FIV in Romania

Informatii si discutii despre proceduri de fertilizare in vitro si inseminare artificiala, despre medici si tratamente, in Romania & abroad.
Liliana christmann1

Re: FIV in Romania

Mesajde Liliana christmann1 » Vin Oct 19, 2018 12:15 pm

Lorelei scrie:
Liliana christmann1 scrie:Lorelei ,Stil ca tu ai mai facut fiv la Columna si acum tot cu Ei faci ,si eu fiv 2 la Columna fac din noi cu Dna dr Lara ,Diät clinica am schimbat o ,mi a recomandat o ca dr embriolog pe dr melihan bechir.sti ceva despre ca si dr ? (Si alte Fete care au faci Sau l au avut ca dr ,o parere Ar ajuta ,acum in noiembrie incep procedura si treb sa cv inainte cu dr embriolog,Ce sa stiu din Experienta voastra daca e alegerea perfecta),am vz cu tu ai ales ca dr embriolog pe dr Cocei

Liliana la Columna fac, tot cu Lara. Clinica chiar e ok dpdv dotari spital: rezervele , sala se operatii, personalul etc. Eu am mai cochetat inainte de inceputurile mele cu fivul cu Wellborne si Gynera dar am mers pe feeling ( care s-a dovedit pana acum cam neinspirat :D ). Vedem acum cum va fi!

Iti doresc ca de Data asta sa fie bine ,ms de raspuns ,sunt un pic asa vis a vis de dr melihian ,am tot vazut ca vorbiti de dr cocei ca embriolog si acum Sunt intr o dilema mare ,oricum azi treb sa i au leg cu unul din ele melihian bechir ori cocei?melihian mi a recomandat o dr Lara ,
Eu 33-soțul 30 perfect sănătoși .de 2 ani vrem un bebe,începem investigațiile 2016.eu dozări hormonale bune,ovulatie f Buna ,soțul spermograma buna.incercam natural dar fără rezultat.2017 histeroscopie diagnosticata cu trompe impermeabile:soluție fiv.septembrie 2017 start FIV.analizele mele cât și ale soțului f bune,începem procedura din care la puncte rezulta 6 embrioni ziua 5 ,4 calitate A din care 2 calitate B.et Octombrie 2 embrioni rezultat negativ .Fet Decembrie rezultat negativ .august 2018 laparoscopie:hidrisalpunx bilateral-clipare ambele trompe .fet Septembrie rezultat negativ .Incepem FIV2

Liliana christmann1

Mesajde Liliana christmann1 » Vin Oct 19, 2018 12:19 pm

Melanie 28 scrie:
Liliana christmann1 scrie:Lorelei ,Stil ca tu ai mai facut fiv la Columna si acum tot cu Ei faci ,si eu fiv 2 la Columna fac din noi cu Dna dr Lara ,Diät clinica am schimbat o ,mi a recomandat o ca dr embriolog pe dr melihan bechir.sti ceva despre ca si dr ? (Si alte Fete care au faci Sau l au avut ca dr ,o parere Ar ajuta ,acum in noiembrie incep procedura si treb sa cv inainte cu dr embriolog,Ce sa stiu din Experienta voastra daca e alegerea perfecta),am vz cu tu ai ales ca dr embriolog pe dr Cocei

Buna! Eu am avut pr dr Bechir la fiv acum 3 ani. Am avut la punctie 7 ovocite...4 embrioni de ziua 3 si 2au ajuns la blasto.
Eu am avut o comunicare buna cu dansa. M a informat permanent de stadiul in care se aflau embrionii, iar in z3 mi a spus parerea dc sa asteptam sau nu pana in ziua 5, mi a spus statistic cum se intampla...dar decizia a fost a mea sa merg pe embrioni de ziua 5

