SUBPROGRAMUL! 1486 dosare aprobate, august 2011 - dec. 2012

Prima editie a Subprogramului FIV.
ela_ella

Re: SUBPROGRAMUL! 1.133 dosare aprobate, iulie 2011 - iunie

Mesajde ela_ella » Sâm Iul 28, 2012 8:10 pm

gabryelad scrie:
Swanheart scrie:
gabryelad scrie:Din pacate inca nu :). Va tin la curent cum aflu ceva cum postez.
Doamne Ajuta!
A aflat cineva de la Giulesti ceva?

Nu poate fi decat aprobat! Ai vazut ca toti membrii forumului au dosarul aprobat. Doar n-o sa iesi tu din tipar... :D %%-

Draga mea,
M-a distrat asa mult comentariu tau :D. Mi s-a parut vesel si plin de incurajari. Ce sa zic, nu vreau sub nici o forma sa fiu eu "altfel", dar eu stiu cum e sa ai de lucru si sa vrei sa anunti pe toti si sa iti sune tf fiecare fiind interesat doar de interesul propriu. Sincer si eu sper pt ca mi s-a zis ca indeplinesc conditiile.
Sper ca toti sa avem dosare aprobate, nu doar eu, pt ca toti avem probleme si nu mergem aici de placere.
Asa ca, sper....

Ar fi bine sa suni luni-marti, stiu ca toata luna august departamentul de reproducere asistata va fi in concediu. Bafta!
38 ani - AMH 1,66; FSH 8,28; LH 8,13; sotul 45 ani - astenoteratospermie
HSG 2010 - trompa stanga infundata complet (fara sanse din partea doctorilor de a fi desfundata)
IA nefinalizate - noiembrie 2011, ianuarie și februarie 2012.
FIV prin subprogram, clinica Giulesti. Beta HCG 14.06.2012 NEGATIV
IA august 2012 - test negativ
Laparoscopie noiembrie 2012 - trompe permeabile

Swanheart

Mesajde Swanheart » Sâm Iul 28, 2012 8:27 pm

Eu am vorbit cu dr. Cezara Muresan, si mi-a spus la fel: ca embrioloaga e in concediu. Trebuie sa sun luni, sa ma programeze (din cate am inteles, spre sfarsitul lui august). Nu stiu cand a plecat dr. Dorneanu in concediu, dar oricum la receptia clinicii trebuie sa fie cineva, care sa iti poata da relatii despre dosarul tau.
Eu 32 ani - sotul 35 de ani, infertilitate masculina: < 2 mil/ml, cryptozoospermie, apoi oligospermie. MTHFR C677T heterozigota, ambele PAI-1 heterozigote, Factorul XIII heterozigota.
Februarie 2012 - I.A. nereusita (la Gynatal - Timisoara).
FIV 1 - sept. 2012, Gynatal. ET 3 embrioni perfecti - beta 13,77 (sarcina biochimica ?).
FIV2 - noiembrie 2012, Gynatal, ET cu 3 embrioni - nereusit.
FET martie 2013, 3 embrioni perfecti - nereusit.
Surpriza, in aprilie 2014 sotul are normospermie.
FIV 3 - aprilie 2014 Kaali Budapesta: ET cu 2 blastocisti AA - nereusit
August - Septembrie 2014 fac sedinte de bioenergie si iau 1 Thromboo Ass/zi.
Sarcina spontana, octombrie 2014. Clexane de 0.6 si 1 Aspenter / zi.
Doamne, iti multumesc! Avem o minune de baietel! [baietel]

Alla76

Mesajde Alla76 » Dum Iul 29, 2012 10:02 am

Swanheart scrie:Eu am vorbit cu dr. Cezara Muresan, si mi-a spus la fel: ca embrioloaga e in concediu. Trebuie sa sun luni, sa ma programeze (din cate am inteles, spre sfarsitul lui august). Nu stiu cand a plecat dr. Dorneanu in concediu, dar oricum la receptia clinicii trebuie sa fie cineva, care sa iti poata da relatii despre dosarul tau.

