FIV in Romania

Informatii si discutii despre proceduri de fertilizare in vitro si inseminare artificiala, despre medici si tratamente, in Romania & abroad.
Lorelei

Re: FIV in Romania

Post by Lorelei » Thu Dec 06, 2018 10:33 pm

MARIA Diaconu wrote:
jurnaldefiv wrote:[svboy]
MARIA Diaconu wrote: Deci, am fost sau nu talisman norocos cu urarile mele? Ma bucur din inima pt beta si iti doresc sa ai o dinamica perfecta! O veste extraordinara, un cadou de Mos Nicolae pe care il astepti demult. Chiar suntem emotionata si fericita pt reusita ta. Dr. VELISCU a avut mana buna, cum de.fapt are de foarte multe ori. Te imbratisez si in continuare va urmaresc postarile zi de zi,cu emotie. [premom] [fetita] [baietel] [flori]
Daaaa clar! ^:)^
Acum cu emotii multe si pasi mici dar uriasi, cu Dumnezeu inainte.
Tu ce faci? Toata lumea bine? In cate saptamani esti?
Jurnalut,multumesc de intrebare,da,suntem ok toti 3 si cu sotul 4. Azi am facut 27 sapt si ma rog sa fie bine pana la capat. Dr Veliscu ar vrea sa nasc la 37+, dar eu stiu ce sa zic...am 161 cm, sunt o mana de om. Asta e prima sapt de concediu, s a terminat cu munca. Prefer sa ma.menajez cat pot de mult. Ma vad rar cu doamna dr. ,stie ca s din Pitesti si prefera sa fiu monitorizata des aici. Cu dumneaei m-am vazut in sapt 25 si urm data va fi in sapt 32, pana atunci merg aici.
Ma bucur tare ca ai incercat si reusit cu ea la Columna, cred ca e cea mai buna alegere pe care ai facut o, dovada rezultatul pozitiv. Emotiile abia incep, dar cu ajutorul lui Dumnezeu va fi bine. O zi mare ca aceasta si un asemenea cadou primit inseamna ca trebuie sa.fie bine pana la capat. Sa ne tii la curent. [heart] [flori]
Maria ce trece timpul! Mai ai putin :ymdaydream: si iti vei tine piticutzii in brate....
PAI, MTHFR - hetero, PCOS, Spermograma cu toate diagnosticele posibile.
3 IUI Columna. 2016-2017. BFN!
FIV1 - iul 2017. Columna-17ovo/10 fertilizate->4 blasto:2xAA+2xCC-Freeze all!
FET1 si FET 2-sept si oct 2017 BFN si un transfer anulat. Am avut doar 1 blasto care a rezistat la dezghet.
Histeroscopie diagnostica. Uter aspect micropolipoidal; chiuretat pereti-dec 2017.
FIV2 - ian 2018 Unica Praga-30ovo/22 fertilizate->8 embrioni f buni.
ET2 - ian 2018,2 embrioni Z3. Beta Z11-95.1! SOE 8s.
FET3 - apr 2018, 2 blasto. Beta negativ!
Histeroscopie- extirpat polip.Uter aspect polipoid; chiuretat pereti - iun 2018;
FET4 - iul 2018, 2 blasto. Beta Z7-42.2! SOE 9s.
FIV3 - ian 2019 Columna (ASSMB).19ovo/16 fertilizate->5 blasto buni!Freeze all!
Histeroscopie diagnostica ok - feb2019
FET5 - apr 2019, 2 blasto de la FIV3. Beta Z8-20.2! Sarcina biochimica!
FET6 - mai 2019, 2 blasto de la FIV3. BFN!
FIV4 - apr 2019 Columna, Fiv pe ciclu natural, fara ovocit!
FIV5 - mai 2019 Columna, Fiv pe ciclu natural, fara ovocit!
PRP rejuvenare uterina la Giulesti - iul 2019
FIV 6 - aug 2019 Columna. FIV cu Femara si Gonal! 4ovo/3 fertilizate->1 embrion Z3 si 2 blasto!
ET7 - aug 2019. Transfer dublu:in z3- 1embrion z3 si in z5 -2 blasto. BFN!
FET8 - oct 2019 anulat din cauza PAP cu LSIL CIN1. Colposcopie si HPV-negative.
FET8 Unica Praga - dec 2019: 2 blasto de la FIV2. Beta z12-492!
august 2020 a venit pe lume fetita noastra Eva Marie! [heart]

