FIV abroad

Informatii si discutii despre proceduri de fertilizare in vitro si inseminare artificiala, despre medici si tratamente, in Romania & abroad.
nico30b

Re: FIV abroad

Mesajde nico30b » Vin Mai 16, 2014 7:58 pm

Georgia22 scrie:Buna fetelor, am intrat si eu pe fuga sa urez multa bafta celor care urmeaza sa intre in focuri si lui Swanheart un rezultat pozitiv!
Eu sunt ff ocupata la serviciu, dar printre altele am reusit si sa fac analizele recomandate de PK, au iesit ok, deci in iulie ma prezint pt FIV. Am emotii mai mari decat la FIV1 (n-as fi crezut!), noroc ca nu prea am timp sa ma gandesc la el.

salutare! in ce perioada din iulie esti la Budapesta? eu voi fi dupa 16 iulie, pt FET.....poate ne vedem pe acolo.

Swanheart

Mesajde Swanheart » Vin Mai 16, 2014 9:09 pm

Eu bifez si FIV 3 nereusit... Nu stiu de ce, totul a decurs perfect, am transferat 2 blastocisti AA. Simt doar ca mi-e sufletul rupt in mii de bucati...
Eu 32 ani - sotul 35 de ani, infertilitate masculina: < 2 mil/ml, cryptozoospermie, apoi oligospermie. MTHFR C677T heterozigota, ambele PAI-1 heterozigote, Factorul XIII heterozigota.
Februarie 2012 - I.A. nereusita (la Gynatal - Timisoara).
FIV 1 - sept. 2012, Gynatal. ET 3 embrioni perfecti - beta 13,77 (sarcina biochimica ?).
FIV2 - noiembrie 2012, Gynatal, ET cu 3 embrioni - nereusit.
FET martie 2013, 3 embrioni perfecti - nereusit.
Surpriza, in aprilie 2014 sotul are normospermie.
FIV 3 - aprilie 2014 Kaali Budapesta: ET cu 2 blastocisti AA - nereusit
August - Septembrie 2014 fac sedinte de bioenergie si iau 1 Thromboo Ass/zi.
Sarcina spontana, octombrie 2014. Clexane de 0.6 si 1 Aspenter / zi.
Doamne, iti multumesc! Avem o minune de baietel! [baietel]

Zuzu

Mesajde Zuzu » Vin Mai 16, 2014 9:17 pm

Swanheart scrie:Eu bifez si FIV 3 nereusit... Nu stiu de ce, totul a decurs perfect, am transferat 2 blastocisti AA. Simt doar ca mi-e sufletul rupt in mii de bucati...

imi pare foarte rau Swanheart...sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci cu bine peste asta.
4 ani de incercari, eu 33 ani, sotul 35, diagnostic infertilitate necunoscuta. Toate analizele bune, la sot mobilitatea spermatozoizilor putin scazuta - avem 5 inseminari nereusite la Cluj, 2 la Gynia, 3 la Gine 1 si acum sunt in ziua a 3 a dupa embriotransfer - FIV efectuat la Kaali, Budapesta cu dr Kovacs P. - din pacate nereusit; FIV2 - mai 2014, Kaali, Budapesta, dr PK - nereusit

Giorgia

Mesajde Giorgia » Vin Mai 16, 2014 9:25 pm

Swanheart scrie:Eu bifez si FIV 3 nereusit... Nu stiu de ce, totul a decurs perfect, am transferat 2 blastocisti AA. Simt doar ca mi-e sufletul rupt in mii de bucati...

Swan, ti-am vazut anuntul pe donatii de medicamente si m-a pus pe ganduri, dar speram totusi ca ti-ai luat mai mult Femibion decat ai avea nevoie.
Imi pare tare rau si sper sa gasiti puterea sa va ridicati si sa incercati iar. Te imbratisez.
Din 17 iunie 2013, mama fericita de fetita si baietel nazdravani!

Hope2014

Mesajde Hope2014 » Vin Mai 16, 2014 9:40 pm

Swan imi pare nespus de rau!
Capul sus! TREBUIE sa te aduni si sa mergi mai departe! Nu abandona lupta! Ai pierdut a 3-a batalie dar nu si razboiul!
In final vei iesi invingatoare!
Te imbratisez cu drag

N.C.B.
Knowledge isn't power. Action is.

Mesajde N.C.B. » Vin Mai 16, 2014 9:48 pm

[parerau] ....Draga mea! Imi pare ATAT de rau... Stiu ca e si ziua ta astazi... ...Nu am cuvinte.
To make a looooong story short:

FIV nr. 7 (ET nr. 10) reusit, martie-aprilie 2013, Grecia, dr. Konstantinos Giatras.

