sarcina obtinuta tot prin fiv. Crede in puiul tau, ea a fost foarte optimista ca va fi bine, si cred ca a ajutat-o.
Eu 33 de ani;
August 2016 AMH 0.77
; HSG ok trompele permeabile; restul analizelor bune; El normospermie restul analizelor ok;
FIV 1: 19.11.2016 Transfer 2 embrioni z3; 30.11- beta : 1.2
IUI 13.03.2017-beta: 1.2
Analize imunologice: ok, Celule NK: ok, Cariotip genetic:ok
Tiroidita autoimuna cu eutiroidie;
05.2017- FIV 2- 2 embr z3 8 celule-beta:1.2
ET 05.06.2017-2 morule-beta:1.2
ET 11.07.2017- 3 embr z3-beta: 1.2
Histeroscopie 24.10.2017: cavitate uterina integra, regulata. Fara pb la examenul histopatologic.
11.2017: Fiv 3: 2 Earlyblasto si 2 morule; ET 2 morule slaba calitate, rezultat negativ
02.2018 Fet cu cei 2 Earlyblasto: beta 1.2
07.2018: AMH 0.88, EL: normospermie, spermocultura ok, halosperm 57,42% spermatozoizi cu ADN fragmentat
09.2018: ne pregatim pentru FIV 4 prin programul ASSMB
10.2018: Et 2 blasto: beta:4.6
02.2019:histeroscopie, totul ok
04.2019 FIV 5 a doua procedura prin ASSMB; 4 ovocite, transfer 1 blasto fresh:Beta z10 15.79, sarcina oprită din evoluție,
17.05.2019 ajung de urgență la Giulești in urma unui chist hemoragic dezvoltat in urma stimulării/punctiei de la Fiv-ul 5 din Aprilie. La externare pe 22.05 in urma chistectomiei si laparotomiei efectuate pentru îndepărtarea cantității de sânge din cavitatea abdominala, valoarea la beta hcg era de 129 in ura carua constat SOE;
3.11.2019 ET cu Ovocite Donate-Grecia Clinica Mitera

LadyC

Post by LadyC » Tue Nov 06, 2018 8:29 pm

Ana-Maria G wrote:
Anniux wrote:
Ana-Maria G wrote:

Hey Ana-Maria,

Eu sper sa fie bine si totul sa evolueze corect.
Atentie ca dupa prima saptamana valoarea beta nu se mai dubleaza. Important e sa creasca si sa fie in limita saptamanii respective.
Spre exemplu, eu am repetat analiza in saptamana 8, in prima zi am avut 30788 iar dupa 2 zile am avut 37488 si totul a fost ok.
Iti tin pumnii ca sa revii cu vesti bune!

Pentru fetele din Bucuresti eu am testat beta in regim de urgenta la Bios Diagnostic in Dorobanti si pentru 75 ron primeam rezultatul in aceasi zi, recoltam la ora 8 si la ora 12 aveam rezultatul pe mail (aprox. 4 ore).

@Fetelor, va transmit gandurile mele bune tuturor si va urez sa vi se indeplineasca visul. Va urmaresc in fiecare zi chiar daca nu intervin in discutii. Asa ca m-am bucurat si intristat alaturi de voi dar am speranta ca o sa fie bine intr-un final.

Eu sunt in saptamana 21 si asteptam cu toata dragostea din lume o fetita. Emotiile si teama insa nu trec,te bucuri pentru fiecare pas realizat insa stai cu teama de fiecare data ca sa fie totul bine!