Buna ,ms de rasp dar totusi imi par putini embrioni ,scz nu iti stiu prob de Infertilitäte ,insa sper Ca te bucuri de bebe tau daca ai ,ori te cei Bucura curand ,sunt in dilema pt ca fetele vorbesc De bine de dr Cocei
Eu 33-soțul 30 perfect sănătoși .de 2 ani vrem un bebe,începem investigațiile 2016.eu dozări hormonale bune,ovulatie f Buna ,soțul spermograma buna.incercam natural dar fără rezultat.2017 histeroscopie diagnosticata cu trompe impermeabile:soluție fiv.septembrie 2017 start FIV.analizele mele cât și ale soțului f bune,începem procedura din care la puncte rezulta 6 embrioni ziua 5 ,4 calitate A din care 2 calitate B.et Octombrie 2 embrioni rezultat negativ .Fet Decembrie rezultat negativ .august 2018 laparoscopie:hidrisalpunx bilateral-clipare ambele trompe .fet Septembrie rezultat negativ .Incepem FIV2

Ana-Maria G

Mesajde Ana-Maria G » Vin Oct 19, 2018 12:45 pm

meme scrie:
Ana-Maria G scrie:
meme scrie:
Endo era 1,37 ultima data, un pic cam maricel, sper sa nu fie problema :-S de la punctie incoace si pana la test beta am de luat 3 Lutinus, 1 Aspenter, 2 Magbe B6 in fiecare zi.

Cred ca e problema cand e subtire, nu gros :) Progesteronul l-ai testat si testezi zilele urmatoare?

Nu mi-a zis sa testez progesteronul, insa sigur il adaug cand merg sa fac hcg-ul. El a zis ca peste 12 zile, adica in 31 Oct - sper sa rezist pana atunci :-ss
De endometru citeam pe grupul de facebook ca nici prea gros nu e indicat sa fie ...

Pe mine tot timpul m-a pus sa testez progesteronul, mi-a si marit doza cand a scazut. Dar eu am probleme de fel cu progesteronul... Sigur stie medicul ce face :)
Acum stai cuminte si asteapta, lunga asteptare cum ii zic eu ;))
Te astept cu vesti bune la sfarsitul lunii, :ymhug:
Eu 29, El 38. Ovare polichistice, o conizatie mai veche si trompte partial infundate.
Martie 2018 - FIV 1 protocol lung;
Aprilie 2018 - Punctia - 17 ovocite recoltate din care 9 embrioni de ziua 3 congelati. Dupa punctie, am fost internata de urgenta la spital timp de 4 zile din cauza hiperstimulatii ovariele cu 4-6 litri de lichid in cavitatea abdominala si toracica (nu puteam respira).
Mai 2018 - Iulie 2018 - pregatire endometru pentru transfer - nu crestea suficient;
4 August 2018 - ET cu 2 embrioni de ziua 3 de calitate AA si AB. 2 saptamani lucrat de acasa.
Beta 1 (z14dt3z): 36; Beta 2(z16dt3z): 28 - sarcina biochimica.
Septembrie 2018 - diagnostic trombofilie ereditara
10 Octombrie 2018 - ET2 cu 2 embrioni de ziua 3 de calitate AB si B. 2 saptamani lucrat de acasa.
Beta 1 (z14dt3z): 330.35; Beta 2(z16dt3z): 887.71 :YMPRAY:
Eco 09 Nov: am auzit o inimioara [heart]

meme

Mesajde meme » Vin Oct 19, 2018 1:31 pm

Ana-Maria G scrie:
meme scrie:
Ana-Maria G scrie:
Cred ca e problema cand e subtire, nu gros :) Progesteronul l-ai testat si testezi zilele urmatoare?

Nu mi-a zis sa testez progesteronul, insa sigur il adaug cand merg sa fac hcg-ul. El a zis ca peste 12 zile, adica in 31 Oct - sper sa rezist pana atunci :-ss
De endometru citeam pe grupul de facebook ca nici prea gros nu e indicat sa fie ...