AndreaR

Post by AndreaR » Fri Dec 07, 2018 12:58 am

jurnaldefiv wrote:Cred ca traiesc un nou miracol.
Beta pozitiv! Micut, dar e pozitiv. 34.5 in z8 de la ET cu un blasto 2AA. Fiind stadiul 2AA, implantarea posibil sa fi fost decalata cu 1-2 zile. Si la prima sarcina am avut valoare mica (49 in z10 ceea ce inseamna un 25 in z8 cum sunt acum). Valoarea asta in z8 inseamna teoretic un 70 in z10 cand majoritatea recomanda testarea. Am emotii mari pana la urmatorul beta. Dar oricum ar fi, de-acum importanta e dinamica.
Doamne, Iti multumesc, ramai cu noi pe mai departe!
[majoreta] Felicitaaaari! In sfarsit un beta pozitiv si in randul “veteranilor”.. îți doresc o sarcina fără probleme si sper sa te urmeze fetele cât mai curând! Chiar dacă nu scriu va urmăresc zilnic. Va țin pumnii [crossfingers] si va pup!
Eu 32ani, AMH- 7,3
Soțul 40ani, diagnosticat cu oligozoospermie
IUI1- Aprilie 2016- nereușit
IUI2- Iunie 2016- nereușit
IUI3- August 2016- nereușit
Octombrie: FIV+ICSI prin subprogram
7 embrionasi- transferat 1 blastocist- nereusit
ET2- 30 Decembrie 2016- 2 blastocisti z5
12 Ianuarie 2017- beta 743.8
27 Ianuarie 2017- avem o inimioara!! [heart]
24 septembrie 2017 Mãmicã fericitã de Giulia! [copilas]

nik

Post by nik » Fri Dec 07, 2018 8:47 am

jurnaldefiv wrote:Cred ca traiesc un nou miracol.
Beta pozitiv! Micut, dar e pozitiv. 34.5 in z8 de la ET cu un blasto 2AA. Fiind stadiul 2AA, implantarea posibil sa fi fost decalata cu 1-2 zile. Si la prima sarcina am avut valoare mica (49 in z10 ceea ce inseamna un 25 in z8 cum sunt acum). Valoarea asta in z8 inseamna teoretic un 70 in z10 cand majoritatea recomanda testarea. Am emotii mari pana la urmatorul beta. Dar oricum ar fi, de-acum importanta e dinamica.
Doamne, Iti multumesc, ramai cu noi pe mai departe!
Felicitari si Doamne ajuta! :YMPRAY:
Eu 30 ani, soțul 37 infertilitate masculina.
Fiv 1- iulie 2017 Turcia (Acibadem) 12 ovocite 7 mature, 7 fertilizate IMSI, 1 blastocist - sarcina biochimica
Iulie 2018 cariotip și microdeletii soț - normal
Fiv 2 - octombrie 2018(gynera) :YMPRAY: 10 ovocite 8 mature, 7 fertilizate P-ICSI Ziua 3 avem 6 embrioni 4 calitatea A și B, 2 în stadiul de 2,3 celule. Ziua 5 - 3 blasto, unul calitate AB și 2 de calitate BB.
TEC 1 - 01.11.2018 - 1 embrion Z5 3BB
Beta 1 z10-201 Beta 2 z12 - 465 Beta 3 z22 - 21 743 :YMPRAY:
28.11.2018 - Am auzit [heart] cel mai emoționant moment din viata noastră.
10.01.2019-Morfologie trim 1 ok. Este [baietel]
11.03.2019-Morfologie trim 2 ok
01.07.2019 mama fericita de bebe sanatos [copilas]