Din 16 decembrie 2013, mama Larei.

* * *

Daca doriti sa ma adaugati drept contact pe Facebook: Imagine ...
Pagina oficiala, de tip „LIKE”: Imagine
Grupul SOS Infertilitatea (closed group): Imagine

Hope2014

Mesajde Hope2014 » Vin Mai 16, 2014 9:53 pm

N.C.B. scrie:

[parerau] ....Draga mea! Imi pare ATAT de rau... Stiu ca e si ziua ta astazi... ...Nu am cuvinte.

N.C.B tocmai vroiam sa te dau exemplu....un razboi care parea pierdut dupa atatea batalii fara succes! Dar finalul a fost triumfator! Nu stiu de unde ai avut atata putere sa lupti dar esti un adevarat exemplu pentru noi toate...Tot respectul!
Fetelor TREBUIE sa reusim!
Ultima oară modificat Vin Mai 16, 2014 10:22 pm de către Hope2014, modificat 1 dată în total.

N.C.B.

Mesajde N.C.B. » Vin Mai 16, 2014 10:11 pm

Swanheart, si eu la FIV3 (negativ) am zis ca „nu mai pot continua asa!”. Si chiar credeam - asa simteam. Si am facut si FET-ul acelui FIV. Si am ramas gravida. Si sarcina s-a oprit din evolutie. Si nu mai stiam de mine, a fost sa ma calce masina pe strada in Strasbourg si nici macar nu am reactionat, abia dupa cateva zile mi-a revenit episodul si am realizat retrospectiv ce se intamplase. Si am urlat „nu mai pot continua asa!!”. Si habar n-aveam ca eram abia pe la jumatatea bataliei.

Tu te-ai hotarat sa reincepi lupta pentru bebe pentru ca ai citit la mamici cum am povestit eu ca dorm imbratisata cu Lara. Ma simt responsabila. Si supralicitez! Nu, nu e sare pe rana, caci stii ca vine de la cineva care a trecut prin inca si mai multe esecuri decat tine si careia putini ii mai dadeau sperante. Ca sa ajunga in prezent sa filmeze asta:

Intr-o zi, vei trai asta. Cu conditia sa nu renunti.

FIV nr. 7 (ET nr. 10) reusit, martie-aprilie 2013, Grecia, dr. Konstantinos Giatras.

* * *

Hope2014

Mesajde Hope2014 » Vin Mai 16, 2014 10:16 pm

N.C.B am vazut filmarea! Ai o fetita adorabila!!!
Sa va traiasca si sa va bucurati de ea!

N.C.B.

Mesajde N.C.B. » Vin Mai 16, 2014 10:25 pm

Copilul asta nu ar fi existat daca nu m-as fi ridicat de fiecare data. Plangeti. Caci aveti dreptul. Si ridicati-va. Caci datorati asta copilului vostru.

* * *

Swanheart

Mesajde Swanheart » Vin Mai 16, 2014 11:03 pm

E minunata Lara, nu pot sa cred ca e asa mare!!! :x Trece timpul infiorator de repede...

Deocamdata nu stiu ce voi face, am epuizat atat resursele emotionale, cat si pe cele financiare. Procedura a decurs perfect, am avut 9 ovocite din care au rezultat 7 embrioni perfecti, de Z3. In Z5 aveam 2 blastocisti AA si restul ceva mai slabi, oricum nu i-a congelat din cauza hepatitei... Nu am ce sa reprosez echipei, au fost toti extrem de profesionisti, mare diferenta intre FIV-urile de aici si acest FIV. Am avut incredere maxima, STIAM ca voi reusi, iar acum durerea e pe masura...
Eu 32 ani - sotul 35 de ani, infertilitate masculina: < 2 mil/ml, cryptozoospermie, apoi oligospermie. MTHFR C677T heterozigota, ambele PAI-1 heterozigote, Factorul XIII heterozigota.
Februarie 2012 - I.A. nereusita (la Gynatal - Timisoara).
FIV 1 - sept. 2012, Gynatal. ET 3 embrioni perfecti - beta 13,77 (sarcina biochimica ?).
FIV2 - noiembrie 2012, Gynatal, ET cu 3 embrioni - nereusit.
FET martie 2013, 3 embrioni perfecti - nereusit.
Surpriza, in aprilie 2014 sotul are normospermie.
FIV 3 - aprilie 2014 Kaali Budapesta: ET cu 2 blastocisti AA - nereusit
August - Septembrie 2014 fac sedinte de bioenergie si iau 1 Thromboo Ass/zi.
Sarcina spontana, octombrie 2014. Clexane de 0.6 si 1 Aspenter / zi.
Doamne, iti multumesc! Avem o minune de baietel! [baietel]

Caress

Mesajde Caress » Vin Mai 16, 2014 11:29 pm

Swan, Swan, Swan.....de ce? De ce? De ce?....