Va imbratisez cu drag :ymhug:
eu 32 de ani, sotul 35 (OATS)
FIV1 Nov 2016, Wellborn
ET1 DEC 2016, la o luna distanta de la punctie pentru ca am avut lichid in uter, primul beta pe 19 Dec, ziua10 transfer cu blasto - 91.3, z 12 - 39.22 ...sarcina biochimica
ET2 Nov 2017, beta negativ
FIV2 Iunie 2018, Wellborn
ET3 Iulie 2018,transfer 2 morule, z12 valoare beta: 193 [heart] , z14 valoare beta: 512 [heart]
18 Martie 2019 : Mama fericita de fetita [feed2]

Ana-Maria G

Post by Ana-Maria G » Tue Nov 06, 2018 8:34 pm

CrissPatri wrote:
Ana-Maria G wrote:
Anniux wrote:
Ana vreau sa iti ridic un pic moralul, cunosc personal un caz in care a fost chemata la eco, si la fel nu se vedea activitatea cardiaca, a repetat peste o saptamana jumate si totul a fost ok, ea a avut o evolutie la beta care nu se dubla la 48 de ore ci la 72 de ore....a fost cu emotii pana la eco de confirmare a batailor inimii cred ca bebe a fost la inceput mai lent in dezvoltare, dar a recuperat pe parcurs, acum are o fetita minunata si cuminte de cateva luni, sarcina obtinuta tot prin fiv. Crede in puiul tau, ea a fost foarte optimista ca va fi bine, si cred ca a ajutat-o.
Pai da, repet sa vad daca creste si daca a crescut, nomal ca mai fac o eco sapt viitoare. Poate e doar mai lenes...vom vedea. Daca beta scaze, e clar ca nu mai e nimic de facut. Dar incerc sa raman cat de cat pozitiva pana maine si vad atunci cum stau.
Eu 29, El 38. Ovare polichistice, o conizatie mai veche si trompte partial infundate.
Aprilie 2018 - Punctia - 17 ovocite recoltate din care 9 embrioni de ziua 3 congelati. Dupa punctie, am fost internata de urgenta la spital timp de 4 zile din cauza hiperstimulatii ovariele cu 4-6 litri de lichid in cavitatea abdominala si toracica (nu puteam respira).
Mai 2018 - Iulie 2018 - pregatire endometru pentru transfer - nu crestea suficient;
4 August 2018 - ET cu 2 embrioni de ziua 3 de calitate AA si AB. 2 saptamani lucrat de acasa.
10 Octombrie 2018 - ET2 cu 2 embrioni de ziua 3 de calitate AB si B. 2 saptamani lucrat de acasa.

Ana-Maria G

Post by Ana-Maria G » Tue Nov 06, 2018 9:29 pm

LadyC wrote:
Ana-Maria G wrote:
Anniux wrote:

Hey Ana-Maria,

Eu sper sa fie bine si totul sa evolueze corect.
Atentie ca dupa prima saptamana valoarea beta nu se mai dubleaza. Important e sa creasca si sa fie in limita saptamanii respective.
Spre exemplu, eu am repetat analiza in saptamana 8, in prima zi am avut 30788 iar dupa 2 zile am avut 37488 si totul a fost ok.
Iti tin pumnii ca sa revii cu vesti bune!

Pentru fetele din Bucuresti eu am testat beta in regim de urgenta la Bios Diagnostic in Dorobanti si pentru 75 ron primeam rezultatul in aceasi zi, recoltam la ora 8 si la ora 12 aveam rezultatul pe mail (aprox. 4 ore).

@Fetelor, va transmit gandurile mele bune tuturor si va urez sa vi se indeplineasca visul. Va urmaresc in fiecare zi chiar daca nu intervin in discutii. Asa ca m-am bucurat si intristat alaturi de voi dar am speranta ca o sa fie bine intr-un final.

Eu sunt in saptamana 21 si asteptam cu toata dragostea din lume o fetita. Emotiile si teama insa nu trec,te bucuri pentru fiecare pas realizat insa stai cu teama de fiecare data ca sa fie totul bine!

Va imbratisez cu drag :ymhug:
Felicitari, sa ai o sarcina frumoasa in continuare [heart]
Si eu fac beta la Medsana cu 50 de RON si le primesc in 5 ore, e ok. Doamne ajuta!

Post Reply