catrinadiana

Post by catrinadiana » Fri Dec 07, 2018 9:55 am

MARIA Diaconu wrote:
MARIA Diaconu wrote: Deci, am fost sau nu talisman norocos cu urarile mele? Ma bucur din inima pt beta si iti doresc sa ai o dinamica perfecta! O veste extraordinara, un cadou de Mos Nicolae pe care il astepti demult. Chiar suntem emotionata si fericita pt reusita ta. Dr. VELISCU a avut mana buna, cum de.fapt are de foarte multe ori. Te imbratisez si in continuare va urmaresc postarile zi de zi,cu emotie. [premom] [fetita] [baietel] [flori]
Jurnalut,multumesc de intrebare,da,suntem ok toti 3 si cu sotul 4. Azi am facut 27 sapt si ma rog sa fie bine pana la capat. Dr Veliscu ar vrea sa nasc la 37+, dar eu stiu ce sa zic...am 161 cm, sunt o mana de om. Asta e prima sapt de concediu, s a terminat cu munca. Prefer sa ma.menajez cat pot de mult. Ma vad rar cu doamna dr. ,stie ca s din Pitesti si prefera sa fiu monitorizata des aici. Cu dumneaei m-am vazut in sapt 25 si urm data va fi in sapt 32, pana atunci merg aici.
Ma bucur tare ca ai incercat si reusit cu ea la Columna, cred ca e cea mai buna alegere pe care ai facut o, dovada rezultatul pozitiv. Emotiile abia incep, dar cu ajutorul lui Dumnezeu va fi bine. O zi mare ca aceasta si un asemenea cadou primit inseamna ca trebuie sa.fie bine pana la capat. Sa ne tii la curent. [heart] [flori]
Buna! Ce medic te monitorizează la pitesti? La ce clinica?

MARIA Diaconu

Post by MARIA Diaconu » Fri Dec 07, 2018 10:41 am

Lorelei wrote:
MARIA Diaconu wrote:
Maria ce trece timpul! Mai ai putin :ymdaydream: si iti vei tine piticutzii in brate....
Da,Lore, asa este! Timpul trece, chiar daca mie primele 18-20 sapt mi-au parut o eternitate. O sa vezi curand si tu cum e cu emotiile,trecerea timpului,etc. Simt eu ca esti urmatoarea pe lista de gravidute. E extraordinar ca ati incercat si prin programul Primariei. Iti tin pumnii si am incredere ca va fi bine . [floare]
Eu 32 ani, el 35 ani, 3 ani de infertilitate
Eu, ovulatie ok, ciclu menstrual regulat,AMH 1,82
El, OATS
2 IUI nereusite
1 FIV , Kaali, Budapesta- asteptam [fetita] [baietel]

MARIA Diaconu

Post by MARIA Diaconu » Fri Dec 07, 2018 10:49 am

catrinadiana wrote:
MARIA Diaconu wrote:
Diana , eu la Pitesti mergeam inainte de Fiv, pt controale diverse la clinica dr. DRAGNEA GIANINA. Am o relatie f.buna cu ea, o simt ca fiind dedicata si cu spirit de raspundere. Ulterior,dupa Fiv reusit ma gandeam sa merg exclusiv la dr Veliscu la Columna, insa chiar dr Veliscu mi- a sugerat sa merg des la mine in Pitesti, ea cunoscand -o pe dr. DRAGNEA. Basca dr. DRAGNEA este morfologist, spre deosebire de dr Veliscu care este ecografist. Programarile la controale le am facut alternativ Pitesti- Buc, dupa cum a dorit doamna dr Veliscu, ea imi spunea in ce sapt sa merg la.mine in oras si cand sa vin la dumneaei. Daca mai ai nevoie de alte detalii,.ma.poti contacta.
El, OATS
2 IUI nereusite