Pe mine tot timpul m-a pus sa testez progesteronul, mi-a si marit doza cand a scazut. Dar eu am probleme de fel cu progesteronul... Sigur stie medicul ce face :)
Acum stai cuminte si asteapta, lunga asteptare cum ii zic eu ;))
Te astept cu vesti bune la sfarsitul lunii, :ymhug:

Mersi frumos, draga mea [heart] mult succes si tie! [barza6]
Eu, sotul - 30 ani
incercam din 2015
2017/2018: 3 stimulari nereusite si 3 IA nereusite
2018: FIV 1: punctie 14 Oct: 5 embrioni de calitate A, si 3 de calitate A/B; transfer 19 Oct cu 2 embrioni de foarte buna calitate
29 Oct: Beta <1,1
AMH 7, analize ok, sotul ok
Laparoscopie Feb 2018: trompa stanga inflamata (singura cauza teoretica a infertilitatii noastre)

lori_2012

Mesajde lori_2012 » Vin Oct 19, 2018 2:17 pm

Liliana, la mine a fost embriolog tot dr. Bechir, am facut fiv+isci, am avut 3 embrioni de ziua 3 foarte buni si a rezultat un baietel minunat.

Liliana christmann1

Mesajde Liliana christmann1 » Vin Oct 19, 2018 2:42 pm

lori_2012 scrie:Liliana, la mine a fost embriolog tot dr. Bechir, am facut fiv+isci, am avut 3 embrioni de ziua 3 foarte buni si a rezultat un baietel minunat.

Lori ,ma bucur pt reusita ta ,sa itu traiasca si sa te bucuri de El ,asta Ma incurajeaza sa cred ca e bine vis a vis de dr embriolog,ms multttt ,cred ca conteaza f mult calitatea ci nu cantitatea

Melanie 28

Mesajde Melanie 28 » Vin Oct 19, 2018 3:20 pm

Liliana christmann1 scrie:
Melanie 28 scrie:

Buna! Eu am avut pr dr Bechir la fiv acum 3 ani. Am avut la punctie 7 ovocite...4 embrioni de ziua 3 si 2au ajuns la blasto.
Eu am avut o comunicare buna cu dansa. M a informat permanent de stadiul in care se aflau embrionii, iar in z3 mi a spus parerea dc sa asteptam sau nu pana in ziua 5, mi a spus statistic cum se intampla...dar decizia a fost a mea sa merg pe embrioni de ziua 5

Buna ,ms de rasp dar totusi imi par putini embrioni ,scz nu iti stiu prob de Infertilitäte ,insa sper Ca te bucuri de bebe tau daca ai ,ori te cei Bucura curand ,sunt in dilema pt ca fetele vorbesc De bine de dr Cocei

Am avut doar 7 ovocite recoltate...nu stiu daca a fost chiar putin ce a putut sa obtina.
Oricum tu tb sa iei decizia care sa te faca sa te simti comfortabil...atat cat poti...fetele au mai multa experienta decat mine oricum...
Da, din fericire unul din acei embrioni de z 5 este acum baietelul meu
Multa bafta!

Liliana christmann1

Mesajde Liliana christmann1 » Vin Oct 19, 2018 4:10 pm

Melanie 28 scrie:
Liliana christmann1 scrie:
Melanie 28 scrie:

Am avut doar 7 ovocite recoltate...nu stiu daca a fost chiar putin ce a putut sa obtina.
Oricum tu tb sa iei decizia care sa te faca sa te simti comfortabil...atat cat poti...fetele au mai multa experienta decat mine oricum...
Da, din fericire unul din acei embrioni de z 5 este acum baietelul meu
Multa bafta!