eu stiu ca din 6 august se mai intorc din concediu, am inteles ca e toata echipa plecata pana atunci.
oligo-girl, MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 4G/5G heterozigot, 3 IUI nereusite, 3 IUI anulate, sarcina obtinuta natural, neconfirmata ecografic doar prin beta HCG, pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009, FIV1 Debrecen - reusit (ET 26.11.10) cu hiperstimulare gr 3, sarcina sub clexane 0,4, oprita din evolutie in s8. FIV 2 la Timisoara!!!! in cadrul programului national punctie 09.05.12 ET 12.05.12 cu 2A de 8 celule si 1B de 4 celule; la rece avem 2 blastocisti cuminti. Beta ziua 11 de la ET = 177,12 ziua 13ET 337,26 ziua 20 ET 3328,33

gabryelad

Mesajde gabryelad » Mar Iul 31, 2012 10:34 am

Dragele mele am dosar aprobat. Va multumesc pt sustinere si va multumesc ca ati fost alaturi de mine in aceasta perioada.
Dc are cineva lista de analize va rogs a mi-o transmita si mie fie aici, fie pe privat. Ar trebui sa incep sa fac analizele in 2 zile. Asa ca va rog mult.
1. histerosalpingografie 2010. laparoscopie 2010. monitorizari, tratament menopur si gonal f, 7 luni. 2011- IA, nereusita, histerosalpingografie, totul ok. sot - normospermie. nici o sarcina, aspiranta subprogram Giulesti, dosar depus in aprilie 2012, dosar aprobat giulesti august 2012. 3 noiembrie incep procedura de fiv, 15 punctia, 20 transfer blastocist. Sper sper sper....Am sperat degeaba. Data viitoare poate va fi mai bine!
Puterea mea e Dumnezeu!

N.C.B.
Knowledge isn't power. Action is.

Mesajde N.C.B. » Mar Iul 31, 2012 10:58 am

Felicitari, Gabriela! [barza3] Sa inteleg ca au inceput sa comunice si de la Giulesti. Bravo!

Va asteptam pe toti cu vesti bune curand! %%-
To make a looooong story short:

FIV nr. 7 (ET nr. 10) reusit, martie-aprilie 2013, Grecia, dr. Konstantinos Giatras.

Din 16 decembrie 2013, mama Larei.

* * *

Daca doriti sa ma adaugati drept contact pe Facebook: Imagine ...
Pagina oficiala, de tip „LIKE”: Imagine
Grupul SOS Infertilitatea (closed group): Imagine

gabryelad

Mesajde gabryelad » Mar Iul 31, 2012 12:04 pm

Eu am fost acolo. Imi era frica sa nu intre in co si sa nu aflu si sa stau in tensiune atata.... Stiti cum e
1. histerosalpingografie 2010. laparoscopie 2010. monitorizari, tratament menopur si gonal f, 7 luni. 2011- IA, nereusita, histerosalpingografie, totul ok. sot - normospermie. nici o sarcina, aspiranta subprogram Giulesti, dosar depus in aprilie 2012, dosar aprobat giulesti august 2012. 3 noiembrie incep procedura de fiv, 15 punctia, 20 transfer blastocist. Sper sper sper....Am sperat degeaba. Data viitoare poate va fi mai bine!
Puterea mea e Dumnezeu!

Swanheart

Mesajde Swanheart » Mar Iul 31, 2012 6:30 pm

Gabriela, te ajuta cu ceva daca iti trimit eu lista? (primita de la Clinica Gynatal din TM)
Eu 32 ani - sotul 35 de ani, infertilitate masculina: < 2 mil/ml, cryptozoospermie, apoi oligospermie. MTHFR C677T heterozigota, ambele PAI-1 heterozigote, Factorul XIII heterozigota.
Februarie 2012 - I.A. nereusita (la Gynatal - Timisoara).
FIV 1 - sept. 2012, Gynatal. ET 3 embrioni perfecti - beta 13,77 (sarcina biochimica ?).
FIV2 - noiembrie 2012, Gynatal, ET cu 3 embrioni - nereusit.
FET martie 2013, 3 embrioni perfecti - nereusit.
Surpriza, in aprilie 2014 sotul are normospermie.
FIV 3 - aprilie 2014 Kaali Budapesta: ET cu 2 blastocisti AA - nereusit
August - Septembrie 2014 fac sedinte de bioenergie si iau 1 Thromboo Ass/zi.
Sarcina spontana, octombrie 2014. Clexane de 0.6 si 1 Aspenter / zi.
Doamne, iti multumesc! Avem o minune de baietel! [baietel]

Anemari

Mesajde Anemari » Mar Iul 31, 2012 7:17 pm

gabryelad scrie:Dragele mele am dosar aprobat. Va multumesc pt sustinere si va multumesc ca ati fost alaturi de mine in aceasta perioada.
Dc are cineva lista de analize va rogs a mi-o transmita si mie fie aici, fie pe privat. Ar trebui sa incep sa fac analizele in 2 zile. Asa ca va rog mult.