catrinadiana

Post by catrinadiana » Fri Dec 07, 2018 11:04 am

MARIA Diaconu wrote:
catrinadiana wrote:
MARIA Diaconu wrote: Jurnalut,multumesc de intrebare,da,suntem ok toti 3 si cu sotul 4. Azi am facut 27 sapt si ma rog sa fie bine pana la capat. Dr Veliscu ar vrea sa nasc la 37+, dar eu stiu ce sa zic...am 161 cm, sunt o mana de om. Asta e prima sapt de concediu, s a terminat cu munca. Prefer sa ma.menajez cat pot de mult. Ma vad rar cu doamna dr. ,stie ca s din Pitesti si prefera sa fiu monitorizata des aici. Cu dumneaei m-am vazut in sapt 25 si urm data va fi in sapt 32, pana atunci merg aici.
Diana , eu la Pitesti mergeam inainte de Fiv, pt controale diverse la clinica dr. DRAGNEA GIANINA. Am o relatie f.buna cu ea, o simt ca fiind dedicata si cu spirit de raspundere. Ulterior,dupa Fiv reusit ma gandeam sa merg exclusiv la dr Veliscu la Columna, insa chiar dr Veliscu mi- a sugerat sa merg des la mine in Pitesti, ea cunoscand -o pe dr. DRAGNEA. Basca dr. DRAGNEA este morfologist, spre deosebire de dr Veliscu care este ecografist. Programarile la controale le am facut alternativ Pitesti- Buc, dupa cum a dorit doamna dr Veliscu, ea imi spunea in ce sapt sa merg la.mine in oras si cand sa vin la dumneaei. Daca mai ai nevoie de alte detalii,.ma.poti contacta.
Multumesc mult! Eu sunt la inceput acum merg doar la bucuresti la medicul meu nu am fost niciodată la pitesti la niciun dr dar ma gândesc ca o sa fie destul de greu cu drumurile la buc Am sarcina gemelara o sa mi fie destul de greu ! Îmi e acum când e vb doar de greturi si nu stiu cum sa le mai fac fata !

MARIA Diaconu

Post by MARIA Diaconu » Fri Dec 07, 2018 11:15 am

catrinadiana wrote:
MARIA Diaconu wrote:
catrinadiana wrote: Buna! Ce medic te monitorizează la pitesti? La ce clinica?
Multumesc mult! Eu sunt la inceput acum merg doar la bucuresti la medicul meu nu am fost niciodată la pitesti la niciun dr dar ma gândesc ca o sa fie destul de greu cu drumurile la buc Am sarcina gemelara o sa mi fie destul de greu ! Îmi e acum când e vb doar de greturi si nu stiu cum sa le mai fac fata !
Am inteles,deci esti tot din Pitesti....cred ca depinde cum agreezi cu medicul care te monitorizeaza in prezent. Poate va vrea sa mergi numai la Buc, nu se stie. Eu sincer ma asteptam ca dr Veliscu sa vrea sa merg doar la dumneaei, insa a zis ca nu ma pune pe drumuri cand nu e cazul, ca indesim venitul la Buc doar daca i se pare ei ca ceva anume trebuie monitorizat mai des. Oricum de acum incolo merg din 2 in 2 sapt si cred ca din sapt 32 doar la Veliscu.
El, OATS
2 IUI nereusite

nik

Post by nik » Fri Dec 07, 2018 12:26 pm

Bună fetelor, am o întrebare pt cele care au avut sarcini oprite din evoluție, cum îmi dau seama dacă s-a oprit din evoluție, ce simptome sunt? Am aproape 8 săptămâni, sapt trecuta am făcut eco, totul ok, inimioara bătea 119bpm. De la eco și pana acum am avut de 2 ori secreție maronie redusa (am avut secreție maronie și înainte de eco) sânii nu ma mai doar și chiar sunt moi, ceva crampe dar nu foarte puternice, alte simptome nu am. Credeți că ar putea sa fie vorba de o SOE? Abia miercuri am următoarea programare :(
Fiv 1- iulie 2017 Turcia (Acibadem) 12 ovocite 7 mature, 7 fertilizate IMSI, 1 blastocist - sarcina biochimica
Fiv 2 - octombrie 2018(gynera) :YMPRAY: 10 ovocite 8 mature, 7 fertilizate P-ICSI Ziua 3 avem 6 embrioni 4 calitatea A și B, 2 în stadiul de 2,3 celule. Ziua 5 - 3 blasto, unul calitate AB și 2 de calitate BB.