Uite, nu ma crezi acum dar stii ca am trecut si eu prin Purgatoriul asta... iti promit ca intr-o zi ' se vor alinia planetele' pentru tine, vei vedea. Nu vei crede, acum asa cum nici eu nu am crezut cand altii imi spuneau. Dar intr-o zi Swan, intr-o zi in viitorul apropiat lucrurile vor sta altfel. Zic si eu ca Nicole, plangi, sufera, da-ti timp sa te refaci si reincearca. Sansa sta in incercare. Uneori ma intreb, daca m-as fi oprit la incercare a a 7 a? Sunt insa copii care asteapta sa se nasca si vor veni la parintii lor, asa cum si al meu si-a gasit, intr-un final, calea spre mine.
Believe it! [barza6]

amely32

Mesajde amely32 » Sâm Mai 17, 2014 2:34 am

Swan, imi pare atat de rau....offff nu am cuvinte..
Iti doresc multa putere...si la timpul potrivit sa puteti sa continuati lupta!
Te imbratisez si ma gandesc la tine.

amely32

Mesajde amely32 » Sâm Mai 17, 2014 2:49 am

N.C.B. am admirat printesa ta!! wow, ce frumoasa e si ce mare a crescut!
Caress, ma intrebam de multe ori ce mai faci?! cum e micutul tau? Aveti peste 1 an..ce trece timpul.

mulansis

Mesajde mulansis » Sâm Mai 17, 2014 6:05 am

Swan, nu am cuvinte, doar ca mi pare tare tare rau, iti doresc putere sa mergi mai departe!!!
Te imbratisez!

Amely, va pup dragele mele.

NCB, repet si aici: Lara e divina.

Succes tuturor.
Ce ciudata e viata asta..
eu 32
laparoscopie 2009 si 2012 endometrioza,chist dermoid, aderente, diphereline, homeopat
FIV Budapesta august 2013- reusit SOE saptamana 5
FET1 BP noiembrie 2013- beta 0.3
FET2 BP ianuarie 2014- beta 1.2
FET3 BP iunie 2014 - beta 4,03
FET4 BP sept 2014- avem fetita si baietel!!!

Tzuculina

Mesajde Tzuculina » Sâm Mai 17, 2014 7:58 am

Swan imi pare tare rau...stiu si inteleg ce simti acum. As vrea sa ma alatur celorlalte fete si sa te incurajez sa nu renunti. Ia o pauza, reculege-te si keep trying. Desi probabil ti se pare greu de crezut acum va rasari soarele si pe strada ta.
Cand viata iti ofera o lamaie acra, nu dispera: cere sare si tequilla...

Infertilitate mixta, incercam din 2009...
eu, 33 de ani, ovare polichistice, mutatii trombofilie: MTHFR 677C homozigot, PAI-I 675 4G, heterozigot, PAI-I 844A G, heterozigot, lipsa trompa dreapta, trompa stanga blocata
sotul 33 ani, oligoastenoteratospermie, operatie varicocel in 2011, fara imbunatatiri semnificative pana in prezent
FIV1, 2010, Gynera, s-au transferat 2 blastocisti, sarcina gemelara anembrionara, chiuretaj
FIV2, 2010, Polisano, ICSI, s-au transferat 2 blastocisti, sarcina ectopica, laparoscopie, trompa dreapta a fost scoasa
FET, 2011, Polisano, s-au transferat 2 blastocisti, test negativ
FIV3, 2012, Promed, in subprogram, s-au transferat 2 embrioni la 48 de ore, test negativ, au ramas 2 embrioni congelati
FIV4, 2012, Turcia Anadolu, s-au transferat 3 embrioni in ziua 4, beta10.12, 104.4, beta13.12, 333.3, beta15.12, 819.8. In sfarsit, avem o inimioara! Multumesc lui Dumnezeu pentru darul pe care mi l-a facut si ma rog sa nu mi-l ia!
Din 9 august mamica fericita de fetita superba! Multumesc Doamne!