Felicitari Melanie ,asta Ma incurajeaza f mult ,deci in final merg cu dr melihan ,oricum mi a far recomandata si de dr mea cu care fac fiv .sate bucuri de minunea ta :x

Georgiana Mihai

Mesajde Georgiana Mihai » Vin Oct 19, 2018 4:30 pm

Crisule Cand testezi?? Tin pumnii!!! Am emotii pentru tine!! [bfp]
Eu 30 El 41(Astenozoospermie Teratozoospermie)
Eu-AMH august 2016 6,51
August 2016 inseminare intrauterina-nereusit
Februarie 2017 laparoscopie-ambele trompe infundate complet, cu aderente,neputand fi desfundate, solutie FIV.
Fiv1:29 martie 2017 15 ovocite recoltate-10 s au fertilizat din care rezulta 8 blastociti cea mai Buna calitate
Et1: 3 aprilie, 2 blastociti de ziua 5-nereusit
Et2: 22 septembrie 2 blastociti ziua 5-nereusit
13 octombrie 2017 histeroscopie- uter ok
Et3: 26 ianuarie 2018 2 blastro ziua 5-nereusit
20 martie 2018 Biopsie testul ERA-endometru receptiv
Mai 2018 laparoscopie pt. scoaterea ambelor trompe
Mai 2018 histeroscopie-uter OK
Et4: 26 iulie 2018 2 blastro ziua 5- beta in ziua 8-27,7
Beta ziua 11- 140, beta ziua 13-314, beta ziua 18- 2380-SOE-6 saptamani
Cariotip cuplu-OK
Imunofenotipare limfocitara-OK
Sindrom antifosfolipidic-OK
AMH octombrie 2018-1,63
FIV2 octombrie 2018,7 ovocite mature-4 fertilizate ICSI- 4 embrioni ziua 5
Et 5: 27 octombrie 2028 transfer 2 embrioni ziua 5

lori_2012

Mesajde lori_2012 » Vin Oct 19, 2018 6:00 pm

Mulțumesc mult, Liliana! Sa va ajute Dumnezeu pe toate sa va indepliniti visul!

CrissPatri

Mesajde CrissPatri » Vin Oct 19, 2018 10:11 pm

Georgiana Mihai scrie:Crisule Cand testezi?? Tin pumnii!!! Am emotii pentru tine!! [bfp]

Luni...ai vazut postarea mea pe pagina de facebook a asociatiei, iti multumesc pentru sustinere si fie cum o fi rezultatul....destinatia e doar inainte.
Sa vii si tu cu vesti bune la punctie, cam cand crezi ca va fi? E foarte bine ca insisti pentru embrioni de z5, oricum istoricul tau e bun, si nu cred ca vei avea probleme in privinta asta, si e si mai ok daca optezi pentru icsi, macar schimbi ceva. Multa bafta Georgi! :ymhug:
Eu 32 de ani;
August 2016 AMH 0.77; HSG ok trompele permeabile; restul analizelor bune; El normospermie restul analizelor ok;
FIV 1: 19.11.2016 Transfer 2 embrioni z3; 30.11- beta : 1.2
IUI 13.03.2017-beta: 1.2
Analize imunologice: ok, Celule NK: ok, Cariotip genetic:ok
Tiroidita autoimuna cu eutiroidie;
05.2017- FIV 2- 2 embr z3 8 celule-beta:1.2
ET 05.06.2017-2 morule-beta:1.2
ET 11.07.2017- 3 embr z3-beta: 1.2
Histeroscopie 24.10.2017: cavitate uterina integra, regulata. Fara pb la examenul histopatologic.
11.2017: Fiv 3: 2 Earlyblasto si 2 morule; ET 2 morule slaba calitate, rezultat negativ
02.2018 Fet cu cei 2 Earlyblasto: beta 1.2
07.2018: AMH 0.88, EL: normospermie, spermocultura ok, halosperm 57,42% spermatozoizi cu ADN fragmentat
09.2018: ne pregatim pentru FIV 4 prin programul ASSMB
10.2018: Et 2 blasto: beta:4.6

CrissPatri

Mesajde CrissPatri » Vin Oct 19, 2018 10:18 pm

Lavender scrie:
Lorelei scrie:
Lavender scrie:
Lore, dar crezi ca merge treaba așa simplu? Sau lucrează și ei cum se nimeresc turele sau au medicii lor cu care colaborează? Eu la Wellborn nu am fost întrebata cu cine vreau sa fac. Ma gândesc ca au și ei colaborările lor, medicul X cu embriologul Y, știu eu?
Acum, sper ca totuși Columna rămâne opțiunea cea mai buna acum in București dpdv al ratei de succes și condiții de laborator.