cristi_per

Post by cristi_per » Fri Dec 07, 2018 12:43 pm

nik wrote:Bună fetelor, am o întrebare pt cele care au avut sarcini oprite din evoluție, cum îmi dau seama dacă s-a oprit din evoluție, ce simptome sunt? Am aproape 8 săptămâni, sapt trecuta am făcut eco, totul ok, inimioara bătea 119bpm. De la eco și pana acum am avut de 2 ori secreție maronie redusa (am avut secreție maronie și înainte de eco) sânii nu ma mai doar și chiar sunt moi, ceva crampe dar nu foarte puternice, alte simptome nu am. Credeți că ar putea sa fie vorba de o SOE? Abia miercuri am următoarea programare :(
Nik, eu când am pierdut sarcina nu am avut niciun simptom, nici dureri, nici scurgeri, nimic. M-am dus ca o floare la eco si am plecat urland de acolo (in masina, evident).Sânii in orice sarcina se umfla și se mai dezumflă. În sarcina pe care am dus-o la capăt eram obsedată de asta. Ideea ar fi, ca sa nu te urci pe pereti, dacă nu mai poti astepta sa te duci azi in alta parte și faci o eco, asta ar fi parerea mea.

jurnaldefiv

Post by jurnaldefiv » Fri Dec 07, 2018 12:48 pm

nik wrote:Bună fetelor, am o întrebare pt cele care au avut sarcini oprite din evoluție, cum îmi dau seama dacă s-a oprit din evoluție, ce simptome sunt? Am aproape 8 săptămâni, sapt trecuta am făcut eco, totul ok, inimioara bătea 119bpm. De la eco și pana acum am avut de 2 ori secreție maronie redusa (am avut secreție maronie și înainte de eco) sânii nu ma mai doar și chiar sunt moi, ceva crampe dar nu foarte puternice, alte simptome nu am. Credeți că ar putea sa fie vorba de o SOE? Abia miercuri am următoarea programare :(
Sensibilitatea sanilor sa stii ca nu e un criteriu. Stiu cat de chinuitor si greu e sa nu te gandesti la asta, dar sensibilitatea sanilor este extrem, extrem de oscilanta, mai ales in primele saptamani de sarcina. Sensibilitatea oscileaza si pana in beta oricum, atunci cand ai senzatia ca intr-o zi iti explodeaza si apoi ca nu mai simti nicio durere si te gandesti gata, s-a prabusit progesteronul meu, nu s-a prins, etc....
E greu, repet, stiu, dar incearca sa nu consideri asta un criteriu.
Din pacate semne nu sunt, mai degraba singurele chestii de care ai putea sa te legi sunt neaparatia anumitor lucruri decat aparitia lor.
Sangerarea in niciun caz nu semnaleaza soe, doar in cazul extrem al unui avort spontan, cand sangerarea e consistenta, si insotita de dureri semnificative. Scurgerile maronii NU sunt semn de soe, si ele sunt considerate normale in sarcina.
Altfel luand-o, nu vreau sa te nelinistesc dar uneori daca pur si simplu o sarcina se opreste, nu e musai sa ai absolut niciun semn.
Ce as putea sa iti spun sa te linisteasca este fie sa mergi la eco mai devreme daca simti ca nu mai poti si nu mai poti, fie sa mai dozezi doua beta sa vezi ca in dinamica si ca valori e mare si in crestere (acum oricum nu se mai aplica regula dublarii, odata ce sarcina devine vizibila ecografic beta isi pierde din semnificatia clinica si din algoritmul matematic de dublare la 48-72h).
Deci, concret, ori te mai intepi sa ai un indicator clar, ori fuguta la o eco.
Sincer, eu ti-as recomanda a doua varianta, e mai rapida, desi am citit un interviu cu un doctor care explica tehnica ecografiei si cum nu neaparat ca nu face bine la bebe dar e bine sa nu se abuzeze de ultrasunete.
Sper sa ma ajute Dumnezeu si pe mine 1) sa ajung acolo si 2) sa imi dau si eu mie aceleasi sfaturi si sa si tin cont de ele :)
Last edited by jurnaldefiv on Fri Dec 07, 2018 12:53 pm, edited 4 times in total.
eu 34 el 26 in 2016 cand am inceput..
2016 - 3 IA ciclu natural (Giulesti), nereusite.
FIV1 Dec 2016 (Giulesti), 2 blasto, 6 morule.
ET1 cu 2 blasto Dec 2016, beta pozitiv, SOE 7s.
FET2 cu 2 morule, Martie 2017, beta negativ.
FET3 cu 2 morule, August 2017, beta negativ.
FET4, Ianuarie 2018, anulat (embrioni opriti din evolutie dupa decongelare).
FIV2 Martie 2018 (Unica Praga): 2 z3, 3 blasto.
ET4 cu 2 embrioni z3, Martie 2018, beta negativ.
FET5 cu 2 blasto, Iulie 2018, beta negativ.
FIV3 Nov 2018 (Columna/ASSMB): 4 blasto.
ET6 cu 1 blasto 2AA, Nov 2018, beta z8 34.5.
August 2019 - suntem parinti! mami si tati fericiti de bebe minunat Ianis Andrei.
Doamne, Iti multumim! ramai langa noi.