Bravo Gaby!!!
Sa fie cu noroc!
eu 30 de ani ,sotul 35 -infertilitate primara de 3 ani
sotul OATS, eu endometrioza ,laparoscopie 2011 totul ok,analize hormonale,secretii,pap ok.03.04.2012 prima IA,test 17.04.2012-negativ,dosar aprobat in iulie la Polisano Sibiu,Fiv 1 ,ET -nerealizat din cauza hiperstimularii severe,FET 1 10.12.2012,reusit, SOE 5+
FET 2- martie 2013 Reusit ,avem 2 inimioare luptatoare iubite,iubite
Din 23 octombrie mamica fericita de 2 baietei frumusei

ela_ella

Mesajde ela_ella » Mar Iul 31, 2012 8:00 pm

gabryelad scrie:Eu am fost acolo. Imi era frica sa nu intre in co si sa nu aflu si sa stau in tensiune atata.... Stiti cum e

Sa fie cu noroc Gaby, dar nu ti-au dat de la clinica lista? pe perioada concediilor puteai sa le faci. Fiecare echipa vrea anumite analize...
HSG 2010 - trompa stanga infundata complet (fara sanse din partea doctorilor de a fi desfundata)

gabryelad

Mesajde gabryelad » Mie Aug 01, 2012 7:48 am

A zis ca va veni prin posta... Dc cineva are de la Giulesti as aprecia, dc nu orice e bun venit. Va multumesc.
Puterea mea e Dumnezeu!

OanaBlue

Mesajde OanaBlue » Mie Aug 01, 2012 1:35 pm

gabryelad scrie:A zis ca va veni prin posta... Dc cineva are de la Giulesti as aprecia, dc nu orice e bun venit. Va multumesc.

Nu ti-as recomanda sa iei o lista de analize din alta parte. Fiecare clinica/echipa medicala recomanda anumite investigatii. Daca tu iei o lista de la alta clinica, e posibil fie sa faci analize in plus (bani dati degeaba), fie sa ratezi anumite investigatii necesare. Cel mai sigur ar fi sa iei legatura cu cei cu care vei face FIV-ul sa-ti trimita exact ce trebuie sa faci [floare]

gabryelad

Mesajde gabryelad » Mie Aug 01, 2012 3:48 pm

OanaBlue scrie:
gabryelad scrie:A zis ca va veni prin posta... Dc cineva are de la Giulesti as aprecia, dc nu orice e bun venit. Va multumesc.

Nu ti-as recomanda sa iei o lista de analize din alta parte. Fiecare clinica/echipa medicala recomanda anumite investigatii. Daca tu iei o lista de la alta clinica, e posibil fie sa faci analize in plus (bani dati degeaba), fie sa ratezi anumite investigatii necesare. Cel mai sigur ar fi sa iei legatura cu cei cu care vei face FIV-ul sa-ti trimita exact ce trebuie sa faci [floare]

Sunt in concediu pana pe 6 septembrie. Nu as vrea sa pierd timpul degeaba.
Puterea mea e Dumnezeu!

lauragar

Mesajde lauragar » Mie Aug 01, 2012 5:11 pm

gabryelad scrie:

o sa-ti scriu ce am facut eu:hormonale-z2,3,4-fsh,lh,prl,estradiol,amh,inhibina b;uzuale:hemoleucograma,glicemie,ureea,creatinina,coagulograma;serologice:toxoplasma,rubella,cmv,herpes,listeria,hepatitab-hbs,hepatita c-hcv,hiv,vdrl,grupa sangvina,rh;culturi col:chlamydia,mycoplasma,ureaplasma,papanicolau;ex secretie+fungigrama,sumar urina+urocultura.pentru sot:hepatita b-hbs,hepatita c-hcv,hiv,vdrl si spermograma(obligatoriu la giulesti,se face cu programare,dar dupa 6 septembrie daca sunt in concediu-tel.021-3161277).eu am facut si histeroscopie (tot cu programare),dar asta stabilesti cu dr.tau.multa bafta!poti face unele analize cu trimitere de la medicul de fam,astefel mai scutesti niste banuti,de care vei avea nevoie cu siguranta la tratament.
eu 32,sotul 34 ne chinuim cu infertilitatea de 6 ani.2007-laparo ambele trompe infundate,spermograma:normospermie.am facut 5 instilatii.2009-hsg :ambele trompe permeabele,urmeaza 3 luni stimulari cu clostilbegyt,spermograma:normospermie.2011-histeroscopie:ambele trompe infundate,spermograma:astenospermie.ne pregatim pt.fiv 1 la giulesti cu prof.marinescu in subprogramul ms.am inceput inhibarea pe 23 septembrie cu 0,1 mg decapeptyl(z 21),um 1.10,iar din z6-12 zile stimulare cu gonal 225ui.pe 19.10punctia=10 ovocite,22.10-et(2 embrioni calitate A-10,12 celule),mai avem 7 criogenati(6 calitateA,1 calitate B).PE 3.11 AM BETA.beta-negativ.ne pregatim pt. et cu embrioni congelati.pe 27.09.12 avem tec .beta-negativ.al-2-lea fet pe 24.10,beta negativ.am incheiat lupta cu infertilitatea.ne pregatim sa adoptam-suntem in curs de atestare!!!avem atestat din 15 aprilie.acum asteptam........avem si cel de-al 2 lea atestat din 16 aprilie 2014 si .....tot asteptam!