Am citit pe pagina de facebook ca exista aceasta posibilitate si multe fete de la Columna au confirmat ca asa este si ele au cerut un anumit embriolog. Intre timp a confirmat si Criss.

Ok. Mersi ca mi-ați spus.
Voi ați făcut testul psihologic de cuplu? Dacă da, la cine?
Aveți idee ce te întreba și cât costa o ședința? Eu ma gândeam sa merg la un psiholog in afara clinicii, sa găsesc pe cineva cu un preț mai normal..

Va puuup

Eu am facut testul psihologic, doar la Columna din experienta mea mi s a cerut acest aviz la alte clinici la care am fost nu au cerut asa ceva la dosar, la acest cabinet, iti las link ul mai jos
https://www.testpsihologic.info/tarife-si-consultatii/
Avizul se elivereaza pentru cuplu, atat pentru tine cat si pentru partenerul/sotul tau.
Eu 32 de ani;
August 2016 AMH 0.77; HSG ok trompele permeabile; restul analizelor bune; El normospermie restul analizelor ok;
Histeroscopie 24.10.2017: cavitate uterina integra, regulata. Fara pb la examenul histopatologic.
11.2017: Fiv 3: 2 Earlyblasto si 2 morule; ET 2 morule slaba calitate, rezultat negativ
07.2018: AMH 0.88, EL: normospermie, spermocultura ok, halosperm 57,42% spermatozoizi cu ADN fragmentat

Georgiana Mihai

Mesajde Georgiana Mihai » Sâm Oct 20, 2018 5:18 am

CrissPatri scrie:
Georgiana Mihai scrie:Crisule Cand testezi?? Tin pumnii!!! Am emotii pentru tine!! [bfp]

Luni...ai vazut postarea mea pe pagina de facebook a asociatiei, iti multumesc pentru sustinere si fie cum o fi rezultatul....destinatia e doar inainte.
Sa vii si tu cu vesti bune la punctie, cam cand crezi ca va fi? E foarte bine ca insisti pentru embrioni de z5, oricum istoricul tau e bun, si nu cred ca vei avea probleme in privinta asta, si e si mai ok daca optezi pentru icsi, macar schimbi ceva. Multa bafta Georgi! :ymhug:

Crisule DacA MA iau Dupa punctia trecuta Marti ar trebui SA am punctia, Azi probabil Imi va spune ca MA chemat iara la eco...
Eu-AMH august 2016 6,51
Februarie 2017 laparoscopie-ambele trompe infundate complet, cu aderente,neputand fi desfundate, solutie FIV.
Fiv1:29 martie 2017 15 ovocite recoltate-10 s au fertilizat din care rezulta 8 blastociti cea mai Buna calitate
Cariotip cuplu-OK
AMH octombrie 2018-1,63

meme

Mesajde meme » Sâm Oct 20, 2018 7:36 am

Am sunat dr sa vedem daca cei doi embrioni care nu crescusera bine au recuperat, insa din pacate s-au oprit din evolutie - asa ca nu avem ce congela. Ne bazam pe pinguinii din burtica si ne rugam si speram sa ramana acolo sanatosi 9 luni! :YMPRAY:
Grea va fi asteptarea pana la testare :( pana atunci, le incurajez pe cele ce testeaza saptamana viitoare [majoreta]
Eu, sotul - 30 ani
incercam din 2015
2017/2018: 3 stimulari nereusite si 3 IA nereusite
2018: FIV 1: punctie 14 Oct: 5 embrioni de calitate A, si 3 de calitate A/B; transfer 19 Oct cu 2 embrioni de foarte buna calitate
29 Oct: Beta <1,1
AMH 7, analize ok, sotul ok
Laparoscopie Feb 2018: trompa stanga inflamata (singura cauza teoretica a infertilitatii noastre)

Lavender

Mesajde Lavender » Sâm Oct 20, 2018 7:49 am

CrissPatri scrie:
Lavender scrie:
Lorelei scrie:Am citit pe pagina de facebook ca exista aceasta posibilitate si multe fete de la Columna au confirmat ca asa este si ele au cerut un anumit embriolog. Intre timp a confirmat si Criss.