Lorelei

Post by Lorelei » Fri Dec 07, 2018 12:49 pm

Nik de acord cu cris_per si jurnalut. Eu dupa ce am pierdut sarcinile am avut simptome de gravida inca 1 sapt dupa avort!!!! Adica eliminasem sarcina si eu tot cu greturi puternice, somnolenta sani tari de zici ca eram siliconata, etc.
Deci cel mai bine o ecografie iti va spune stadiul sarcinii. Nu te lasa napadita de ganduri negative...inca nu ai de ce si iti doresc nici sa nu stii vreodata de ce -ul ala!
Last edited by Lorelei on Fri Dec 07, 2018 2:14 pm, edited 1 time in total.
FET1 si FET 2-sept si oct 2017 BFN si un transfer anulat. Am avut doar 1 blasto care a rezistat la dezghet.
Histeroscopie diagnostica. Uter aspect micropolipoidal; chiuretat pereti-dec 2017.
Histeroscopie- extirpat polip.Uter aspect polipoid; chiuretat pereti - iun 2018;
FIV 6 - aug 2019 Columna. FIV cu Femara si Gonal! 4ovo/3 fertilizate->1 embrion Z3 si 2 blasto!

nik

Post by nik » Fri Dec 07, 2018 12:56 pm

Mulțumesc mult fetelor, o sa încerc să-mi sun medicul :(

jurnaldefiv

Post by jurnaldefiv » Fri Dec 07, 2018 1:01 pm

nik wrote:Mulțumesc mult fetelor, o sa încerc să-mi sun medicul :(
E si asta o varianta, sa iti suni medicul sa te milogesti sa te primeasca la eco mai devreme, multi accepta pt ca inteleg si ei ca nu te pui cu o femeie si gravida dupa FIV si deci disperata :)
Hai, incearca sa nu le lasi prada disperarii, te cuprinde usor si te lasa mai greu, stiu, dar in principiu sansele sa se intample ceva rau sunt destul de mici.
Last edited by jurnaldefiv on Fri Dec 07, 2018 1:09 pm, edited 1 time in total.
eu 34 el 26 in 2016 cand am inceput..
2016 - 3 IA ciclu natural (Giulesti), nereusite.
FIV1 Dec 2016 (Giulesti), 2 blasto, 6 morule.
ET1 cu 2 blasto Dec 2016, beta pozitiv, SOE 7s.
FET2 cu 2 morule, Martie 2017, beta negativ.
FET3 cu 2 morule, August 2017, beta negativ.
FET4, Ianuarie 2018, anulat (embrioni opriti din evolutie dupa decongelare).
FIV2 Martie 2018 (Unica Praga): 2 z3, 3 blasto.
ET4 cu 2 embrioni z3, Martie 2018, beta negativ.
FET5 cu 2 blasto, Iulie 2018, beta negativ.
FIV3 Nov 2018 (Columna/ASSMB): 4 blasto.
ET6 cu 1 blasto 2AA, Nov 2018, beta z8 34.5.
August 2019 - suntem parinti! mami si tati fericiti de bebe minunat Ianis Andrei.
Doamne, Iti multumim! ramai langa noi.

cristi_per

Post by cristi_per » Fri Dec 07, 2018 1:03 pm

Susțin ce recomanda jurnaldefiv in cel mai rau caz, dacă nu te primește, mergi in alta parte.