ela_ella

Mesajde ela_ella » Mie Aug 01, 2012 5:44 pm

gabryelad scrie:
OanaBlue scrie:

Gaby, nu am auzit sa trimita lista de analize prin posta...Nu esti din Bucuresti?
Dupa cum sti eu am facut la Giulesti fiv-ul, si de aceea te-am si anuntat ca vor intra in concediu si sa iei cat mai repede legatura cu dr.
Eu am avut o discutie cu dr, apoi m-a trimis la asistenta Ana, si in functie de ce analize aveam la dosar, cu ce alte analize mai aveam eu facute, mi-a completat o lista cu cele lipsa sau care trebuiau repetate (VDRL, HIV, hepatite...le-am scris mai in urma si ca nu trebuie sa fie mai vechi de 6 luni). Dr mi-a spus ca in ziua 21 cm sa vin la eco si mi-a data si planul de tratament (cu recomandarea sa nu cumpar toata cantitatea sau doar analogul si nici acela decat cateva fiole). Medicatia am cerut-o eu ca sa stiu cam cat m-ar costa, ca sa fac rost de banuti si sa fiu sigura ca gasesc medicamentele (la farmacie le-am rezervat).
In mare sunt cele scrise de Laura....dar cel mai bine este sa le primesti din partea medicului cu care faci FIV. Cu cine vei face procedura?

ANY75

Mesajde ANY75 » Mie Aug 01, 2012 9:47 pm

buletinul meu de analiza cu fsh si amh nu este original, mi s-a spus ca a fost trimis prin mail, ca a fost prelucrat in alta tara, e in regula??? si nu e trecut nici CNP-ul
37 ani, trompa dr extirpata in urma unei sarcini extrauterine, trompa st. infundata, efectuate:hsg, histeroscopie, analize, tratamente din 2001 pana in prezent, amh 1.19, fiv prin subprogram(mai-iunie 2013), protocol scurt, stimulare cu gonal 350, pergoveris, trei ovocite bune injectate ICSI, nu s-a fecundat niciunul

Irina_

Mesajde Irina_ » Mie Aug 01, 2012 9:58 pm

Any, in principiu, conform legii, acel document trebuie sa fie in original cand depui dosarul la clinica. Pe de alta parte, daca cei de la clinica ti-l accepta (in cazul in care explici situatia), in practica ar putea fi ok. Dosarul cu actele in original ramane oricum la tine. Ei pastreaza cele doua copii (una se depune la MS secretizata, iar cealalta ramane la clinica). Si oricum e dreptul tau sa soliciti clinicii unde ai facut analiza sa iti trimita originalul buletinului de analiza prin posta. Referitor la CNP, nu stiu sa existe vreo cerinta expresa.

Mai e o discutie legata de acceptarea analizelor amh si FSH din strainatate. Vezi posturile anterioare.

gabryelad

Mesajde gabryelad » Joi Aug 02, 2012 6:12 am

Multumesc

Sincer am fost atat de emotionata incat nu m-am gandit sa ma duc la dr. :)). O sa o contactez si pe dr. Dar am vazut ca analizele date sunt cele pe care trebuia sa le avem la dosar. Nu platesc o mare parte din analize pt ca am un card de la serv la o clinica particulara si se platesc doar f putine restul intrand in abonament. Din pct asta de vedere sunt o nororcoasa.
Puterea mea e Dumnezeu!

ANY75

Mesajde ANY75 » Joi Aug 02, 2012 7:48 am

Irina_ scrie:Any, in principiu, conform legii, acel document trebuie sa fie in original cand depui dosarul la clinica. Pe de alta parte, daca cei de la clinica ti-l accepta (in cazul in care explici situatia), in practica ar putea fi ok. Dosarul cu actele in original ramane oricum la tine. Ei pastreaza cele doua copii (una se depune la MS secretizata, iar cealalta ramane la clinica). Si oricum e dreptul tau sa soliciti clinicii unde ai facut analiza sa iti trimita originalul buletinului de analiza prin posta. Referitor la CNP, nu stiu sa existe vreo cerinta expresa.