Anemari

Mesajde Anemari » Sâm Mai 17, 2014 8:33 am

Swan imi pare tare rau ca treci din nou prin asa ceva.Cuvintele sunt goale...nu stiu ce as putea spune sa te aline un pic.Iti doresc putere sa mergi catre copilasul tau care sigur te asteapta si sa simti ca multi oameni sunt alaturi de tine.Te imbratisez!
eu 30 de ani ,sotul 35 -infertilitate primara de 3 ani
sotul OATS, eu endometrioza ,laparoscopie 2011 totul ok,analize hormonale,secretii,pap ok.03.04.2012 prima IA,test 17.04.2012-negativ,dosar aprobat in iulie la Polisano Sibiu,Fiv 1 ,ET -nerealizat din cauza hiperstimularii severe,FET 1 10.12.2012,reusit, SOE 5+
FET 2- martie 2013 Reusit ,avem 2 inimioare luptatoare iubite,iubite
Din 23 octombrie mamica fericita de 2 baietei frumusei

blue eyes

Mesajde blue eyes » Sâm Mai 17, 2014 8:45 am

NCB minunata fetita ta! [heart] sa fie sanatoaasa si fericita toata viata!

Swan multa putere iti doresc!si intr-o zi te vei ridica si vei reusi! :ymhug:
eu-34 ani,AMH-0,90 in aprilie 2014,HSG,histeroscopii 2,a 2 a in ianuarie 2015,un polip de 7 mm trimis spre analiza.plus o tona de alte analize

el-teratozoospermie severa 2011,9% forme normale,tratament continuu pana in prezent,25%forme normale,mobilitate A 0%,mob.B 66%,cea mai recenta spermograma martie 2015.

FIV 1 nereusit polisano sibiu,dr Ispasoiu.continuam lupta!
FIV 2 nereusit

georgiana_adi

Mesajde georgiana_adi » Sâm Mai 17, 2014 10:04 am

Swan imi pare atattttt de rau.... Sa-ti aline Dumnezeu sufletul cat mai repede si sa-ti dea puterea sa mergi mai departe. Imi pare rau ca nu pot face mai mult sa te ajut cumva, sa stii insa ca suntem cu gandul la tine. Fii convinsa ca, candva, va fi cu siguranta bine, nu stiu in ce fel dar va fi, trebuie, alta speranta nu avem. Te imbratisez cu drag! :ymhug:
Eu 31, el 32, incercam din 2011. Initial EL spermograma proasta: nr mic, forme normale putine, mobilitate scazuta; EU- totul parea ok apoi: - aderente pe uter observate la histeroscopie(nu am fi putut obtine o sarcina); AMH doar 0.3; prolactina marita, fara tumora dupa RMN
-iunie 2014 FIV dr. Kovacs, din 6 foliculi 3 ovule extrase, fertilizate toate, doua embrioni tranferati - nereusit
-aprilie 2015 FIV dr. Kovacs ....nu s-a gasit niciun ovul
-iulie 2015 FIV dr. kovacs, un ovul gasit, fecundat, transferat, in ziua 11 beta 11...a refuzat sa se dubleze
-noiembrie 2015 obtinut atestat adoptie
-azi...nu mai stiu ce speram, ce asteptam, ce mai putem face...stiim insa ca am merge pana la capatul Pamantului si inapoi daca ar fi nevoie pentru a ne tine copilul in brate; suntem alaturi de cei care trec prin ce am trecut si trecem si noi
Doamne daruieste-ne copilasul nostru atat de mult asteptat!

miti

Mesajde miti » Sâm Mai 17, 2014 10:46 am

NCB multa putere ai avut! Slava Domnului ca ai fost rasplatita pentru perseverenta.

Swan, cu siguranta te vei bucura si tu de bebele tau, intr-o zi.

Fetelor, i-am scris lui PK, azi dimineata. Mi-a raspuns f. rapid.

Hi,
Thank you for your email! At the age of 32 even with a somewhat redcued ovarian reserve insemination should be attempted frist as long as the sperm parameters are fine and the tubes are open. As a next step a sperm test is needed and a hysterosalpingogram to check the tubes. A decisioon can be made afterwards. The low AMH means that the number of eggs in the ovaries is low but does not say anything about the quality. Since you are young the quality should be good and insemination therefore could work. You cabn email me with these test results for further advice when you receive them!
Eu 31/ El 33.
El:iun2010-necrospermie, astenospermie, teratospermie. tratament cu Masculion si Vit E si D
aprilie 2013-teratospermie- Pro-fertil
nov 2013- teratospermie Naprastic
martie 2014-normospermie la limita inferioara.
Eu: Ovulatie confirmata la monitorizari. FSH Z3 =11 AMH-0.4, trompe permeabile. Acupunctura. FSH de senzatie= 7.4
MTHFR C677T- heterozigot.
PAI 675 4G/4G- homozigot
PAI 844 AA - homozigot
iunie 2014 IA pe ciclu natural-nereusit
3 august2014 IA cu stimulare closty, 14.08 beta=29.6 , 16.08 beta= 131, 18.08 beta =366
Doamne ajuta pana la final!
Am reusit! Suntem parintii unui copil "pretios"!

Înapoi la “PROCEDURI”