Georgiana Mihai

Post by Georgiana Mihai » Fri Dec 07, 2018 1:22 pm

Doamne Andreea nu Imi vine sa cred!!! Felicitari!!! Ma bucur enorm pentru tine!
Ti-am zis ca o sa ramai tu acuma si eu in ianuarie. [majoreta]
Eu 31 El 43 (Astenozoospermie Teratozoospermie)
Eu-AMH august 2016 6,51
August 2016 inseminare intrauterina-nereusit
Februarie 2017 laparoscopie-ambele trompe infundate complet, cu aderente,neputand fi desfundate, solutie FIV.
Fiv1:29 martie 2017 15 ovocite recoltate-10 s au fertilizat din care rezulta 8 blastociti cea mai Buna calitate
Et1: 3 aprilie, 2 blastociti de ziua 5-nereusit
Et2: 22 septembrie 2 blastociti ziua 5-nereusit
13 octombrie 2017 histeroscopie- uter ok
Et3: 26 ianuarie 2018 2 blastro ziua 5-nereusit
20 martie 2018 Biopsie testul ERA-endometru receptiv
Mai 2018 laparoscopie pt. scoaterea ambelor trompe
Mai 2018 histeroscopie-uter OK
Et4: 26 iulie 2018 2 blastro ziua 5- beta in ziua 8-27,7
Beta ziua 11- 140, beta ziua 13-314, beta ziua 18- 2380-SOE-6 saptamani
Cariotip cuplu-OK
Imunofenotipare limfocitara-OK
Sindrom antifosfolipidic-OK
AMH octombrie 2018-1,63
FIV2 octombrie 2018,7 ovocite mature-4 fertilizate ICSI- 4 embrioni ziua 5
Et 5: 27 octombrie 2018 transfer 2 embrioni ziua 5-nereusit
15 noiembrie a 3 a histeroscopie-uter Ok
Et 6-31 ianuarie 2019 transfer 2 embrioni ziua 5-sarcina biochimica
Fiv3 2 aprilie-10 ovocite-9 fertilizate FIV-6 embrioni de calitate.
Et 7- 7 aprilie cu 1 embrion ziua 5-negativ
Et 8- 9 iunie cu 2 embrioni 5AA si 5AB-negativ
Et 9-14 iulie cu 2 embrioni de ziua 5-sarcina biochimica
Et 10-17 August cu 1 embrion de ziua 5-negativ
Septembrie 2019 a 4-a histeroscopie cu biopsie CD38-endometrita cronica-tratament cu antibiotic si metronidazol
Fiv 4 16 octombrie 2019- 6 ovocite-6 fertilizate IMSI-5 embrioni ziua 5( 4 au fost testati genetic si 1 va fi congelat si ulterior transferat)
Noiembrie 2029-a5 a histeroscopie cu Radu Maftei-s-au scos 2 polipi, endometrita sa vineecat.
Et 11- 12 Decembrie-transfer cu 1 embrion HBA-

Lorelei

Post by Lorelei » Fri Dec 07, 2018 2:28 pm

Georgiana Mihai wrote:Doamne Andreea nu Imi vine sa cred!!! Felicitari!!! Ma bucur enorm pentru tine!
Ti-am zis ca o sa ramai tu acuma si eu in ianuarie. [majoreta]
Eu cred ca dupa Andreea, urmeaza Florii77 saptamana viitoare, apoi tu si CrissPatr si Miha80 in ianuarie si eu in februarie si bieninteles toate fetele despre care nu stim inca. Doamne ajuta!
Daca visele sunt uneori premonitii si se implinesc atunci e posibil sa raman gravida natual :)) :)) :)) .