Mai e o discutie legata de acceptarea analizelor amh si FSH din strainatate. Vezi posturile anterioare.

multumesc mult pt raspuns, voi citi mai amanuntit posturile
37 ani, trompa dr extirpata in urma unei sarcini extrauterine, trompa st. infundata, efectuate:hsg, histeroscopie, analize, tratamente din 2001 pana in prezent, amh 1.19, fiv prin subprogram(mai-iunie 2013), protocol scurt, stimulare cu gonal 350, pergoveris, trei ovocite bune injectate ICSI, nu s-a fecundat niciunul

SOS Infertilitatea
Administrator

Mesajde SOS Infertilitatea » Sâm Aug 04, 2012 8:46 am

Update listuta norocoasa %%- :

1. AnaAncuta – Dacia

2. Giorgia – Gynatal

3. Fabian – Cluj

4. Kosbor – Cluj

5. Mikaky – Giulesti

6. Alla76 – Gynatal

7. Carmencita22 – Cluj

8. Vrabiuta - Dacia

9. Aruam - Giulesti

10. Adyrem - Promed

11. FunaruOana - Omini

12. Geany_M - Omini

13. Bubu - Omini

14. Mara80 - Omini

15. Nicolle88 - Dacia

16. Clauditsa - Dacia

17. LauraGar - Giulesti

18. Zoi - Giulesti

19. Uta Monica - Giulesti

20. Roxi25 - Polisano Sibiu

21. SilviaCris - Polisano Sibiu

22. DanaD - Polisano Sibiu

23. Dirida - Polisano Sibiu

24. Anda86 - Polisano Sibiu

25. Gina - Dacia

26. Sorina_SZ - Gynatal

27. *X* (bestfriend Adyrem) - Promed

28. Valy27 - Promed

29. Ariel21 - Promed

30. Ionelia - Promed

31. Teo - Omini

32. StefanaM - Polisano Sibiu

33. MariG - Dacia

34. Anaoi - Dacia

35. Catalina - Dacia

36. Anya - Dacia

37. Moni77 - Gynatal

38. Cioco-Cioc - Promed

39. LarissaPersonal - Cluj

40. Soniuca - Cluj

41. Iulia2011 - Giulesti

42. DanaGJ - Giulesti

43. Daniela19771210 - Cluj

44. Nicu_Bica - Dacia

45. Mirebo - Giulesti

46. Felicioc - Giulesti

47. Moniro - Promed

48. Veropmd - Polisano

49. Anabel79 - Dacia

50. Ela_Ella – Giulesti

51. Sucila Utica – Cluj

52. Elena Ciucur – Cluj

53. Csilla1 - Polisano

54. GxG - Promed

55. DanaAlice - Giulesti

56. Nusha - Polisano Sibiu

57. Pupacila - Giulesti

58. Dumi - Giulesti

59. AncaBB - Giulesti

60. Oanandries - Giulesti

61. Eliza-Maria - Medlife

62. Symona29 - Dacia

63. Mada81lina - Gynatal

64. Cris8 – Promed

65. Alla76 – Gynatal

66. Swanheart – Gynatal

67. Marinela – HitMed

68. Carla_Cluj – Polisano

69. Monalisa – Omini

70. FloareDeColt – Gynatal

71. Ciprian19822 – Polisano

72. Irina_ – MedLife

73. Anemari – Polisano

74. Carmina19us – Cluj

75. CrisMoni – Polisano

76. FloFlo – MedLife

77. Enchi – MedLife

78. GabryelaD – Giulesti

Va rugam sa ne spuneti daca sunt inadvertente pe lista; vom modifica. Mult succes tuturor! [barza2] %%- [barza1]
I always wondered
why somebody didn’t do
something about that,
then I realized
I AM SOMEBODY.

[...and you, and you!]

Grup FB infertilitate
Grup FB adoptie
Grup FB sarcina & parenting

Pagina FB infertilitate
Pagina FB adoptie
Pagina FB a initiatoarei Asociatiei

Imagine ... Imagine... Imagine ... Imagine ...Imagine ... Imagine... Imagine

ANY75

Mesajde ANY75 » Mar Aug 07, 2012 12:47 pm

eu am pregatit dosarul pt subprogram si vreau sa-l depun saptamana asta la Ominiclinic Iasi, sper sa nu fie probleme
mai sunt fete care au depus recent?? eventual cineva pt Ominiclinic?

Înapoi la “Subprogramul FIV 2011 - 2012”