Aveți idee ce te întreba și cât costa o ședința? Eu ma gândeam sa merg la un psiholog in afara clinicii, sa găsesc pe cineva cu un preț mai normal..

Va puuup

Eu am facut testul psihologic, doar la Columna din experienta mea mi s a cerut acest aviz la alte clinici la care am fost nu au cerut asa ceva la dosar, la acest cabinet, iti las link ul mai jos
Avizul se elivereaza pentru cuplu, atat pentru tine cat si pentru partenerul/sotul tau.

Hey Criss,
Mersi mult. Ce gen de întrebări îți pune? Durează mult consultația?
Te pup. Zi senina
Eu: 40 de ani, sarcina extrauterina in Noiembrie 2017, in urma căreia am rămas doar cu trompa dreapta. De atunci ovulez preponderent pe ovarul stâng. AMH 1,9 in mai 2018. AMH 2,45 in Octombrie 2018. Analize hormonale ok. Endometru ok, după histeroscopie cu eliminarea mai multor polipi endometriali ce nu erau vizibili la ecografie transvaginala.
El: 39 de ani, spermograma variază in funcție de moment. In mai, 2% forme morfologice normale.
29.05.2018 FIV 1: stimulare ovariană cu Gonal f și pergoveris la Clinica Wellborn București. 7 embrioni, 5 s-au dezvoltat pana in Z5, transferat 1 blasto 6 BB și 4 congelati. Beta negativ. Ne pregătim de FET.
Iulie 2018: histeroscopie, nimic special găsit, endometrul nu este prea omogen, dar medicul spune ca nu împiedica sarcina cu nimic.
FET 1: 29.09.18, 2 blasto calitatea 5AB și 5BB de ziua 5-6 transferați, nereușit
Mai am 2 blastocisti de calitatea 5CC și 4CC congelati
Ne pregătim pentru FIV 2 la Columna in Ianuarie

Ana-Maria G

Mesajde Ana-Maria G » Sâm Oct 20, 2018 9:41 am

meme scrie:Am sunat dr sa vedem daca cei doi embrioni care nu crescusera bine au recuperat, insa din pacate s-au oprit din evolutie - asa ca nu avem ce congela. Ne bazam pe pinguinii din burtica si ne rugam si speram sa ramana acolo sanatosi 9 luni! :YMPRAY:
Grea va fi asteptarea pana la testare :( pana atunci, le incurajez pe cele ce testeaza saptamana viitoare [majoreta]

Da, e lunga asteptarea...mai ales in weekend :) Imi pare rau pentru cei 2 embrioni, dar lasa ca se prind cei din burtica [svgirl]
Eu 29, El 38. Ovare polichistice, o conizatie mai veche si trompte partial infundate.
Martie 2018 - FIV 1 protocol lung;
Aprilie 2018 - Punctia - 17 ovocite recoltate din care 9 embrioni de ziua 3 congelati. Dupa punctie, am fost internata de urgenta la spital timp de 4 zile din cauza hiperstimulatii ovariele cu 4-6 litri de lichid in cavitatea abdominala si toracica (nu puteam respira).
Mai 2018 - Iulie 2018 - pregatire endometru pentru transfer - nu crestea suficient;
4 August 2018 - ET cu 2 embrioni de ziua 3 de calitate AA si AB. 2 saptamani lucrat de acasa.
Beta 1 (z14dt3z): 36; Beta 2(z16dt3z): 28 - sarcina biochimica.
Septembrie 2018 - diagnostic trombofilie ereditara
10 Octombrie 2018 - ET2 cu 2 embrioni de ziua 3 de calitate AB si B. 2 saptamani lucrat de acasa.
Beta 1 (z14dt3z): 330.35; Beta 2(z16dt3z): 887.71 :YMPRAY:
Eco 09 Nov: am auzit o inimioara [heart]