nik

Post by nik » Fri Dec 07, 2018 3:02 pm

jurnaldefiv wrote:
E si asta o varianta, sa iti suni medicul sa te milogesti sa te primeasca la eco mai devreme, multi accepta pt ca inteleg si ei ca nu te pui cu o femeie si gravida dupa FIV si deci disperata :)
Hai, incearca sa nu le lasi prada disperarii, te cuprinde usor si te lasa mai greu, stiu, dar in principiu sansele sa se intample ceva rau sunt destul de mici.
Nu am curaj sa merg la eco fetelor, aștept pana miercuri, încă sper ca e totul bine și ca eu am luat o puțin din loc ;)

catrinadiana

Post by catrinadiana » Fri Dec 07, 2018 3:10 pm

MARIA Diaconu wrote:
catrinadiana wrote:
MARIA Diaconu wrote: Diana , eu la Pitesti mergeam inainte de Fiv, pt controale diverse la clinica dr. DRAGNEA GIANINA. Am o relatie f.buna cu ea, o simt ca fiind dedicata si cu spirit de raspundere. Ulterior,dupa Fiv reusit ma gandeam sa merg exclusiv la dr Veliscu la Columna, insa chiar dr Veliscu mi- a sugerat sa merg des la mine in Pitesti, ea cunoscand -o pe dr. DRAGNEA. Basca dr. DRAGNEA este morfologist, spre deosebire de dr Veliscu care este ecografist. Programarile la controale le am facut alternativ Pitesti- Buc, dupa cum a dorit doamna dr Veliscu, ea imi spunea in ce sapt sa merg la.mine in oras si cand sa vin la dumneaei. Daca mai ai nevoie de alte detalii,.ma.poti contacta.
Am inteles,deci esti tot din Pitesti....cred ca depinde cum agreezi cu medicul care te monitorizeaza in prezent. Poate va vrea sa mergi numai la Buc, nu se stie. Eu sincer ma asteptam ca dr Veliscu sa vrea sa merg doar la dumneaei, insa a zis ca nu ma pune pe drumuri cand nu e cazul, ca indesim venitul la Buc doar daca i se pare ei ca ceva anume trebuie monitorizat mai des. Oricum de acum incolo merg din 2 in 2 sapt si cred ca din sapt 32 doar la Veliscu.
E prea devreme pt mine mai ales ca nu am trecut de perioada critică de trei luni stau cu emotii foarte mari de la ecografie la ecografie ca am avut doua sarcini anul trecut, obtinute natural, care s au oprit in evolutie intre saptamana 7 si 9 si acum Am facut 8 sapt si am niste emotii foarte mari îmi e teama sa nu patesc la fel !

MARIA Diaconu

Post by MARIA Diaconu » Fri Dec 07, 2018 3:40 pm

catrinadiana wrote:
MARIA Diaconu wrote:
catrinadiana wrote: Multumesc mult! Eu sunt la inceput acum merg doar la bucuresti la medicul meu nu am fost niciodată la pitesti la niciun dr dar ma gândesc ca o sa fie destul de greu cu drumurile la buc Am sarcina gemelara o sa mi fie destul de greu ! Îmi e acum când e vb doar de greturi si nu stiu cum sa le mai fac fata !
E prea devreme pt mine mai ales ca nu am trecut de perioada critică de trei luni stau cu emotii foarte mari de la ecografie la ecografie ca am avut doua sarcini anul trecut, obtinute natural, care s au oprit in evolutie intre saptamana 7 si 9 si acum Am facut 8 sapt si am niste emotii foarte mari îmi e teama sa nu patesc la fel !
Am inteles. Pai e devreme sa te gandesti la medic in orasul natal, dupa 14-15 sapt cred ca te poti gandi si la asta, sa treci de perioada critica.Totusi fii optimista atat cat se poate, fa tot ce spune medicul tau, menajeaza -te. Stresul nu dispare nici mai incolo, parca sa zic ca se adapteaza fiecarui trim de sarcina, dar de disparut,nu. Daca vrei sa mai vorbim, oricand poti sa imi scrii. Iti tin pumnii sa decurga totul perfect . [flori]
El, OATS
2 IUI nereusite

Post Reply