CrissPatri

Mesajde CrissPatri » Sâm Oct 20, 2018 10:34 am

Lavender scrie:
CrissPatri scrie:
Lavender scrie:

Va puuup

Hey Criss,
Mersi mult. Ce gen de întrebări îți pune? Durează mult consultația?
Te pup. Zi senina

Nu...te pune sa completezi niste chestionare
...dupa care iti elibereaza avizul. Te pup si eu
Bafta multa!
Eu 32 de ani;

Alina80

Mesajde Alina80 » Sâm Oct 20, 2018 2:02 pm

Ne facem si noi curaj sa mergem sa vorbim cu medicul sa vedem ce ne mai sfatuieste. Probabil o sa facem trombofiliile, desi tratamentul ar fi acoperit varianta asta. Ati mai auzit de 2 sarcini biochimice consecutive? Mi-e groaza de a 3 a.

Georgiana Mihai

Mesajde Georgiana Mihai » Sâm Oct 20, 2018 2:45 pm

Alina80 scrie:Ne facem si noi curaj sa mergem sa vorbim cu medicul sa vedem ce ne mai sfatuieste. Probabil o sa facem trombofiliile, desi tratamentul ar fi acoperit varianta asta. Ati mai auzit de 2 sarcini biochimice consecutive? Mi-e groaza de a 3 a.

Alina Cand MA documentam despre neimplantare am tot citit articole despre sarcini biochimice Si se spune ca foarte multe femei au sarcini biochimice doar ca NU Stiu Asta pt ca NU testeaza ASA devreme cum testam noi iar menstruatia le vine fix in perioada Cand ar trebui SA le vina. Majoritatea ar fi din cauza genetice. Trobofilia Stiu ca afecteaza sarcini Mari NU asa mici. Am mAi citit ca nicio sarcina NU seamana una cu alta Si poti SA Ai multe pierderi Asta NU inseamna ca o SA pierzi Si urmatoarea...
NU Te mAi gandii la o a 3 a biochimica, ramai pozitiva. Totusi e Bine ca endometrul tau e receptiv...
Eu-AMH august 2016 6,51
Cariotip cuplu-OK
AMH octombrie 2018-1,63

Alina80

Mesajde Alina80 » Sâm Oct 20, 2018 3:11 pm

Georgiana Mihai scrie:
Alina80 scrie:Ne facem si noi curaj sa mergem sa vorbim cu medicul sa vedem ce ne mai sfatuieste. Probabil o sa facem trombofiliile, desi tratamentul ar fi acoperit varianta asta. Ati mai auzit de 2 sarcini biochimice consecutive? Mi-e groaza de a 3 a.

Alina Cand MA documentam despre neimplantare am tot citit articole despre sarcini biochimice Si se spune ca foarte multe femei au sarcini biochimice doar ca NU Stiu Asta pt ca NU testeaza ASA devreme cum testam noi iar menstruatia le vine fix in perioada Cand ar trebui SA le vina. Majoritatea ar fi din cauza genetice. Trobofilia Stiu ca afecteaza sarcini Mari NU asa mici. Am mAi citit ca nicio sarcina NU seamana una cu alta Si poti SA Ai multe pierderi Asta NU inseamna ca o SA pierzi Si urmatoarea...
NU Te mAi gandii la o a 3 a biochimica, ramai pozitiva. Totusi e Bine ca endometrul tau e receptiv...

Da, asta am citit si eu doar ca nu ma asteptam sa fie una dupa alta. Totusi e mai bine ca macar a fost o tenativa, la inseminari nici macar atat nu a fost. Doamne ajuta sa fie a 3 a cu noroc ^:)^

Înapoi la “PROCEDURI”